Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71424

"Srebrenicaban a szerbek az iszlamista harcosokat oltek meg,'

 

Meg az ángyod térgye kalácsát!

 

 

És egyáltalán. Mészárlás, az mészárlás. Utólag magyarázhat bárki bármit, ez a szégyenfolt az összes fél arcán ott marad.

Meg azok örök szégyene akik végignézték, és nem tettek semmit.

És azért sem tettek semmit, hogy a többit megakadályozzák.

Előzmény: Kavics78 (71423)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71423

Nem legitimalja!

Engem viszont ez a dolog erdelel es korbejarom!

Szamomra furcsa ha szambelileg tuleroben levo ero meghajlik egy jo 10x kisseb ero elott (+ a hollandok)!

Szamomra furcsa, hogy a komplet iszlamista torzs hirtelen elutazik boszniaba "tanacskozni" a tamadas elott kozvetlenul!

Szamomra furcsa, hogy azota sem tortent nepszamlalas ahol kiderult volna az aldozatok valos szama!

Szamomra furcsa ,hogy a szerbek bejelentettek a tamadas iranyat es idopontjat es a hollandok/iszlamistak megsem tettek semmit!

Szamomra furcsa, hogy a varos elfoglalasakor ill. elotte folyamatosan figyelmeztettek oket, hogy ne szamitsanak irgalomra (a srebrenica es kornye kampanyban megoltek az iszlamistak kb. 3000 szerb etnikumu civilt!

Srebrenicaban a szerbek az iszlamista harcosokat oltek meg, ezt a nyugati media ferfiakra es fiukra torzitja sugalva mintha civilek lettek volna!

Valojaban iszlamista harcosok voltak!

 

Hazai (mo.-i) vonatkozasa a dolognak ,hogy jelenleg nincs a MH-nak olyan alakulata ill. olyan harcteri parancsnoka ami ellenalna 500 harcos es 5 harckocsi tamadasanak!

Előzmény: M.Zoli (71419)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71422

Mivel a MH jelenleg par helyen a alabbi szituacioval hasonlosagot felmutato helyzetben leledzhet ezert nem tartom OFF-nak a temat!

De mintha lett volna hozzad egy kerdesem nem is oly regen!

 

"Most jön a fenyegetés: ellenkező esetben a moderátorhoz fogok fordulni." - Tegyed! Szanalmas vagy!

 

Előzmény: HG4I (71401)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71421

ugye!

ez nekem is eszembe szokott időnként jutni a valamikori lenti dandár viszonylatában.

meg persze együtt az egész! :-)

Előzmény: Törölt nick (71405)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71420

kb ilyesmire gondoltam néhány hsz-el lejjebb én is: 

 

"ez a már említett mindent elsöprő erő találkozik a legyőzhetetlen akadállyal."

 

mondjuk az nem tudom létezhet-e , hogy a holland pk kiüzent,hogy ne zavarják,mert ő most alszik -ahogy az egyik olvtársunk írta.

mert azért az is egy érdekes dolog lenne.

mondjuk az is lehet ,hogy teljesen széthullott a fickó ,és zavarában ilyet mondott . 

 

Előzmény: zsitvica (71404)
M.Zoli Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71419

Szerintem tudod a velemenyemet ebben a kerdesben. Nem legitimalja.

Előzmény: ayantaqe (71418)
ayantaqe Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71418

és ez legitimálja a szerbek által elkövetett tömegmészárlást? kétlem. és igen, mocskos dolog a polgárháború, de még mocskosabb, mikor elvakult seggfejek a partvonalról relativizálnak (és itt persze nem rád gondolok), és még vihognak is rajta. úgyhogy télleg befejeztem. :)

Előzmény: M.Zoli (71412)
ayantaqe Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71417

részemről befejezem az offot, bár nincs is sok kedvem egy tömeggyilkosokat védő seggfejjel vitázni. szevasz.

Előzmény: Kavics78 (71399)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71416

Ne feletsük el, hogy maga a háború, és a hirigelés sem történt --csak úgy--.

 

Aztán amikor már látszott hogy embertelenségek esnek minden oldal részéről, akkor sem történt meg a szükséges beavatkozás.

Még szerencsénk volt hogy nem kerültünk bele a közepébe.

 

Előzmény: M.Zoli (71412)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71415

Az kérlek mese, habbal.

Előzmény: gencsydani (71407)
M.Zoli Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71414

Csak nem foglalkozol tortenelemmel? Ha igen, es volna esetleg egy-ket iromanyod, szivesen elolvasnam! ;) Most van idom, honapokig. :)

Előzmény: vad05 (71413)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71413

Miért van az, hogy ez már az én fejemben is megfordult? :)

Előzmény: M.Zoli (71412)
M.Zoli Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71412

Hat igen!

 

Azt sem kellett volna. 95 elott, meg a muszlimoknak nem kellett volna kiirtani a Szrebrenica kornyeki szerb lakossagot. kb. 2-3000 emberrol van szo. Az 5. brigadert meg nem fogok krokodil konnyeket hullatni.

 

Mocskos egy dolog a polgarhaboru nem igaz?

 

Az emberben szinte felmerul, hogy a polgarhaboru leghumanusabb megoldasi modja, ha rogton az elejen beavatkozik egy nagyobb ero, es az egyik felett a leheto leghamarabb szarra bombazza, bevonultat 200 000 katonat, atszuri a lakossagot, es a fo bajkeveroket azonmod agyonlovi. A tortenelmi statisztikak alapjan az ilyen eljaras lenyegesen kevesebb kart, es kevesebb civil es egyaltalan kevesebb aldozatot okoz, mint a kb. kiegyenlitett erok kalasnyikovos, macsetes 20 eves meccse.

Előzmény: ayantaqe (71390)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71411

Szerintem - ha közvetve is - de a téma tanulságos lehet a MH vonatkozásában is. Tudod: Okos ember más kárából tanul! :)

Előzmény: HG4I (71401)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71410

Nem mindenk katona Patton - típusú és nagyon könnyű a mi helyzetünkből pálcát törni bárki feje felett, aki ott volt. Lehet, hogy igazán sok alapunk sincs rá!

Előzmény: hiryu2,0 (71406)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71409

Nagyon igaz felvetés!

Előzmény: zsitvica (71404)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71408

Ez azért nem teljesen igaz. A PRT-nak valóban vannak nemzeti megkötései és gyakorlatilag kerülnie kell a harchelyzeteket, de vanna olyan esetek, ahol a parancsnoknak mérlegelési jog nélkül kell küldenie a csapatait akár a biztos harc eshetősége esetén is. Több régi, PRT-t megjárt kolléga és a Szlankó féle könyv szerint is nagyon sok a WL "vádakból" igaz, mert a legfőbb politikai cél, hogy minden magyar katonát épségben haza kell hozni. Ezért is nagyon találó a Szlankó-könyv címe: Maximum nulla áldozattal! Az ilyen fajta "arc poeticát" kissé nehezen tolerálhatják más nemzetek azon katonái, akik viszont kimondottan harci mandátummal vannak ugyanott. Ez a helyzet nem lehet kellemes a PRT-nak sem, úgy hogy én nem irigylem a PRT-parancsnokokat sem!

gencsydani Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71407

"A megtörténteknél borzalmasabb következmények nem történhettek volna."

 

 

Ha az x ezer bosnyákot ÉS a 400 hollandot is kihirigelik (+ a harcokban még valamennyi szerb támadó is elesik), annak több értelme lett volna?

Előzmény: Törölt nick (71403)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71406

CSesszzee meg.... Szted mertek volna ott ugrálni a szerbek, ha mondjuk egy Patton típusú, gerinccel rendelkező parancsnoka van annak a holland egységnek? Sztem n em. 

Előzmény: harpet79b (71395)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71405

Néha nosztalgiázok a szombathelyi gépesített ezredről. Akkoriban, fiatal tisztként fel sem fogtuk, hogy mekkora ereje van.

W. József ezredes ritka egyenes parancsnok volt.

L. Kálmán vezérőrnagy a hadosztályparancsnok, akkoriban a legfiatalabb magyar tábornok, igazi harcos volt.

 

Hálistennek nem érte meg azt a szégyent, hogy egy Vadai Ágnesnek jelentkezzen.

 

 

 

zsitvica Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71404

Akadémiai délutáni szemináriumi viták* soxor előjővő témája, hogy mit tegyen a parancsnok ha :

 - olyan feladatot kap melynek teljesítéséhez nem elegendőek a feltételek?

 - ha a kapott feladat aránytalanul nagy személyi veszteséggel járna ?

 - ha a feladat végrehajtása során a harcban nem érintettek nagyarányú veszteségeket szenvednének?

 - stb.

 

Nincsenek jó válaszok.

 

Jó és rossz válasz egyszerre, hogy :

 - teljesítse a parancsot hisz katona aki parancsot teljesít,

 - ne teljesítse hanem levelezzen főnökeivel, kérjen még ezt meg azt, közben hullanak az emberei,

 - stb.

 

* = külföldi (nyugati) akadémiát végzett tiszteket is kérdeztem is erről.

Ugyanazt mondták.

Nincs jó válasz.

 

----------------------

 

A lehető legritkább az olyan, hogy úgy kapsz valaminek a teljesítésére, hogy a teljesítés személyi, tárgyi, politikai feltételei biztosítottak.

Lásd = fehér holló valószínűsége.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71403

Ebben az esetben a kérdés egyértelmű.

Harcolniuk kellett volna.

A megtörténteknél borzalmasabb következmények nem történhettek volna.

 

Hál istennek a magyarok nem "ugyanezt" csinálják.

 

Amúgy Srebrenicához az égvilágon semmi köze nem volt a "törvényi felhatalmazásnak".

Előzmény: harpet79b (71395)
Quintus omnibus Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71402

Hadd emlékeztessek arra, hogy a magyar PRT tökéletesen ugyanezt csinálja Afg-ban. Menekül a harc elől, mert nincs rá törvényi felhatalmazása.

 

 

huha

A többi katona ezt bizonyára nagyra értékeli,és a HUN-PRT maradéktalan népszerűségnek örvend.

Előzmény: harpet79b (71395)
HG4I Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71401

Uraim és kavics!

 

Ez a topik a Magyar Honvédségről szól.

Ne engedjük, hogy bárki "áttematizálja"!

 

Most jön a fenyegetés: ellenkező esetben a moderátorhoz fogok fordulni.

 

uff

prwhrqkt Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71400

ez a már említett mindent elsöprő erő találkozik a legyőzhetetlen akadállyal.

 

nem lettem volna a helyében annak a pk-nak.

viszont annak a pk-nak is van parancsnoka ,és így tovább egészen odáig aki rendelkezett a szükséges erővel és eszközzel,hogy ellássa az alapfeladatot: hogy ne cincálhassák meg 1mást kedves délszláv barátaink!

 

na azt a parancsnokot tényleg elő kéne venni, aki  "...megtenni elmulasztott a rábízott katonai szervezet eredményes működése érdekében ... ".

 

sztem nem is olyan bonyolult ez!

ugye?

Előzmény: Törölt nick (71386)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71399

Kivancsi vagyok mikor kezd majd ez az egesz srebrenicai sztori minden reszleteben vilagossa valni (meghogy 8000 ,muhahahaa)!

Valahogy nem ri a szivem amugy Nasser Oric (Coric) szaudi haramiaiert!

 

http://www.srpska-mreza.com/Bosnia/Srebrenica/hoax.html

 

http://4international.wordpress.com/2008/02/15/the-real-srebrenica-genocide-the-mass-murder-of-serbs-in-srebrenica-and-gorazde/

 

 

 

Előzmény: ayantaqe (71390)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71398

""elszaladt" az újság szerint" - Sajnos nem! Mint ideztem:

" Nagy László, az előzetes letartóztatást elrendelő Győri Ítélőtábla büntetőkollégiumának a vezetője,... Nagy bírósági jegyzőjét szerda reggel tájékoztatta a rendőrség,  hogy Pál őrizetbe vétele meghiúsult, mert a gyanúsított elszaladt az intézkedő rendőrök elől.

 

Nem az ujsag irta ezt! Errol tajekoztatott a RENDORSEG a Gyori itelotablat!

De persze ha a valos tortenet szerint elbukfencelt....

Előzmény: fekvőrendőr (71373)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71397

Ugyanazt siman megtehettek volna mint a kanadaiak (akik a horvatok ellen harcoltak a szerbek vedelmeben)! Plane, hogy a "tamadokhoz" kepest tuleroben voltak!

Egyszeruen fostak harcolni!

Előzmény: harpet79b (71395)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71396

En eddig ugy tudtam, hogy a hollandoknak volt vagy 600+ katonaja a varosban, ezenkivul volt a "bosnyakoknak"/"mudzsahedeknek" allitolag 8000 katonaja (+ezek nehezfegyverzete egy "drotkerites" (ami moge egy csirket nem mernek rokabiztos modon behelyezni) mogott (ez speciel marha jol latszik a felveteleken))! A szerbek meg tamadtak vagy 500 emberrel meg 5 T-55-el (legalabbis a fo csapasiranyban)........... Bejelentett idopontban, iranyban.......

 

A holland pk-rol az egesz vilag tudja ,hogy egy szarjanko!

A tamadaskor konkretan kiuzent ,hogy O alszik es ne zavarjak! :-D

Meg hat ugye mit is keres egy vedett "bosnyak" varos ilyen melyen a szerbek teruleten????? :-D

 

Jo elmelkedest!

Előzmény: Törölt nick (71386)
harpet79b Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71395

Azért ez egy nehéz kérdés. Ha 400 ellenálló holland katonát felkoncoltak volna a szerbek, annak komoly következménye lett volna.

Hadd emlékeztessek arra, hogy a magyar PRT tökéletesen ugyanezt csinálja Afg-ban. Menekül a harc elől, mert nincs rá törvényi felhatalmazása. Lehet, hogy a hollandoknak sem volt, illetve nem tudjuk, hogy mire volt engedélyük és mire nem.

 

Előzmény: Törölt nick (71387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!