Keresés

Részletes keresés

búgocsiga Creative Commons License 2007.10.29 0 0 17724

mivel ugyanaz a címe és mivel adaptáció és szerepel a film elején king bácsi neve, ezért jogos hasonlítgatni.

 

bhizonyos keretek között lehet a rendezőnek saját elképzelése mivel a könyvből dolgozik. lehet nabukov regényét úgy is feldolgozni, h lolita nem 12, hanem 20 éves, humbert pedig 25. csak akkor már egészen másról szól a történet.

Előzmény: GeKKo_Junk (17720)
teddy duchamp Creative Commons License 2007.10.27 0 0 17723
thank you so much! azért, ha megengeded eldöntöm én mit, mivel, kivel, hányszor hasonlítok össze. Igaz az ilyen hamisítatlan bölcsességeket mindig imádtam.
Előzmény: GeKKo_Junk (17720)
Dohi Creative Commons License 2007.10.27 0 0 17722
hetfo reggel 10-ig nehany king-konyv 30% kedvezmennyel kaphato a bookline-on:
http://www.bookline.hu/control/shlist?id=1788
Dohi Creative Commons License 2007.10.27 0 0 17721
szerintem meg a legluzerebb hozzaallas a 'ha nem tetszik, csinalj jobbat'.
Előzmény: GeKKo_Junk (17720)
GeKKo_Junk Creative Commons License 2007.10.27 0 0 17720
A legluzerebb hozzaallasnak szamit ha valaki egy konyvet a filmmel hasonlit ossze. A sok Potteresnek volt ez a maniaja. Egy filmet nem azert csinalnak hogy ne kelljen elolvasni a konyvet hanem mert ugy gondoljak hogy a film is erdekelni fog valakit es megnezi es ha a rendezonel a kis dagi helyett a nagy feka illik jobban a kepre akkor ugy kell megcsinalni. Persze azon lehet vitatkozni hogy mennyire jo lett a film, de alazni a legkonnyebb. Meg lehet probalni.....
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 17719
Nem tudom, volt-e már, de....Mist trailer
Quantumleap Creative Commons License 2007.10.27 0 0 17718
És azt is nehéz lenne megjeleníteni, hogy nem tudja eldönteni, valóban áll-e valaki a sarokban.
Előzmény: waces (17717)
waces Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17717

Persze, de a Bilicsbentol eltekintve a tobbi regenyben legalabb van par olyan dolog ami megjelenitheto a filmen, ott viszont szinte minden a lany fejeben jatszodik le. (abbol nehez 1.5 oras filmet csinalni, hogy megprobalja elerni a vizet a polcon :) )

De valoban, King irasait nehez megfilmesiteni, mert ha kihagyjuk az "elmeleti" reszt akkor messze nem regenykoveto az adaptacio :)

Előzmény: búgocsiga (17715)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17716
ja és a dolorest.
Előzmény: búgocsiga (17714)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17715

"Ezert nem lesz szernitem soha ertekelheto film a Bilincsben-bol."

 

ez az összes king filmrevételénél gondot jelent.

Előzmény: waces (17712)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17714
remény rabjai, halálsoron n jól sikerültek, én még szeretem az álomcsapdát is.
Előzmény: teddy duchamp (17711)
waces Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17713
:))))
Előzmény: Dohi (17710)
waces Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17712

Na most akkor a pontos adaptacional a Remeny rabjai rogton bukik, hisz az irbol hirtelen fekete srac lesz :)

Es a masik dolog ami megneheziti a soronkenti adaptaciot az az, hogy a szemelyek tudataban lejatszodo dolgokat nem kicsit nehez filmrevinni. Ezert nem lesz szernitem soha ertekelheto film a Bilincsben-bol.

A Langoliereknel nem azzal volt a gond, hogy eltert a regenytol, hanem magaval a regennyel.

Viszont nem feltetlenul lesz akkor jo egy adaptacio ha szorol szora koveti a muvet. Ugye az Eminens is lenyegesen elter a mutol es megis egy kerek, jol osszerakott alkotas.

Előzmény: teddy duchamp (17711)
teddy duchamp Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17711
King-nél sztem fontos a történeti hűség! Rémkoppantók az egyik greatest hit botrányosságban. Nézd a remény rabjait, a Stand by me-t, vagy a Dohi által említett Langoliereket, szinte tökéletesen követik a novella/kisregény fonalát és kifejezetten ütnek. Utálom ha King nevével adnak el gagyit és halványán érintik az alapművet, de totál átértelmezik és kiforgatják. Hitvány szemfényvesztés többnyire, bár a mester jól mulathat a többségén.
Külöleges példa viszont a Dolores, hiszen abban is jelentősen átformálták a sztorit, de érdekes aspektusa révén újabb színt kapott.
Dohi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17710
uh, a remkoppantok minitol a hideg kiraz :)
Előzmény: búgocsiga (17709)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17709
túrtúra, rémkoppantó, állattemető nálam ezeknél kezdődik a king adaptáció.
Előzmény: Dohi (17708)
Dohi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17708
a ragyogas bukik is, de nagyot :) a hasznos holmik detto. bar nekem mar a konyvek sem tetszettek, igy ebbol a szempontbol hu adaptacioval van dolgunk :D

a sorrol sorra adaptalas nem feltetlenul szukseges szerintem (es nem is mindig megy az adaptacio karara), de ezt tortenete valogatja, es foleg az, hogy mennyire emlekszem az alapmure :) a langolierek mini es a kisregeny kozott alig volt kulonbseg (ha jol remlik), elenken elt bennem olvasaskor a film (azt lattam elobb) es megis tetszett mindketto. az atlantisz gyermekei elolvasasa utan meg aznap vagy masnap megneztem a filmet es hatalmas kinszenvedes volt, szabalyosan tudtam, melyik oldalak maradtak ki a filmbol. aztan itt vannak a b-kategorias adaptaciok, mint a halalos arnyek es meg sokan masok, amiket evekkel az olvasas utan megnezve jol szorakoztam (bar en eleve szeretem az ilyen 'szar' filmeket), de kozvetlenul a konyv utan valszeg inkabb a kulonbsegekre figyeltem volna.
Előzmény: waces (17706)
Vasti Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17707
Akkor mégis el fogom olvasni ;-)) Nekem a végítélet tetszett, sőt, a Tom Gordon is :-))

Üdv!
waces Creative Commons License 2007.10.26 0 0 17706
Emlitettem is, hogy nem az alapjan irtam, hogy mennyire konyvhu az adaptacio (akkor ugye az egyebkent zsenialis Kubrick fele Ragyogas is bukna), hanem, hogy mennyire lett szorakoztato a film.
De ha ez gyenge adaptacio akkor a Hasznos Holmikat, az Eminenst (ez pedig jo lett filmen, de nem konyvhu adaptacio) semmikeppen ne nezd meg :)
Egyebkent (es nem csak toled kerdezven) mennyire fontos, hogy sorrol-sorra kovesse a konyvet egy konyvbol keszult film? Es pl ki szerint melyik volt a legjobb adaptacio?
Előzmény: teddy duchamp (17704)
ata666 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 17705

Nekem semmi bajom nincs a mobillal. Szerintem jó könyv, bár valóban nem zseniális, de már leírtam itt azt hiszem, hogy én mindent szívesen olvasok King-től. Imádom a stílusát. Alig várom a Setét torony 7et, meg a lisey's story-t. De nem ártana a Colorado kid sem. Nem nagyon értem én az európa hozzáállásást. Megvehetné egy másik kiadó. Gondolom nem kötődik az európához ez a könyv.

Az 1408-ról: Nekem tetszett. Alapvetően jó, és nem csak szerintem. Én oan formaságokra nem adok, minthogy nem követi a novellát(már hogy is követhetné??), vagy h az egyik szereplő nem oan mint a könyvebn. Ami nem tetszett benne:

Spoiler: az a hoba, hogy az elején azt mondja a pasi, hogy a szobában semmi elektromos nem működik, erre bemegy Cusack barátunk, és felkapcsolja a villanyt, használja a tv-t, rádiót, hűtőt, laptopot. Hm.

teddy duchamp Creative Commons License 2007.10.25 0 0 17704
Örülök, hogy tetszett, bár egyetérteni semmiképp nem tudok, a legsiralmasabb King adaptáció, amit valhalla láttam...brrrr
Semmi köze, hatásvadász, ja és azon kívüűl, h nyomaiban sem követi a novellát, hogyan lett alacsony, köpcös szállodaigazgatóból, langaléta, feka hollywoodi fenegyerek?
télleg iszonyat mellément ez a produkció, gyalázat!
Előzmény: waces (17703)
waces Creative Commons License 2007.10.25 0 0 17703
Picit ellenkeznek. Az utobbi evek egyik legjobb King adaptacioja lett az 1408. Nem, valoban nem novellahu (mar amennyire emlekszem a novellara, de az biztos, hogy jopar resz visszakoszon), de ugye a jol sikerult King filmek egyike se volt az. Ami meg husegesen kovette az irast az altalaban nem lett nezheto.
A kepi vilag rendben van, a sztori megall a laban, Cusack/Jackson paros korrekt, foleg az elobbi, Mike Enslin szerepeben.
Az remlik, hogy amikor olvastam, akkor kerestem az iras vegen a "Tribute to H.P.Lovecraft" sort, mert egy "picit" Lovecraftos lett a stilus. Ez filmen meginkabb kijon.
De mindenkeppen nezheto, kifejezetten kellemes 1.5 ora.
Előzmény: teddy duchamp (17680)
Dohi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 17702
aki esetleg nem bir varni a magyar kiadasra, annak lisey's story angolul:
http://bookstation.axioart.com/index.php?op=item&id=46518

vagy everything's eventual 1408-as boritoval:
http://bookstation.axioart.com/index.php?op=item&id=46503

(hihetetlenul ocsmany a szerzo neve az uj brit kiadasokon...)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.25 0 0 17701
ha nem ő írta volna a mobilt, hanem vm noname, akkor azt mondom, h tök jó! de így, h tudom mire képes, h egy zseni, így csak jó.
Előzmény: Törölt nick (17699)
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.25 0 0 17700
rosszakat hallottam a filmről, félek.
búgocsiga Creative Commons License 2007.10.25 0 0 17697

hát tényleg nem egy nagy szám, a "28 nappal később" és a végítélet keveréke. olvasható, csak nem az a szokott king színvonal.

 

én gyűjtöm a mester műveit, szóval megvettem, mint ahogy a szar tom gordont is.

Előzmény: Vasti (17695)
Pachet Creative Commons License 2007.10.25 0 0 17696

Szerintem ha nem is veszed meg, de azért mindenképp olvasd el a mobilt. Nekem pl. tetszett és nem bntam meg, hogy megvettem :)

Előzmény: Vasti (17695)
Vasti Creative Commons License 2007.10.24 0 0 17695
:-))))

Annyi rosszat hallottam már a Mobilról, és annyira semmi jót, hogy egyre inkább úgy érzem: nem fogom megvenni ;-)))

Az Az-t egyébként most olvastam ki pár hete, szerintem nagyon jó. A Fekete ház is tetszett, a Végítélet is... Áh, tulajdonképpen a legtöbb King könyv tetszett! Kevés olyan volt, ami után "hiányérzetem" támadt, pedig majdnem mindegyiket olvastam...

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (17691)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 17694
A Ragyogás. Szinte nemtudtam letenni a könyvet. Bár hálisten rengeteg jó könyvet hagyott hátra az utókornak Stephen King. Ez csak egy a sok közül. :)
*aries* Creative Commons License 2007.10.24 0 0 17693
Erre nem is gondoltam, bocsi :) Csak annyira friss még az élmény és mióta kiolvastam ezen agyalok. Sose fogom megtudni :( :)))
Tudtok a Ragyosághoz hasonló könyvét ajánlani? Köszi előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!