Keresés

Részletes keresés

Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.23 0 0 114

Szívessen! Örülök,hogy ennyire szeretik ezt a sorozatot.egyébbként ha melózok vagy utazgatok akkor mindig felveszem videóra.

 

És mikor jönnek a többiek:Etus,Gábor Gábor

Előzmény: lynne (113)
lynne Creative Commons License 2005.09.23 0 0 113

Szépen összefoglaltad, köszi!

 

Gondolom Alma egyelőre nem látja a fától az erdészt.:)

Előzmény: Gáborbakter (112)
Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.23 0 0 112

Takácsék kórusa szerepelt.Alma lebukott,a Desirevel való randijával,ugyanis amikor asztali lámpát vettek a Bútorüzletbe,a Nagyszülők is pont akkor vásároltak heverőt.

Alma amúgy szakított lacival.Megtudhattuk,hogy Böhm Úrnak van egy régi 78as fordulatszámu lemezeket játszó lemezjátszója,és ő is ezeket a régi lemezeket gyüjti.A kis Julcsinak most ünnepelték a szülinapját,aki utánna Uttörőtáborba ment.A végén a Nagyszülők kiosztották Körtét hogy Desirét miért nem mutatta be nekik.

 

És mikor fog jönni az Erdész Úr?

Előzmény: lynne (111)
lynne Creative Commons License 2005.09.23 0 0 111
A mai részben mi volt? Lemaradtam róla.
anla Creative Commons License 2005.09.23 0 0 110

Sziasztok, én is nézem esténként. Főleg azt figyelem, milyenek voltak a lakások "gyárilag", hogy nézett ki a lakótelep az "őskorban".

Akkor még nem goldoltam volna, hogy egyszer ezen a ltp-en fogok lakni én is :-)

Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.23 0 0 109
Köszi!
Előzmény: ARic (108)
ARic Creative Commons License 2005.09.23 0 0 108

az ózdiban, Gyurika volt :)

Előzmény: Gáborbakter (107)
Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.23 0 0 107

Jön még néhány érdekes dolog még!

Segítsetek!Kertész Gézu mejik jelenetbe volt?

Előzmény: Roxer17 (106)
Roxer17 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 106
Nekem az is tetszik,hogy a házban csak nekik volt telefonjuk és mindenki hozzájuk járt telefonálni:-)
Régen ez tényleg így volt,nekem is apukám orvos volt és ha valami gáz volt sokszor hozzánk is bekéredzkedtek a szomszédok:-)
Meg az eléjén még Vágási Feri milyen kemény volt,igazi roma-vér csörgedezik benne:-)Későbbiekben ezen már nem volt hangsúly kész úriember lett
mammamija Creative Commons License 2005.09.23 0 0 105
Na ja, a doktorné állandóan morgott a sorozatban végig (be is pasizott később), meg annakidején az tetszett nagyon, hogy Etus (Csűrös Karola) vett neki egy mosógépet - addig kádban mosott -, mert nem futotta nekik ilyen "nagy" beruházásra.

Azt már csak mellékszálként fűzöm hozzá, hogy végig eredeti Adidas cuccban nyomorgott a sorozatban:))))
Előzmény: ARic (103)
mammamija Creative Commons License 2005.09.23 0 0 104
Bele is írták az epizódokba, ha valaki meghalt, és fényképpel megemlékeztek róla pl. Jutka apja (aki összeszűrte a levet a fogorvosasszisztensével Tordai Terivel), ő is meghalt, meg Böhm bácsi (Máriáss József) a közös képviselő.



Jutkának bajusza volt igen.

Kertész Gézut megismertem:)

Egy pötty nosztalgiát éreztem akkor, amikor Jutka sitty-sutty elhelyezkedett egy másik iskolában...


Előzmény: gershwin g (98)
ARic Creative Commons License 2005.09.23 0 0 103

ja, helyes kissrác volt, cérnahanggal :)))

 

én azon lepődtem meg, h. Frajt Edit már így tök az elején is mindig csak morog meg elégedetlenkedik, aszittem csak később lesz olyan savanyú... :)

Előzmény: Gyáva Nyúl (100)
OldDirty Creative Commons License 2005.09.22 0 0 102

Eddig semmit sem hagytak ki, elején ki is volt írva h IV. fejezet... talán azért tűnik kicsit gyorsnak, mert ugye eredetileg kéthetente ment, tehát az első részhez képest a mai másfél hónappal később volt!!!

Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.22 0 0 101
Mindegyik részt leadják?Mert ahogy néztem,olyan érzésem volt,hogy ki-kihagynak egy-egy epizódot.Ma is azzal indul,hogy jön a nyári szünet.
Tegnap azzal indult,hogy Nagy Fehér megjön küldölről,holott a keddi részben szó sem volt arról,hogy elutazott.


Csak én láttam úgy a mai részben,hogy Jutkának bajsza volt?
Gyáva Nyúl Creative Commons License 2005.09.22 0 0 100
Uramatyám, láttátok Kertész Gézut? :)) korán kezdte a szappanoperázást...
Nemha Kién Creative Commons License 2005.09.22 0 0 99
A morálpirulák az epizód végén csak a későbbi részekben kerülnek kiosztásra.
Előzmény: Quantumleap (97)
gershwin g Creative Commons License 2005.09.22 0 0 98
Tehát akkor Anita 75 márciusában született? Akkor most 30 és fél éves. Na az már harmincon túl van... Egyébként a többiek mennyi idősek? Hányan nem élnek már közülük? Tudja valaki? Mert lehet, hogy Anita kicsi volt még, de néhányan már akkor is rendesen benne voltak a korban.
Előzmény: ARic (90)
Quantumleap Creative Commons License 2005.09.22 0 0 97
Szevasztok!

Én "jobb, mint a semmi" alapon rögzítem videóra az első jóegynéhány részt. Sajnos egyet kell értenem néhány lentebbi hozzászólóval. Az még nem baj, hogy információkat adnak, de minek kell hanghatással kísérni? Ja és épp ez a baj, hogy nemcsak információkat, hanem fölösleges hülyeségeket is.

Ami a részek végét illeti:

Az elején még nem voltak a végén az egy-két mondatos okosságok vagy pedig ez a változat így van (lesz) megcsinálva? Mert ha utóbbi, az nagyon gáz.

És még amiket írtok:

Valaki azt írta lentebb, hogy ezek meg vannak vágva. Ez tuti?
Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.22 0 0 96
A másik,hogy ez a sorozat az adott korszakrol szól.Az akkori problámákkal ütközünk.Az útlevélre visszatérve,anno kezdtem a vasúton fiatalon .És nagyon kiváncsi voltam már Bécsre vagy a nyugat,Pl a SW Klinika helyszínére de a legtávoltabb akkor ahova eljutottam,az NDK volt.Az a téma szinte elérzékenyített.Anno nem is gondoltam arra hogy a fennemlített helyre a régi kis bőrtokos személyimmel is el tudok utazni.
Előzmény: Nemha Kién (94)
Nemha Kién Creative Commons License 2005.09.22 0 0 95
bocs tyon, de ne légy butuska! Hogyan lehet egy tévedésből bármilyen átfogó következtetést levonni? Pl. azér mer most butuskaságot írtál, nem vagy te buta úgy általában, nem?
Előzmény: tyon (91)
Nemha Kién Creative Commons License 2005.09.22 0 0 94
Teljesen igazadat még azzal spékelném, hogy a banánokközt mega jóvanrosszvan szereplői csapnivalóak, míg a szomszédokban ízig-vérig igazi színészi alakítások láthatók pl. Komlós Juci egyszerűen felűlmúlhatatlan! Szerintem! (hogynelegyek kategórikusimperatívusz)
Előzmény: Gáborbakter (93)
Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.22 0 0 93
Nem tudom,hogy miért kell ezt a jó kis sorozatot kritizálni.Sajnos a mai sorozatokba sokkal több olyan mondatok pl a Barátok köztbe aminek nem árt a jelentését megmagyarázni.Jó néhányszor leírtam hogy akinkem nemtetszik,ne nézze,mert ennyi erővel monthatnám azt,hogy aBarátok köztenek,vagy a Jóban-Roszbannak nincs semm értelme!
Előzmény: Nemha Kién (92)
Nemha Kién Creative Commons License 2005.09.22 0 0 92
Végigolvastam az összes hozzászólást és: 1. ha valaki az eredeti sorozatot nézné szívesen és másra nem kíváncsi, akkor mér ezt fikázza? Ez nem az eredeti sorozat, pont. Egyébként én teljesen belefeledkeztem, ezért a szövegeket nem is észleltem. Ha valaki nem tud arra koncentrálni, ami érdekli, akkor miért nem a kézségfejlesztéssel tölti az idejét, tv nézés helyett? Ha a tv másra gondolt mint ők azon nem kell megsértődni, mert az talajbutapicsaegyszerűség-re utal, nem? 2. Ha ezeket a részeket mindenható K. HÁ megcenzúrázta, akkor honnan tudjuk, hogy a készítők milyennek szánták? Lehet, hogy tök jó lett volna! Végül is ez így megint csak K. HÁ műve, mer szerinte ez így jó, hiszen ezt és ilyen tartalommal "hagyta jóvá". Mi ebben a mostaniak bűne?! Hogy van az, hogy fikázzátok azt, amit HÁ most alkotott, a kitudja milyen átdolgozásból. Ha meg HÁ-val egyetértetek, hogyan fikázhatjátok? 3. Pl. Julcsi fát kapott bioszból: szerintem az a poén benne, hogy fát bioszból kapott, ami ugye, mármint a fa, a biosz tárgykörébe tartozik. Ezt megmagyarázni szerintem humor, mondom, szerintem, és hát a humor az egy ilyen műfaj: valakinek teccik, másnak nem. Lehet, ha kicsit többet elemezzük, rágjuk az eseteket, rájövünk, hogy mire is gondolhattak a készítők. Ez a fa-biosz bináris rendszer pl. nekem akkor jött le, amikor a fikázó megjegyzéseket olvastam. 4. Az öcsém ment mint a gép kiszólás (vagymi): GÁZ! 5. Ha az infó ami megjelenik valaki számára nem érdekes, az miért az infó közzétevőjét minősíti? Melyik fikakirály fikázta már nyilvánosan a KSH-t vagy az ÁSZ-t azért, mert a jelentéseiben foglaltak nem érdekelték? Másrészt vazze: minden téged se érdekelhet, de ez csak rajtad múlik!
tyon Creative Commons License 2005.09.22 0 0 91

hat en mar ebbol az egy tevedesbol levettem, hogy mennyire lehetnek hitelesek az informacioik.

azt is mindig pontosan kovetni lehetett, hogy Julcsi hanyadikba jar eppen. 1989ben ballagott altalanosbol........bar, ha jol emlekszem, kesobb volt valami ugras, a gimnaziumban, oda mintha egy evvel tobbet jart volna......

Előzmény: ARic (90)
ARic Creative Commons License 2005.09.22 0 0 90

elhiszem, én csak azt tudom, amit ők írtak :) remélem a többi "hasznos" információjuk nem ilyen "pontos"! :))

én áprilisi :)

Előzmény: tyon (89)
tyon Creative Commons License 2005.09.22 0 0 89
igaz, nem lenyeges, de Abel Anita csak 12 eves volt a sorozat indulasakor, ma pedig 30 eves. ez teljesen biztos. azert tudom ilyen jol, mert o is '75 marciusi, mint en......
Előzmény: ARic (86)
bolsh Creative Commons License 2005.09.22 0 0 88
Nekem is egyből feltűnt, a mesélő stílus kitűnt a sorozatból, szerintem tényleg ott lehetett a Vörös Téren és azért sikerült olyan természetesre az élménybeszámolója. Akkoriban divat volt Moszkvába járni..
Előzmény: ARic (83)
lynne Creative Commons License 2005.09.22 0 0 87

Az is jó volt abban a jelenetben, amikor Julcsi "Jé, a Nagy Fehér!" felkiáltására Mágen mondta, hogy "Ott van kopasz apátok, mi?".:))

Előzmény: ARic (83)
ARic Creative Commons License 2005.09.22 0 0 86

köszi! akkor még csak 12 éves voltam! :)

szolid matematikai számítással is rájöhettem volna :) (ha akkor 13 éves volt Julcsi, most meg 31...), de valahonnan mégis az rémlett, h. '89 :)))

 

én még mindig azt mondom: maradhat a felirat, de alulra, ne ide-oda kék keretben, ráadásul hanghatással kísérve :) az idiótaságokat kihagyva, és alternatív üzemmódban :)

Előzmény: Gábor73 (85)
Gábor73 Creative Commons License 2005.09.22 0 0 85

Ezek a jelenetek még 87-esek, hisz még csak a 3. résznél tartanak.

 

Amit viszont az előbb írtál, az nekem is feltűnt. Kulka pont úgy beszélt, ahogy egy normális ember beszélne egy ilyen útról. Igen jó színészi teljesítményt nyújtott, ami a Szomszédok esetében figyelemre méltó. Na nem azért, mert pl. Zenthe Ferenc vagy Komlós Juci ne lennének kiváló színészek, hanem azért, mert az ilyen természetesnek ható megnyilvánulások igen ritkák voltak ebben a sorozatban. (Megjegyzem, ezen a manapság futó szappanoperákban sem voltak képesek változtatni...)

Pont a mesterkélt helyzetek és párbeszédek miatt tartottam már annak idején is kissé röhejesnek a Szomszédokat. Egy 13 éves kislány nem mond olyant, hogy "majd én megoldom a szitut", meg hasonlóakat, amit Ábel Anitával mondattak, az Etus-féle bölcseletektől meg egyszerűen falra lehetett mászni. Persze tízen-akárhány év elteltével mégis érdekes most visszanézni, és már én is sokkal elnézőbb vagyok ezzel a sorozattal. Úgy látszik, öregszem, meg nosztalgia, stb.

Előzmény: ARic (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!