Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3775
Egy vagyontárgyat birtokolsz, és fizeted a birtoklás költségét. Az egyik esetben csak a költségét (bérelt lakás), í másikban a költségét és az árát is.
A hiteltörlesztés esetén az ár (kamatrésze a törlesztőnek) a futamidő alatt arányát tekintve csökken - viszont az idő előrehaladtával a lakásra,mint tulajdonra egyre többet fogsz költeni, hogy az állaga megmaradjon - ezt is oda lehet, sőt kell tenni a birtoklási költség oldalára.
Bérelt lakás esetén nem csökken a bérleti díj, hanem általában az inflációt követve nő - viszont a bérbeadót (tulajdonos) terheli az állagmegóvás valamennyi költsége.

Előzmény: dinamo vodka (3724)
független már foglalt Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3774
nincs hát.
csak megteszik. majd előkaparom azt a levelet, amiben mindenféle, követhetetlen marketingrizsával magyarázzák, miért emelnek kamatot. oszt bérakom ide, csak nkd!
volt rá példa, h kamatot csökkentettek?
Előzmény: Híd (3772)
panxer Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3773
"de ha éppen erős, és 145 forint a CHF, akkor senki sem nyafog, hogy magasabb törlesztőt szeretne fizetni. "

Én belementem volna, hogy ugyanannyit fizessek gyenge CHF-nél is, cserébe hamarabb csökkenjen a tőkém.

De gondolom ez a banknak nem tetszett volna, nekik a kamatból van a pénz.
Előzmény: Híd (3770)
Híd Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3772

mikor gyenge a chf kamatot emelnek

 

Ilyen összefüggés nincs szerintem, legfeljebb ha az SNB is emel, olyankor

Előzmény: független már foglalt (3771)
független már foglalt Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3771
mikor gyenge a chf kamatot emelnek.
ha életbe lép a "tiszta lap", pontosabban ha nem követelhet többet, mint a jelzálog, részemről rendben.
Előzmény: Híd (3770)
Híd Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3770

Szerintem fordítva van, ti látjátok egyoldalúan.

 

Én legalábbis azt veszem észre, hogy amikor éppen gyenge a forint, 220 forint a CHF, megy a hiszti, hogy vigye el a balhét a bank is, de ha éppen erős, és 145 forint a CHF, akkor senki sem nyafog, hogy magasabb törlesztőt szeretne fizetni.

 

Ez is jó vicc, hogy ha a futamidő során éppen lefelé megy az ingatlanok ára, akkor csökkenjen a tartozás összege, de amikor éppen felfelé ment néhány éve, akkor senki sem forszírozta, hogy nőjön a hitelszerződésekben a tartozás összege, ugye?

 

Summa summarum: ha gebasz van a gazdaságban, annak a terhét - hiába nincs benne a szerződésekben - viseljék már a bankok is, ha meg éppen jó időket élünk, akkor érjék be azzal, ami a szerződés szerint jár nekik - kb. erről szólnak a javaslatok. Ez egyáltalán nem kölcsönös kockázatvállalás, amit javasoltok, hanem éppen hogy teljesen egyoldalú.

Előzmény: Apellator (3766)
Apellator Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3769

Szerintem még csak erről sincs szó. Most mindenki okos utólag a kialakult válsághelyzettel kapcsolatban, minden jöttment makrogazdasági zseninek képzeli magát azt éreztetve, hogy ő rég tudta, mi lesz, közben 2008. nyarán sem látta még senki sem, hogy mi fog történni. Pontosabban azok látták, akik a helyzet kialakulásához szükséges spekulációkat tervezték. Ez mind amerikai, mind magyar (forint, jegybanki alapkamat) vonatkozásban így van.

 

Lehet kövezni, de én nem gondolom, hogy szükségszerűen magas kockázatú hitelekké kellett volna ezeknek válni. Ehhez konkrét cselekmények kellettek.

Előzmény: ELŐRE! (3768)
ELŐRE! Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3768

Ez is igaz, bár elbeszélünk egymás mellett.

 

Csakis annyit állítottam (és állítok most is), hogy a bankok is hibásak a hitelesek szorult helyzetében, mert rosszul mérték fel a fedezetet...s a régi kormány is hibás, mert megengedte a bankoknak, hogy ilyen magas kockázatú hiteleket kihelyezzenek.

 

Előzmény: Híd (3765)
Apellator Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3767

"Magyarországon rendszerint nem csak az ingatlan volt önmagában a hitelek fedezete."

 

Az biztos. A lakáshitelek Magyarországon gyakorlatilag jelzáloggal megspékelt személyi hitelek. A legszigorúbb hitelképességvizsgálat (jövedelemvizsgálat, büntetőjogi felelősséggel megspékelt nyilatkozatok egészségi állapotról, munkahely átvilágítása stb.) lakáshiteleknél van, a legenyhébb a fogyasztási hiteleknél (ahol van, hogy csak egy bankszámlakivonatot kérnek). Pedig utóbbiak a legkockázatosabbak, előbbiek a legkevésbé kockázatosak.

 

"Jövedelemigazolás nélkül egyetlen ingatlanra nem adtak alacsony önerős hiteleket."

 

Én a kb. 70 % önerő mellett is szinte nemzetbiztonsági átvilágításon estem át annak idején. Kétszer kellett jövedelemigazolást vinnem, mert a bank honlapján lévő nyomtatványra azt mondta az ügyintéző nő, hogy az már nem jó, van újabb. Mint egy legutolsó minősítésű rossz adóst, úgy kezeltek (miközben kitöltöttem egy amerikai előminősítő tesztet, ott "prémiumkategóriás" adós lennék). Ez még az első Orbán-kormány féle forintalapú lakáshitel.

 

Szóval én még csak azt sem láttam, hogy fűnek-fának szórták a hiteleket. Én többszörösen túlteljesítettem a minimumkritériumokat, akkor egy monopolhelyzetű, stabil cég volt a munkahelyem, mégis olyan érzésem volt, hogy lumpen elemként kezeltek.

Előzmény: Híd (3765)
Apellator Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3766
Ti ezt borzasztóan egyoldalúan látjátok. Egy magánjogi szerződéses jogviszony a felek kölcsönös kockázatvállalása mellett kellene, hogy működjön. Ehhez képest Magyarországon a bankok minden kockázatot az adósra hárítanak, és te emellett ágálsz. Ezt közműcégek tehetik még meg nálunk, de azok sem ennyire korlátlan mértékben. Nincs más jogviszony, ahol ez a szélsőséges helyzet működne. Ez pedig a verseny korlátozottságára utal a banki piacon.
Előzmény: Híd (3742)
Híd Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3765
Magyarországon rendszerint nem csak az ingatlan volt önmagában a hitelek fedezete. Magasabb fedezet mellett rendszerint akkor hiteleztek, ha volt egyéb fedezet is, másik ingatlan, kezes, adóstárs, magas jövedelem stb., ami extra garanciát nyújtott a törlesztésre. Jövedelemigazolás nélkül egyetlen ingatlanra nem adtak alacsony önerős hiteleket.
Előzmény: ELŐRE! (3764)
ELŐRE! Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3764

Nagyon kérlek ne "TE"-zz itt, mert nekem speciel egy garas hitelem sincs, pont azért, mert nem akartam akkora rizikót vállalni, hogy 150-es CHF-en beszállok!

 

 

Másrészt, a példádra válaszul: ha adok neked 10 millát, akkor biztos lehetsz benne, hogy megfelelő fedezetet is fogok kérni mellé, így ha nem fizetsz, én mindenképpen apénzemhez jutok!

 

Mint már írtam: a bankok ott követték el a hibát, hogy elfogadták a magaskockázatú fedezetet.

 

de tovább megyek: "Az a te magánmaszek problémád, kockázatot, ha rosszul fektetted be a lóvédat"

 

Ez csak szabadfelhaszbnálású hitelre igaz, ingatlanosra nem, hiszen a bank fedezetet (jelzálogjogott) kért!

 

Na cső

Előzmény: Híd (3742)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3763
Nyitok egy magán nyomozói irodát ami felderíti az "eltűnt" adósát a bankoknak.
Gyorsan szerződést kötök pár bankkal, mielőtt ez Pintérnek is eszébe jutna..-))DD
Snipper Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3762
:))
Előzmény: dinamo vodka (3760)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3761
Lízingelj egy újat.
Tudok egy jó bankot.
Előzmény: dinamo vodka (3760)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3760
"Hitelkárosult vagyok. A hitelválság elértéktelenítette az ingatlanomat"

nekem a C-64-esemet értéktelenítette el a PC. technológiaifejlődés-károsult vagyok
Előzmény: Magus Simon (3729)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3759

Ez olyan mint a repülő szerencsétlenség: minden összejön, és akkor tragikus a hatása.
Elvileg nincs kamaty plafon.

Előzmény: Híd (3758)
Híd Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3758
Az inflációhoz igazodnak a kamatok, magas inflációs környezetben gyorsabban megy fel mindennek az ára, a lakásé is, de ez nem szükségszerű, mindig vannak olyan dolgok, amelyeknek az ára jobban/kevésbé nő, mint az infláció. Jelenleg egyébként történelmi mélyponton van a forintalapú lakáshitelek kamata.
Előzmény: Törölt nick (3754)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3757
Bocsi.
"Nagy vállalkozó"
Előzmény: Uff (3747)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3756
Csak az idő van meghatározva, hogy meddig kell fizetned.
Hogy, valójában mennyit fogsz azt nem tudod.
(Kúrva sokat)
Előzmény: Törölt nick (3754)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3755
Nem egy bank. Hanem több.
Ja, meg a politikusok.
Előzmény: Uff (3751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3754
Nem az értékkel van gond, hanem a folyamatos kamaty emeléssel.
Ha a lakás értéke nő, a kamatot is hozzá emelhetik. Márpedig elvileg 20 év alatt nőni fog az érték, a kamatot is bár mikor utána emelhetik, bár meddig. Kiszállás pedig nincs!
Előzmény: Híd (3745)
Híd Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3753
Mindenhol a tulajdonosé a bukó. Pü-i lízingnél, ha bedől, szerintem a finanszírozóé mard a bukta, ha a tartozás összege nagyobb, mint a fedezet értéke.
Előzmény: Uff (3749)
Uff Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3752

Ismerkedj meg azzal af ogalommal, hogy 'a pénz időértéke'.

 

Gugli a barátod.

Előzmény: Psycho Dad (3750)
Uff Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3751

Ha károsodik is azt nem a bank idézi elő.

Előzmény: Törölt nick (3748)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3750
A kölcsönadott pénzre tart igényt? Ha csak arra tartana! Csak még kvázi uzsorakamatot is tesz rá!
Előzmény: Híd (3745)
Uff Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3749
Mondjuk egy pénzügyi lízing ügylet esetén még akár lehetne is logika abban, amit ír, hiszen ott a finanszírozó a tulajdonosa a cumónak.
Előzmény: Híd (3742)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3748
Azt majd meglátod, hogy károsodsz-e, mondjuk jövőre.
Előzmény: Nadzsi (3744)
Uff Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3747

Ezt a marhaságot honnan kukucstáltad be ?

 

Sosem voltam közalkalmazott és sosem leszek.

 

Előzmény: Törölt nick (3740)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 3746
Itt csak nagyképűsködik mindenki (én is)
"Jogász segítségét kérem!"
Topikba Írj!
Előzmény: Magus Simon (3729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!