Keresés

Részletes keresés

*aries* Creative Commons License 2007.10.24 0 0 17693
Erre nem is gondoltam, bocsi :) Csak annyira friss még az élmény és mióta kiolvastam ezen agyalok. Sose fogom megtudni :( :)))
Tudtok a Ragyosághoz hasonló könyvét ajánlani? Köszi előre is.
GeKKo_Junk Creative Commons License 2007.10.24 0 0 17692

A mobil tenyleg eleg gyenge. Novellaba jobb lett volna.

AZ amugy messze tobb mint 5 ember gyerekkori remalma....

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 17691
Örülnének, mert legalább nem kell kiolvasniuk. A hideg is kiráz a Mobil emlékétől, annyira rossz volt...
Előzmény: Vasti (17690)
Vasti Creative Commons License 2007.10.23 0 0 17690
Ennek biztosan örülnének azok a kollégák, akik még nem olvasták ;-))))

Üdv!
Előzmény: *aries* (17689)
*aries* Creative Commons License 2007.10.23 0 0 17689
Sziasztok!
Én most hosszas szünet után nem rég elolvastam a Ragyogást, az vmi remekmű.
Aztán kedvet kaptam, és kölcsön kértem egy ismerősömtől a mobilt. Van viszont egy nagy bajom vele, nem értem a végét... :) Valaki magyarázza el légyszi, köszi
Dohi Creative Commons License 2007.10.22 0 0 17688
feny az alagut vegen:
http://www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1245
bigacsiga2003 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 17687

ooo, szerintem mindegyik SK zsenialis, nagyon nehez kiemelni. az mindenkepp helyzeti hatrany, hogy lassan olvasol, en szerencsere 2-4 nap alatt kivegzek egy jobb konyvet ha idom is ugy engedi. (elso 4 Harry Potterrel 2 het alatt vegeztem :D

na de SK-rol ost van kedvem par rovid osszefoglalot irni, hatha segit:

AZ: igazi alapmu, 5 felnott emlekezik vissza gyermekkori remalmara, tokeletes olvasmany, hatranya lehet h hosszu

Talizman: nemtudom de ez most nagyon a fejemben van, egy kisgyerek kalandos utja

Tortura: jo depressziv, jo konyv :)

Allattemeto: nagy hatassal volt ram, elet-halal-feltamadas, remek!

Hasznos holmik: igen jokis tarsadalom es lelekrajz - mondjuk melyik SK nem - de elsore nem ezt ajanlanam

Christine: durva, hogy egy ilyen temabol - gonosz auto - h lehet ennyire hiteles remsztorit irni

Remkoppantok: az AZ mellet szerintem a masik alapmu, persze ez is hosszu

 

namost igy ennyi jutott hirtelen eszembe, annyit meg h lattam par SK filmet is konyvekbol, de tizedannyira se, mint a konyv, merce ez ne legyen.

 

Előzmény: Circinus (17674)
Vasti Creative Commons License 2007.10.20 0 0 17686
Én 16 éves koromban olvastam első King könyvemet: Hasznos holmik ;-) Szeritnem jó könyv volt, bár már alig emlékszem rá... Ha nem lenne annyi olvasatlan könyvem, talán elő is venném mégegyszer.

(amúgy sajnos-szerencsére én annyira el tudom felejteni a könyvek-filmek történetét, hogy simán újraolvashatom ;-) Pl. a múltkor elkezdtem olvasni a Mágust, és jó sokára jöttem csak rá, hogy már olvastam ;-)))) Olyan ismerős volt, nem tudtam, miért ;-)))

Üdv!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 17685
Én is a Halálos Árnyékkal kezdtem, 13 évesen. A Tortúrát egy okból nem ajánlanám elsőre: annyira jó, hogy utána csak nagyon kevés King-könyv fog az embernek tetszeni...:)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.16 0 0 17684
tortúra a legdurvább szvsz, mert semmi elképzelhetetlen, nem valós elem nincs benne.
Előzmény: GeKKo_Junk (17683)
GeKKo_Junk Creative Commons License 2007.10.16 0 0 17683
En is 14 evesen olvastam a Halalos arnyekot elsokent. Nem lettem fuggo egybol, mert utanna csak az epp aktualis megjeleneseket olvastam. Fuggo kb 20 evesen lettem a Remkoppantok utan. Akkor elolvastam mindent szep sorba. Szerintem kezdesnek egy Tortura tokeletes lehet. Abbol minden kiderul. Utanna johetnek a durvabbak!!! Ha kozbe esetleg belefucc egy Vegiteletbe vagy egy AZ-ba es utanna se leszel fuggo, akkor hagyd abba :)
Pachet Creative Commons License 2007.10.16 0 0 17682
Én a Végítélet miatt lettem King függő :)
Előzmény: Circinus (17674)
Dohi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 17681
igen, elvileg november 8-an.
Előzmény: búgocsiga (17679)
teddy duchamp Creative Commons License 2007.10.15 0 0 17680
HŰ, BŰN ROSSZ LETT, AZT HITTEM VMI VICC.... SZÉGYEN AZEGÉSZ!
Előzmény: búgocsiga (17679)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.15 0 0 17679
az 1408-at itthon is bemutatják majd?
Humbert Humbert Creative Commons License 2007.10.15 0 0 17678
Azért írtam, hogy általában kor-, ill. nemfüggő, mert egyrészt az ízlés is ezektől függ.
Érdekes lehet már felnőtt, érett fővel megismerkedni King műveivel, a King-rajongók többsége gyerekként "vesztette el a szüzességét". ;-)
Az a tapasztalatom, hogy a Tom Gordon, segíts inkább lányos olvasmány, talán azért, mert a lányok könnyebben azonosulnak egy hősnővel, s ezáltal számukra nagyobb a regény hatásfoka.
Sztem kezdd a Ragyogással. Több okból is: egyrészt nagyon olvasmányos, másrészt pedig King-klasszikus, tehát alapvetően az a stílus jellemzi Kinget, ahogy ebben a regényben ír. És mert az egyik legjobb regénye, megkockáztatom: ízléstől függetlenül! 
Előzmény: Circinus (17674)
ata666 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 17677
Szerintem is azt olvasd, amelyik Neked a legszimpatikusabb. Én 14 évesen olvastam el a Rémkoppantókat, ez volt az első, és ezer oldal majdnem.Azóta King-rajongó vagyok, habár nekem volt egy 2 éves időszakom, amikor a kezembe sem vettem a műveit, eyszerűen besokalltam. Végül azonban újra ráéreztem a pasi írásaira. Most nagyjából újraolvasom a könyveket, és majdnem kronológiában. A Carriet kihagytam:P
teddy duchamp Creative Commons License 2007.10.15 0 0 17676
Minél többet feccölsz bele, h megtaláld az optimálisat, annál inkább elveszted a hatást. Ne is törődj vele mit mondunk vén és elfogult fanatikok. Jómagam már 20 éve falom a maestro műveit (legalább kétszer mindet olvastam) és minden darab óriási a maga nemében. Ha most kezdeném valszeg kronológiailag haladnék.... hiába a mai világban már ez sem spontán történik. Én anno anyám polcáról emeltem le a Cujo-t és elolvastam, mindenféle hezitálás nélkül.
Circinus Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17674
Hmmm. :-)
26 és hím. Úgy látom, rendesen le vagyok maradva. :-)) Bevallom, azért esett a TG-ra a választás, mert gondoltam, egy röviddel és egyszerűbbel kezdeném. Viszonylag lassan olvasok, ezért a túl hosszú könyvekért nem feltélen ugrálok, bár ami a leírásokból még szimpatikus, az a Tűzgyújtó, a Rémautó, a Hasznos holmik és a Borzalmak városa.
Tegnap este már nem akartam jobban belemenni, de azért az Éjszakai műszakból olvastam már egy párat, tényleg a stílussal való ismerkedés miatt - változó volt, melyik mennyire tetszett, de egy-két kivétellel igen. Inkább úgy értettem, hogy "nagy" regényt még nem. A novelláskötekekről vélemények esetleg? Ezek közül, amit még kinéztem, a Csontkollekció.
És ahogy itt kiveszem (és valószínű így is van), hogy kor- és nemfüggő, hogy kinek melyik műve ajánlott, vagyis melyikkel kiket célzott meg. Tehát konkrétan? :-))
Előzmény: Humbert Humbert (17665)
Shining Mind Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17673
Nekem a Dolores volt a legelső és miután elolvastam, egyből kingimádó lettem:) És még nem is tartozik a "legnagyobb alkotások" közé. Igazából szerintem mindegy mivel kezdünk, mert valami minden könyvében van ami megfogja az embert. Ha ezt megtaláljuk, akkor a többi könyve már adja magát.
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17672
nekem a halálos árnyék volt az első 14 évesen.
Előzmény: sonrig (17667)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17671
mindenképpen novellával kezdeném. az könyebben emészthető, szokod a stílust. tg-nal nem kezdenék, nem szeretem.
Előzmény: Circinus (17664)
sonrig Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17670
nehéz könyv, de szerintem is jó
Előzmény: Vesalius (17669)
Vesalius Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17669
Én most olvastam először a Bilincsben-t. Nem tudom miért nem szeretik itt sokan, de szvsz a legjobb 5 között van mindenképpen.
Taira Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17668
A számból vettétek ki a szót :-) Legyen a Ragyogás, vagy a Hasznos Holmik, vagy A tűzgyújtó, vagy a Dolores, vagy a kedvencem: a Tóparti kísértetek!
sonrig Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17667
mivel az első benyomás nagyon fontos, én biztosan valami NAGY könyvvel kezdeném...Ragyogás, AZ, Végítélet, ilyesmi...De szerintem a Ragyogás lenne a legjobb döntés, King talán leghíresebb műve, méltán...és sok minden benne van, ami miatt tipikus regényének mondható, ugyanakkor tök egyedi is (azt hiszem különben nekem is a Ragyogás volt az első valamikor 12 éves korom környékén, még az ősidőkben...)
Dohi Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17666
annyibol jo valasztas a tom gordon, hogy azutan - kis tulzassal - mar csak jobb lehet :) en mindenesetre valami regebbi, mondhatni klasszikus alkotassal kezdenem.
Előzmény: Circinus (17664)
Humbert Humbert Creative Commons License 2007.10.14 0 0 17665
Szia!

Attól függ, hány éves vagy és milyen nemű. Az első találkozás mindig nagyon fontos, úgyhogy érdemes a számodra megfelelő King-könyvvel kezdeni. ;-)
Előzmény: Circinus (17664)
Circinus Creative Commons License 2007.10.13 0 0 17664

Sziasztok!


Én még nem olvastam Kingtől semmit, kezdésnek a Tom Gordon, segíts!-et néztem ki - erről vélemények?
Ezen kívül esetleg további javaslat amolyan bemelegítésnek, amivel érdemes? :-)

Köszi.

Dohi Creative Commons License 2007.10.12 0 0 17663
szerintem is teljesen jo a korabbi az borito, es igazabol a legfrissebb cujo se rossz (a kek szinu), de kivancsian varom az ujakat.

kozben meg kiderult, hogy vegre ujabb king novellaskotet keszulodik. azt irjak a message board-on, hogy vegre osszejott eleg uj cucc. ez nem rossz, de azert biztos vannak korabbi irasok is, amik csak ujsagokban vagy itt-ott, esetleg sehol nem jelentek meg, azokat se kene elfelejteni.
Előzmény: Törölt nick (17662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!