Keresés

Részletes keresés

aNDA Creative Commons License 2003.12.29 0 0 139
Szia Uplink!

Egyszerűen nem hagy nyugodni a kérdés, és Te tuti, hogy tudsz rajtam segíteni.... Ljubljanában iszonyúan tetszett, hogy ebédidőben elözönlötték a helyiek a várost és békésen ebédeltek. Hogy oldják ezt meg? Milyen ott a munkaidő beosztása?

Köszi
aNDA (a kíváncsi)

Előzmény: Uplink (126)
aNDA Creative Commons License 2003.12.29 0 0 138
Jó lenne, de sajnos nem :(( Tényleg, ünnepelte már valaki pl. a szilvesztert a Szlovén tengerparton? Tök jó lehet!

Amúgy mindenkinek Szlovéniai utakkal teli, boldog új évet kívánok!

Előzmény: Bartloka (137)
Bartloka Creative Commons License 2003.12.12 0 0 137
Hm. Biztos mindenki Szlovéniában van...
Előzmény: Bartloka (136)
Bartloka Creative Commons License 2003.12.02 0 0 136
(Felhozom a topikot...hát senki nem jár erre?)
Előzmény: Bartloka (135)
Bartloka Creative Commons License 2003.11.20 0 0 135
Venezia, Citadella vagy Drava IC volt?
Előzmény: Sniffyke (133)
Bartloka Creative Commons License 2003.11.20 0 0 134
Ez durva!
Mi is azzal mentünk, ami Hodosnál megy át. Igaz, hogy veszprémtől sezanaig vettük a jegyet, de 2x ennyibe került, mint nektek! (A 8.000-ben már a helyjegy is benne van?) Na igen: igazi lúzerek vagyunk.
Előzmény: Sniffyke (133)
Sniffyke Creative Commons License 2003.11.20 0 0 133
Szia! Bocs a kicsit kései válaszért...
Szóval a jegyet Bp-en váltottuk, úgy kértük, hogy Zalaegerszegtől Ljubljanáig, merthogy "odáig kocsival visznek minket". (csak mert már a jegypénztárban is gyanakodva szokták kérdezni, hogy miért csak onnan.) Így 8000 Ft-ra jött ki a jegy oda-vissza. Napi 3 vonat megy, ebből kettő Horvátországon keresztül, ezek drágábbak valamivel. A mienk Hodosnál lépi át a magyar-szlovén határt.
A kalauzzal ki lehetett dumálni a dolgot, először el akarta kérni az összes eurónkat, de letagadtuk, hogy maradt, aztán asszem kiegyeztünk 2000 Ft-ban. Még így is jóval kevesebbet fizettünk, mintha teljesárút vettünk volna.
Idén viszont szerencsénk volt, szórakozott kalauzt fogtunk ki és elfelejtette Zalaegerszeg után, hogy a jegyünk csak odáig szólt, és nem kérte újra.
Előzmény: Bartloka (125)
Uplink Creative Commons License 2003.11.19 0 0 132
Ja egyszer megfogtak a rendorok a Celje es az autopalya kozott Zg. Hajdinanal. Van egy 5 km egyenes fout resz, ahol elmeletileg nehol van 80-as tabla. jott mogottem egy Vectra, nem akartam, hogy megelozzon, nyomtam neki, o meg csak jott mogottem. Amikor beertem a faluba, akkor lelassitottam, o meg kirakta a kek villogot....
152 volt a csucs valahol feluton. :( Hat nem orultem neki, de vegulis kidumaltam magam, elengedtek.
Uplink Creative Commons License 2003.11.19 0 0 131
Mazli az volt benne, de az utolso par honapom nagyok keserure sikeredett, hala az akkor erkezo uj fonoknek :( ...

Az az erdekes, hogy en azota sokaknak mondom, hogy menjenek nyaralni Szloveniaba, erre a legtobben visszakerdeznek, hogy miert, ott mi van?!Hat minden, ez szokott lenni a valaszom. :)
Szerintem sokkal jobb hely, mint pl Horvatorszag, ahol a turistak teljes merteku levetele az elsodleges cel.
Amig Szloveniaban laktunk at-atjartunk neha a horvatokhoz is, nekem Pulan kivul nem sok minden maradt meg, talan egy-ket tengerpart falucska.

Voltak itt regebben kerdesek az utazasrol, szerintem az autoval torteno utazas mindenkeppen ajanlott, mert igy lehet a legtobb helyre eljutni. Nekem a kollegak sok helyet mondtak, ami az utikonyvekben nem szerepel, elautokaztunk, megneztuk.

A kiutazasrol meg annyit, hogy nekem ket bevalt utvonalam volt, idoben mindketto, kb ugyanolyan hosszu volt,
1. Bp- Letenye - CR - Varadzin - SLO - Celje - Lju

2. Bp - Letenye - Tornyiszentmiklos - SLO - Celje - Lju

Az elso ut az kicsit simabb es egyenesebb, viszont ket hatar van, a masik az a "kertek altt" vezet, terkep kell eloszor hozza.

Az atlag menetido nalunk Bp-Lju haztol hazig alt. 5 1/2 ora volt, egyszer sikerul 4 ora 45 perc alatt is, de akkor ejszaka jottunk...

Előzmény: aNDA (130)
aNDA Creative Commons License 2003.11.19 0 0 130
Mázlista! :))))

Üdv minden kedves "szerelmesnek", örülök, hogy egyre többen vagyunk!

Előzmény: Uplink (126)
FotexZoli Creative Commons License 2003.11.17 0 0 129
csak az étteremig jutottunk, de mivel sehol senki, úgy gondoltuk, hogy majd legközelebb, ha erre járunk
Előzmény: Uplink (128)
Uplink Creative Commons License 2003.11.14 0 0 128
Felmentetek a letras reszen tulra? Az talan a legszebb resz.

Az etterem nyaron van nyitva fokent, osszel, telen elegge limitalt a nyitvatartas...

Előzmény: FotexZoli (127)
FotexZoli Creative Commons License 2003.11.14 0 0 127
Pekelnél mi is voltunk, de nem volt nyitva az étterem, és végül nem indultunk neki a patak mentén, igaz október vége volt

majd legközelebb

Uplink Creative Commons License 2003.11.13 0 0 126
Udv minden Szlovenia szerelmesnek...

Nekem volt szerencsem masfel evig elni/dolgozni Ljubljanaban, felejthetetlen elmeny volt.

Ha valaki tervezi, hogy megy, akkor a mar leirtakon kivul ajanlanam :

1. a Pekel-vizesest, amit a Lju-Postojna autopalyarol lehet elerni. Jobb terkepen rajta van. 4 vizeses egy folyon, nagyon szep. A folyo also szakaszan van egy etterem, ahol nagyon finom pisztrang van.

2. Vrsic - Villach fele a hatar elotti utolso kijaratnal kell lehajtani. Az ut kb 1700 m magasba visz fel, 30 kanyar felfele, 30 kanyar lefele....

3. A Predjama barlangnal erdemes a hosszu turnet valasztani, tobbek kozott Europaban egyedulallo denever lakot lehet latni (tobb ezer denever van a barlangban).

4. A Bohinj-i tonal nyaron kirandulni, telen sielni lehet, sokan foglalkoznak B&B tipusu szobak kiadasaval igen barati aron.A szallas nem lehet gond, csak idoben kell foglalni.

Bartloka Creative Commons License 2003.11.13 0 0 125
És amikor lebuktatok, mi történt? (Irgumburgum vagy pénzbüntetés?)
A nzközi jegyet a határon váltottátok? Így mennyire jöttetek ki? (Bocs, hogy ennyit kérdezek, de gondosan meg akarom tervezni a jövő évi nyaralást :-)
Előzmény: Sniffyke (124)
Sniffyke Creative Commons License 2003.11.12 0 0 124
Bartloka! Hát....:)) Mi azt a "nagy cselt" szoktuk bevetni, hogy megvesszük a határig a sima diákot, és csak a határtól veszünk nemzetközit. Ez persze teljesen szabálytalan, tavaly le is buktunk, de idén egyszerűen leszálltunk a határon, és egy kocsival hátrébb szálltunk fel. Így a kalauz nem köthet bele a dologba, mert minden szakaszra van végülis érvényes jegyünk. És így jó pár ezret megspórolunk...:) Amúgy igen, Bohinjig megy vonat, de mi Ribcev Lazig utaztunk, és nem akartunk kétszer átszállni.

Anna)! Ha a Bohinji-tó környékére szeretnél utazni esetleg, ajánlom a tdbohinj@bohinj.si e-mailcímet. Ha itt érdeklődsz, pár nap alatt szoktak válaszolni. Mi már kétszer is rajtuk keresztül foglaltunk szállást. (Amúgy üdv mindkét tacsinak!:)))

Előzmény: Bartloka (123)
Bartloka Creative Commons License 2003.11.11 0 0 123
Sniffyke!

Nem olcsóbb amúgy a vonat? (Úgy tudom, egész Bohinjig el lehet jutni vonattal.)
Ti Ljubljanaig a nemzetközivel mentetek? Ugyanis hallottam már olyan megoldást is (ami igencsak felkeltette az érdeklődésemet), hogy a szlovén államvasutakat igénybevenni sokkal olcsóbb. (Tehát a határtól azzal utazni.) Csak azt nem tudom, ebben az esetben hogy zajlik az határátlépés? Elmész a határig egy magyar vonattal, átsétálsz a határon, és ott meg felszállsz egy szlovén vonatra (ami akár nzközi is lehet, de ez akkor már nem számít, ha átlépjük a határt). Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Előzmény: Sniffyke (119)
Anna ) Creative Commons License 2003.11.08 0 0 122
Köszi szépen!:)
Előzmény: Bartloka (121)
Bartloka Creative Commons License 2003.11.06 0 0 121
www.slovenia-tourism.si
Szerintem ez egy elég jó lap! Mi is itt néztünk kempinget nyáron.
Előzmény: Anna ) (120)
Anna ) Creative Commons License 2003.11.06 0 0 120
sziasztok!
Tud valaki jó hegyi szállást Szlovéniában?Ill. honlap...
Köszi a segítséget!

Üdv:Anna

Sniffyke Creative Commons License 2003.11.06 0 0 119
Szia! Sajna mi sem tudtunk kocsival menni, maradt a vonat - este 11-re értünk oda, éjszaka a ljubljanai pályaudvaron hálózsákban:))), reggel pedig az első busszal a Bohinji-tóhoz. Így viszont nem jutottunk el a hegység északi részére, pedig szerettünk volna ott is mászni.. legközelebb mindenképp kocsival megyünk.

Természetesen érdekel minden a síeléssel kapcsolatban is, mert azért még nem tudunk mindent! Írok emailt.

Előzmény: Bartloka (118)
Bartloka Creative Commons License 2003.11.06 0 0 118
Autóval mentetek Bohinjba?
Sajnos mi csak vonattal tudunk közlekedni, s mivel inkább tengerrajongók vagyunk, idén amellett döntöttünk.
Amúgy amikor ősszel Bohinjban voltam, pont hogy a sípályákat, felvonókat és szálláshelyeket mutatták meg nekünk (utazási irodában dolgozom, s így legalább tudom, mit adok el). Bár gondolom, te már kivülről ismered a lehetőségeket! (Azért ha tudok, szívesen segítek; pl. milyen pályák vannak vagy nagyjából az árak stb).
Szóval jövő nyáron úgy szeretném, hoyg 3 nap Bohinj, 7 nap Izola. Remélem összejön :)))
Előzmény: Sniffyke (116)
alpesi Creative Commons License 2003.11.05 0 0 117
"Örülök, hogy más Szlovénia-szerelmesekkel "találkozhatok" e helyen!"
Szlovénia = kis Ausztria, de ez csak úgy igaz, hogy csak egy icipici Ausztria. Ennek ellenére Szlovéniát is szeretem, mert az Alpok egy része ott is megtalálható.
Előzmény: Bartloka (115)
Sniffyke Creative Commons License 2003.11.05 0 0 116
Itt van még egy Szlovénia-szerelmes... Mi tavaly voltunk először a barátommal, és annyira tetszett, hogy idén is visszamentünk! TAvaly megmásztuk a Triglavot, idén is sokat barangoltunk a hegyekben.. a pihenőnapokon pedig egész nap úsztunk a Bohinji-tóban... Isteni volt, körülöttünk a hegyek, alattunk a simogató, kristálytiszta víz... szóval maga a paradicsom!! Most azon gondolkozunk, hogy síelni is oda megyünk idén..:))
Előzmény: Bartloka (115)
Bartloka Creative Commons License 2003.11.05 0 0 115
Kedves aNDA!
Én is írok ám...mert nekem is Szlovénia=szerelem első látásra.
Nyáron voltam először, bár csak a tengerparton (Izolában), s nagggyon szuper volt, a kemping is, a tenger is, az emberek is stb. Szóval tényleg remekül éreztük magunkat.
S egy szerencsének köszönhetően ősszel jártam Bohinjban is (és Bledben). Talán még klasszabb volt, mint a tenger.
Örülök, hogy más Szlovénia-szerelmesekkel "találkozhatok" e helyen!
Üdv: Bartloka
Előzmény: aNDA (110)
FotexZoli Creative Commons License 2003.10.28 0 0 114
és ha már barlangok, nem igazán szlovénia, de közel van

egy fantasztikus jégbarlang a szlovák paradicsomban, Dobsijnai jégbarlang

FotexZoli Creative Commons License 2003.10.28 0 0 113
szép barlang a postojnai, ha már arra jár az ember

de az igazi élmény az a skocjani b.

van még egy érdekes barlangocska, a predjamai vár alatt, maga a vár is érdekes, szép helyen van, érdemes beugrani

aNDA Creative Commons License 2003.10.27 0 0 112
... de ciki, bocs a tudatlanságomért.

Ha jól sejtem, akkor nem csak, hogy szebb, de talán jobban élvethető is. A postojnainál teljesen úgy éreztem magam, mintha futószalagon lennék, ha voltál ott, tudom, mire gondolok.

Előzmény: FotexZoli (111)
FotexZoli Creative Commons License 2003.10.27 0 0 111
nem, az a híres postojnai csepkőbarlang

a skocjani az sokkal érdekesebb, de nem annyira ismert

egy reka nevű folyó bukik a föld alá, és ez vájta ki, van ahol 70m mélységet láthatsz a barlangban, majd jóval odébb, olaszorszában jön a felszínre a folyó

Előzmény: aNDA (110)
aNDA Creative Commons License 2003.10.22 0 0 110
Na végre egy rendes ember....

Tudom, most lejáratom magam, de ez az a barlang, ahol vasúttal megyünk be?

Előzmény: FotexZoli (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!