Keresés

Részletes keresés

Wauhaus Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3976

A bankok veszik el (tartják meg) a hitellel terhelt autó törzskönyvét. Ha van olyan bank, amelyik nem teszi ezt, az akkor vállalja ennek a kockázatát. Ehhez semmi köze nincs egy jóhiszemű vevőnek. Mondom: a gépjárműnyilvántartás nem nyilvános. Így nem várható el a vevőjelölttől, hogy unánanézzen a nyilvántartásba feljegyzett tényeknek. Arról neki nem kell tudnia, nem várható el tőle - szemben a nyilvános ingatlannyilvántartással, ahol elvárható a vevőtől ez a tájékozódás.

 

Persze, mindenféle ismeretségen keresztül le lehet kérdezni egy autót, de ez nem áll mindenkinek rendelkezésére és jogellenes is. Nekem volt ilyen lehetőségem, de összekülönböztem az illető kisstílű alakkal (aztán le is szerelt). Egy átlagembernek nincs ilyen lehetősége és nem is várható el tőle. Egyébként el lehetne gondolkodni a gépjárműnyilvántartás nyilvánossá tételén.

 

A banknak, behajtónak, végrehajtónak ilyen ügyet az eredeti tulajjal kell lemeccselnie (polgári jogi felelősség + hitelezési bűncselekmény), ehhez semmi köze egy jóhiszemű vevőnek. A jogos önhatalom legszélső határáig el kell mennie annak, akitől így el akarnak venni egy autót.

 

Előzmény: Törölt nick (3971)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3975
maradjanak házi őrizetben, amíg nem törlesztenek
Előzmény: Törölt nick (3972)
ZE Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3970
34% körüli, igen.
Előzmény: Törölt nick (3952)
tonjo Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3966

Azért ezt nem gondolod komolyan!

Azonkívül szomorú lenne ha egy társadalmat a vallás tartana össze.

 

Előzmény: Törölt nick (3963)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3965
Azért mert mikor idáig gyüttem háromszor volt igazam. Nem? De! Ez négy! :)))))
Előzmény: sópipa (3962)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3964
A középkorban, s utána is szinte mindenki háborúzott, ezt kár kiemelni. Igen, szerintem helyénvaló, ha az egyház politikailag állást foglal. Miért nem? Csak a hit gyűlöletének szabad, ők aztán tényleg nyomták az szdsz-t, a szocikat is. Ja tényleg, ők nem egyház, csak egy vallási közösségnek álcázott kereskedelmi "vállalkozás".
Előzmény: Törölt nick (3961)
sópipa Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3962
Miért nem?
Előzmény: Psycho Dad (3960)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3960
Nem.
Előzmény: sópipa (3957)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3959
A társadalom-egyház viszonyára én úgy tekintek, mint a gyermek-szülő viszonyra. Bár a gyerek felnőtt, de akkor sem hagyja magára a szülőt. Főleg, ha ez a szülő még aktív is, szolgáltatásokat nyújt, kezdve a lelki élettől az oktatásig. Szóval az egyház (=főképp a katolikus) volt a társadalom, az ország összetartóereje.
Ráadásul én full ateistaként vallom ezt. Pl. angolszász nyelvterületen van egy jogi terminus, a vis major-ra: Act of God.

visszatérve ON-ra. nem a devizahiteleseket kell megmenteni, hanem a lakáshiteleseket. (bizonyos feltételek mellett). Nem az adófizetők pénzéből, hanem a bankok megregulázásából. Illetve ki kell dolgozni egy komplex programot azok számára, akik a munkahelyük elvesztése miatt nem tudnak törleszteni. el tudok képzelni olyant is, amíg nem találnak munkát, addig a törlesztés felfüggesztve (persze maximált határidővel), majd ha később találtak melót, akkor elkezdenek újra törleszteni, de először alacsonyabb összeggel.
Ezzel együtt felül kell vizsgálni 2008 óta a bankok kamatpolitikáját, s az ebből adódó lakossági károk megtérítését a bankszektornak kell állnia. Tehát aki nem tud/tudott törleszteni, annak ezzel együtt kell felülvizsgálni a futamidejét, ha elkezd újra törleszteni, aki pedig eddig is fizette a hitelét, az up to you kérheti a banktól a kár értékéig vagy a tőke jóváírását, vagy a futamidő csökkentését.
Még egyszer hangsúlyozom, ez csak az első lakás vásárlására fordított kölcsönöknél lenne, szó sincs áru, autó stb. kölcsönökről!
Előzmény: Törölt nick (3945)
sópipa Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3957
Ez a kimutatás már a topic elején is előkerült. (De nem baj ha kicsit felfrissítettük), az a baj, hogy a lakáscélú hitelesekkel szembeni szolidaritást sem értem, ilyen alapon segítsük azokat is akik albérletben, vagy a szülőkkel élnek! Nem?

Előzmény: Törölt nick (3955)
sópipa Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3956
Írta már itt egy olvtárs, más is fizet adót, nem csak a devizahiteles. Sőt....
Előzmény: Törölt nick (3954)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3954
Tehát 10 ezer milliárd áfája 2 ezer miliárd forint, plusz ilyen olyan adók.
Ez esetben az állami adó bevétel kb 3-4 ezr milliárdot tett ki.
Tök mindegy mire költötték.
Az infláció után a hitelek tökélye most kb14 ezermilliárd. Ez után fizetik a kamatot.
Ok.
Előzmény: sópipa (3951)
sópipa Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3953
"Sok devizaadós (én nem vagyok az) pedig amiatt került szopóágra, mert háromszori visszatapsoláshoz segítettétek a komcsikat 20 év alatt (MSZP-re, SZDSZ-re, MDF-re szavazás + nem szavazás => komcsik visszatapsolása). Miközben ma euróban gondolkodhatnánk, és nem lennének problémás devizahitelek (átváltották volna azokat euróra vagy gond nélkül törlesztenék CHF-ben)."

Ismeretségi körömben a jelenlegi legnagyobb szopók a komcsi szavazók, akik elhitték a dübörgő gazdaságot, a pannon pumát....

Szóval mondhatnám, hogy a szavazataikkal is rásegítettek a kialakult helyzetre.. genya leszek: megérdemlik.
Előzmény: Wauhaus (3935)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3952
Minden elköltött fillért a 2/3-os nép akarat legalizál.
Előzmény: Törölt nick (3949)
sópipa Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3951
"A háztartásoknak 2010 elején 3250 milliárd forint forintalapú hitelük volt (ebből 1500 milliárd lakáshitel), valamint 6500 milliárd forint devizaalapú hitelük (ebből 2500 milliárd lakáshitel):"

Én nem tennék kivételt a lakás alapú és a fogyasztási hitelek között. A saját lakás nem alkotmányban rögzített alapjog. Arról nem is beszélve, hogy az emberek nagy része a lakáshiteleket sem valami felelősen vette fel. pl ismerek friss házaspárt, aki 3 szobás társasházi lakást vettek, mert majd évek múlva jön még két gyerek, mindkettőnek saját gyerekszoba stb...

Van egy olyan mondás, hogy Magyarországon az emberek nagy része egyel nagyobb kategóriájú autóval közlekedik, mint amit elbírna a pénztárcája, szerintem ez a lakásokra is igaz.
Előzmény: Törölt nick (3932)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3950
UI: a következő esély a változásra már csak 3.5 évre van.
Előzmény: Törölt nick (3948)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3948
Sok mindenkivel van bajod, látom. Próbálj megbékélni a világgal ahol élsz.
Itt ilyen az élet..-))
Előzmény: Törölt nick (3941)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3947
Surmos már megint kezded?
Rosszabb vagy mint egy Auschwitzi kápó, mert ott legalább mindenki feje felett fedél volt.
Szíved szerint térdig gázolnál Pesten a hitelesek kővé fagyott hulláin, és vigyori képed reklámozná valamelyik bankot karácsony este.
Beléd csak a szar szorult emberi érzések nem.
Előzmény: Törölt nick (3923)
független már foglalt Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3943
:]
történelmileg úgy alakult, h a többség-2/3 szociális piacgazdaságot akar (értsd.: SZOCIÁLIZMUSt! csak így leírva ciki, meg avitt szöveg, de lényegében ezt akarják)
alternatíva meg nincs. lehetetlent kérsz.
Előzmény: Törölt nick (3941)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3942
"Nekem pl nagyon tele a tököm azzal, hogy el kell tartani 800ezer rokkantnyugdíjast, amiből talán 50ezer tényleg az, ...
...
Megszüntetném ezt a sok segélyt nyakra főre, a családi pótlékot ebben a formában, mert ennek jórésze kocsmákba, cigire, nyerőgépekbe vándorol. Abból a pénzből csak gyerekruhát, tankönyvet és alapvető élelmiszert lehetne venni pl kártyás rendszerrel. Ha nem fizetne az állam csak azért, mert valaki csinál 5-10 gyereket, akkor nem is állna fenn ez a probléma."


Innentől idáig, csak egyet tudok érteni veled. Az egyházas résszel már nem, sok topicban leírtam már miért, Erdő Péter bíboros audiját idehozni kicsit demamgóg, azért az egyházak támogatása nem erre megy főként. De ez itt OFF. Ne boncoljuk tovább.

A segélyezés átalakításával kapcsolatban érdemes lesz Tiszavasvárira figyelni!!
Előzmény: Törölt nick (3941)
Wauhaus Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3938
Vagyoni cenzus, feudalizmus?
Előzmény: sópipa (3930)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3937
Ja, mindenki barom, csak te vagy okos!
Előzmény: Törölt nick (3931)
valacki Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3936
plazmatévét csak ft(!!!) alapú hitelre adnak a boltokban, az ráadásul nem változik, ha 3 évre vetted föl a hitelt 8.567 ft-ra, akkor az 3 év múlva is annyi, még ha 200%-os infláció is lesz. ennyire fogalmatlan nem lehetsz.
hagyjátok már ezt a plazmatévé dumát

amúgy, ha akarnál, sem tudnál crt-t venni, mert nincs már a piacon(a törökországban gyártott robbanó orionokat, sencorokat ne vegyük ide)
Előzmény: Törölt nick (3932)
Wauhaus Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3935

Te is szopnál, ha még akkora GDP-je, ÁFA-bevétele stb. sem lett volna az államnak az utóbbi 10 évben, mint amekkora volt. Ez sem volt sok, de még kevesebb lett volna, ha még kevesebbet fogyasztott volna a lakosság és a cégek. Nem tudom, miért rejszolnak ennyien ebben az országban az alacsony fogyasztásra. Gondolkodtatok már gazdasági összefüggéseken?

 

Sok devizaadós (én nem vagyok az) pedig amiatt került szopóágra, mert háromszori visszatapsoláshoz segítettétek a komcsikat 20 év alatt (MSZP-re, SZDSZ-re, MDF-re szavazás + nem szavazás => komcsik visszatapsolása). Miközben ma euróban gondolkodhatnánk, és nem lennének problémás devizahitelek (átváltották volna azokat euróra vagy gond nélkül törlesztenék CHF-ben).

 

Szóval a sok okoskodó kibic csak kis részben kibic. Nagy részük nagyon is részt vett a komcsik hatalmának megszavazásában és sunyiságával legitimálásában.

Előzmény: Törölt nick (3932)
Wauhaus Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3933

Ezt hogy csinálják? A törzskönyvet csak akkor adja vissz a bank, ha teljes egészében törlesztették a hitelt. Bejelentik az elvesztését, és a rendőrség figyelmét elkerüli, hogy jelzálogjog terheli az autót és banknál is lehet a törzskönyv?

 

"Tucatszám veszik el az új tulajdonostól a behajtók."

 

Ez viszont nem egészen frankó. Ugyanis a gépjárműnyilvántartás nem nyilvános, így nem várható el a vevőtől, hogy a nyilvántartásból tájékozódjon a járművel kapcsolatos bejegyzésekről, ahogyan elvárható ugyanez a nyilvános ingatlannyilvántartással kapcsolatban. Így a vevő jóhiszemű szerző marad, az eladó pedig amellett, hogy továbbra is adós, bűncselekményt követett el.

Előzmény: Törölt nick (3929)
sópipa Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3930
Szerintem is kicsit erős, de a tartalmával úgy-ahogy egyetértek, pláne az első mondatával.
Előzmény: Psycho Dad (3928)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3928
Biztos vagy benne, hogy ez fórumkomfort hozzászólás volt?
Előzmény: Törölt nick (3923)
Wauhaus Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3927
Okádnom kell, lavórt!
Előzmény: marcipannyuszi (3924)
Wauhaus Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3926
Ha jó árat fizetsz a kégliért, költözöm (nincs szándékomban most eladni, de némi felárral rá tudnál erre beszélni). Egyébként nincs problémás hitelem.
Előzmény: Törölt nick (3925)
marcipannyuszi Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3924

Ha sikerül is közgazdaságilag ésszerűen, az adófizetők pénzét kímélve, és a legkevésbé pazarlóan, ugyanakkor társadalmilag elfogadható módon kezelni a válság miatt lehetetlen helyzetbe került lakáshitelesek problémáját, akkor is fontos, hogy a történet minden érintettje levonja a tanulságot. Annak már látszódnak a jelei, hogy a hitelügylet két főszereplőjén nyomott hagyott az ügy: mind a hitelezők, mind a hitelfelvevők óvatosabbá váltak.

Nagyobb a veszély a kormánynál, amely - politikai motiváltsága miatt - hajlamos az amnéziára. A hírek szerint Orbánék máris azon törik a fejüket, miként tudnának újabb lendületet adni a lakáshitelezésnek. Mintha nem éppen az ő tíz évvel korábbi, meggondolatlan löketük indította volna el a lejtőn a mai lavinát előidéző hólabdát!

 

http://www.es.hu/?view=doc;26906

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!