Keresés

Részletes keresés

karelia Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20419

A 125-ös vékony, vagy az már jó lehet?

Előzmény: Törölt nick (20418)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20418

Üdv

 

A jobb kutak 40-70 méter körüliek, szerintem erre számíts inkább. Víz ott már van bőven, de a vékony csöves technika nem célra vezető, mondhatnám kudarcra ítéltnek is arrafelé.

Előzmény: karelia (20412)
kútmester Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20417
Előzmény: tom81 (20407)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20416

Üdv

A megadott mélység valóban lehet jó és tényleg büdös víz van fent. A kútfúrás sikere többnyire a vízadó réteg milyenségén múlik, ha jó a réteg jó a kút ha anyagi és más okok miatt rászűrőznek rossz vagy csak vélt rétegre akkor az csak szívás lesz örökké. Tehát jól meg kell gondolni az elején mert kis pénz - kis kút, kis kút - kis víz. Ezekkel a mosogató csövekkel pedig az a baj hogy ha a víz üzemi szintje lecsökken ( ha szivattyúzzák le is fog) akkor a szivattyú egyre kevesebbet fog szállítani, tehát csak olyan helyre szabad ezzel a múdszerrel fúrni ahol biztosan fel is jön a víz a rétegből. Tehát ha a szomszédod éjjel nappal vastag hozammal öntöz tiszta vizet a mosogató csöves kútjából akkor járhatsz sikerrel, ha inkább csak 110-160 as csövekkel csövezett kutak vannak feléd akkor csak olyan kutat amibe lefér a búvárszivattyú is ha kell tehát 110-160 ast. Van fúrós barátom a szomszédban de ők csak vastag csővel dolgoznak, és búvár szivattyúkat építenek be arrafelé. Nyilván meg is van az oka.

Előzmény: tom81 (20407)
Friczy Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20415

Tessék mondani, ez a 'dobjunk be egy álhírt és küzdjünk ellene!' topic?

Előzmény: pasass (20409)
lacek80 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20414

Sziasztok  tudnátok nekem segíteni van a nagybátyámnak egy gyűrüs kútja és iszapos hogy takarítsam ki vagy ki tud valaki aki foglalkozik ilyennel

Artemis Entreri Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20413

A víz igen, de a szennyvíz nem egyértelmű. Azzal munka van, tisztítani, visszavezetni, stb.

Előzmény: pasass (20410)
karelia Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20412

Sziasztok! 

Kistarcsán szeretnék egy kutat fúratni. Tudja valaki, hogy mirelehet számítani a temető mögötti részen? Tudtok valakit ajánlani?

Köszi!

 

Medve6868 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20411

Üdv Kapocska!

 

Nagyon köszönöm a segítséget!

 

Üdv.

Előzmény: Kapocska (20408)
pasass Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20410

 

A Víz és a szennyvízhálózat emberi jog! A Víz egy nyilvános jó, nem árucikk!

Online támogatásgyűjtő rendszer

Válasszon nyelvet

Köszönjük, hogy támogatta ezt a javasolt európai polgári kezdeményezést: A Víz és a szennyvízhálózat emberi jog! A Víz egy nyilvános jó

A támogató nyilatkozatot megkaptuk.

Dátum: 23/08/2013

A nyilatkozat azonosító száma: 789cda7b-983c-4ad6-bbbc-a1f4f740a0f6

« Vissza a szervezők webhelyére

Online támogatásgyűjtő rendszer 1.4.0 DD Edition

pasass Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20409

Támogassuk és küldjük tovább !!!


ALÁÍRÁSGYŰJTÉS AZ IVÓVÍZÉRT

Ez egy fontos aláírásgyűjtés híre és már csak 24 nap maradt arra, hogy a ma már 1,5 millió feletti aláírások száma elérje a 2,0 milliót!

Az EU azt tervezi, hogy egy mindenkire kötelező általános irányelvet hoz, miszerint az ivóvíz források és kutak privatizációját minden tagországban kötelezővé tenné.

Ennek a következményei könnyen beláthatók, de aki nem érzi a súlyát, annak javaslom, hogy emlékezzen a Latin Amerikában történtekre, ahol még a kutakat is eladták és az esővíz összegyűjtésért is fizetni kellett. Csak az emberek lázadása tudta megakadályozni ezt a gazságot és visszafordítani a privatizációt. Legyen a vízhez való jutás egy emberi jog és a vízkészlet a közösség tulajdona! Segíts ebben Te is!

https://signature.right2water.eu/oct-web-public/index.do?initiativeLang=hu


Már csak 24 nap maradt arra, hogy elérjük a 2,0 millió aláírást!!

Olvassátok el a felhívást és egyetértésetek esetén írjátok alá! Ne kerülhessen magánkézbe, vagyis a multik kezébe a vízkészlet!
Ne kicsinyeld a te aláírásodat! Mindenki számít!

Kapocska Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20408

Üdv Medve6868!

Minden nyomáskapcsoló ezt csinálja,de hogy ne legyen merev a
rendszer jó ha van hidr.tartály(egyéb ok miatt is).
Az áramláskapcsoló (Easypress) árán kapsz tart.+nyom.kapcsolót.
Üdv

Előzmény: Medve6868 (20406)
tom81 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20407

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni

Kútfúrásban gondolkodom, Balatonlellén lenne a kút, itt a helyiek elmondása szerint nem szabad 15 méterig fúrni, mert a víz rendkívül büdös még ott, és az nem annyira jó.

Ezért ajnálják a 30-40-50 méterre való lefúrást.

Na most rengeteg kútfúróval beszéltem, mindegyik a legprofibbnak állítja be magát természetesen, de ez nem is lényeg, hiszen ez csak reklám duma, ez nem is érdekel.

Ami visoznt kérdés számomra és totál keszekusza válaszokat kaptam a profi kútfúróktól, hogy most végülis mekkora átmérőjű kutat is kéne furatnom?

40 mm -est, 63 mm-est?

Az egyik azt mondja, hogy felejtsem el a 40 mm-es kutat, mert az semmire nem jó, csak max muskátli locsolására, a másik meg azt mondja minek a 63mm???, ha van víz akkor a 40esen is jön a víz.

Én elsősorban kert locsolására szeretném használni, nem automata öntözerendszerrel meg ilyenek.

 

Mit javasoltok? Nekem sokat nem mond az, hogy a 40mm -es kútnak 5 liter / perc a vízhozama, vagy, hogy a 63-asnak 15-20 liter, mert ebből nem derül ki, hogy mekkora nyomással is fog locsolni nekem az öntöző fej. Tehát amit nagyon nem szeretnék azaz ,hogy lefúratok egy kutat és az öntöző fejből meg csak pisilgetni fog a víz.

 

A másik nagy kérdés a felszívó szivattyú, ami biztos, hogy kínai vackot nem veszek, de mekkora teljesítményű az ami már alkalmas nekem mondjuk ebből a 30-40 méterről úgy felkapni a vízet, hogy az öntözésre alkalmas legyen?

A visszacsapó szelep állítólag nem megy bele a 40es kútba, ezért inkább a 63 -as felé tendálok.

Lellén nem tudtok olyan kútfúrót aki dolgozni is akar, és még korrekt árakon is dolgozik?

Én jelenleg ilyen árakat kaptam:

63 mm-es kútra: 15 méterig 100 ezer, utána 8500/ méter

40 mm-es kútra: 10 méterig 40.000, utána métere 3 ezer, ez nem rossz ár, viszont itt bejön a kérdés, hogy elég -e a 40 mm-es kút nekem?!

 

Szóval nem tudom mit csináljak.

 

 

Köszönöm előre is a segítséget, a tapasztalatok megosztását.

 

 

Üdv

 

Tomi

Medve6868 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20406

Üdv Kapocska!

 

Egyenlőre, csak kézzel slaggal locsolnák, mivel nyaraló később tervezek beiktatni egy időkapcsolót, hogy megoldjam a locsolást ha nem vagyunk ott. Különben létezik olyan nyomáskapcsoló, ami lekapcsolja a szivattyút ha a slag szórófejével elzárom a vizet, és bekapcsolja ha kinyitom?

 

Üdv.

Előzmény: Kapocska (20405)
Kapocska Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20405

Üdv Medve6868 !

A szivattyút a terepszint fölött 5-6cm-re(kisméretű tégla,v. a sziv.szerelt talp)
javaslom elhelyezni.
A visszacsapó réztányéros, gumi tömítéssel.
Hidrofor akkor célszerű,ha van kiépített vízhálózat,de ha slaggal kézzel
locsolsz elég egy szivattyú.
Ha működik a kút később lehet bővíteni hidroforosra.
500-800W-os sziv. javaslok és nyomóági szabályozással felterhelni a kutat.
Lopás és fagyvédelem miatt lehet majd később aknát építeni.
Üdv

Előzmény: Medve6868 (20404)
Medve6868 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20404

Üdv Kapocska!

 

Köszönöm a gyors választ. A kiálló csőhöz képest a szivattyú milyen magasan legyen, és milyen visszacsapó szelepet érdemes bekötni? Egy sima szivattyút, vagy inkább hidrofort javasolnál. Egyébként annyit megtudtam, hogy ez egy vert kút.

 

Üdv

Előzmény: Kapocska (20403)
Kapocska Creative Commons License 2013.08.22 0 0 20403

Üdv Medve6868!

A leendő szivattyúba(szívóág) 1" közcsavarral egy visszacsapót kell beépíteni
a visszacsapóból egy "T" elágazóba(középső cs.) az alsó függőlegesbe
hollanderes csatlakozót,ha kell közcsavarral,hogy mind két vége k.menetes legyen.
A kiálló cső mellé elhelyezni a szivattyút(nem a földre) és egy karmantyút(hegeszthető)
hozzámérni,hogy hol kell elvágni a csövet.
A csőre lehet menet,v. a karmantyúból kiesztergálni a menetet és fémragasztóval
összeszerelni,v. hegeszteni.
A "T" fölső függ.ágába egy 3/4" csap tömlővéggel.
Slaggal hordóból,edényből tölteni,majd csapot zárni,sziv.indítani.
Ha kútfejet akarsz azt a télen kitanulod.
Üdv

Előzmény: Medve6868 (20402)
Medve6868 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 20402

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon és teljesen laikus.

A gondom a következő: nemrégiben vásároltam egy telket Ráckevén a Dunához közel. A kertben van egy norton kút, ami nem működik. A tulaj szerint rossz a lábszelep. Nem lehetett szétszedni, mert teljesen el volt rohadva, így levágtuk róla a szerkezetet. Most úgy néz ki a dolog, hogy a földből lóg ki egy kb. 1 colos cső, úgy 50 cm-re. Víz biztosan van benne, azt megnéztük. Kb 2 m-en, és úgy 10 méter mély lehet a cső. Locsolás céljából szeretnék egy szivattyút, vagy hidrofort rákötni, csak azt nem tudom, hogyan.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Üdv Karesz.

63golden Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20401

Szia.Freddy4

 

Köszönöm az infót!

Előzmény: Freddy4 (20397)
boozoo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20400

Sziasztok!

 

Szivattyú vásárlás ügyében szeretnék segítséget kérni, hogy milyet vegyek.

Közepes, vagy jobb minőségűt szeretnék, egyelőre csak kertlocsolásra. Nem túl nagy a kert, kb 10x30m.

 

A 2 hete fúrt kút paraméterei a következők:

- Budapesten, Kispesten van a kút,

- kicsit agyagos, de inkább sóderes a vízadó réteg,

- 10.3m -ig fúrtak le 160mm-es narancssárga műanyag csővel,

- a felszíntől 4m-től lefele van víz (kb 6m-nyi lefele),

- a későbbiekben (jövőre) aknát csinálnék köré,

- azt mondta a fúró kolléga, hogy használhatom felszíni, illetve mélykúti szivattyúval is, úgy 9 méterre eresztve.

 

Csak már elfelejtettem, hogy milyen paramétereket kellene még figyelnem.

Ebben kérnék segítséget. Köszönöm.

 

 

_KGR_ Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20399

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Apósom őstermelő és létszükséglet számára egy jól működő kút (főleg ilyen száraz időkben).

3 egymás melletti telken gazdálkodik Emődön (Miskolc közelében). A terepviszonyokat tekintve egy elég meredek domboldalon helyeszkedik el a területe (50 méteren kürölbelül 10-15 métert emelkedik a talajszint). A két szélső telek legalsó pontján van neki 2 db ásott kútja, nagyjából 70-80 méter távolságra egymástól. Ebből az egyiket használta eddig, de ez tavaly óta egyre kevesebb vizet tud visszatermelni. Most már ott tart, hogy naponta 300 liter vizet alig tud kigazdálkodni belőle. Elhatározta, hogy befogja a másik kutat, ami 20 éve nem volt használva. Sajnos pár éve lekerült róla a fedél is és emiatt elég sok falevél is bele tudott hullni. Eleinte 6 méter vízoszlop volt a kútban, de az első leszivatás útán 6 nap kellett, hogy visszaálljon az eredeti vízszint. Többszöri szivattyúzás után naponta ~1,2 köbméterig gyorsult fel a víz visszatermelődése, de ez még mindig kevés.

A kutak paraméterei:

Mélység: 17,4 méter. 

Eredetileg átlagosan 6-8 méter vízoszlop volt abban a kútban amit rendszeresen használt. Ezt a mennyiséget naponta kétszer is visszatermelte a kút.

A másik kút szintén 17 méter körüli mélységgel rendelkezik, de erről csak annyi információnk van, amit már leírtam azaz, hogy 6 méter vízoszlop volt benne mielőtt használatba vette.

Szeretné kitisztítani a kutakat és ehhez azt a módszert tanácsolták neki, hogy nagy teljesítményű darálós szivattyúval önnmagába visszavezetve kavarja fel (lazítsa fel) az alját a kútnak és ezután szivattyúzzon ki annyi iszapot, amennyit csak tud. 

A véleményetek szerint ez megoldaná-e a problémát?

Tudnátok-e más tanácsot, javaslatot adni?

 

Azt is szeretném megkérdezni, hogy van-e itt valaki a fórumon, aki foglalkozik kúttisztítással Miskolc környékén és, ha igen, akkor körübelül mekkora összegbe kerülne 1 kút kitisztítása (nagyságrendre lennénk kíváncsiak). 

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

ilias Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20398
Szia!

Csont száraz volt mind a két készülék elektromos része belül (Pedrello easy press 2 és Pedrello jswm 10m.
Leszedtem a fedelét a szivattyúnál, hátul a hűtő bordáknál nem folyt ki víz a házból. Nem is lötyög benne. Holnap du. beröffentem.
Előzmény: Kapocska (20391)
Freddy4 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20397

Üdv. 63golden !                 Kisbér -en a Komáromi utca elején kb. -25,0 m. és -31,0 m.

között van az első jelentősebb vizadóréteg. Itt a nyugalmi vizszint kb. -4,5 m. Üzemi

kb. -12,0 m. a viztermeltetés függvényében. A várható vizhozam :  60  -  100  l./perc.

 

Bár megjegyzem, hogy van egy gyengébb vizadó homokréteg úgy -16 méter körül is.

Előzmény: 63golden (20388)
nikolas70 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20396

Üdv!

 

A védőcső nem egyenlő a végleges csővel, ha kihúzod a csövet már be is dől a homok és vissza már nem tudod tenni a csövet. A 1,5-2 méter vizoszlop vékony csővel kevés, de 63 mm-es csővel és kútfejjel, 1 méter szűrővel telibe szivatva akár még jó is lehet, de csak lehet, nem biztos, hogy az is lesz. Mivel már nem tudod tovább lenyomni a csövet, csak egy lehetőséged maradt. :) Tegyél be egy vékonyabb csövet a védőcsőbe, szűrőkavicsozd a két cső között, húzd ki a védőcsövet, ragaszd rá a kútfejet és mehet a próba. Ha mégse jó, akkor húzd ki a csövet és kezdheted előről, vagy hívsz egy kútfúrót aki megcsinálja.

 

Üdv.

Előzmény: telegdis64 (20395)
telegdis64 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20395

Szép napot mindenkinek!

A kútfúrás során elértük 7 méternél a fosóhomokot és védőcső helyett a végleges csövet tettük bele. Egy kis hozzáadott vízzel és búvárszivattyúval rengeteg homokot kiszedtünk és így most kb 8,5-9 méteren vagyunk. Most rengeteg víz folyik a csőbe oldalról a réseken ( réselt cső) ami még mindig nagyon homokos de saját maga  termelt víz( nem kell hozzáöntenünk) és nem apad el több órán át szivattyúztuk és még így sem ürült ki de sajnos nem is tisztult és már a cső se nagyon megy lejjebb. Mit tegyünk? Köszönöm előre is a válaszokat.

 

ui.: amúgy a védőcsövet(jelen esetben a végleges csövet) hogyan lehet kiszedni miután nincs rá szükség( jelen esetben a réselt részre hálót kellene rakni köré sódert) hiszen a fosóhomok által képzett vákuum nem engedi

Zolivagyok01 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20394

A Kámára gondoltam :)

Előzmény: varagv (20392)
Zolivagyok01 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20393

Üdv varagv! nekünk is van ilyen szivattyúnk azon volt már 1/2" os tömlő is semmi baja nincs neki a mai napig.A 3/4" ost nyugodtan ráteheted leégni nem éghetne le. Most nekünk is úgy van rajta hogy 12 m 1"-os meg 25m 3/4"es. Ellenőrizd kézzel a hőfokot vill motroknak kb 60-80  fok az üzemi hője.

Előzmény: varagv (20350)
varagv Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20392

Sziasztok!

 

Van egy Gardena 3000/4 típusú kis szivattyúm. Ennek a kimeneti csövét befogva mennyire viseli meg a szivattyút? Gondolom nem szereti.

 

Erre esetleg valaki tudna válaszolni?:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126549309&t=9148889

Kapocska Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20391

Üdv ilias!

Az aszinkron motor biztosan túl éli,legfeljebb hamarabb kell
csapágyat cserélni."az áramlás szabályzó" ha szerencsés vagy(tip)
műgyantával ki van öntve.
Elősegítheted a száradást a motor kapocsfedél leszereléssel és hajszárító
használatával, úgy szintén az áraml.szab.ésszerű megbontásával és szárításával.
Üdv

Előzmény: ilias (20385)
Kapocska Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20390

Üdv bohrer!

Ha nem a jogi utat választod(kolléga) akkor a következő a javaslat:
-az épületet körbe venni egy árok rendszerrel ami legalább
olyan mélyen húzódik mint a pince és feltölteni valami kúlé
kaviccsal.Ehhez csatlakoztatni egy vízgyűjtőt amiből a
víz elvezethető.
-amíg ez nem készül el, egy v.több fordított "U" csővel elvezetni a vizet a
kútból egy alacsonyabb terepszintre.Ha nincs akkor szóba jöhet egy nyelő kút.
hogy az "U"cső ne fusson szárazra lehetne vezérelni úszókapcsolóval-mágnes szeleppel
A kút eltömedékeléséhez szivattyúzható(dagadó) "Tömítő agyagok" kaphatók pl.Budafiter
Üdv

Előzmény: bohrer (20371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!