Keresés

Részletes keresés

Az Agg Creative Commons License 2006.06.19 0 0 127

Igazad van! Átnéztem ismét az ajánlatot, szimpatikusak a Jazz-ek. Felhívom őket napközben, hátha szóban kicsit bőbb beszédűek, mint a weblapjuk.

Köszönöm  mégegyszer a segítséget!

 

Más:

 

A vékony 75 ohmos koaxra van valakinek ötlete?

 

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: Tzl (108)
domi01 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 126
Koszi mindenkinek a segitseget.
Hagyomanyos ellemre gondoltam.
elemes Creative Commons License 2006.06.19 0 0 125
De arra ne számíts, hogy 2 Amberrel sütve két órán át működni fog :-)
Előzmény: elemes (124)
elemes Creative Commons License 2006.06.19 0 0 124

A cinxén elemek szeretik, ha csak időszakosan használják őket (pihenés közben tudnak valamelyest regenerálódni). Standard kisütési módszer napi két óra használat, 22 óra pihenés, mindesz szobahőmérsékleten. A tényleges kapacitás függ a terhelőáramtól is, mondjuk egy góliát elem kapacitása 2-3 Ah között van.

 

 

Előzmény: Tzl (123)
Tzl Creative Commons License 2006.06.18 0 0 123

Domi!

Akkor most hagyományos ceruzaelem, vagy tölthető akksi? Nem mindegy, mert az akksinak 2-3 tizedvolttal kisebb a feszültsége, azért ahhoz kisebb ellenállás is kell.

Akksihoz én 15 ohmot számoltam.

De nem nagy drágaság egy ellenállás, szerintem mindenhol 5 forint alatt van darabja, így nyugodtan vehetsz több félét is, aztán próbálgatod őket.

 

Azt tudja valaki, hogy egy hagyományos elem kapacitása mennyi egy akksihoz viszonyítva? Kiváncsi lennék.

 

Teodor!

Én szentül azt hittem, hogy az ablaktörlő motor állandó mágneses, ezért nem volt tiszta a két sebesség.

 

GG

elemes Creative Commons License 2006.06.18 0 0 122
A 47 ohmos ellenállás számításánál egy LED 20 mA-es áramfelvételével számoltunk. Négy LED esetén az áramfelvétel is négyszeres lesz, tehát ugyanakkora feszültségesés negyedakkora értékű ellenálláson keletkezne. De mivel a LED-eknek van valamekkora gyártási szórása (legalábbis az én barkácsolós korszakomban még volt), egy ilyen kapcsolás esetén az egyes LED-ek között nem egyenletesen oszlik meg az áram.

Ezért én célszerűbbnek tartanám, ha a négy LED elé külön-külön kapcsolnál egy-egy ilyen ellenállást, és ezeket az ellenállással egybekapcsolt LED-eket kötnéd utána párhuzamosan.

+--==----|>|--+
+--==----|>|--+
+--==----|>|--+
+--==----|>|--+

-==- ellenállás
-|>|- LED
+ összekapcsolás

Előzmény: domi01 (121)
domi01 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 121
Kosz a segitseget.
Akkor 3 db 1,5v ceruza elemet kell sorba kossek, egy 45-47ohm-os ellenallas es a
4db LED parhuzamosan osszekotve.
Jol mondom?
Előzmény: elemes (120)
elemes Creative Commons License 2006.06.18 0 0 120
20 mA esetén 4.5 Voltos elemről táplálva ( 4.5 - 3.6 ) / 0.02 = 45 ohm. Rég vásároltam ellenállást, az ehhez legközelebbi szabványos érték 47 ohm lenne, de ki tudja, manapság már szinte bármi kapható.

Az ellenállás melegedni fog, kiszámoljuk mennyire. Az ellenálláson átfolyó áram 20 mA, az ellenállásra jutó feszültség 0,9 V, ebből a disszipált teljesítmény P = U * I, vagy akár P = I2*R, ez kevesebb mint 20 mW -- nem fog túlmelegedni.
Előzmény: domi01 (118)
elemes Creative Commons License 2006.06.18 0 0 119
domi,

A LED egy olyan eszköz, amelyhez szinte mindenképpen szükséges valamilyen áramerősséget szabályozó (korlátozó) eszköz.

Ha a fehér LED 3.6 voltos, akkor ennél kisebb feszültséggel alig, vagy egyáltalán nem fog világítani. A 3.6 volt egy méretezési feszültség, amit kb úgy lehet használni, hogy ha a tápfeszültség (Lapos Elemérre gondolva) 4.5 V, és a LED-et mondjuk 50 mA árammal szeretnéd meghajtani, akkor akkor az áramkorlátozó ellenállást úgy kell kiszámolni, hogy
    tápfeszültség - LED feszültsége
    ----------------------------------------
    tápláló áram erőssége
vagyis 4.5 Volt mínusz 3.6 Volt osztva 0,05 Amperrel, ez 18 ohm. Ugyanitt egy piros LED-hez, aminek a feszültsége kb 1.6 V, az 50 mA áramhoz szükséges ellenállás értéke: 4.5 V - 1.6 V osztva 0,05 A = 60 ohm. Ugyanilyen számításhoz a sárga LED feszültsége kb 1.9 V, a zöld LED feszültsége pedig kb 2.1 V. A LED legnagyobb áramerőssége a típustól függ, meg szoktak adni áramerősséget állandó terhelésként, illetve rövid idejű csúcsterhelésként is.

Ha korlátozó ellenállás nélkül kapcsolod a 4.5 V-os elemet a LED-re, akkor az áramot az elem belső ellenállása fogja korlátozni, cink-szén elem esetén ez kb 1 amper, ezt a LED-ek akár 1-2 másodpercig is bírják.
Előzmény: domi01 (117)
domi01 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 118
A munkaponti áram= 20mA
domi01 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 117
Hello.

A feher ledek 3,6 voltosak es 4 db-ot fogok hasznalni . Akkor 2 ceruzta elemet fogok hasznalni ami sorba kotve 3volt de , hogy kossem ra a ledeket parhuzamosan, nem kell hozza semmi elenalas, vagy mas?
Előzmény: Tzl (102)
TEODOR Creative Commons License 2006.06.17 0 0 116

Az állórészen két tekercs van ,amikor mind a kettő kap feszültséget nagyobb a gerjesztése és gyorsabban megy a motor.

 

Előzmény: Tzl (115)
Tzl Creative Commons License 2006.06.17 0 0 115

És hogyan működik az a két tekercses változat? Annak tekercselt az állórésze is?

És ami nem, annál hogy van a két sebesség? Előtét ellenállással?

 

Egy kis élménybeszámoló:

Elraktam egymástól másfél méterre a két vevőt, és tökéletes lett. Állítom jobb lett mint előtte, mikor csak egy volt.

 

Másik:

Ezt el is felejtettem. Korábban kérdeztem a 220-as mágnesszelep egyenáramról történő üzemeltetését a halkabb meghúzásért, és ez is jó lett. Sokkal halkabb lett. Már bőven a zavaró hangerő alatt van.

 

Mind a kettőben mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget:

GG

Előzmény: TEODOR (114)
TEODOR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 114
Igen létezik. Van két tekercses és motor ,de a kapcsoló hibája gyakoribb.
Előzmény: Tzl (113)
Tzl Creative Commons License 2006.06.16 0 0 113

Erre gondoltam én is először, de a végén azt írta, hogy többféle terméket gyártanak ezért többféle "recept" beállítási lehetőség kellene, ami a relék tekergetésével nehézkes, meg legközelebb nem biztos, hogy ugyanoda be tudod állítani.

És egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbb. :o)

 

Más:

Nem tudjátok, hogy az ablaktörlő motornál, hogyan működik a két sebesség? Olyan létezik, hogy a lassú tönkremehet anélkül, hogy a gyors is megállna?

 

GG

Előzmény: TEODOR (112)
TEODOR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 112
Az Agg olcsón lehet kapni időrellét olyant aminek van T1 és T2 beállitható ideje vagyis a meghuzási és elengedési ideje , kb 5000-6000 Ft ezzel meg párdarabb kisrellével meg lehet oldani amitt akarsz , persze az időrelléből 3 db kell .
Előzmény: Az Agg (95)
Sanzistift Creative Commons License 2006.06.16 0 0 111
Nos, megnéztem.

Van neki 3 bemenete, ebből 2 SCART, 1 pedig RCA.
Kimenete pedig csak hanghoz van, 1 opto, 1 jack, és egy koax.
Ezt a bekapcsolós relés dolgot meg majd megkérdezem, ugyanis helyileg Jfényszarun vagyok, ahol a Samsung gyár lakik... :))

Köszönöm a helpet! :))
Előzmény: Tzl (110)
Tzl Creative Commons License 2006.06.16 0 0 110

Sanzistift!

 

A scart csatin van egy videóstátusz nevű jel a 8-as lábon, ami bekapcsolt jelforrás esetén 5voltnál nagyobb jelet ad ki. (16:9=6volt, 4:3=12volt) Azt kellene megnézned, hogy a TV kimeneti scartján - ha van neki - bekapcsolt állapotban megjeneik-e ez a jel. Mert nem kizárt, hogy a TV nem csak fogadni tudja ezt a jelet, hanem ki is adni.

Aztán ha ez nem megy, akkor megpróbálhatnád, hogy szintén a kimeneti scartnak a videó jelére rakni, egy egyszerű kis komparátort, ami érzékelné a videó jel jelenlétét és kapcsolna. De ez már komolyabb elektronikai tudást igényel. Ezért kérdeztem.

 

A tévében biztos, hogy találnál olyan helyet ahonnan vehetnél le magadnak villanyt, de abban fórumon keresztül nehéz segíteni. Az én Sony tévémben pl. egy relé kapcsolja be és ki a tévét. Én pl annak a helyére raknék egy több kontaktal rendelkezőt relét.

 

Üdv:

GG

 

 

Előzmény: Sanzistift (109)
Sanzistift Creative Commons License 2006.06.16 0 0 109
Az jutott az eszembe, hogy, ha tán' a TV trafóján lenne 12V, akkor arról mehetne az erősítő elektronikája (mert az kell neki), és a készenléti állapotot meg levehetné valamiről, és az arról levett jellel kapcsolgatná nekem relével az erősítő tápját.
A TV egyébként Samsung Plano 21", beépített DVD-vel. Itthon nem volt forgalmazva.
Előzmény: Tzl (108)
Tzl Creative Commons License 2006.06.15 0 0 108

Az Agg!

 

Nem kell neked olyan komoly PLC! Az az új Jazz sorozat bőven jó lenne.

Komfortérzet?! Szerinted ha valami lelkes amatőr, például itt a fórumon összeüt neked egy kütyüt annak milyen komfortja lesz? És ráadásul az se lesz olcsóbb mint ez a pici jazz 25+áfáért.

De ne érts félre, nekem mindegy.

Ha mindenféleképpen házilag épített elektronikát akarsz akkor próbálkozz valami a mikrokontrolleres fórumon, ott biztos lesz jelentkező. Úgy emlékszem az egyik mikrokontroller forgalmazónak, a www.chipcad.hu nak is volt régebben a honlapján több levelező lista is. Ott is próbálkozhatsz.

 

Csak ne bagatelizáld el a biztonság kérdését! Higyj nekem, én ebben dolgozom. Kérdezz meg egy komolyabb munkavédelmist, hogy milyen komoly feltételei vannak munkavédelmi oldalról egy új gép üzembehelyezésének vagy átalakításának. Mert ugye addig nincs baj, amíg nincs baj. :o)

 

Hamar kiderül mennyire felel meg a géped az előírásoknak :o) Mert úgy emlékszem 200mm/másodperces sebességnél gyorsabban mozgó ill. 10kg-nál nagyobb nyomóerőt kifejteni képes alkatrészt már csak kerítés mögött lehet üzemeltetni, és olyan gyorsan kell a mozgásnak megállnia, hogy ha a leggyorsabban mozgó testrész a kéz, - ami szabvány szerint max. 2m/s sebességgel mehet - megsérti a védett teret, meg kell tudnia állni, még mielőtt a kéz odaér. Ezt tudja?

 

Még valami: A kétkezes indító ennél azért több. Asszem 0,15 mp-en belül kell lenyomni a két gombot (hogy ne lehessen az egyiket kitámasztani) és ha bármelyiket elengedi a honpolgár akkor megállítja a gépet.

 

Sanzistift!

 

És mennyire értesz az elektronikához? Azért, hogy milyen megoldásokat ajáljunk.

 

Teodor!

 

Ja! Szóval azt akarod mondani, hogy az egyik vevőt cseréljem le egy más frekin működőre? Sajnos ez se járható út, mert már megvettem bele az ugyanolyat, mint a meglévő.

Inkább azt mondd meg, hogy szerinted ha elrakom őket másfél méterre egymástól akkor javul-e a helyzet.

 

GG

Az Agg Creative Commons License 2006.06.15 0 0 107

Még valami:

 

Szükségem van 75 ohmos koax kábelre, de extra vékonyra, kb 40 m erejéig. Ugyanis a falban lévő elektromos vezetékek mellé kellene behúznom antennakábelt, s a hagyományos vastagságú nem fér be, csak a vékonyka...). Egyszer sikerült ilyet vennem, van is még belőle, de sajnos amennyi van, az most nem elég. Valaki tud beszerzési forrást? Megköszönném! Szép estét mindenkinek!

Az Agg Creative Commons License 2006.06.15 0 0 106

Nagyon szépen köszönöm az ötletet és a gyors választ.

 

Észrevételek: amennyire megértettem a kvalix oldalán felsorolt vezérlők tulajdonságait, úgy az(ok), amelyek némi komfortérzetet is adhatnának, bőszen 150K nettó felett mozognak... Ergo : lehet, hogy olcsóbb lenne, ha valami erre termett fasza legény kézbe venné az ügyet...

 

Élet és munkavédelem: az üzem teljesen hivatalosan működik most is, megfelelő engedélyekkel és rendszeresen ismétlődő ellenőrzésekkel (sajnos), s minden rendben van.

 

A vezérlés a gyártási egyenletességért lenne felelős (a korábban leírt vezérési probléma per pill. empirikus úton szerzett tudás alapján teljesen manuális, s így sem rossz az eredmény, csupán tökéletesíteni szeretném, azon érték fölé érni az össz gyártott darabszám/selejt arányában, amit már nem lehet a pillanatnyilag is gyakorolt manu-s irányítással.

 

"vakon lefut vezérlés": ez így teljesen jó. hiába gondolkodom, nem jut eszembe semmi olyan, ami ezt kétségessé tenné. A kezelő akkor adja az indítójelet, amikor minden a helyén van. nincsenek nagy kezelt tömegek (20-40dkg/munkadarab) , nagy sebességek (illetve a sebesség gyakorlatilag szinte elhanyagolható, inkább elfordulás van, az is változó, 5-20 / perc), veszélyes anyagok, nagy feszültségek (2db 12v-os autó ablaktörlő motor, illetve egy 100W-os fogyasztó 220V-ról), tehát semmi olyan nincs, ami "normál" körülmények közöt, bárki lakásán, környezetében ne lenne. Na jó, elismerem, hogy kevesek tartanak házukban/lakásukban gk. ablaktörlő motort, de ezek relaítve kis veszélyforrást hordoznak magukban...

 

Kétkezes indítás önmagában nem tétel (sorba kötött két kapcsoló), de itt felesleges.

 

No meg még a végére az is a problémám, hogy a kvalix kínálata nekem egyrészt és részben értelmezhetetlen a felsorolt paraméterek miatt (hiába, hozzáértőknek írták, nem magamfajtának...), különös tekintettel az input-output formátumok tekintetében.

Előzmény: Tzl (97)
Sanzistift Creative Commons License 2006.06.15 0 0 105
Valaki segítsen nekem.

VAn egy antennám, és mivel rövidebbre már nem tudom venni a koaxot, így szükség van az antennaerősítőre.
Adták is vele, nem az a gond. Hanem, hogy bedugós, kis trafó, ami addig megy, míg ki nem húzom.
Nem lehetne valahogy rárelézni a TV-re, hogy mikor a TV készenlétben van, akkor ne menjen? (alapból soknak tűnik a készenlétije, és a konnektor sem olyan helyen van, hogy állandóan ki-be dugdossam... :((
domi01 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 104
Kosz a segitseget.
Akkor marad a 2 ceruza elem. A sima ceruza elem is 2500mAh-s vagy az csak 1500?
A ledeket majd megveszem es leirom, hogy milyenek, akkor majd tobbet tudtok segiteni.
Előzmény: Tzl (102)
TEODOR Creative Commons License 2006.06.14 0 0 103

Figyelj egy kicsit mint irtam már létezik 800 mhz sávban működő rendszer is , a 430 mhz vem zavarják egymást .

Az antenna hossza freki függő a mérettel hangolt antenna vagyis megfelelő hossza növeli az érzékenységet .

A gyárilag programozott az ugrókódos , gyárilag bevan programozva a pl:32 digit első 16 digitje amely gyártóra jelemző adat a dekódolást ebból végzi a vevő és e szerint azonositja az adót .

A fejlámpát persze aksival jobb üzemeltetni de ebben az esetben sem tennék elenállást bele négyszög jellel lehetne meghajtani igy nagyobb árammal -nagyobb fényerő kissebb átlag fogyasztás . 1-200 hz .

Előzmény: Tzl (102)
Tzl Creative Commons License 2006.06.14 0 0 102

Teodor!

Az árnyékolást kérdeztem én is, de a szerelő azt mondta, hogy ő próbálkozott már korábban mindennel, de hiába tekerte be a dobozokat alufoliába, nem ért el vele semmit.

Nem értek a rádiótechnikához ezért félve kérdezem meg, hogy az antenna nem vezeti ki a zavarokat a dobozból a szabadba? Mert akkor ha nagyobb antennát teszek rá, akkor a kisugárzott zavarás is nagyobb lesz.

Ez nem jumperes. Erre az ugyanolyan kódolású irányítókra már én is rákérdeztem, de a forgalmazó szerint nem beszerezhető. Előre bele van programozva a kódja, aztán jönnek ömlesztve és viszi mindenki ami jut neki.

Ez a frekvencia elhangolás meg szerintem abszolut nem megoldható.

Bár ha tudnám, hogy a vevő csak egy impulzust ad a kapunyitónak akkor ráköthetnék egy olyan, teljesen más tipusú vevőt, ami dipkapcsolóval állítható, és akkor lehetne minden irányító egy kódon.

 

Hétvégén kipróbálom, hogy távolabb rakom őket egymástól.

 

Domi01!

Miért ragaszkodsz a 9V-os elemhez? Nem sokkal nagyobb két sorba kötött ceruza akksi, de sokkal nagyobb kapacitású. Két 2500mAh-ás egy ledet akár 100óráig is elvisz. Nyilván 5-öt 20 óráig. És az se kizárt, hogy ellenállás nélkül, simán ráköthetőek párhuzamosan az akksikra. Ahhoz ismerni kellene a ledet.

 

Teodor!

Bocsi, de szerintem ninc sigazad. Attól, hogy áramgenerátorral hajtod meg a ledeket és nem egy ellenállással még nem lesz jobb hatásfokú a dolog. Sőt! Ugyanannyi teljesítményt kell eldisszipálnod mind a két esetben, csak áramgenerátornál még a kiegészítők is fogyasztanak. Áramgenerátors hajtásnak annyi előnye lenne csak, hogy egészen az akksi teljes összeomlásáig ugyanakkora fényerővel világítana a led. Nem hiszem, hogy érdemes lenne bajlódni vele.

 

Üdv:

GG

TEODOR Creative Commons License 2006.06.14 0 0 101

A 9v-ellem csak 10mA/ó ha jól hiszem 4-5 led ha világitani akarsz vele az hamar lemeriti , ha én csinálnám nem tennék előtét elenállást hanem áramgenerátoros tálálást csinálnék neki , 2db. tranzisztor párdarab elenállás , 1-2 dióda ,igy tovább birná az ellem .

 

Előzmény: domi01 (99)
TEODOR Creative Commons License 2006.06.14 0 0 100

Árnyékolni is lehet a vevőket egymástól , és ugy a külső antennákat.

Ha nem ugrókódos a vevő és a távirányitó akkor jamperrel lehet beállitani a kódott a távirányitóban akár az összes is adhat egy kódott igy csak egy vevő kellene .

A második megoldás az egyik vevő 430Mhz vesz a másik vevő 800Mhz sávban vegyen persze a hozzá való adók jeleit .

Előzmény: Tzl (97)
domi01 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 99
Sziasztok.

A segitesegetekre lenn szuksegem.
Egy ledes fejlampat szertnek csinalni 4-5 db feher leddel es egy 9 voltos elemmel.
Azt nem tudom , hogy parhuzamosan vagy sorosan kossem a ledeket es milyen es mennyi ellenallas kell.

Elore is koszonom.
Tzl Creative Commons License 2006.06.14 0 0 98

Józan P.!

 

Eszembe jutott még egy dolog: Az milyen lenne szerinted, ha a két vevőnek megtoldanám a kábelét, és kivezetve azokat kapu dobozából, elraknám őket messzebb egymástól? pl. egy méterre.

Jobb lenne a helyzet?

 

Előzmény: Józan Paraszt (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!