Keresés

Részletes keresés

mephisoft Creative Commons License 2022.12.29 0 0 19604

Az AWAIR Element doksija szerint NDIR a CO2 szenzor. A készülék kijelzője elég visszafogott, inkább arra van kitalálva, hogy mobilon nézegesse az ember. Nyilván logol, rajzol szép grafikonokat. Lokális hálón rá lehet csatlakozni egy HTTP API-val, de felhős szolgáltatáson keresztül is elérhetőek az adatai egy publikus API-val, hogy ha valaki nem csak helyben akarná nézegetni, hanem mondjuk több intézményben felügyelné a légminőséget. (Bár asszem ehhez is adnak alkalmazást, az API inkább ahhoz kell, ha az ember valamibe integrálni akarja.)

 

A hálószobában helyeztem el. Itt rreggel volt egy nagy szellőztetés, azóta gyakorlatilag nem volt senki a hálószobában, de a lakásban minden ajtó nyitva, így 1120ppm volt a Co2. Egy kereszthuzatos szellőztetés levitte 558ppm-re, de azóta kb. 45 perc alatt - úgy hogy nincs senki a szobában - már 809ppm. Nagyon kíváncsi vagyok, reggelre mennyi lesz - gyanítom, hogy 2000 körül.

Előzmény: Overengineeringg (19603)
Overengineeringg Creative Commons License 2022.12.29 0 0 19603

Nekem inkább az lenne a kérdés, hogy log-ot készít-e. Ha csak mutatja az értéket a helyi kijelzőn, azzal sokra nem megy az ember. Távolról elérhető-e.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19602)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.12.29 0 0 19602

"épp van jofogas.hu"

 

A gazdája vajon miért akar megszabadulni tőle? Csak nem azért, mert rájött, hogy a 150 ezer forintos műszere a széndioxid szintet nem méri csak kamuzza?

(ez csak vicc volt, ennyi pénzért ritka pofátlanság lenne, ha a gyártó kispórolná a valódi co2 szenzort is a műszeréből :)

Előzmény: mephisoft (19601)
mephisoft Creative Commons License 2022.12.28 0 0 19601

Ahogy tovább és tovább olvasok a témában, egyre fontosabbnak érzem a jó levegő kérdését. Szóval ha már lúd, akkor ... legyen ez: https://uk.getawair.com/products/element - épp van jofogas.hu-n, úgyhogy bankot sem kell rabolni hozzá (nem hiszem, hogy ezt hamisítanák).

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19600)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.12.28 0 0 19600

A 19552-es bejegyzésemben mutattam egy USB-s co2 mérő izét,

gyanúm szerint abban is ez az újfajta (ausztikus) érzékelő van: https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163292867&t=9144218

 

"hajlok arra, hogy vegyek egy ilyet:https://hu.trotec.com/shop/co2-levegominoseg-monitor-bz26.html"

 

Nem találtam jelét mellébeszélésnek a gyártó honlapján, feltételezem, hogy valóban méri a  széndioxidot. https://uk.trotec.com/products-services/measuring-devices/climate/climate-measuring-instruments/bz26/

26 ezerért akár még olcsónak tekinthető.

Előzmény: mephisoft (19599)
mephisoft Creative Commons License 2022.12.28 0 0 19599

Kicsit utánanéztem, és azt találtam, nem csak az NDIR technológia jöhet szóba. Újabb és olcsóbb módszer a photoacoustic spectroscopy (PAS). Az Infineon (elég jó név) is gyárt ilyet:

 

https://www.infineon.com/cms/en/product/sensor/co2-sensors/

 

egy lelkes amatőr összehasonlítása:

https://seetheair.org/2022/02/21/co2-trio-side-by-side-single-beam-ndir-vs-dual-beam-ndir-vs-photoacoustic/

 

és ez alapján hajlok arra, hogy vegyek egy ilyet:

https://hu.trotec.com/shop/co2-levegominoseg-monitor-bz26.html

 

Ez a Trotec shop számomra önmagában is elég megyőzően néz ki. Van valami ellenérv?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19593)
zsebacsi88 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 19598

> Ha egy szobahőmérő azt írja ki, hogy "22", akkor is megkérdeznéd, hogy vajon celsiusban gondolta-e? :)

bocsanat, ez az en saram, nem irtam oda, hogy fogalmam sincs, milyen erteket mutat a szenzor:) (Aztan az is lehet, h ppm de mivel nem volt semmi rendszer az ertekekben, nem tekintem megbizhatonak, nem foglalkoztam vele par munkaora utan) 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19592)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.12.27 0 0 19597

"a legkisebb mért értéket fogja 400ppm-nek tekinteni. Ezt beltérben csak úgy illik használni, ha van szellőztetés"

 

Láttam olyan FLUKE gázelemzőt, aminél nem egy szenzort dugsz be a gázba, hanem  csak egy csövet és a műszerben lévő pici szivattyú átszívja a gázt a belső szenzoron.

Ezt meg lehet csinálni házilag is, csak kell hozzá egy hosszú gumicső a külvilágba, meg egy izmos kis (hajszárító) ventilátor vagy egy pumpa pl egy vérnyomás mérőből és indulhat a külvilághoz kalibrálás :)

Előzmény: Overengineeringg (19595)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.12.27 -1 0 19596

"A kinti CO2 mért értéke függ a napszaktól a tapasztalatok szerint."

 

Valószínűleg a hajnali órákban a legalacsonyabb, az autók miatt.

Régen sokat kerestem kültéri széndioxid mérési adatokat/térképeket. Akkora titkolózás van ezen a téren, hogy valószínűleg halálos a co2 szint egész Magyarországon :)

 

"Gyanús kicsit, hogy egy sokkal komolyabb szenzor pontatlanabb :)"

 

Lehet, hogy csak annak a gyártója kisebbet szokik hazudni :)

 

Mintha régen láttam volna egy co2 érzékelő belső felépítését: 2 db NDIR szenzor volt benne, amelyek valószínűleg egymást "ellenőrizték" (kompenzálták) folyamatosan, mérőhídba kapcsolva.

(ez is egy régi mérős trükk: ha két alkatrész jósága pont egyenlő sebességgel romlik, akkor mérőhíd formájában összekötve tulajdonképen nem is romlik semmi :)

Előzmény: Overengineeringg (19595)
Overengineeringg Creative Commons License 2022.12.27 0 0 19595

Ez a kalibrálási mód sajnos nem pontos. A kinti CO2 mért értéke függ a napszaktól a tapasztalatok szerint. Ez a módszer egy gyors "helyreállításra" megfelelő lehet. Valamint nem tudod megadni az alsó kalibrálási értéket. Lehet vannak nem közölt regiszterek a szenzorban, de ha már oda kell nyúlkáni, nagy eséllyel teljesen haza lenne vágva. Az én tapasztalatom alapján, ha az MH-Z19 magas CO2-nek van kitéve (2000ppm feletti) többszöri alkalommal, akkor nagyon gyorsan elkalibrálódik. A gyors az 2 héten belüli értéket jelent.

Van a másik kalibrálási módja a szenzornak, az ABC (Auto Base Calibration). Ez minden 24 órában bekövetkezik, és a legkisebb mért értéket fogja 400ppm-nek tekinteni. Ezt beltérben csak úgy illik használni, ha van szellőztetés és garancia arra, hogy mindig van adott időszak amikor ki tud szellőzni megfelelően az adott helyiség. Viszont ezzel lehet trükközni is. Be kell kapcsolni ezt az ABC módot, kitenni kültérre a szenzort 25 órára, majd kikapcsolni az ABC-t. Ezáltal lesz egy elég jól kalibrált szenzorunk, adott ideig.

 

Létezik más szenzor is, ami ezt a "fájdalmat" és mérési bizonytalanságot szűnteti meg. Amphenol T6615. Ez már drágább kategória (100USD, míg az MH-Z19  20USD), mégis a nagyon olcsóba van még mindig sorolva. Ebben van egy gyári gáztöltet, ami alapján periódikusan újrakalibrálja magát, így biztosítva az állandó pontos mérést. Így a felhasználónak semmi dolga nincs a kalibrációval, a háttérben pontosan (!!!) elvégzi ez a szenzor. Referenciának egészen kiváló lehet.

 

Visszatérve a 400ppm-es fix értékre:

Ezek a szenzorok nem fognak addig működni, hogy ez a stabil szint emelkedés nagyon elvigye a mérést. Valamint alapból az MH-Z19 a nagyon gagyi kínai kategória ahol az alapból bevallott pontosság +-50ppm +-5%. A komolyabb T6615 pedig +-75ppm-et vagy +-10% hibát ismer be (amelyik a nagyobb, az számít). Gyanús kicsit, hogy egy sokkal komolyabb szenzor pontatlanabb :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19594)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.12.27 0 0 19594

Ha esetleg valakit érdekel egy MH-Z19B co2 szenzor működése (és kalibrációja), az itt olvashat részleteket:

https://www.winsen-sensor.com/d/files/infrared-gas-sensor/mh-z19b-co2-ver1_0.pdf

Ez után már sejthető, hogy miért nem létezik 2500 forintért co2 mérő műszer :)

 

Ha én építenék co2 érzékelős szellőztetést, azt úgy csinálnám, hogy a co2 szenzort kb félévente kitenném a szabad térbe (vagy kültéri levegőt szivattyúznék át rajta) és a számításokhoz kézzel megadnám az aktuális külvilági co2 szintet az akkor éppen aktuális  hawaii érték alapján: https://gml.noaa.gov/ccgg/trends/

(és közben reménykednék, hogy a lakóhelyem környékén is nagyjából reális a hawaii érték :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19592)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.12.26 0 0 19593

"Azt mondja magáról, valami infravörös szenzort használ."

 

Millió féle levegő-figyelő szenzor létezik, ami infravörös elven működik. Ezek túlnyomó része NEM képes széndioxidot mérni, mégis infravörös :) Pl a közismert olcsó füstérzékelők nagy része szintén infravörös szenzorral működik, mégsem tud co2-t mérni.

Tehát ez lehet parasztvakítás,

a műszer GYÁRI részletes műszaki adatait kell nézni. Ha esetleg nem is létezik gyártói honlap, rajta részletes műszaki leírással, akkor a parasztvakítás igen valószínűvé válik :)

Előzmény: mephisoft (19590)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.12.26 0 0 19592

"hol lattam ppm-et, mint mertekegyseg?:)"

 

Ha egy szobahőmérő azt írja ki, hogy "22",

akkor is megkérdeznéd, hogy vajon celsiusban gondolta-e? :)

 

"keresek megbizhato, arduinohoz konnyen illesztheto CO2 szenzort;)"

 

Emlékezetből idéznék egy VALÓDI co2 szenzor részletes műszaki leírásából:

"az érzékelő pontossága az évek során folyamatosan romlik, ezért kb 6 havonta kalibrációra van szükség. A kalibráció folyamata a következő:

- tegyük ki az műszert szabad térbe

- 30 perc múlva indítsuk el a kalibrációs folyamatot, attól kezdve az éppen mért érték  lesz a viszonyítási alap (co2 referenciaérték)."

Tehát ebbe a műszerbe valahány ppm volt (fixen?) beprogramozva, minta külvilág referencia-értéke. Tehát a fejlesztők valószínűleg nem hallottak arról, hogy ez az érték folyamatosan emelkedik: https://gml.noaa.gov/ccgg/trends/ tehát néhány év múlva a műszer már erősen téves értékre fogja magát kalibrálni :)

Ennyit egyes co2 mérő műszerek megbízhatóságáról :)

Előzmény: zsebacsi88 (19589)
Overengineeringg Creative Commons License 2022.12.26 0 0 19591

Ilyen áron biztos lehetsz benne hogy nem NDIR. Maga a szenzor 10.000Ft körül van, Kínából. 

 

Arduniohoz könnyen illeszthető CO2 szenzor: MH-Z19B

Én is ilyet használok.

 

 

Előzmény: mephisoft (19590)
mephisoft Creative Commons License 2022.12.26 0 0 19590

Húú, ha jó a műszer, akkor ez elég ilyesztő. Mennyi lehet akkor nálunk, ahol nem megy elszívó, és nincs résszellőző???

 

Mit gondoltok erről a kis műszerről: https://www.fruugo.hu/belteri-co2-erzekelo-co2-mero-digitalis-legdetektor-intelligens-levegominoseg-elemzo/p-121084899-279676898?language=hu&ac=KelkooCSS&asc=pmax&gclid=CjwKCAiAqaWdBhAvEiwAGAQltkM6ubLxg8s2uUS4SoPWQALD6PfSD8jxewlPtKx1_ocsUgagOYA05BoC59kQAvD_BwE

 

Azt mondja magáról, valami infravörös szenzort használ. Az ugyanaz, mint az NDIR?

Előzmény: Overengineeringg (19586)
zsebacsi88 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 19589

>A berakott kép nem tudom, hogy honnan van, de erősen "bűzlik":)

>- egyrészt a egészséges lakáslevegő ajánlott széndioxid szintje kb 1000 ppm, aki ennél lényegesen alacsonyab co2 szintre szellőztet, az a pénzét pazarolja

>- másrészt a bolygó széndioxid szintje ma már 417 ppm, tehát fizikailag nem létezhet olyan szellőztető rendszer, ami ennél jobb szobaleveghőt csinál. A grafikonodon viszont 310 ppm-es co2 szint is akad, tehát ez a görbe vagy az 1950-es években készült, vagy csúnya mérési/számítási hiba, vagy egyszerű marketinges hazugság :) 

 

hol lattam ppm-et, mint mertekegyseg?:) ez gondolom valami 0-1024ig levo skalan a szenzor altal visszaadott ertek es mint irtam, nekem nem ad ertelmezheto valaszt ez a kinai szenzor, ezrt erre nem is tudok tamaszkodni.

hivjuk meresi hibanak:)

 

ha mar ennyire elmelyedtunk, ugyanitt keresek megbizhato, arduinohoz konnyen illesztheto CO2 szenzort;)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19584)
zsebacsi88 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 19588

szia

koszi a grafikont

kis magyarazatot tudnal adni hozza? mitol ugrott meg dec 25 ejfelkor a CO2 szint, es mitol a paratartalom elotte delutan?

 

Előzmény: Overengineeringg (19583)
pok88 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 19587

Érdekes felvetés, meggondolandó!

Előzmény: mephisoft (19577)
Overengineeringg Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19586

Igyekszem. 2 fő, egy emeletes házban. Ez a szenzor a legfelső tetőtéri hálószobában van. Kb 10nm az alapterülete.Jól látható hogy éjfél után mentünk fel, akkor ugrott meg a co2. Előtte az alatta lévő szobákban tartózkodtunk. A tetőtérben 3 tetőablak található, amelyből az egyik mindig résszellőző állásban van, valamint a lenti fürdőben mindig megy egy elszívó ventilátor, ami a tetőtéren keresztül kap levegőt, ezáltal egy állandó szellőztetést biztosítva. Látszik hogy még így is kritikán aluli a CO2 szint. Ha nem megy az elszívó ventilátor nagyon gyorsan 2000ppm körül lesz a szint. A parazárás jól biztosított a tetőtérben, és a ház többi részén sem található rés. RAL szalagos nyílászáró beépítés volt (értelem szerűen nem a tetőablaknál), és minden lehetséges kültérbe menő járatot tömítettem. Pont a mért értékek miatt építek be most egy központi szellőztetőt.

Előzmény: mephisoft (19585)
mephisoft Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19585

Érdekes. Tennél mellé metainformációt? Mekkora helyiségről van szó, hány ember volt benne, nyílászárók ...?

Előzmény: Overengineeringg (19583)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.12.25 -1 0 19584

" a jol szelloztetett lakas eseten 10 ember otthonlete eseten is megfelelo a CO2 szint, akkor ertelemszeruen a paratartalom is megfelelo lesz, illetve mi lesz akkor, ha nincs otthon senki. ezt hogy veszed eszre? vagy ures lakasnal is maxon megy majd a szelloztetes?"

 

Ha a lakásban 10 ember lakik és erre is van beállítva a szellőztetés, akkor a lakásban a légcsere kb 300 m3/h. Ha esetleg több órán át senki nincs otthon, akkor persze rettentő száraz lesz a levegő, amikor valaki hazaér. Ilyen nagy létszámú lakó esetén ésszerű a ventilátorokat valami automatikával szabályozni, pl egy co2 érzékelő segítségével mindig 1000 ppm körül tartani a széndioxid szintet.

 

"az is lehet, h annyira frankon szelloztetett a lakasunk, hogy meg se erzodik 5 ember jelenlete"

 

Ha a lakók számára van pontosan belőve a szellőzés, akkor egy váratlan tömeg (házibuli) esetén a pára felszaladhat átmenetileg. Ilyen esetekre szokott lenni a szellőztető rendszerekben egy "turbo" vésztartalék, amikor a ventilátorok zaja kevésbé fontos. Ha a fordulatszám vezérlés automatikus (pl co2 érzékelővel), akkor a turbó módot nem kell kézzel kapcsolni.

 

A berakott kép nem tudom, hogy honnan van, de erősen "bűzlik":)

- egyrészt a egészséges lakáslevegő ajánlott széndioxid szintje kb 1000 ppm, aki ennél lényegesen alacsonyab co2 szintre szellőztet, az a pénzét pazarolja

- másrészt a bolygó széndioxid szintje ma már 417 ppm, tehát fizikailag nem létezhet olyan szellőztető rendszer, ami ennél jobb szobalevegőt csinál. A grafikonodon viszont 310 ppm-es co2 szint is akad, tehát ez a görbe vagy az 1950-es években készült, vagy csúnya mérési/számítási hiba, vagy egyszerű marketinges hazugság :) 

Hivatalos co2 adatok itt: https://gml.noaa.gov/ccgg/trends/

Előzmény: zsebacsi88 (19582)
Overengineeringg Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19583

A páratartalom és CO2 között elég kevés az összefüggés. Itt egy saját mérési eredményt. (Ha sikerül beilleszteni)

Előzmény: zsebacsi88 (19582)
zsebacsi88 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19582

ujra vegigolvasva lehet meg nem ert le a kave, nem tudom, mit akartam ezzel kifejezni:

": ha nincs otthon a 10 ember, le fog esni a paratartalom, ha hazajonnek, ilyenkor ertelemszeruen nem kell intenziven szelloztetni sem."

 

szoval a lenyeg, hogy ha szamodra azt jelenti, hogy a jol szelloztetett lakas eseten 10 ember otthonlete eseten is megfelelo a CO2 szint, akkor ertelemszeruen a paratartalom is megfelelo lesz, illetve mi lesz akkor, ha nincs otthon senki. ezt hogy veszed eszre? vagy ures lakasnal is maxon megy majd a szelloztetes?

 

 

verdict: en nem ellenzem a CO2 szint merest, sot! termeszetes, hogy a leheto legtobb parametert vizsgalva erdemes a szelloztetes intenzitasat beallitani.

-CO2

-paratartalom

-szag(!) (pl a WC hasznalat tipikusan keves paraval/CO2-vel, de tobb szaggal jaro muvelet lehet)

-mozgaserzekelo a lakasban

-kulso paratartalom/legminoseg

-kulso homerseklet

 

ezek mind hasznosak lehetnek, de ha lo nincs, jo a szamar is alapon, az elmult kozel 10 ev sajat tapasztalatom alapjan az RH (telen) onmagaban eleg jol korrelal a valos igenyekhez. nyaron nemileg magasabb limittel is egesz jol elmukodik. Nekem egy aliexpresses CO2 erzekelom van, ilyen ertekeket produkal, mint a grafikon. teljesen random, nem lehet rola leolvasni, h mikor vagyunk a lakasban, mikor nem, igy nem tekintem megbizhatonak.

persze az is lehet, h annyira frankon szelloztetett a lakasunk, hogy meg se erzodik 5 ember jelenlete, de ennek kis eselyet erzem.

Előzmény: zsebacsi88 (19580)
zsebacsi88 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19581

en ezt a peldat siman elhiszem, de azert tobb egyeb dolgot kellene megvizsgalni, h megertsuk a mierteket:

1. lakas: mennyire legtomor? milyen futesi moddal futesz? nekunk pl falfutes + padlofutes van. nagyjabol eselytelen a paranak a falban maradnia, mert pikk pakk kiszaritja. a padlasterben a gipszkarton is.

mint irtam, mi is az alacsony paratartalommal szenvedtunk, probaltunk mindent: akvarium, extra novenyek, vizes torolkozoket teregettunk folyton a padlora, parasito, stb. nemigen segitett semmi.

nalunk a legtomorseg volt a ludas.

 

2. lakas: ennyire extrem paratartalom onmagaban ritka, megneznem, nem-e huzza fel a fal valahol a vizet. ha loistallo volt, valoszinuleg regen epult es a vizsszigeteles mar lehet serult/nincs is.

hokamera is sokat segit.

Előzmény: 1 valaki (19575)
zsebacsi88 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19580

valljuk be, az altalad felhozott peldak eleg extremek es boven a teljes paletta 10% alatt vannak.

a novenyes peldad mondjuk, h ertem, de azert normal esetben nehany noveny nem fog extrem paratartalmat generalni, hacsak nem palmahazban lakik valaki.

a 10 emberes peldanal maradva pedig pont jo pelda: ha nincs otthon a 10 ember, le fog esni a paratartalom, ha hazajonnek, ilyenkor ertelemszeruen nem kell intenziven szelloztetni sem.

honnan veszed eszre, ha hazajottek es ujra kell jobban szelloztetni?

vagy ennel a peldanal maradva is folyamatosan (ures lakasnal is) annyira fogsz szelloztetni, mintha mindenki furodne/mosna/fozne/lelegezne, hogy elbirja?

hiszen jol szelloztetett lakasrol beszelunk.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19573)
zsebacsi88 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19579

kozponti

recair RE400 azt hiszem

Előzmény: pok88 (19576)
zsebacsi88 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19578

>Ha valaki a hőszigeteléséből kispórolt egy milliót,

vagy nem egyet hanem 3-at. nalunk peldaul utolag baromi nehez lenne extra reteget felhuzni a mostain 5 centire, mivel minden is be van epitve korbe + a szomszeddal is kb perre kellene menjek es a teto alatti reszeket sem tudnam ujraszigetelni bontas nelkul.

vagy peldaul mondhatom a teraszokat, amik hohidasan csatlakoznak a hazhoz es huzzak be a hideget a koszorun keresztul. ezt mar nem 1milla lenne kijavitani.

es nem, nem nyavalyogtam 1 percig sem:) egyutt elek ezekkel a hibakkal, mert tudom, hogy bar zavaro, de anyagilag nem erne meg a raforditando osszeg/munka.

inkabb 20%-kal tobb apritekot keszitek be, a tobbibol meg elmegyek sielni/nyaralni/X

(vagy epitek egy uj hazat, ami nyilvan nem opcio a jelenlegi arak mellett)

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (19574)
mephisoft Creative Commons License 2022.12.25 0 0 19577

Ha a fűtetlen padláson magas a páratartalom, és a pára lakótérből jut fel, akkor elvben megoldás lehet, hogy a lakás friss levegőjét a padlásról kapja; egy ventillátor tolhatná a levegőt le a lakótérbe, ahonnan egy másik (a fürdőszobában) segíti ki a szabadba. Ehhez kell, hogy a padlástér ne legyen légmentesen zárt. - Mit gondoltok?

Előzmény: pok88 (19560)
pok88 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 19576

"entalpias hocserelonk van,"

 

Ez egy helységes vagy központi?

Előzmény: zsebacsi88 (19572)
1 valaki Creative Commons License 2022.12.24 0 0 19575

Az állításod persze igaz, nem kételkedek benne.Sajnos van másik véglet is..

23 fokon 48% fölé nem megy 4 felnőttel sem, még a gőzös párásító sem tudja emelni.

200 méterre, 100 éve épített földszinti lakás (ami lóistálló volt eredetileg) olyan párás, hogy párátlanítani kell most is.

Teregetésnél 80% fölé megy, látható..

Előzmény: zsebacsi88 (19572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!