Keresés

Részletes keresés

zytasu Creative Commons License 2019.10.08 0 0 20656

Köszönöm szépen, Astilbe...  örülök, hogy igy látod...  A te kerted mindig is példa volt nekem, igy duplán örülök.

Nagyon igyekszem minden természetes segitséget megadni nekik: marhatrágya, csalán- és gyomnövénytea, tejesviz, legutoljára a rezes permet és keserűsó.

szerencsém van, mert az egyik szomszédomon segitek :P , hogy megszabaduljon a hatalmas területéről lenyirt fűnyesedéktől :D,

igy mindketten örülünk  --  + ami nálam lejön (már egyre kevesebb a kaszálandó rész, beültetések és talajtakaró növények segitségével,, szinte csak az utakat, meg a fenti részt kell már nyirni ).

 

A lépcső melletti és feletti rész még alakitás alatt van, ( máshol is még nagyon sok szépiteni való van (lenne)), lassacskán azért ott is kialakul  az arculata,  de nagyon nehéz a rézsűn csinálni bármit is, vagy felcipelni mindent a lépcsőn..   talán egy kicsit érzékelhető a szint-különbség a képeken :D 

3 traktorgumi leásásával kis tavakat szeretnék épiteni, majd a régen áhitott és tervezett kis patak  készitése - most van a kis  híd ideiglenes próbája és egy nagy kerek pihenő a meglévő gyümölcsfák-, -bokrok közé virágzó  és fűszernövények ültetése.

Előzmény: Astilbe (20655)
Astilbe Creative Commons License 2019.10.06 0 0 20655

Igazán szép a kerted, a rózsák különösen tetszenek, de a többi növény is életerős, mutatós.

A fűnyesedék nálam is bevált talajtakaróként, csak soha nincs annyi, hogy mindenhova jusson.

Előzmény: zytasu (20650)
zytasu Creative Commons License 2019.10.02 0 0 20654

semmit nem csinálok vele... ősszel megjelölöm, hol vannak, tavasszal kicsit megkapirgálom körülötte a földet, takarom nyesedékkel és várom, hogy nőjjenek.  :D

Előzmény: Zsiráf 2525 (20653)
Zsiráf 2525 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 20653
Köszi, akkor lehet, hogy megpróbálom. Igen, a lilik bírják a szárazabb tartást, csak erről olvastam, hogy kényes. De megpróbálom. Nekem a telken vannak virágaim (leginkább rózsák) és általában csak hétvégente van lehetőségem foglalkozni velük.
Előzmény: zytasu (20652)
zytasu Creative Commons License 2019.10.02 0 0 20652

köszönöm a dicséretet :D

nekem semmi gondom nincs vele, csak nő, csak nő és szaporodik. Locsolni nem sokat locsolok, fűnyesedékkel takarom a virágok között, igy nem szárad ki a talaj és ugy látom, szeretik és meghálálják. inkább a mozgatást nem szeretik, amit máshova ültettem, kis satnyácska lett, remélem jüvőre megembereli magát. :D

Ugy tudom, a lilyk birják a szárazságot... van fáklyalily, király és óriás is, egyikkel sincs gond .

sztem vegyél nyugodtan, nagyon impozáns, uralja a tájat, amikor nyilik, de még száraz állapotban is díszit., nálam egyik kedvenc, jó lenne még több belőle.

Előzmény: Zsiráf 2525 (20651)
Zsiráf 2525 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 20651
Nagyon szép a kerted. Ha jól látom, korbácsliliomod is van. Mi velw a tapasztalatod? Tényleg nem viseli, ha kiszárad a földje? Nagyon tetszenek, de nem merek venni.
Előzmény: zytasu (20650)
zytasu Creative Commons License 2019.10.02 0 0 20650

 

Szervusztok! talán még páran emlékeztek rám  - Ági idejéből -  akkor kezdtem kertbéli botladozásaimat. Nagyon nehezen indult be a kertészkedés, egészen más léptékekben kellett gondolkodnom, de azért valahogy sikerült.  Most hoztam pár képet elsősorban a rózsákról, rózsakerti részletekről.. a környezetéről...

Ha érdekel benneteket, akkor hozom a többit is.  Remélem, hogy öröm lesz a képek nézegetése, fogadjátok szeretettel, ahogy én hoztam. 

Olyan jó lenne, ha a régi emlékek nem csak emlékek maradnának, hanem ujból sok-sok kép, hozzászólás, tanács, okosság lenne napjainkban is. Nagyon hálás vagyok azért az időszakért, mert itt tanultam meg nagyon sok mindent, az a rengeteg tanács vitt előre, mikor elkeseredtem is, sok erőt gyüjtöttem itt. A sok kép szép kertekről adta meg az én kertem "stilusát" is (hogy nagyképű legyek a stilussal :D ).

Remélem, tetszik nektek is az elért eredmény, még sok munka, rendezés vár, de sajnos, nem fiatalodtam és már sokkal lassabban mennek a munkák, de azt hiszem, az alap már megvan, már csak kisebb alakitgatások, átültetések, bővitések lesznek.  Már bizony nagyon gondolkodnom kell, hogy merjek-e ujabb növényeket beszoritani, a betelt tábla lassan kitéve :D .

 

 

CBNora Creative Commons License 2019.10.01 0 0 20649

Köszönöm!

Ezeken a képeken rózsa nem nagyon van, de a Glycyrrhiza echinata-nak hasonló a levele. A termése miatt tartom. Éretlenül a legszebb, de a kórója is mutatós.

A narancssárga virágú növény Leonotis nepetifolia.

Előzmény: Astilbe (20648)
Astilbe Creative Commons License 2019.10.01 0 0 20648

Nagyon szép, különleges növényeid vannak: az a rózsa meg a Phlomis és a dohány!

Előzmény: CBNora (20647)
CBNora Creative Commons License 2019.09.29 0 0 20647

ZsuR Creative Commons License 2019.09.29 0 0 20646

Asterrel sokat akartam szaporitani - nem sikerult... vettem magot, nem is keltek ki... 

 

Előzmény: Astilbe (20644)
CBNora Creative Commons License 2019.09.29 0 0 20645

Tegnapelőtt fotóztam, elkezdtem belőle válogatni.

Egyelőre a kert első részéről pár növény:

Az a ronda fekete nejlonnal szegélyezett rész egy salátaágyássá alakított több éves trágyakupac.

Astilbe Creative Commons License 2019.09.29 0 1 20644

Valahogy nekem is meg kell fékeznem, mert most robbanásszerűen terjeszkedik.

Az asterek is, de azokat is nagyon szeretem, mindig megkegyelmezek nekik. A télre meghagyott virágfejek szépek, de ez az ára.

Azért szép az ősz, de szomorú is.

 

Előzmény: ZsuR (20643)
ZsuR Creative Commons License 2019.09.29 0 0 20643

Nekem ladaban van - es buta fejjel a lila viraguval egy helyen voltak.  Mar nincs a lila viragu... oruletesen szaporodik, eppen most vagtam le a viragokat - elobb kellett volna, mert mar sok magot elpotyogtatott...

Előzmény: CBNora (20642)
CBNora Creative Commons License 2019.09.28 0 0 20642

A kínai metélőhagymát már muszáj gyomlálnom, de nem nagyon győzöm. Rettentően szaporodik, és már kezdte elnyomni a piros virágú tűzesőimet. Úgyhogy újabban egy részükről teljes érés előtt levágom a terméseket, hátha fékezi kicsit. Egyébként én is szeretem, nagyon szép ilyenkor.

Az Asterből is több kel, mint kellene, de abból a fölösleget könnyű kihúzni. A metélőfokhagymát nem nagyon lehet, nagyon erős a gyökere.

Előzmény: Astilbe (20641)
Astilbe Creative Commons License 2019.09.28 0 0 20641

Mindig úgy járok, hogy zsúfolt lesz az ágyás, valahova be kell ültetni az új szerzeményt. A képen látható Fontaine rózsa tövét is nagyon benőtte a kínai metélőhagyma, győzöm majd kiszedni, de nagyon szeretem, mert későn virágzik, nagyon illatos és vonzza a méheket. A rózsák nem bírják a sűrű szomszédságot, de én nem szeretem, ha látszik a talaj az ágyásokban.

A barátcserje kb. öt éves, mindig erősen visszavágom. Olyan helyre ültettem, ahol terjeszkedhet a korai rózsaszínű szellőrózsa helyett, azt nagyon kell irtanom, akárcsak a késői sötét színűt ami, ahogy Nóra is említette, szinte megállíthatatlan. Az asterek is nagyon szaporodnak és örömömre át is színezik egymást. Így lett most két különleges rózsaszínű.

Előzmény: lychnis (20639)
Cicvarek* Creative Commons License 2019.09.24 0 1 20640

Itt is Őszül már 

lychnis Creative Commons License 2019.09.23 0 0 20639

nagyon profi vagy,hogy ennyire sűrű az ágyás,és mégis tökéletes kondícióban vannak a virágok.Én is valami ilyesmit szeretnék,de a rózsák nem igazán tűrik.

Előzmény: Astilbe (20624)
lychnis Creative Commons License 2019.09.23 0 0 20638

Ha nem esik hamarosan előbb lepotyognak a levelek,mint hogy színesek legyenek. De remélem a növények nem mennek tönkre,úgyis alváshoz készülődnek.

Előzmény: CBNora (20637)
CBNora Creative Commons License 2019.09.23 0 0 20637

Szép!

Nálam a rózsaszín szellőrózsa már rég elvirágzott, a legtöbb szárat már le is vágtam, mert teljesen eltakarta majd másfél méteres, terebélyes díszfüvemet és a virágzó, szintén jó magas Astereket. Most egy alacsonyabb, sötétebb színű nyílik. Az utóbbi pár évben az is nagyon elburjánzott, benőtt a rózsák közé is. Sajnálom kitépkedni, de jövőre már muszáj lesz ritkítani.

A szárnyas kecskerágó szépen vörösödik, alighanem rásegített, hogy 4 napig minden reggel +1 fok volt csak.

Előzmény: lychnis (20636)
lychnis Creative Commons License 2019.09.23 0 2 20636

Itt is őszies már a hangulat

Előzmény: ZsuR (20634)
lychnis Creative Commons License 2019.09.23 0 0 20635

Úgy látom,nálad is jókora lett a cosmos,én már nem is teszem ágyásba,mert annyira hatalmas lesz,de csak a szára,virág nincs rajta annyi. A vitex hány éves? Szeretnék,csak tartok a méretétől.

Előzmény: Astilbe (20624)
ZsuR Creative Commons License 2019.09.23 0 0 20634

...osszel... nekem mar olyan oszi a hangulatom... :((.  Tul korai az osz...

Előzmény: Astilbe (20633)
Astilbe Creative Commons License 2019.09.23 0 0 20633

Hasonlóképpen gondolkoztam, aztán kaptam ezt-azt, meg át is kellett ültetni, no meg az egynyáriak végre helyet kaptak. De ősszel újrarendezem, most már talán jut rá időm.

 

Előzmény: lychnis (20632)
lychnis Creative Commons License 2019.09.20 0 0 20632

Erős fogadalmat tettem:-) Legfeljebb ha levendula:-)

Remélem helyrejönnek új helyen 

Előzmény: Astilbe (20624)
CBNora Creative Commons License 2019.09.20 0 0 20631

Kedvenc macskaszínem.

Előzmény: Astilbe (20630)
Astilbe Creative Commons License 2019.09.20 0 0 20630

Igen, Ördi fekete teknőc. Azért ez a neve (lány lététére), mert amikor odavetődött, úgy viselkedett, mint egy tasmán ördög.

Előzmény: CBNora (20626)
ZsuR Creative Commons License 2019.09.20 0 0 20629

Igen, jo lenne... 8 nagy bokrom van amit kellene tamasztani :)...

 

Most atultettem oket, mogottuk van eros es magas noveny... elottuk meg semmi, dolhetnek ha akarnak.  Meglatom mit teszek veluk jovore - mert most eleg zilalak szegenykeim... ami nem csoda.

 

Előzmény: Cicvarek* (20619)
ZsuR Creative Commons License 2019.09.20 0 0 20628

...soha se szomokodj miatta, csodaszep lett! 

Előzmény: Astilbe (20624)
Cicvarek* Creative Commons License 2019.09.20 0 0 20627

Nagyon szép a kerted! 

Előzmény: Astilbe (20624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!