Keresés

Részletes keresés

AmazingGecko Creative Commons License 2020.02.28 0 0 12297

Sziasztok!

 

Szeretném kipróbálni a dutát, mivel a fina teljesen hatástalan volt nálam. De hogy lehet dutát szerezni?

Nincs urológus ismerősöm. Nem lehet valamelyik külföldi oldalról rendelni? Ami megbízható és igazit árul.

Fomate Creative Commons License 2020.02.25 0 0 12296

Akinek diffúz hajhullása van (tehát a hajvonalad okés, viszont mögötte gyengül), annak mondok egy elég jó alternatívát (persze a kezelések mellett):

menj el smp-re (mikro pigmentáció)

 

Most voltam az első alkalmon, másfél óra, semmi fájdalom, se nyom a beavatkozás után, és azonnal látható az eredmény, ráadásul tartós is, már akinek diffúz a hajhullása (nem szívja ki a nap a pigmenteket). Tényleg minden diffúz társamnak ajánlom, olyan ez mint a hajbeültetés, csak hegek és regenerációs idő nélkül, azonnal látható hajsűrűség növekedéssel.

Johnny88 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 12295

Szerintem nagyon jó a Kirkland habja! Jó az állaga, ahogy a fejbőrhöz ér a melegtől azonnal kipezseg belőle a folyadék. Jól felvihető. Ja és nekem nem ragad tőle a fejem mint a Foligaintől. Azt nagyon utáltam abban. Sajnos drágább a Kirkland, de sokkal több előnyét látom mint hátrányát. Így már csak ezt fogom használni. 

Előzmény: Ez a név biztos szabad (12292)
kellafina Creative Commons License 2020.02.21 0 0 12294

Sziasztok! Ha van a családban orvos (de nem urológus), ő fel tud írni finát, vagy ki se adják ha nem szakorvosi? Illetve ti honnan szerzitek? Van valami megbízható online hely ahonnan lehet rendelni?

tekergo93 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 12293

Linkeld már be ahol ezt olvastad, mert erősen kétlem hogy ilyet írtam volna. Valamit félre értelmezhettél szerintem.

Előzmény: DaNiel888 (12241)
Ez a név biztos szabad Creative Commons License 2020.02.21 0 0 12292

Kirkland folyadék volt, gondolkodtam a habján, de próbaképp a Foligain habra váltottam. Na persze kézbe véve derült ki, összetételében a Foligain hab rohadtul nem egyezik a Kirkland vagy Rogaine összetételével. Habként használhatatlan számomra, ezért a KL kis adagolójával használom.  Kirkland habja mennyire kenhető fejbőrre? :D

Előzmény: Johnny88 (12291)
Johnny88 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 12291

Én pont fordítva voltam a minoxokkal, előbb használtam 1 évig a Foligaint és utána a Kirkland habot. Szerencsére nem tapasztaltam hajhullást a Kirklandre váltáskor. Ugyanakkor szerintem a Foligain sokkal gyengébb minőségű habot gyárt. 

Nem lehet, hogy a Kirkland sokkal nagyobb mennyiségben használ alkoholt mint a Foligain és erre reagál a fejbőröd rosszabbul? Én már az első használatkor megállapítottam, hogy a Kirkland alkoholosabb, már az illatán is érzik. Anno nekem ugyanez volt a tünetem a Spectral minoxidillel, az alkoholtartalma miatt nem bírtam. Igaz az folyékony volt. 

Előzmény: Ez a név biztos szabad (12289)
prime1977 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 12290

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Azta!

Azt hittem csak ilyen alvó állapotban vannak

Ezt azért nem gondoltam volna. :((((((((((

Előzmény: smorgasbord (12288)
Ez a név biztos szabad Creative Commons License 2020.02.19 0 0 12289

Sziasztok!

Egy tapasztalattal, esetleg kérdéssel jöttem :) 

Röviden: Hajszálaim a kritikus férfias pontokon vékonyabbak lettek, s ez már zavaróvá vált. Elkezdtem használni a Kirkland minoxidilt, kemény egy hónapig hullott a hajam erősen, majd megállt, s jobb irányt vett a hajkoronám. 3-4 hónap után teljesen eltűntek a foltok, azaz már nem látszódott ki a fejbőröm sehol. Viszont emellett  fokozazosan  egyre erősebb viszketés lépett fel, 4,5 hónap után le kellett tennem, és egy hét pihenőt hagytam, hogy a keletkezett dudorok begyógyuljanak. Ezalatt beszereztem a szintén 5% minox tartalmú Foligaint, amit mai napig használok (közel egy hónapja). Viszketés, korpás tünetek elmúltak, viszont ismét jelentős mértékben hullanak a vékonyabb hajszálak. Mivel időnként ajánlott is egy hét kihagyás, és a hatóanyag nem változott (elvileg), indokolatlannak tartom a hullást.  Valaki esetleg tapasztalt hasonlót? 

smorgasbord Creative Commons License 2020.02.18 0 0 12288

A teljesen kopasz területeken már meghaltak a hajhagymák és kizárólag a hajátültetés javíthat rajta, de az is csak akkor, ha van elegendő mennyiségű jó minőségű haj, ami átültethető. A nagyon vékony, miniatürizálódott hajszálakat nem érdemes átültetni.

Biztos lesz olyan technológia, amiről írsz, talán 50 vagy 100 év múlva. :)

 

Előzmény: prime1977 (12287)
prime1977 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 12287

Na!

Én meg pont most akartam megkérdezni a srácokat, hogy azon a területen ahonnan már mondjuk 10 éve kihullott a haj - ott még egyébként a hajhagymák megvannak?

Ergo megvannak, csak nem tudnak hajat növeszteni?

Vagy ezen hajhagymák már nincsenek ott mert meghaltak?

Azért szerettem volna ezt tudni, mert serintetek lesz olyan technológia valaha is, amikor nem beültetni kell a hajat - mivel az mindenképpen látszik, és nem is szép, hanem újra kinő a haj mindenhol ahol azelőtt volt hajad.

De, ha ott már nem léteznek a hajhagymák akkor már hiába. :/

Tud erre valaki választ adni?

Előre is köszönöm szépen!

Előzmény: smorgasbord (12286)
smorgasbord Creative Commons License 2020.02.14 0 0 12286

Miniatürizáció. Ezen múlik minden.

 

https://www.youtube.com/watch?v=b8jXq8rRilc

 

Beleolvastam a topik elejébe, ahol sokan abban reménykedtek, hogy a régóta megkopaszodott területeken is nőhet haj, ha vannak még alvó, de még élő hajhagymák.

Most viszont úgy tűnik, hogy még az élő, de erősen miniatürizálódott (összement, elvékonyodott) hajszálak esetén sem jelent megoldást sem a fina/duta, sem a minox (de még a hajátültetés sem). A legszerencsésebb esetben is csak megőrzi vagy lassítja az elvékonyodott hajszálak kihullását a kezelés, de visszavastagodni már nem fognak a hajszálak.

Magyarul időben kell elkezdeni a kezelést, amikor még 70-80-90%-osan ép a hajkorona.

Ez lehet 16-18-25-30 vagy akár 40-50 éves korban is, egyénileg változó. A férfiak többségénél viszont a huszas éveik elejéről beszélünk

marmande Creative Commons License 2020.02.12 0 0 12285

Persze, hogy lehet, bizonyos esetekben kell is növelni a dózist. Eredetileg ez egy vérnyomáscsökkentő gyógyszer volt, amit orálisan szedtek, ennél sokkal nagyobb dózisban. Szóval a mellékhatásoktól nem kell félni, igazán komoly mellékhatásai nincsenek. Pláne ilyen kis adagban, bőrön keresztül alkalmazva.

A videóban is írták, hogy 4-6 hónap a MINIMUM, ami után javulás várható. Én 1 évig minimum használni fogom. Ha látok javulást, akkor persze tovább is.

A B-vitaminoktól nem kell csodákat várni, kiegészítésnek persze elmegy, de akkor már komplex formában érdemes szedni. Már ha valaki megelégszik a szintetikus B-vitaminokkal. Legjobb lenne élelmiszerekkel bevinni természetes formában.

 

Előzmény: DaNiel888 (12284)
DaNiel888 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 12284

Más meglátásba helyezi az egészet! :)
Nyilván a napi 2X1ml egy gyártók által előírt standard. 

A te meglátásod szerint akkor lehet növelni a dózison? :) Mondjuk napi egyszer 2 ml. 

A kirkland minoxidillel az 5. hónapot gyűröm, biotinnal kiegészítve. Igaz a 6. hónap még holtpont lehet, de nem érzek számottevő javulást a meglévő hajállomány erősödése mellett. 

Anno a Spectral UHP nekem nagyon bevált, viszont már nem beszerezhető. A foligannel  befürödtem egy ponton túl. 
Nektek mi vált be? Rogain, Spectral? 

Előzmény: marmande (12282)
marmande Creative Commons License 2020.02.11 0 0 12283

Az egész csatorna nagyon informatív!

 

https://www.youtube.com/channel/UC6Z6GxYsW9EdvnUjqpGIbQA

marmande Creative Commons License 2020.02.11 0 0 12282

Ez a legjobb és legösszetettebb videó, amit eddig minoxidil témában láttam:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jztEaZKVz1Y

 

Néhány érdekesség belőle:

 

- A hab 15 perc alatt, az oldat 60-90 perc alatt szívódik fel, utána lehet hajat mosni. (Tehát nem kell 4 órát várni az oldatnál.)

- 21 óráig hat a fejbőrön, így elég lenne naponta csak egyszer használni!

- Az alkalmanként 1 ml egy kamu átlag, a mennyiség attól függ ki mekkora területen akar hajat növeszteni/erősíteni. Ez lehet 0,5 ml, de diffúz hajhullásnál akár 2-3-4 ml is.

smorgasbord Creative Commons License 2020.02.07 0 0 12281

https://szepseged.hu/minoxidil-oldattal-a-kopaszodas-es-hajhullas-ellen-hogyan-mukodik/

 

Köszi! Időközben találtam egy jó leírást róla.

Azt írják a napi 3-szori használat hatásosabb lehet, mint a szokásos napi kétszeri. Próbálta már valaki?

Előzmény: Johnny88 (12280)
Johnny88 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 12280

4 órát olvastam valahol. 

Előzmény: smorgasbord (12278)
smorgasbord Creative Commons License 2020.02.07 0 0 12279

Vagy pikkelysömör elleni krémet használni. (2 fajtát is használok, egy szteroidosat és egy szalicilsavas hámlasztót.)

smorgasbord Creative Commons License 2020.02.06 0 0 12278

Minoxidil után hány óráig nem lehet hajat mosni?

Dava_23 Creative Commons License 2020.02.05 0 1 12277

Mert minden dermarollerrel foglalkozó oldalon ott van ,hogy pikkelysömör esetén ellenjavallott a kezelés. Mielőtt otthon elkezdesz kísérletezni szerintem érdemes lenne egy szakembert megkérdezni. Lehet nem is örökletes hajhullásod van, akkor meg teljesen felesleges a minoxidil is. A dermarollert meg ilyen gyakran nincs értelme használni csak ártasz vele.

Előzmény: marmande (12276)
marmande Creative Commons License 2020.02.05 0 0 12276

Igen, az egész fejbőrömön van + máshol is. Miért nem ajánlott?

Kb. 4-szer használtam tegnap óta és nem lett tőle semmi bajom.

Előzmény: Dava_23 (12275)
Dava_23 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 12275

Neked most a fejbőrödön van pikkelysömör és úgy akarod használni a dermarollert? Mert az egyáltalán nem ajánlott.

Előzmény: marmande (12274)
marmande Creative Commons License 2020.02.04 0 0 12274

Megjött a Derma roller. Örülök, hogy 0.5 mm-eset rendeltem, mert elég hosszú a hajam, kb. 4 centis, + a pikkelysömör miatt van egy vastag korparéteg is a fejbőrömön, szóval kellett ekkora.

kkuj Creative Commons License 2020.02.02 0 1 12273

Változó, nehéz erre egyértelműen válaszolni. Van aki egyenértékűnek tartja a tablettával, van aki szerint kevésbbé hatékony. Van, akinek ugyanúgy előhozta a mellékhatásokat, van aki esküszik rá, hogy biztonságos és csak a fejbőrben csökkenti a dht-t és csak kissé jut be a véráramba.

Itt egy yt videó. Bár ez más fináról szól:

 

https://www.youtube.com/watch?v=q5Upru_zKZ8

 

 

Előzmény: DaNiel888 (12271)
marmande Creative Commons License 2020.02.02 0 0 12272

Finaszteridet használtam évekkel ezelőtt. Eredeti volt, patikából.

Sajnos semmilyen hatással nem volt a hajamra, így 10 hónap után abbahagytam.

Ha valakinek nem jött be a fina, a duta még használhat neki?

Előzmény: DaNiel888 (12270)
DaNiel888 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 12271

Milyen tapasztalatokat írtak? 

A napi egyszeri használat cool, de külsőleg finasteride?! Nem hiszem,hogy annyira progresszív, mint belsőleg...

Előzmény: kkuj (12267)
DaNiel888 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 12270

Normális! :) Aktivizálódik a fejbőr, mivel eddig "alvó" fázisban volt. 

A Derma Rollert én még nem használtam ( ugyan van itthon), de mivel kicsit durvább a kezelés és kozmetikus csinálja  semmiképp nem naponta. Illetve ildomos megkérdezni egy hozzáértőt! 


Józan paraszti ésszel: a haj és a bőr  növekedése ill. regenerációja ciklikus ezért érdemes ezeket a fázisokat tanulmányozni, idővel növelni a kezelések számát. Majd később kicsit pihentetni átmenetileg. 


Finán és dután abszolút nem gondolkodtál? :) 

Előzmény: marmande (12269)
marmande Creative Commons License 2020.01.30 0 0 12269

Sziasztok!

 

Ma megjött a Kirkland, már kétszer is használtam. Bizsereg a fejbőröm. Ez normális?

A derma roller is úton van, de még nem ért ide. A 0,5 mm-est naponta vagy hetente kell használni? Mert ez pont határeset méretben.

marmande Creative Commons License 2020.01.28 0 0 12268

Szegeden lehet Derma Rollert kapni valamelyik üzletben? Csak hogy ne kelljen postát fizetni rá.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!