Keresés

Részletes keresés

Dick17 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 287
hát ez a link nekem így nem működött... :-( de a Hangtárba belelépve igen...
Előzmény: tomki (286)
tomki Creative Commons License 2008.02.25 0 0 286
A műsor helye változott:

http://hangtar.fikszradio.hu/~_REGI_MUSOROK/In_memoriam/In_memoriam_20050613_Syrius_egyuttes.mp3

bootlegger Creative Commons License 2008.02.06 0 0 285
még mindíg se nem köpök, se nem nyelek....

http://quart.hu/cikk.php?id=2183
Előzmény: Dick17 (284)
Dick17 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 284

A www.fikszradio.hu Hangtárában az In memoriam műsorok között van egy ilyen: 

In_memoriam_20050613_Syrius_egyuttes.mp3 

 

Interjú, beszélgetés Veszelinov Andrással....

Dick17 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 283
Dick17 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 282
Ma délután a www.fikszradio.hu portálon Orszáczky Jackie és Syrius zenék szólnak.
Dick17 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 281

Február 6-ról 7-re virradóra az m1-en:

    00:17 Jackie Orszaczky emlékére

Koncertek az A38 hajón

 

http://www.hirado.hu/tvmusor.php?id=1&day=1202295600

 

 
 

Dick17 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 280

http://quart.hu/cikk.php?id=2168

 

 

syrius Creative Commons License 2008.02.03 0 0 279
Már tudjuk, hogy igaz. Elmarad a nagy koncertje, vagy talán gyűlnek a tagok a mégnagyobbra, nem tudhatjuk. Számomra a fantasztikus zenész mellett az embersége marad örökre bennem. Fiatalon kortársaim Szörényiért, Zoránért őrültek meg, nekem feledhetetlen volt, ahogy egy koncert után beszélgetett velünk, mélységes szerénységgel, alázattal azokról a zenékről, zenészekről, akik számunkra annyi mindent jelentettek. Nehéz elhinni, hogy a csapatból a 3. tag távozott. Talán a legnagyobb űrt hagyta maga után. Nyugodj békében: Syrius
Előzmény: Dick17 (278)
Dick17 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 278

Elhunyt Orszáczky "Jackie" Miklós - helyi (ausztrál) idő szerint ma hajnalban, magyar idő szerint kb. tegnap du.

Még várom a pontosító híreket.

Dick17 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 277
Nem értem, hogy nem találtad meg Torót, a Csiliben lévő üzletének zenés programjait ki szokta írni az iWiWre és ott szokott lenni a boltban is... Amúgy érdekelne engem is Theatrum (esetleg Brúnó és barátai) felvétel.
Előzmény: D. péter (276)
D. péter Creative Commons License 2007.12.29 0 0 276
Szia Dick!
Sajnos nem találtam meg. Pedig lenne a számára egy érdekesség Theatrum-ügyben.
Előzmény: Dick17 (263)
Dick17 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 275

oké, megértelek - életben tartani ezt a topic-ot, de csekélységem indította el a Jackie Orszáczky topic-ot pont abból a megfontolásból, mert tudom Jackie mennyire túl akar már lépni a syrius-mítoszon.

A tippem: Tátrai mellett csak Pataki lehet(ne)... Nem hinném, hogy Rádulyt rá lehetne venni.

A kozakz bejegyzéshez csak annyit, hogy Jackie májusban született. :-/ 

Előzmény: syrius (274)
syrius Creative Commons License 2007.11.12 0 0 274
Ja és lehet tippelni ki lenne az a kettő. Hogy kik nem azt sajnos tudjuk. Gondolom az egyik Tátrai lehet, a másik pedig talán egy rezes a későbbiekből? (Nem hiszem, hogy Pataki vagy Ráduly szóba jönne, de nem lennék kétségbe esve)
syrius Creative Commons License 2007.11.12 0 0 273

"a Syriushoz kötődő egykori társaival egészül ki,"

 

Azért itt is helye van, ne sajnáld azt a csekélyke számú hozzászólást ami még életben tartja halódó topicomat:-)

(Arról nem szólva, hogy én is innen vettem hírét hol kell lennem a kérdéses időben.)

 

Előzmény: Dick17 (272)
Dick17 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 272

mintha lenne egy Orszáczky Jackie topic is...

Külön kellene már választani Jackie ausztráliai munkásságát a Syriustól - noha természetesen abban gyökeredzik...

Előzmény: kozakz (270)
eref Creative Commons License 2007.11.10 0 0 271
!
Előzmény: kozakz (270)
kozakz Creative Commons License 2007.11.10 0 0 270
2008. április 04. péntek 19:30 - 22:00

Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Jackie Orszaczky - piccolo basszusgitár, ének, Tina Harrod - ének, David Symes - basszusgitár, Hamish Stewart - dob, Matt McMahon - billentyűs hangszerek, James Greening - harsona, Matt Ottignon - tenorszaxofon

Orszáczky 'Jackie' Miklós a Syrius együttes basszusgitáros-énekeseként vált a magyar rocktörténet kultikus hősévé. Munkásságának azonban egy másik, nem kevésbé elhanyagolható vonása is van: ő az az ember, aki nem az emlékeiből él. Ausztráliában, ahová 1975-ben költözött, a magyarországihoz hasonló rangra tett szert szerzőként, hangszerelőként és zenekarvezetőként, egészen a sydneyi operaházig emelkedve, amelyben tavaly a rhythm & bluest kortárs kamarazenével szőtte át a Jackie Orszaczky Band előadásában.
Jackie 2008 áprilisában ünnepli hatvanadik születésnapját. Ebből az alkalomból lemezei Ausztráliában díszkiadásban jelennek meg, a Művészetek Palotájában pedig nagyszabású életműkoncertet ad, amelyen - feleségével, Tina Harrod énekesnővel alkotott - állandó rhythm & blues zenekara hazai vonósokkal, illetve a Syriushoz kötődő egykori társaival egészül ki, új formába öntve a múltat és a jelent, s abból a jövendőt.

Jegyárak: 2200, 3100, 4500, 5600 Ft
balsteffl Creative Commons License 2007.11.10 0 0 269
A , az ?
Vagy az később volt, nyárvégén?
balsteffl Creative Commons License 2007.11.07 0 0 268
Itt játszottak együtt a Stark Bigbanddel,
Előzmény: Don Valentino (140)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 267

épp a Beramiadát hallgatva olvaslak... Nem sok Syrius buli volt a Bemben, magam úgy 2-3-ra emlékszem. Igen, a Mini főhadiszállása ez a hely, és tegyük gyorsan hozzá, hogy a főváros legrégebben működő ilyen helye. (Már csak azért is ez a megjegyzés, mert a bezárásra ítélt Almássy vindikálja magának ezt a legrégebbi címet...)

A Bem rakpart 6-ról - Török Ádámék dala mellett - ajánlott Göbölyös N. László "Partalan Rakparty" című 112 oldalas kötete 1998-ból a művház saját kiadásában.

De volt ott úgy 67/68-tól Sakk-Matt, Kék csillag (egy 13 éves lányka énekelt velük 2-3 számot. Úgy hívták: Katona Klári), Liversing... "Boldog békeidők" - mond6nók... ;-)

syrius Creative Commons License 2007.09.22 0 0 266
Jó sztori, de tuti nem voltam ott. Nekem a Bem a Mini főhadiszállásaként marad meg + 1-2 KEX happening. (ja meg a majdnem kötelező tánciskola is ott zajlott:-) Az említett Syrius is némi Cavinton hatására jött elő:-)
Előzmény: Dick17 (264)
MavElore54 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 265
:]

Mar elbizonytalanodtam ezen a Bem-rakparton
sebaj megkerdezem a Szort o tan jobban emlekszik ezekre az idokre.

Ha valakit erdekel: Colosseum - Valentyne Suite (reunion concert)
http://www.youtube.com/watch?v=OD3ZJrMzSpw
Előzmény: Dick17 (264)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 264

Kezdem a végén. Jackie mindíg a nézőtér felől nézve jobb oldalt állt. Akkor a másik oldalon volt a színpad a Bemben, tehát az ablak mellett. De a színpadi elhelyezkedés ugyanez volt akár a Bercsényiben, akár az újpesti Derkovitsban vagy épp a hajón játszottak. Erről több fotó vagy az ausztráliai filmfelvétel tanuskodik.

A Bemben egy Ausztrália utáni, kb. `73 tavaszán tartott koncert emlékezetes számomra. Valószínűleg szombat délután lehetett és csak hárman ültek (!) a színpadon: Ráduly fuvolával, Pataki a Hammond mögött és Jackie basszusgitárjával. Valamifélle halk, kamarazene jellegű darabot (improvizációt?) játszottak, amikor berontott egy általam korábban nem látott fazon és a színpadhoz ment, ahol követelte, hogy gitározna már ő is. Próbálták visszafogni a szemlátomást ittas fickót, de nem sikerült. Egyre csak hajtogatta, hogy gitározni akar. (Valaki közben mondta, hogy épp akkor szabadult a váci börtönből.) Jackie ismerhette, mert visszaszólt neki, hogy majd később. A csávó csak nem hagyta abba, ezt Ráduly megunta, felállt a székéről, azt majdnem az egyik hangfalba vágta és "innen el kell menni!" felkiáltással levonult a színpadról. A kamarazenélésnak annyi!

Felment a színpadra Bögöly és a dobok mögé ült. A csávó is gitárt kapott a nyakába. Elkezdték játszani a Yardbirds féle The Nazz Are Blue témát [mint tudjuk, abból lett a 3-20-as blues ;-) ] de nem jött össze. Kívülről úgy tűnt, hogy a kvalitásban is gyenge fazont még szívatják is. Úgy harmadik próbálkozás után Jackie és Bögöly összenéztek és helyet cseréltek! Jackie a dobnál, Bögöly a bésszen.

És láss csodát! Lejátszották a számot valahogy. A végén a csávót az ismerősei elcipelték onnan. A Syrius pedig lenyomta a koncertjét. Csak az a jó kis triós jam maradt annyiban...

Epizódnak jó ez is, ugye? ;-)  

Előzmény: syrius (262)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 263
Erről talán Torontálit kellene megkérdezni... Az iWiWem megtalálod vagy a hangszerboltban.
Előzmény: D. péter (261)
syrius Creative Commons License 2007.09.20 0 0 262

Eredetileg azt akartam írni én is, hogy nem játszottak a Bemben, de eszembe jutott egy koncert, pontosabban egy epizód, konkrétan az, hogy Jackie kimondottan jazz-es, swinges futamokkal szólaltatta meg a hangszerét és mivel azidő tájt Pege is a pocakjára fektetett egy b.gitárt, emlékszem, hogy a haverommal egymásra néztünk, hogy a Jackie is tud ilyen stílusban zenélni. Ez nagyon megmaradt bennem és szerintem ez a koncert Ausztrália előtt volt. A helyszín tuti, még arra is emlékszem, hogy az ablaknál (jobb oldalt) játszott a maiestro. Persze exakt bizonyítékot nehéz lenne fellelni.

Előzmény: Dick17 (257)
D. péter Creative Commons License 2007.09.20 0 0 261
Maradt felvétel a Theatrum után?
Előzmény: Dick17 (260)
Dick17 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 260

A Syrius könyv 72. oldalán látható képről írsz, de van még egy kép a 125. oldalon is. A képeken nem egészen azok vannak, akiket megneveznek, a képaláírás téves - sajnos. Dandó Péter pár éve elhunyt, fia zenész lett, Póka Egon vezette kőbányai zeneiskola hallgatója.

Torontáli (Toro) énekelt Latzin Norbert együttesében, a Marionett Rt-ben, jelenleg a 100 Folk Celsius basszusgitárosa, a KTL-trió tagja Kocsándi Miklós (dob) és Légrádi Péter (gitár) társaságában. És egy hangszerboltot (gitár) üzemeltetnek a pestszenterszébeti Csiliben.

Solti dobol még a Magyar Atomban, és Demjén koncertjein.

Valóban, a Theatrum játszott a Syrius-hajókon meg a Bercsényiben is, valamint felléptek az 1973-as diósgyőri rockfesztiválon.

Igen, Dorozsmai hangmérnök saját stúdiójában, és persze játszik a néha koncertező Korálban. 

A többiekről nem tudok, ill. valaki azt állította, hogy Kovács Péter (gitár) is meghalt, de ezt nem erősítették meg.

(Ld. www.elorementek.hu )

Előzmény: t2jani (259)
t2jani Creative Commons License 2007.09.19 0 0 259
Theatrum, pár év vegetálás után megszűntek asszem (nekem ez a kor sajnos csak visszaemlékezésekből ismert...). A Syrius könyvben van egy kép róluk, azon a következő felállás látható: Szűcs András, Torontáli István, Kovács Péter, Németh Gábor, Dandó Péter, de később játszott a zenekarban Solti János, Pálmai Zoltán, Dorozsmai Péter és Gidófalvy Attila is. Németh Gábor a Skorpió, majd a Dinamit dobosa lett, manapság az SBB-ben, a P. Mobilban, és saját projectjében játszik. Solti a Generálba, majd az LGT-be, onnan a HBB-be került. Pálmai Zoli játszott a P. Mobilba, a P. Boxba, a HBB-be, a Beatricébe, Zámbó Jimmyvel, jelenleg a Boxerben dobol. Dorozsmai volt a Korálba, utánna asszem hangmérnök lett. Gidó meg volt a Beatricébe, a Karthagoba, a Lordba, a KGB-be (lásd még: a Kisváros c. sorozat zenéje), most a Lordot és a Karthagot erősíti. Dandó Péter nekem a Saturnusból rémlik, róla többet nem tudok.
Előzmény: MavElore54 (258)
MavElore54 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 258
koszi az infot

Nekem valahogy a szombat delutani Bem rakparti bulik ugrottak be eloszor.
Most hogy emlitetted valoban Bercsenyi, Csanadi (volt sulim mellett), valami Egyetemi szinpadi buli is volt.
A Taban is beugrott talan a Mini is jatszott akkor de nem mondanam tutira.
Na persze a setahajos bulikat sem lehet elfelejteni, jatszott ott neha egy Teatrum nevu(remelem jol irom) fiatal banda, nem tudom mi lett veluk.
Előzmény: Dick17 (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!