Keresés

Részletes keresés

mx999 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3884

Üdv

 

Zártszelvényeket festenék, amik kültérre mennének kerítésnek, kérdésem hogy milyen korróziógátló alapozót érdemes használni?

 

Budaprimer, Supralux KORALKYD, Trinát korróziógátló stb..

 

 

Budaprimer a legdrágább ezek közül ez jobb mint a többi?

 

 

bertuka Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3883

csiszolni milyen számu csiszolópapirral kell? P 180 vagy 240?

Előzmény: Émile (3881)
bertuka Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3882

nagyon köszönöm gyors válaszodat!

Előzmény: Émile (3881)
Émile Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3881

  Nos a vizes festék felejtős, főleg az ablakoknál.

 

     Ha már volt festve,  akkor egy alapozó  és egy fedő zománc festés, aztán jó napot..

 Elvileg a külső felületre az olajos festékek tartósabbak, de azok száradása  többszöröse a normáé oldószeres festékeknél.

  Az olajosnak kell még nyáron is   2 -4 nap, a sima oldószeres / lakbenzin, szintetikus higító /  általában  8 óra alatt szárd- Csiszolni mérsékeltem, a portalanításra viszont ügyelni kell.

 

 Az olajos festékek a sztandolítok, lényegesen tartósabbak,   főleg a napsugárzásra, de kivárni a száradásukat lehetetlen.

 

 Használni kell még üvegvédő szalagot, nagyon praktikus.

Előzmény: bertuka (3880)
bertuka Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3880

Üdv! 12 éve volt ablakkeret festés. Most átvestése előtt állunk. A belsők nagyon jó állapotban vannak, a külsők sem rosszak, egy helyen  -a napsütés miatt- lejött a párkány részről a festék, de más hiba nincs. Már nem emlékszem, h vizissel festettük- e legutóbb, ezért kérdem, bármilyen mehet-e rá újra? Egyáltalán a vizes jobb-e, mint az oldószeres, ami a tartsságot illeti. További kérdésem, h kell-e alapozó, ha nincs hiba a jelenlegi állapotában, vagy csak kenjem át kétszer. Megsárgulva sincs. És még egy: mindenképp kell csiszolni? Ha igen, hányas papirral? Nőként nem nagyon értek az ipari munkákhoz, de festeni tudnék. Előre is köszi a válaszokat.

Prézlivagány Creative Commons License 2021.02.13 0 0 3879

Sziasztok!

 

A fürdőben egy öklömnyi helyen beáztam, így a gipszakton papírja elvált a mennyezeten. Hogy lehet javítani?

Nancy007 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 3878

Hello! mosható latex falfestéket hogyan lehet átfesteni, normal, nem latex falfestékkel? Muszáj csiszolni, eltüntetni a latexet, vagy elég megtisztítani, portalanitani, es mehet ra a másik festek?

Sike Creative Commons License 2020.12.03 0 0 3877

Köszi!

Előzmény: Luxusfestes.com (3876)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2020.11.18 0 1 3876

Az AkzoNobel termékeiben még nem csalódtam. A Dulux és a Supralux is AkzoNobel...úgy is mondhathám, hogy a supralux az "olcsódulux".
Korrekt cég, ami rá van írva a termékeire azt tudja is, én szeretem. Nem határozza meg a rapidry-nál hogy alapozni kell a supralux vizessel....pedig a saját terméke(neki eladó) Ha gondolod nézd meg xy gyártó leírásait ;)

Nem tudok róla hogy lenne olyan termékük amit bútorfestéshez fejlesztettek.
Bár a Rapidry jó anyag és a leírásnak megfelelően felhasználva elvileg jó lehet bútorra is.
Kifejezetten bútorfesték rendszere(alapozó, fedő) például a Tikkurila-nak van.

Előzmény: Sike (3875)
Sike Creative Commons License 2020.11.16 0 0 3875

Köszi a választ, mindenképpen hasznos. Azon kevesek közé tartozom, akik szeretik a kémiát... :) Gyógyszerész vagyok, szerves kémiánk azért volt, ha nem is tudom, de értem, mi a különbség a polimerek között. Sőt, a gyógyszeriparban használt akril alapú polimerekkel még dolgoztam is... :) Persze attól, hogy érteni vélem, valójában fogalmam sincs, hogy melyik miért jó alapozó vagy zománc. Amit leírtál, az alapján nem az akril a legjobb. A jó bútorfestékek milyenek? Melyikben érdemes gondolkodni legközelebb?

 

Nyilván minden szín kikeverhető, és ezek szerint más gyártóknak is vannak színskáláik. Én csak a Duluxot találtam, akiknek van vizes zománcuk... De mondjuk nagyon sokat nem kerestem, mert a Dulux nekünk falfestékben eddig bejött, gondoltam, másban is jó lesz. Meg hát ott van a nagy narancssárga áruházban, könnyen elérhető.

 

Előzmény: Luxusfestes.com (3874)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2020.11.14 0 1 3874

Semmi baj az alapozóval; rá van írva, hogy akril alapú(vagy valami ilyesmi).
A lényeg az akril szón van.
Vannak más festékek is... alkid(bár ez általában oldószeres), latex, uretán stb. és ezek kémiából laikusoknak átláthatatlan keveréke.
Magasabb árú festékeken nem valószínű hogy "akril felirat" lesz. Sőt, szerintem a kifejezetten bútorfestékeken sem.
Illetve érdemes megnézni hogy más külföldi gyártók milyen arányban gyártanak akril vizes zománcot. Olyan ez mint a kóla...van Coca, Pepsi, Queen stb.

Érdekesség a rapidry-nál, hogy én mielőtt először használtam nagy erőkkel kerestem erre utaló adatot a neten is, de nem találtam pedig szerintem lenni kellene.

 

Színek...

A gyártók olyan konkrét színeket tesznek a vásárló elé, amelyek szerintük vásárlást ösztönöznek.
Bármilyen szín, bármilyen árnyalata, az esetek 90%-ában kikeverhető bármelyik gyártónál.

 

A fent leírtak általában értendők. A világ összes anyagát nem ismerem. Biztos vannak kivételek pl.drága de akril.
Konkrét véleményt sem szeretnék írni az anyagokról, mert minden szobafestő más-más anyag mellett döntene a saját tudása alapján.
Remélem azért segítettem.

Előzmény: Sike (3873)
Sike Creative Commons License 2020.11.12 0 0 3873

Ezt kifejtenéd bővebben, kérlek? Mi a baj ezzel az alapozóval? És mi a baj a vizes zománccal? Mit kéne tudnia, és mit tud egy bútorfesték?

 

A másik, hogy egyedi színeket szerettünk volna alkalmazni. Mindhárom szín egyedi, kevert. Nem láttam másik festéket, amihez olyan széles palettájú színskála lett volna, mint a Rapidry-hoz.

Előzmény: Luxusfestes.com (3872)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2020.11.08 0 0 3872

Szia! A magyarországon kapható "vizes zománcok" nagyrésze még messze van attól amit valóban tudniuk kellene. Ez esetben szerintem az alapozó volt a gyengébb láncszem. Neked igazából kifejezetten bútorfestéket lett volna jó használni.

Előzmény: Sike (3865)
Sike Creative Commons License 2020.10.26 0 0 3871

Frissen vásárolt az alapozó is, és frissen kevertettük a RapiDry-t is az OBI-ban A fehérnek tűnő rész sem fehér, nagyon picit törtfehér, szóval az is kevert, de frissen.

Előzmény: halaloszto (3869)
Sike Creative Commons License 2020.10.26 0 0 3870

Ez nem egy mai darab, 30-as, 40-es években készülhetett, szóval nem pozdorja. A hátlap se MDF... Nem spóroltam, mert több szín kombinációja, kicsi a felület, egyszer legyen jó. Végülis jó lett, nagyon szeretjük, csak zavar ez a ragadás...

 

Előzmény: Itegral (3868)
halaloszto Creative Commons License 2020.10.23 0 0 3869

csak arra tudok gondolni, hogy döglött volt a festék.

Előzmény: Sike (3865)
Itegral Creative Commons License 2020.10.23 0 0 3868

Hát ha mindent ami rajta volt lecsiszoltál akkor nem tudom, mindenesetre van itt 2 érdekes dolog. Ha fa volt akkor minek rá furnér? Másik : 6 réteg van rajta most? Nem sporoltál :). 

Előzmény: Sike (3867)
Sike Creative Commons License 2020.10.23 0 0 3867

A bútor furnérozott fa. Lakkozva volt, ezt hőlégfúvóval leszedtem, majd csiszoltam. Utána jött az alapozás két (v. három?) rétegben, majd festés három rétegben.

Előzmény: Itegral (3866)
Itegral Creative Commons License 2020.10.22 0 0 3866

"Normális ez? " NEM :) A komódot fáig csiszoltátok festés elött? Vagy a régi festékre festettetek?  Mi volt eredetileg rajta?

Előzmény: Sike (3865)
Sike Creative Commons License 2020.10.09 0 0 3865

Sziasztok!

 

Felújítottunk egy kis komódot, amit festettünk is. Alapozónak Supralux Aqua Primert, festéknek színezett Dulux Rapidry-t használtunk. Meg vagyunk vele elégedve, kivéve, hogy bár a festett felület érintésre tökéletes, a rárakott tárgyak nagyon enyhén ráragadnak. Nem kell hozzá nehéz tárgy, elég egy pille könnyű fadarab is, ha hosszabb ideje rajta van, akkor hallom, amikor leveszem róla. Egy éve készült, szóval volt már ideje megszáradni. 

 

Normális ez? Meg lehet szüntetni ezt az enyhe ragadósságot?

 

Köszi.

Hooti Creative Commons License 2020.10.06 0 0 3864

Beszívódik a felső rétegbe is és ha az elején színez  (én nem hinném), pár használat után jónak kell lennie.

De teszteld le inkább egy 5cm-es szakaszon, majd másnap dörzsöld meg. Látni fogod mire jut a filc.

Előzmény: vitorla123 (3863)
vitorla123 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 3863

+ ha izzad a kezem, vagy süti a nap a melegtől nem lesz a tenyerem tiszta filc ahogy surlódik?

Előzmény: vitorla123 (3862)
vitorla123 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 3862

Erre én is gondoltam,. de vajon a vizet hogyan bírná? Az akril nem jó rá? Vagy az  is szétrepedezik/lepattog róla?

Előzmény: Hooti (3861)
Hooti Creative Commons License 2020.10.05 0 0 3861

Alkoholos filc? Több sorral és kivárva a száradási időket.

Előzmény: vitorla123 (3860)
vitorla123 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 3860

Egy extra kérdés: narancs sárga kosárlabda régen fekete csíkjait szeretném visszafesteni.(lekopott) Milyen gumira való festéket tudtok, ami az aszfaltot is bírja, és vízálló, rugalmas  stb.?

Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.26 0 0 3859

Továbbá kicsit zavar a fóliánál a sulis füzetborítóhoz hasonló fényessége.

Előzmény: Imrehajcsi (3858)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.26 0 0 3858

Az ajtók szép simák, és fehér zománcosak, amire állítólag jobban tapad a fólia, mármint a fényes felületre.

Szerinted le lehet úgy flóderezni, ahogyan a linken van? Sajnos a gumi nem tud annyi textúrát belevinni(kriszkrasszok, stb). mint ami a fóliába van, pedig van aki még seprűt is bevet a textúrázáshoz. És a fólián mivel gép csinálja sokkal több a barna és fekete árnyalatai is, de ha ugyanezen festéken húzol egy csíkot a gumival, az csak ugyanúgy végigstruktúrázza , de a mintában nem lesznek benne a színek árnyalatai + a véletlenszerű vonalak, amiket a fólián látni. És a száradás után foltos is maradhat, ami ugye megintcsak a fóliánál nincs. Egyébként fáig lecsiszolva + sötétbarna páccal lekenve hasonló a vége, csak mint írtam, egy lutri, mert lehet csiszolás után egy görcsöt és egy faeret kapsz az egész táblán, nem látod milyen a festék alatt.

Előzmény: halaloszto (3857)
halaloszto Creative Commons License 2020.09.26 0 0 3857

A fólia alá kb tökéletesen síma és sík felület kell. Glettelés, csiszolás, akár többször is. 

Volt ismerősöm, aki megcsinálta az ajtóit, szerintem klassz lett neki, de sokévesen nem láttam. Elsőnek a kamraajtót csináld :)

 

Előzmény: Imrehajcsi (3856)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.26 0 0 3856
Előzmény: Imrehajcsi (3855)
Imrehajcsi Creative Commons License 2020.09.26 0 0 3855

Köszönöm a válaszotokat, sajnos megnéztem ennek a dekoritlemeznek brutál ára van, és még ragasztó is kell, de tuti ajtón , bútoron ellenáll sok mindennek. Továbbá az ajtók minden sík felületén(élenként) kellene méretre szabni+ragasztani, mint a gyári bútorlapoknál.

 

Amúgy valami ilyesmit tennék az ajtókra: Ez mintha nem lenne annyira művi, látszanak a kisebb faerezetek is, eléggé ízléses. Flóderezni is kb. ilyesmi színben és mintában terveztem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!