Keresés

Részletes keresés

Sarq_ Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170166

Eléggé fordítva látom, mert a stabil védelmük gyorsan beszopott hármat az első meccsen :).

És inkább kezdjünk a jó félidővel, mert ha gólt lövünk az elején, akkor nekik harangoztak.

Előzmény: zlotyi11 (170165)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170165

A Sevilla védelme eddig elég stabil volt, szóval ha sikerül gólt szereznünk, azzal nagyot léphetünk. Én inkább a mi védelmünk bajaitól félek, mert simán kinézem magunkból, hogy 2-3 gólt is kapunk...

Gondolom a Sevilla sem fog nekünk esni az elején, szóval az első félidőt én langyosra várom, ami nekünk jó, hiszen egy félidőt mindig átengedünk, hogy aztán a másodikban megtoljuk a szekeret.

Előzmény: Sarq_ (170161)
Datsyuk Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170164

Dahoudot hagyja békében regenerálni. Inkább vigye vissza Müllert abba a káoszba amit manapság nationalelfen hívnak :D
Pedig régebben örültem, ha bvb játékosok ott játszottak. Most annak szorítok, hogy ne hívják be őket.

Előzmény: Sarq_ (170162)
Racilaci Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170163

Figyelte és meg is bizonyosodott arról, hogy megint be fogja hívni-:)

Előzmény: Sarq_ (170162)
Sarq_ Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170162

Apropó válogatott, szombaton Löw vajon Dahoudot (is) figyelte? Remélem, hogy nem :).

Előzmény: Datsyuk (170160)
Sarq_ Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170161

Azt gondolom, hogy az a csapat fog továbbjutni, amelyik az első gólt lövi.

Előzmény: Datsyuk (170160)
Datsyuk Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170160

Remélem ma Moorey fog kezdeni Meunier helyett. Úgy érzem, pont a Sevilla elleni mérkőzés volt nála egy pozitív fordulópont. Sancho kiesésével Hazardnak bírnia kell emennyire csak lehet. Zagadou szintén sokáig volt sérült, de a hétvégén ahhoz képest egészen jól csinálta. Lehet megint egy hátsó 3-as felállásal fog kezdeni Terzic. Ami fontos lesz, hogy nem szabad ráülni az eredményre tanulva a hétvégéből és a sevillai második félidőből.
Jelen helyzetben nagyon sok pénzről lesz szó és a morálnak is nagy löketet adna.

Sancho-t legkorábban Frankfurt ellen várják vissza (Aprilis 3.). Szerencsére válogatott szünet is lesz.

retisonic Creative Commons License 2021.03.09 -3 0 170159

Ennek miért van jelentősége? Melyik edző nem izzadna le a 9. percben kettő gólos hátrányban? :) Én ezt amúgy észre sem vettem, én csak Reus örömködésére figyeltem fel, és akkor tudtam, hogy innen rendben lesz a meccs. :) 

Előzmény: agymosott09 (170152)
Sarq_ Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170158

Én mondjuk még ennyit sem vártam volna el az összeállítást illetően, a Sevilla meccs miatt szívesebben vettem volna, ha a meccset befejező 11 játszik végig, legyen bármi is az eredmény :)

Előzmény: Racilaci (170157)
Racilaci Creative Commons License 2021.03.09 -1 0 170157

Jó, ezt értem. De ha elvonatkoztatsz attól, hogy mit mutatott a tábla a 85. percben, azért igazából ez egy kifejezetten gyenge minőségű meccs volt mindkét oldalon csapágyasra futtatott alapemberekkel, s most nálatok olyanokkal, akiknek egy Klassiker-szintű összecsapáson alapesetben semmi keresnivalója nem lenne a pályán. (Ez most épp így alakult, ha két héttel korábban játsszák a találkozót, akkor a Bayern állt volna fel a soraiban, meg a kispadon csaknem teljesen ismeretlen nevekkel.)

Előzmény: Sarq_ (170156)
Sarq_ Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170156

Nekünk azért a 4-5-6-nullákhoz viszonyítva ez egy elég jó meccs volt, 88. percig a bravúr esélyével, 20 perc igazán jó focival a csapattól.

Előzmény: Racilaci (170151)
Sarq_ Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170155

Elég sorsformálónak ígérkezik a mai meccs, remélem nem lépünk gödörbe...

zlotyi11 Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170154

Remélem ma még rátesz az árára Haaland pár millát. Kell ma a továbbjutás!

zlotyi11 Creative Commons License 2021.03.09 0 0 170153

Nekem mindegy hova megy, csak ne a Bayern-hez....nagy feladat lesz a nyáron, hogy megtartsuk, és hát eléggé hátrányból indulunk....

Előzmény: agymosott09 (170152)
agymosott09 Creative Commons License 2021.03.08 0 2 170152

Egyáltalán nem volt gyenge klassiker, kettest kapott a Kickertől is. Már csak azért is érdemes volt megnézni, mert Flicken látszott, hogy 0-2 nél azért rendesen leizzadt. Apropó Flick, a meccs után látványosan átment gratulálni Haalandnak, biztos vagyok benne, hogy dolgozni próbálnak az ügyön Münchenben. Nem azt mondogatják neki, hogy menjen most, hanem tuti azt, hogy maradjon csak a BVB-nél, és jövőre menjen a Bayernhez Lewa helyére. Remélem nem jön össze a terv. Inkább vigyék most a spanyolok vagy az angolok, mint hogy oda menjen. 

Előzmény: Racilaci (170151)
Racilaci Creative Commons License 2021.03.08 0 0 170151

Majdnem pont ugyanilyen gyenge volt tegnap a Bielefeld-Union Berlin is. És hát a Klassikerek közül is ez volt a nem is tudom mióta a leggyengébb. Nyilván nem véletlen, itt üt vissza Covid-szezon ütemezése. Talán ha adtak volna a csapatoknak plusz két hetet télen, akkor nem lenne az egész tavaszi szezon egy nézhetetlen fos.

Előzmény: tillA (170150)
tillA Creative Commons License 2021.03.08 0 0 170150
Előzmény: tillA (170097)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.03.07 0 3 170149

Illetve ha játék közben van a dolog, akkor kiírják, hogy VAR vizsgálat van.

A vicces, hogy van ugye egy olyan kitétel, hogy ha a bíró látta az esetet és nem ítélete meg szabálytalannak a dolgot, akkor utólag már nincs VAR. Na most Dahoud eseténél kb 2m-re ált, senki sem zavarta, mégsem ítélt büntetőt, csak a VAR után...ott akkor nem értem, hogy miért büntetett így utólag, még ha jogos is volt ugye....de mind1, elengedtem már rég az egészet, most a Sevilla a fontos!

Heja!

Előzmény: agymosott09 (170143)
agymosott09 Creative Commons License 2021.03.07 0 3 170148

A Kielt fogadjuk a német kupa elődöntőjében. 

Datsyuk Creative Commons License 2021.03.07 0 0 170147

BVB muss auch gegen Sevilla auf Sancho verzichten - Offensivspieler droht längere Pause. Sancho nem csak a Sevilla ellen fog még hiányozni, hanem tovább mint gondolták.....Rapha is kérdéses. Haaland tud majd játszani. A három legfontosabb játékosból 2 kiesik. Remélem Rapha sérülése rövidebb.

Sarq_ Creative Commons License 2021.03.07 0 1 170146

Amúgy elég szomorú évforduló van ma: pont egy éve, hogy a BVB utoljára teltház előtt játszott, Gladbachban győztünk 2-1-re.

tillA Creative Commons License 2021.03.07 -2 4 170145

Az természetes, hogy a Bundesligában a Bayern mondja meg, mi a tizenegyes és mi nem. Azt kell még megszoknom, hogy itt a BVB-fórumban is a Bayern mondja meg, mi a tizenegyes és mi nem.

SzGee__ Creative Commons License 2021.03.07 -1 3 170144

jó kis vita alakult ki, látjátok mennyivel jobb lett volna, ha simán kiszopunk 5-0-ra, ahogy szoktunk :)

ahogy én látom:

1., Dahoud 11-es egyértelműen az volt, nem is kellett volna hozzá var, mondjuk azt nem értem, hogy a 16-os sarkán a kifele cselező játékosnak minek kell így odalépni, jó nagy fasszság volt ez Mo-tól

2., Reus kezezés szerintem nem volt az

3., Reus 11-es adható volt, bár gáncs nem volt, de lökés igen, és a képeket is látszik, hogy "befogta" a lábát Kimmich

4., Can lökése szabadrúgás volt, oldalról jött Sané és nem a labdát próbálta megszerezni, más kérdés, hogy a gólt jóval utána kaptuk, tehát még vissza sem lehetett nézni

 

ami igazán idegesítő volt, hogy nem hiszem, hogy a kapott gólok közül egyiket sem lehetett volna védeni, nagyon kellene a csapathoz egy jó kapus, mert egy vicc ami most van, Bürki és Hitz sem BVB szint

Reus gyenge volt mint a harmat, főleg a második félidőben Haaland lecserélése után, neki kellett volna előlépni vezérnek, na ez nem sikerült

a tizedik perctől feladtunk minden lehetőséget, talán 1 volt, amit Meunier elbaszott, pedig ha begurítja 3-0 és lefőtt a kávé, bár 3-0-ról is ki tudtunk volna kapni

 

a második félidő értékelhetetlen volt , a Bayernnek sem voltak helyzetei, a cserék után pedig esélyünk sem volt Tiggesszel, talán jobb lett volna Mou tényleg, valószínűleg megpróbáltuk kihúzni 2-2-vel, persze nem sikerült

igazából nem ezt a meccset kellett mindenképp nyerni, de jó lett volna

bírózni meg felesleges, Zwayer volt a var-os, nem is vártam mást, én úgy gondolom, hogy jelen formájában a var inkább káros, mint hasznos, egyedül a leseknél látom értelmét, bár azt meg valahogy autmatikusan oldanám meg, a ruhákba épített szenzorok segítségével, a mai modern technikával ez simán menne

agymosott09 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 170143

Onnan, hogy a Reus-féle kézgyanús szituáció utáni kirúgásnál a játékvezető jelzett Hitznek, hogy ne végezze el a kirúgást, miközben a fejhallgatón beszélgetett, aztán intett engedte tovább.

Előzmény: Racilaci (170140)
w.ullrichfun Creative Commons License 2021.03.07 -1 1 170142

"A Reus vs. Kimmich ügyben pedig teljesen egyértelmű volt," 

 

Számodra, és a Bayern szimpatizánsok számára, bár akiket személyesen ismerek, ennél kevésbé elfogultak. :)

Egyértelmű a Sané féle lökés volt, ami jégkorongban nem szabálytalan, fociban ha oldalról felöklelik az előre felé futó játékost, EGYÉRTELMŰEN emberre menve, nem labdára, AZ sárga lap és szabadrúgás ... ;)

 Nagyon sokat "hibázott" a bíró, és kb hatból hatszor a BVB kárára zsinórban, a BL(CL?) győzelmetek pont semennyire nem érdekel, a salistál ügyben viszont úgyfest mozgósítva lett a komplett DFB játékvezetői testület(ismét) valamint a kölni varrószobában is inkább hímeznek, hámoznak,(ismét) ha a bajorok kárára kéne szólni a sporinak :)

 

 A Dahoud tizi tagadása részemről az ugyan olyan abszurd nézet, ami kontra a Bayern irányába történő játékvezetői csalások vitatásának - részetekről. Csak hogy érezzétek, mennyire "nem jön át" egy nem bajor szimpatizánsnak, ha erről próbáljátok győzködni - veszed a lapot, mennyire nem életszerű mindkettő? :)

 

Előzmény: Racilaci (170132)
Racilaci Creative Commons License 2021.03.06 0 0 170141

Nem tudom, a képek szerintem épp azt nem cáfolják, amire gyanakszom, s amit a közvetítésben a visszajátszáskor láttam. A linkhez meg be kéne lépni, ha regisztrált lennék... Meg fogom úgyis nézni az ismétlést, s ígérem, leírom, ha másként látom higgadtabban.

 

Ezzel együtt nyilvánvalóan szó sincs elcsalásról, pláne az egész bajnokság odaadásáról egy csapatnak. (Pláne, hogy a Bayern az egyértelmű fáradságon túlmenően folyamatosan küzd egy olyan szerkezeti problémával, amit most már az egészen kis csapatok is átlátnak, szóval egyáltalán nem biztos az a bajnokság sem...)

Előzmény: Datsyuk (170135)
Racilaci Creative Commons License 2021.03.06 0 0 170140

Az számotokra honnan derül ki, hogy a VAR mit néz meg és mit nem?

 

Azért kérdem, mert úgy vettem észre, hogy vannak meccsek, amikor kiírják, hogy a VAR menet közben, játékmegszakítás nélkül megnéz valamit és kvázi jóváhagyja a bíró döntését, de legtöbbször nincs ilyen. Olyan meccseken sem írják ki, amikor teljesen egyértelműen kétesélyes a dolog, s gyakorlatilag biztos, hogy megnézik a VAR-szobában.

 

Azért kérdem, mert Reus kézgyanús mozdulatánál sem írtak ki semmit, pedig tuti, hogy megnézték. Miből gondoljátok, hogy ezt nem nézték meg?

Előzmény: zlotyi11 (170139)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 170139

Pont ezt akartam írni, csak lemaradt....vicces, hogy ezt reklamáljuk, de azért nem közvetlen ebből lett a gól, utána még jó pár passz ment és nem kevés idő telt el....mezőnyben szerintem amúgy 50-50, hogy az ilyet lefújják vagy sem, szóval nem feltétlen érzem azt, hogy rosszul döntött a bíró, de ennyi erővel persze akar le is fújhatta volna.

Akkor már a Reus elmaradt büntető esetét inkább reklamálhatjuk, ahol isten tudja mit néztek a VAR szobában.

Előzmény: retisonic (170138)
retisonic Creative Commons License 2021.03.06 0 0 170138

Oké, lehet, mondjuk Scholl is ezt emelte ki az értékelésében. :) Ettől függetlenül Can túl sokáig cipelte a labdát, ezt szívta meg. És akkor még arról nem is beszélve, hogy az eset után kb 40 másodperccel esett a gól felállt védelem ellen. Na mindegy, ennyit tényleg nem ér az egész.

Előzmény: Sarq_ (170134)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.03.06 0 2 170137

Teljesen egyetértek, én is ebben látom ma a nagy különbséget. Amíg egyik oldalon minőségi cserék jönnek be, akik erősítik a játékot, addig nálunk....Tiggestől a hideg kiráz, gyakorlatilag értékelhetetlen...Brandt meg....nem akarom már bántani, hagyjuk.

Ez, illetve hogy egy Haaland is kiválik, már túl sok. Kár érte, de a jobb csapat győzött (sajnos), bár a bíró azért itt-ott .....

De végre ahogy kértem nem szartunk be és mi ütöttünk először, sőt, még másodszor is.

Menni kell tovább és továbbjutni a BL-ben!

Előzmény: agymosott09 (170121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!