Keresés

Részletes keresés

ARic Creative Commons License 2005.09.22 0 0 83

hogy mennyire jó újra látni ezeket a részeket! 14 éves voltam akkoriban, és tök sok jelenetre emlékszem belőle! :)

a tegnapi részben, amikor Mágen magyarázza a kiscsaládnak a repülőlandolós szitut, tök természetesen beszélt, mintha nem előre betanult szöveg lett volna, hanem a saját szavai, nekem nagyon kitűnt, ti nem vettétek észre? és ki volt az a kollégája, akivel együtt jöttek? marha ismerős, de nem tudok rájönni...

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.22 0 0 82

http://www.reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=22723

 

A feledékeny főrendező
Miskolczi Miklós szerint a Szomszédok nem Horváth Ádám ötlete

 

Kiadott műsorrendje szerint a Magyar Televízió ma este kezdi sugározni a Szomszédok-retró… című teleregényt. Ebből az alkalomból a Népszabadság múlt szombati számának ötödik oldalán Horváth Ádám rendező, (egykoron rövid ideig a Magyar Televízió elnöke) tiltakozik az úgymond „felturbózott, humort sem nélkülöző feldolgozás” ellen. Az általa látott két rész alapján tizennégy kifogást juttatott el az MTV-hez. Az újságíró jó érzékkel megkérdezi: „Ön a jogtulajdonosa a Szomszédoknak?” Horváth Ádám többek között azt válaszolja: „Én írtam és rendeztem a teleregényt.”

Az elmúlt csaknem két évtizedben nem először feledkezik meg a főrendező úr arról, hogy a Szomszédokat, legalábbis az első tizenöt-húsz folytatást nem ő írta, hanem egy szerzői hármas. A most sugárzásra váró és általa meg kifogásolt első részeket biztosan nem jegyezheti íróként. Más szóval a kategorikusan kijelentett „én írtam”-nak nincs jogosultsága. A néhai miniszterelnököt plagizálva: nem is tetszett ott lenni, amikor a három írót a televízió megbízta a sorozat forgatókönyvének megírásával, és az írói képzeletben megszületett a három család: Takácsék, Vágásiék és a Mágenheim família. E korai időben még csak felkért rendezője sem volt a tervezés állapotában leledző sorozatnak. Más kérdés, hogy idő múltával ilyen-olyan okból a szerzők szép lassan egyenként elhagyták az alkotói csapatot. Horváth Ádám pedig némi kísérletezés után rendezőként magához ragadta a forgatókönyvírás gyönyörűségét is.

 Ha a mai sugárzás nem lesz annyira retró, hogy a forgatókönyvírók nevét is letörlik a filmről, akkor a kedves nézők láthatják majd, hogy a Horváth Ádám „írta” Szomszédokat a stáblista szerint valójában Szabó György, Polgár András és Miskolczi Miklós írta. Egyébként évek óta derűs nyugalommal és önmegtartóztatással figyelem (tűröm) Horváth Ádám feledékenységét, hogy a rendezés mellé pirulás nélkül kisajátítja a forgatókönyvírás vélt dicsőségét is. Mintha csak szüksége volna arra, hogy a háromszázvalahány rész mellé (amelyeket valóban ő írt) az első tizenöt-húszat, sőt, az ötletet is magáénak mondja. Persze legjobban ő tudja: gazdag életműve csonkulna-e, ha legalább néha megemlítené, hogy eleinte másokkal együtt írta a Szomszédokat, sőt a műsornak akkoriban szerkesztő dramaturgja is volt.

Ha mindezt elfelejtette volna, vagy mégis másként emlékszik, nos, akkor úgy is jó. Nekem ez a dicsőség éppen nem hiányzik a sifonérból. Szabó György, szegény már a Farkasréten van, Polgár András erről alkotott véleményét nem ismerem. De akkor már legyen a lúd kövér. Szívesen átadom a főrendező úrnak a Magyar Televízió Nívódíját is. Azt, amelyet a Szomszédok teleregény forgatókönyvének írásáért kaptam az akkori elnöktől.

 

 

Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.21 0 0 81
Jah azért a kis julcsi se egy elveszett leány már tudja a módját,hogy a fennemlített fát hogy kell az Anyu elől álcázni.Azért így Ábel Anita sokkal aranyosabb mint most.
Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.21 0 0 80

Szerintem a mai este a nosztalgia jegyébe ment .Pl a 80as Budapest utcáit látni az igazi szoci kocsikkal,az utlevél,visszaemlékszem anno 86ba mikor meglett az útlevelem ami igaz kék színű volt és ez szerepelt benne:Többszörös kutazási engedéj Románia,Bulgária,Csehszlovákia,Lengyelország,valamint az NDK területére.Bár hozzá kell tenni azt is hogy a nagy baráti országunkba/Szovjetúnió/nem volt könnyű kijutni.Erekjeként örzöm amibe kb 3 szabad lap volt.Érezzni a különbséget hogy ami akkor szinte elképzelhetetlen volt,hogy júniusba a régi bőrtokos Személyi Ig-el utaztam be fél Németországot.

A másik a nagy Útinform hírek fő elindítóját és a Rádiósszakma egyik talán volt nagymesterét Petres Istvánt látni,aki már sajnos eltávozott közőllünk.

És hol van Etus?

Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.21 0 0 79
Értelmiségi környezetben nőttem fel, az argót csak később, önszorgalomból sajátítottam el, kérlek. De egy rakás szakkifejezést durván nem értek a mai napig.

Egyébként Julcsi kádjeleneténél hiányzott ez szerintem:

Előzmény: Roxer17 (78)
Roxer17 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 78
Érdekes,nem jártál suliba?
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (77)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.21 0 0 77
Nekem pl. meg kellett magyarázni.
Előzmény: Transylvanianmixedgrill (76)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2005.09.21 0 0 76
Nekem is pont ez volt az egyetlen, amire nem vártam magyarázatot! De komcsi! :)
Előzmény: Roxer17 (74)
OldDirty Creative Commons License 2005.09.21 0 0 75

Hát ja, érdemes visszaolvasni,  a legtöbb poén, vagy viccesebb jelenet össze van gyűjtve, kielemezve, stb.

kicsit egyszerűbb link: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9010636

Az első fejezetek végén még nem voltak beszólások. Azthiszem kb Etus megjelenésekor lesznek az első ilyenek, de lehet h rosszul tudom.

Előzmény: nikknév (70)
Roxer17 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 74
Csak azt nem értem,hogy a fát kinek kell megmagyarázni,hogy beszedett egy fát bioszból.....
Itt az első részekben még nem voltak bölcs mondások a végén ugye?
pointless Creative Commons License 2005.09.21 0 0 73
Sümeghy a legjobb !
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.21 0 0 72
Dettó.
Előzmény: Transylvanianmixedgrill (71)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2005.09.21 0 0 71
Dobjatok a mókusok elé, de van egy két olyan popup buborék, amin akkorát röhögök, mint állat. Még a végén megkedvelem! :P
nikknév Creative Commons License 2005.09.21 0 0 70

Elolvastam a  Vége lesz a Szomszédoknak! című topik elejét 1999-ből, annyit röhögtem hogy leestem a székemből :)))) Nektek is ajánlom, garantált a nevetés.Itt egy kis ízelítő:

>>ooh igen :)
azok voltak ám a szép részek
és a szállóigévé vált mondása a Balek Ferinek: "Veszek pentium számítógépet, mert abban van internet" :))))))

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=2384&na_step=30&t=9010636&na_order=

hoppa_hoppa Creative Commons License 2005.09.21 0 0 69

Mi a facér kellett ez a kvízkérdés? Leszámítva azokat a néptömegeket, akik az elejétől kezdve vették videóra a sorozatot és még meg is van nekik, + aiknek az apukájuk vagy a nagybácsijuk az mtv tömörraktárában dolgozik, ki a izé fog emlékezni arra, hogy mit mondott Vágási Fecó a 2. rész 23. percében?

Előzmény: larzen (66)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.21 0 0 68
A piroskockás Lada később kulcsszereplővé növi ki magát, ha jól rémlik.
Gáborbakter Creative Commons License 2005.09.20 0 0 67
Igazad van ,bár azért néhányunkat,többek között engem is érdekel néhány kulisszatitok,szereplőkkel kapcsolatos tolgok stb,stb,.
Előzmény: Roxer17 (48)
larzen Creative Commons License 2005.09.20 0 0 66
A mai napot ki kellett hagynom, de hallottam kedvesemtől, hogy kvízkérdés lett Vágási Feri kedvenc szava. Tudja valami a megfejtést? :)
mammamija Creative Commons License 2005.09.20 0 0 65
Afenébe, lemaradtam... csak az utolsó két percet láttam.

(Akit nem zavarnak annyira a buborékok, amit nem értek mitől buborék??- naszóval, én állati gyorsan olvasok, de nem tudtam a végére érni, mennyit kellett a Ladára, meg a Wartburgra várni - gyorsan jönnek egymás után...
és most is hiányzott a végéről az elköszönő sok-sok egymondatos okosság:))
Mber Creative Commons License 2005.09.20 0 0 64

Szerintem nem oszt nem szoroz az a pár buborék. A botrányos rendezés/vágás/dramaturgia már akkori szointen is olyan súlyos gáz, amin nem lehet rontani semmivel sem. De nagyon meleg. Deziré mikrofonfeje meg Vágási Fecó PVC dzsekója (az ízirájder meg is mondta frankón, hogy ez a divat, pedig neki még érettségije is van!!!!) megadja az alaphangot, és amikor elpőkerülnek a nyugati turisták földöntúli luxuscikként bevágott kamerái!!! Sírnom kell.

Bukshi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 62
Nagyon buli ez a retro, én visítozok közben néha! :P
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.20 0 0 61
Régen kacagtam ilyen jót, köztünk legyen szólva.
savafan Creative Commons License 2005.09.20 0 0 60
Ábel anita a mekis sapkában nagyon kemény:)) és a ződ telefonjukkal. a később mindenkivel összefekszemnek csak a fehér jó. anyád:)))
Bukshi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 59

ÁbelAnitán McDonald's-os baseballsatyi!

Mitya Ivanov Creative Commons License 2005.09.20 0 0 58
szerintem ez a szinkron hihetetlen gáz volt. még a tanitónőé is
Előzmény: savafan (56)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.20 0 0 57
Ez megható jelent volt.
savafan Creative Commons License 2005.09.20 0 0 56
Ennek a kislánynak nagyon gáz a szinkronja:(
savafan Creative Commons License 2005.09.20 0 0 55
És új kockaladája. Az a menő:))
Előzmény: Bukshi (53)
Transylvanianmixedgrill Creative Commons License 2005.09.20 0 0 54
Én voltam! :P
Előzmény: savafan (51)
Bukshi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 53
Dezirének piros Ladája van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!