Keresés

Részletes keresés

Vikusz1977 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 5902
Persze nem akartam elvenni a kedvedet a géptől, ha nektek beválik akkor jó.
De én eddig nem hallottam jót a vízszűrős gépekről, és a Te leírásod se győzött meg igazán.
Vikusz
Előzmény: Vikusz1977 (5901)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 5901
Engem meggyőztél(?).
Nem is lehet jobb annál mint mikor egy porszívóban szobánként négyszer kell vizet cserélni... Agyvérzést is kapnék ha nekem ilyen lenne.
Én a 80 m2-en háromhavonta kicserélem a porzsákot... Igaz az drága, de legalább nincs vele gondom.
A levegő minőségével pedig hidd el nincs problémám, megszűri az rendesen....
Előzmény: orwi (5900)
orwi Creative Commons License 2009.11.13 0 0 5900
Sziasztok, én tegnapelőtt kaptam meg a Hauser VW-1800 -as vízszűrős porszívómat, tegnap már ki is próbáltam a 24 négyzetméteres hálószobában ami el van választva egy fallal, egyik részbe mi alszunk a feleségemmel a másik részbe kisfiunk aki 4 hónapos. Először a mi franciaágyunkat porszívóztam ki, az eredmény az valami borzalom volt! Az egész szobában összesen 4-szer kellett a porszívóban a vizet cserélni! Amikor kész lettem olyan érezni lehetett a különbséget a levegőben!! Én nagyon megvagyok vele elégedve, igaz egy kicsit hangos, de valamit valamiértt!! Én ajánlani tudom mindenkinek!!
kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 5899

http://boneco.hu/legtisztito/2061

 

 

 

valaki ismeri a boneco termékeket meg lehet vajon bizni bennük?

kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 5898

Megrendeltem az általatok dicsért porszivót az electrolux zcx 6440 et.

Remélem bevállik az allergia miatt.

 

Már csak a légtisztitásra kell megoldást találnom. Ugye anyagiak miatt nem megy a daikin bár nagyon szimpatikus az olcsóbbakat meg nem tudom szabad e megvenni.

Olyan 30 max 40000 ig gondolkodunk .

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5897
A sünis airwolf van a kisebb lányom szobájában, port, poratkát szerintem megfogja, azóta nincs gondja vele.
Előzmény: kiscsillag 1 (5893)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5896
A nagy légtér csak az egyik szempont volt, a másik, hogy jó legyen, mert nálunk poratka, penészgomba és pollenallergia is van.
Továbbá bíztam benne, hogy a vírus- és baktériumölő hatása is jó lesz, mert nálunk telente mindig minden betegség végigment az egész családon, egyikünk adta a másiknak....a Daikin óta ez megváltozott, általában egy kórság megáll annál, aki hazahozta és ez nagy dolog, 5 embernél anyagilag is (kevesebb gyógyszer).
Előzmény: kiscsillag 1 (5894)
apci500 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5895
Ha a design nem fontos és van némi barkácsaffinitás én biztosan megcsinálnám 1 db 70w-os ventillátorból 2 db hepa szűrőből (3790/db) meg némi furnérból, esetleg alu lemezből. Végülis az a lényege, hogy a levegőt átnyomja a csodaszűrőn. Szerintem ...
Előzmény: kiscsillag 1 (5894)
kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5894

http://www.jobblevegot.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=27&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=2

 

 

 

valaki tud véleményt mondani erről??

 

tundérlala

 

ti anno a nagy légtér miatt döntötetek a daidin melett.

Nekem két szobába kellene ami öszevan nyitva és összesen talán 40-50 nm

 

kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5893

tunderlala

 

köszi irok nekik remélem hogy az igazat foglyák megirnil

Szivem szerint azt venném ami neked is van de most lehetetlen anyagilag.

Ami neked van külön a gyerek szobába légtisztitő az milyen vagy a sünire gondoltál vagy van neked más fajta is?

 

Előzmény: tunderlala-3 (5892)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5892
HÁt, inkább ez....de kérdezz rá náluk, hogy penészt kiszűri-e, mert nem írják konkrétan, így csak találgathatunk. Úgy tudom, a penész kisebb, mint a poratka és nem minden légtisztító szűri ki, de a nyakamat azért nem tenném rá. Legbiztosabb, ha rákérdezel.

http://www.hauserelectronic.eu/Termekek/Kategoria/93#termek436
Előzmény: kiscsillag 1 (5891)
kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5891

http://www.egeszsegbolt.hu/379-legtisztitok-parasitok/1621-hauser-ap-300-legtisztito.html

 

 

 

Tudna valaki véleményt mondani erről hogy érdemes e megvenni. Allergia miatt.

Van esetleg valakinek ilyen ?

Szerintetek a penész is szüri a levegőben vagy csak az atkát?

kspacey Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5890
Szia,

Nalunk mindenki makk egeszseges, szoval errol nem tudok nyilatkozni, de mar az elso nap rengeteg port es kutyaszort kiszedett a levegobol... En eppen azert vettem, mert zavar a por latvanya, szoval tokeletesen bevalt. Mivel a HEPA szuro a polleneket es atkakat is eltavolitja, gyanitom, hogy hasonloan hatekony lehet allergia ellen is. Ha ilyet vennel, akkor javaslom az eshop024.hu-t, mert olcso es jofej a srac.
Előzmény: kiscsillag 1 (5887)
kspacey Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5889
Nyilvan realisabb, hiszen egy nagy ventillator es egy nagy HEPA szuro az egesz, aki ezert annyit fizet, az hulye. Egyebkent meg a legjobb konstrukcio, nem kell aggodni, hogy mit nyom a levegobe, mi peneszedik bele, mikor kell ujratolteni, mi romolhat el stb. A HEPA mindent kiszur, ami engem zavar, mas nem is kell.
Előzmény: Törölt nick (5885)
kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5887

kspacey

 

Bocsi most néztem meg, hogy te irtál a hauserről.

A hauser ap 500 at mondod vagy másikat?

Nektek allergia miatt kell? Ha igen milyen változást tapasztaltál?

 

Penészt is szüri?

kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5886

Köszi hogy irtok a légtisztitókról .

Ma voltunk vissza a pulmonológián és a doktornő is javasolta hogy kéne mert mind a hárman szenvedünk az allergia miatt.

Amit ajánlott tündérlala az biztos tudi jó csak min 135000 alaphangon a daikin.

Nem nagyon merek megint hitelt felvenni ki tudja mi lesz.

 

Irtátok a hauser nagyobb gépet találtam HAUSER AP 500 at ha esetleg ezt emlitettétek.

ez mennyivel tud kevesebbet mint a 135000? ft os tudja valaki.

Nekem penész és poratka miatt kellene sürgősen!!

 

Aki használ ilyet irjon róla mármint a hauserről. Allergia miatt használja?

 

Van még valakinek ötlete légyszürővel kapcsolatban. ?

kspacey Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5884
Ezt mar en is akartam irni. A HAUSER nagy legtisztitojat, a 25 ezer koruli arban kaphatot nagyon erdemes megvenni, ugyanis megegyezik az amerikai ALEN A350 legtisztitoval, ami a top 5 gep kozott van szuresi hatekonysag tekinteteben az ottani tesztek szerint es az ara 80 ezer Forintnak felel meg ott. Raadasul igen egyszeru szerkezet, nem igenyel sok apolast, karbantartast es nem jon belole ozon sem. En rogton vettem kettot, miutan visszavittem a Philips-et, aminek folyamatosan ozon szaga volt...
Előzmény: tunderlala-3 (5883)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5883
A lényeg, hogy hepa 12 legyen a porszívóban, az már szinte mindent kiszűr, tökéletesen megfelel.

Légtisztítóban akkor nézz szét a hauserelectronic. hu (vagy .com?) oldalon, vannak olcsó, 10 ezer alattiak, kis szobába tökéletesen megfelelnek, a gyerkőchöz jó lehet, és nem vizes.

Nem kaptam mailt...:O

Mennem kell, apának kell a gép.
Szép estét!
Előzmény: kiscsillag 1 (5882)
kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5882

Köszönöm a válaszokat. Akkor ajánljátok ezek szerint az elektrolux zcx 6440 es illetve a 6205 ös porszivókat.

Én azt hittem hogy csak a vizes jó allergia esetében de akkor megrendelem a neten van jó árban,

 

tundérlala

 

Köszi a tippet de nekünk nem jó ha párásit ugyanis nálunk a legnagyobb gond azért van mert magas a páratarlaom állandóan 70 fok körül van az alacsony belmagasság miatt és hiába van páramentesitőnk igy is ennyi épp ezért van atka és penész allergia szerintem nálunk.

Irtam neked tegnap email....  ugyanezt irtam végül is nem tudom átment e?

 

Jó lenne légtisztitó de sajna nem engedhetjük meg magunknak bár ahogy olvastalak szerintem nekünk ez lenne a megoldás.

Az ágyat gőzzel fertőtelnitettem most rendeltem atkairtó szert még nem jött meg.

ágynemüt lecseréltem moshatóra 60 fok..

amit lehet kimostam .

Sajna most nem tudjuk kidobni a padlószönyegeket mert nagyon gáz parketta van alatta de majd tavasszal és lebetonozzuk ill. laminált padlő lesz ha csak addig nem tudunk másik lakást venni..

 

 

Bocsi hogy hoszu lettem de ugy látom te tudol nekem tanácsot adni sajna ti is ugy vagytok mint mi hogy csak apa nem allergiás.

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5881
Mi is allergiások vagyunk pollenre, poratkára, penészgombára, az electrolux "topicporszívó" bejött nagyon.

A poratka olyan nagy méretű "szennyeződés", amit bármelyik légtisztító képes megfogni, tehát ha az atka a legnagyobb gond, akkor pl. vegyél nyugodtan a gyerkőc szobájába egy airwolf süni légtisztítót, biztos, hogy javulást hoz majd. A matrac és ágyneműcsere, plusz az airwolf az én kislányomnál is látványos javulást eredményezett. Ez pluszban enyhén párásít is, fűtési szezonban kimondottan hasznos.
Arra viszont figyelni kell, hogy naponta friss vizet kell tenni bele, hetente pedig kifertőtleníteni, nehogy pont a légtisztítóból kerüljön aztán a levegőbe olyasmi, ami árt....
Előzmény: kiscsillag 1 (5877)
qdz Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5880

Itt olvashattok a vízszűrős porszívóról:

 

http://gepcseled.blog.hu/2009/11/04/nem_mind_arany_ami_kurva_draga

 

Lacivill Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5879
A vizszürős kifejezés megtévesztő, mert azt sugalja, hogy a szennyezett levegő a vizen keresztül megy ki. Ez nem így van, csak a felszinére van csapatva a szemnnyezett levegő.Az elektrolux emlitett   tipusa nagyon bejött, a samut is dicsérik. Válassz közülük.
Előzmény: kiscsillag 1 (5877)
nagya2 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5878

Hali!!

Vizes porszívót nagyon macerás használni, és mellesleg nem is szív vmi jól.

Vedd az Eluxot, vagy a Samut, és nem fogsz csalatkozni.

De ha nincs sok pénzed akkor bármelyik porszívó jó amiben hepa12-es vagy nagyobb számu a szürő.

Olyat se vegyél amiben a tartályban van a szürő!!!!!!!!!

Üdv Nagya

Előzmény: kiscsillag 1 (5877)
kiscsillag 1 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5877

Szeretnék segítséget kérni tólletek, bocs ha sértő a tegezés...

A gyermekeim allergiásak és én is poratka , penész kutya stb... sürgösen szeretnék beszerezni egy jó de nem túl drága porszivót .

Idáig vizszürősre gondoltam ki is néztem egyet HAUSER VW 1800 de nem találtam rá sehol véleményt hogy milyen igazán.

A másik meg hogy olvasgattam a forumot és nem igazán találtam vizszürős porszivóról véleményeket.

Légyszives segitsetek nekem mit vegyek.

Olvastam hogy sokan az ELECTROLUX KÉT FAJTÁJÁRA ESKÜSZTÖK.  miért????? jó?????

Ha allergiásak vagyunk akkor nem csak a vizes porszivó jó?????

 

Légtisztitót is be kéne szerezni de az képtelenség már igy is nem győzzük anyagilag a sok sok győgyszert meg vettünk gőzpingvin szerü készüléket fertőtleniteni az ágyakat meg atkairtószert , új ágynemüket . Kész anyagi csőd

Tudtok olyan légtisztitót amit érdemes megvenni de nem százezer forinba kerül.

 

 

HA VALAI TUD KÉREM MINNÉL HAMARABB IRJON HOGY TUDJAK DÖNTENI. SÜRGŐSS LENNE.  koszonom     KATA

Vadkaka Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5876

Idokozben megoldottam a porszivo vasarlast, a Saturnban talaltam egy Samsung SC-4550 tipusu porzsak nelkuli porszivot motor utan levo HEPA H11es filterrel, 1800Wtal, allithato teljesitmennyel 16.500 HUFert, szerintem egeszen jo aron volt. (Valszeg kifuto, mert sok volt belole de csak red wine szinben)

 

Egyebkent az ennel rosszabb SC-4320at (HEPA nelkul, 1600W) 17000HUFert adtak, nem is ertettem. (Igaz ez a tipus webshopokban 14 korul beszerezheto)

 

Egyelore meg egyszer hasznaltam, de akkor nagyon tetszett, eros, sok port, hajat, szort osszeszedett.

 

Egyetlen problemanak azt latom, hogy a muanyag portarto alatt levo szivacsot (ami a motor elotti utolso szuro) valszeg majd takaritgatni, mosni kell bizonyos idokozonkent. De meg mindig jobb, mint papirporzsakot venni.

 

Tehat en csak ajanlani tudom, igaz nincsennek specko elvarasaim, se allergias a kornyezetemben. (+ 1 pozitivum: eleg hosszunak tunik a zsinorja :))

Előzmény: Vadkaka (5871)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5874
Barátom végül egy Elektrolux ZCE-1800 porszívót vett 17 ezerért. Azt mondja tetszik neki egyelőre.
Remélem nem valami szart vett:). Neten nem találtam magyar nyelven semmit róla.
qdz Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5872
Vadkaka Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5871

Sziasztok,

 

jelenleg az alabbi porszivoval baratkozok, talan jo lenne:

http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/detail.do?group=homeappliances&type=vacuumcleaner&subtype=baglesstype&model_cd=VCC4320S3B/XEH

 

Mit gondoltok rola?

 

A HEPA szurorendszerre azt irja az oldal, hogy opcionalis, az eladok honlapjan mar csak mikroszuroskent szerepel.

Lehetseges az, hogy kesobb veszek bele egy HEPA H11es szurot? Lehet ilyet kapni valahol? Ha igen, milyen aron? Lehet dragabbra jon ki, mintha most megvennek egy HEPA szuros modellt?

 

Ha ezt a porszivot nem jo, akkor esetleg van valami jo otletetek 15e HUF korul? Lattam a topikporszivot, jo is lenne, de annyit sajna nem tudok erte adni... :(

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5870
Írd be a google-ba, hogy párátlanító, sok találatod lesz, ezt is ott találtam.
http://www.del-klima.hu/webshop/klimakereso1.php?akc=info&id=MDF2-20DEN3&name=MIDEA+CooliX
Előzmény: Tucsi77 (5869)
Tucsi77 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5869

Kár, hogy a Daikin nem párátlanít is egyben!

Tablettás párátlanítót használjuk, de az is költség, mert van vagy négy darab belőle. Gyűjti is rendesen a vizet.

Lehet, hogy ennél van jobb megoldás is, csak nem vagyok elég tájékozott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!