Keresés

Részletes keresés

charlie21 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10323

Lehet csatlakoznék,csak május elején van egy két programom,dobok neked egy mailt ,majd ott eggyeztessünk!Ha mást nem is de bajtemetést ,orosz megnézném,kb 6-7 éve voltam ott ,és képtáram sincs róla

Előzmény: gauls (10319)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10322

Így de most úgy tűnik, teljesen. Majd egyszer elmesélem. Bár ez sajnos nem mese.

Előzmény: charlie21 (10320)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10321

Ha nagyon akarod, akkor körbevezethetlek Zsámbékon. Majd kinézek valami hétköznapot, amikor az őrségparancsnok van szolgálatban. Olyankor a múzeum hivatalosan csak hét végén van nyitva, tehát senki nem fog zavarni. Ha szerencséd van, és addig nem zárják be, akkor beviszlek az egyetlen helyre, ami a föld alatt van. Zsámbékon van még egy másik érdekes hely is, ami nem annyira köztudott.

Majd addig megbeszéljük.

Előzmény: gauls (10319)
charlie21 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10320

Lehet hogy lemaradtam valamiről,de már megint igy állunk??

Előzmény: Volt tüzér (10316)
gauls Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10319

mindegy nekem csak ruccanjunk össze mikor otthon vagyok...és nézzünk el vmerre 4 hely van az autoban benzint én álom...

Előzmény: Volt tüzér (10318)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10318

Hosszú. AJBQA

Előzmény: gauls (10317)
gauls Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10317

Hogy ennek a tetves országnak nem kell a jó az igaz a magáért beszélö történelelem....

Előzmény: Volt tüzér (10316)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10316

Kénytelen leszel magadra hagyatkozni, mert kirúgtak onnan. Nem kellett a munkám a Hadtörténeti Múzeumnak. A közelmúltban kipakoltam onnan, és a közeljövőben nem is szándékozom oda visszamenni.

Előzmény: gauls (10314)
gauls Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10315

Nagytarcsa ojjektumokat támadnám május 7.-e után ha vki ráér csatlakozzon...

gauls Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10314

Megyek haza innen a nagy brittaniábol Május 7 re érek haza és én is megsasolom most már zsámbékot,,,összefuthatnánk .../mert én is kiváncsi vagyok a titkos silokra/

Előzmény: Volt tüzér (10313)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10313

Egyébként meg nem szégyen olvasgatni (akár még itt is), hátha ragad az olvasóra valami. Legalábbis a siló.

Előzmény: gauls (10309)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10312

Na de akkor ne vicceskedjen, ha konkrétan rákérdezek a dolgokra. Láttam már néhányféle rakétát, a magyarországiak közül az összeset. És kifejezetten feláll a hátamon a szőr, amikor Magyarországon silót emlegetnek. Pedig már annyiszor megpróbáltuk elmagyarázni a dolgokat. Volt már, hogy a zsámbéki múzeumban, miután körbevezettem a polgárt és mindent megmutattam neki (tényleg mindent) még azzal jött, hogy "de a silókat még mutassam meg neki". Türelmesen megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy nincs siló, erre kifakadt, hogy biztosan el akarom előle titkolni.

Azóta siló ügyben nem ismerem a viccet.

Előzmény: gauls (10309)
gauls Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10311

Az igaz e közt és e közt mocskos k ******tt nagy különbség van...

gauls Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10310

Na jó a siló tényleg vicc...

gauls Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10309

Tüzér Ne olyan keményen Csabival még csak most jött erre a topicra ,,majd belolvasgat a dolgokba és rájön mindenre.....

Előzmény: Volt tüzér (10306)
SZ.S: Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10308

Köszönöm. Ennyit már nekünk is sikerült kideríteni ,hogy ilyen technika volt itt Szentesen. A napokban megpróbálok fotózni egyet a derekegyházi létesítményben aztán feldobom ide, hátha valaki kiolvas valamit belőlük, arra vonatkozólag ,hogy pontosan mire is szolgálhatott.

 

Egyébként kicsit off, de mindig elképedek amikor ezzel a 70 km + atomfej kombinációval találkozok... ennél már csak az atomtöltettel rendelkező légvédelmi rakéta, volt elképesztőbb konstrukció.

Előzmény: charlie21 (10299)
charlie21 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10307

Jó képek!!

Szinte minden évben elmentem a kapolyi laktanya elött,és nem mentem be mert én ugy tudtam aktív.Képeid mást mutatnak.Itt te jártál elsőnek.Ha van  még kép szívesen fogadjuk!

Tabról: tényleg nem viccelődni akarunk,de Volt tűzér jól leírta,nem volt klasszikus siló az országban.Valszeg te a Gránit-1 es tárolokra gomdolsz.

Előzmény: Csabi67 (10302)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10306

Pedig én minden vicc nélkül és teljesen komolyan gondoltam, hogy teszel fel valami képet azokról a silókról.

Mert amit én eddig a haditechnikáról és a környékéről tanultam, Magyarországon siló - legalábbis amit ezen az oldalon annak lehet nevezni - nem volt. A siló ugyanis az interkontinentális - ballisztikus rakéták tárolására és indítására szolgáló létesítmény, aminek az egyebeken túl a fő ismérve a marha mély - kb. 40 - 50 méter - beton kút, ami természetesen valami védelemül szolgáló tetővel van lefedve. Drága holmi volt, még a szovjetúnió is - aki egyébként nem volt spórolós ezen a téren - csak otthon és tán csak ötöt engedhetett meg magának. Ám már azokat is kiürítették, megszüntették, stb.

Magyarországon volt mondjuk gabonasiló, meg az a siló, amit a teheneknek adtak ebédre.

Volt Magyarországon néhány fajta rakéta, de azok vagy mobil indítóberendezéssel rendelkeztek, vagy telepítettel, de kizárólag a föld felszínén, nem pedig silóban. Még a szovjet elvtársak sem építettek Magyarországon silót.

Vicc nélkül tehát ismét: Tegyél fel nekem valami képet arról a silóról, amit láttál!

Előzmény: Csabi67 (10305)
Csabi67 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10305

Vicces vagy...

Előzmény: Volt tüzér (10304)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10304

A "silókról" tehetnél fel képeket. Vagy a TSZ udvarban jártál?

Előzmény: Csabi67 (10303)
Csabi67 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10303

Nos, következik a második sorozat.

Gyurgyókapuszta, Tab és Bábonymegyer között.

Egyenlőre kinti képek, a főbejáratról éa a tisztiszállásról.

Itt is be lehet menni hátul, volt egy iparvágány.

Most két vállalkozó tart fent magának raktárakat, az egyikkel már megbszéltük, hogy bemehetünk. Régebben itt is voltam bent sokat, autókat próbálgattunk versenyekre.

Vannak silók is, jártam kettőben. Az erdő tele van kapukkal, romos állapotú őrhelyekkel.

A mellette lévő tóban szoktak fürdeni a tisztfeleségek, most halastóként üzemel.

A lőtérről is hozok képeket, ez az út másik oldalán van, most a rendőrség tart ott lőgyakorlatokat.

Csabi67 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10302

Üdv!

 

Új vagyok itt, de szerencsére ráakadtam erre a topicra.

Néhány képet tennék fel két laktanyáról. Szerencsés helyzetben vagyok, Tabon lakom, egyik irányban a kapolyi magyar , a másik irányban a gyurgyókapusztai orosz laktanya van. Mindkettő kb. 5-10 km-re.

Az első sorozat a Kapoly-Madarasnál lévő volt lőszerraktárról szól.

Édesapám itt dolgozott, mint pénzügyi szolgálatvezető.

Ide a somogymeggyesi, hátsó részen "lehetett" bejutni, az őrsáv külső kerítése megkerülhető.

Mintegy 20 éve voltam ott utoljára, rá sem ismertem a mostani állapotokra.....

Egészen a legénységi szállásig be tudtam menni. A főkaput állítólag őrzik, ott már nem akartam mutatkozni :)

charlie21 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10301

Nem biztos hogy offtopik,elég jól ismerem a környéket,de pont itt még nem jártam.Ott jártál??Láttad közelről?

Esetleg fotó nincs? Müholdról nehéz,akár valami vizmű is lehetne,vagy lőszer raktárra is hasonlít ,de nagyon szét van telepítve.

Előzmény: mastinox (10298)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10300

A kamionos dolgot valamennyire hihetőnek tartom, hiszen a kérdőívenkénti 20 lappal számolva összesen valami 200 000 000 lapról lehet szó, ami 40 000 hagyományos fénymásoló papíros doboznyi mennyiség. Az saccra 40 000 raklap (100-asával számolva) és az bizony tetemes mennyiség.

A robbanófejek témájában nyugodtan hihetsz inkább az itteni objektum-búvároknak, mint a helyi legendáknak.

Hogy mennyire nem lehet a szóbeszédre adni, leírok egy régi (1981-ből származó) történetet:

Éppen a Pilis csúcsán szolgáltam egy légvédelmi rakéta osztálynál. Akkor ugyebár Farkas Berci, a magyar nép fia nagy szenzáció volt, körbe is hurcolták szerencsétlent, mint a véres kardot, hadsereg-szerte. A csavargás során eljutott a mi alakulatunkig is, és ezzel kapcsolatos a történet:

Másnap jártam bent Pesten - busszal, mert nem volt más lehetőség - és ahogy ülök a busz elején, a sofőr és egy kollégája (szintén sofőr) elkezdett beszélgetni:

 

- Tegnap itt járt a Farkas Berci. Tudsz róla?

- Tudok.

- Tudod miért járt itt?

- Nem.

- Ami a hegyen van, az egy interkontinentális rakétakilövő állomás lesz, az most épül. Ami a tetején van, az egy különleges betonkeverő (na itt készült elfogni a röhögés, ugyanis éppen az én saját, szépséges tűzvezető lokátoromról volt szó). Állítólag Magyari Béla lesz itt a parancsnok, és Farkas Berci neki jött nézni egy jó beosztást.

 

A parancsnokomnak természetesen elmeséltem a híreket, hogy fúrják, de csak legyintett.

 

Na ennyire kell adni a jólértesült szóbeszédre.

Előzmény: SZ.S: (10297)
charlie21 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10299

Ilyenek voltak szentesen ,akkor valszeg ezekhez tartozott az objektum

A lánctalpas 30 km hatótávú rakétát hordozott.

A kerekes pedig 70 km .

Ezek harcászati atom fejet is hordozhattak,de a magyaroknak sose volt,ezeket az oroszoktól kapták volna ha megindul a VSZ

Előzmény: SZ.S: (10297)
mastinox Creative Commons License 2011.03.21 0 0 10298

Hi,

régi katonai cuccok utáni keresgélés közben találtam ezt, biztos hogy offtopik de érdekelne mi lehet ez. Gyulafirátóttól nyugatra található a lőtér területén

SZ.S: Creative Commons License 2011.03.20 0 0 10297

Köszönöm a választ.

Nos igen a derekegyházi történettel kapcsolatban egyenlő biztos dolgot még nekünk sem sikerült megtudnunk, természetesen ebben az esetben is hallani a szokásos történetet miszerint atomfegyvereket tároltak itt, de ez valószínűleg csak legenda.

Viszont hiteles forrásból tudom, hogy pár évvel ezelőtt egy föld alatti tároló helyiségből kamionokkal hordtak el évtizedekig ott tárolt iratokat, ami állítólag valamelyik 70-es évekbeli népszámlálás teljes iratállománya volt. Ezt onnan tudom ,hogy a faluból kértek fel munkásokat akik pakolták fel napokig az iratokat a kamionokra...

Mindenesetre majd még kutatunk a derekegyházi bázis témájában.

Előzmény: BM29035 (10296)
BM29035 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 10296

Derekegyház: mig voltak szentesen harcászati rakétások ő hozzájuk tartozott..,hogy pontosan mi volt a feladata nem tudom. De a müút mellet sokáig ott volt az a rosz hordó amelyben télen tüzelt az ott posztoló őr., nehogy valaki befordúljon az erdei útra. Akkor még ott az út elején még nem volt ott sorompó ahová most az erdészet tett, Csak a fára volt kiszegezve egy behajtani tilos tábla. Persze azt meg is néztem volna ha valami szgk.

 ott betudott volna menni, szokszor méteres mély keréknyomok voltak ott.

Ez mind a 70-es 80-as években volt.  Voltak munkatársaim akik  késő éjjel jőttek haza pestről és nem  egyszer találkoztak az éjnek idején kivonúlokkal az erdőbe.

Ha jól emlékszem egy ísmerősőm elmondására, 94-ben a vásárhelyíekhez tartozott már. de akkor már nem volt ott semmi őket vásárhelyről hordták ki őrségbe 24 órás váltásba, Ebédé a derekegyházi szoc, otthonba bicikliztek be...

 1999-ben Szentesen a kunszentmártoni úton lévő laktanyában, pontosan csak egyík felébe, mely most is ipari parkként üzemel, egy kezdő vállalkozás benditásában.

Épület átalakitás technológia beszerelése  stb..... A lakt.másik fele még aktiv raktár volt . sok roncs hidvető, meg ponton...

És az azépület ahová a vállalkozás betelepült a rakétások javitó mühelye volt.

Hatalmas három állásos javitó csarnok, Egy szintbeni állás,  egy szerelő aknás , És egy külőn helységben jó nagy széles beton rámpa feláló

itt volt a mosó. Persze minden egyébb, motorszerelő mh. vill. mh. akkú tőltő helység, őltőző iroda, még a táblák is fent voltak.. Eza rész a tőbbi résztől el volt szeparálva. Érdekesség ként az átalakításon dolgozó egyik bácsika elmondta , hogy az udvaron odébblévő jármü tárolóba  egy nagyon jó gabona termő évbe,gabonát hordtak be a volánnal mert nem tudták hova rakni szentesen. A technika addig kiált az udvar másik végébe lepony vázva.. állítólag.

 

 

 

Részlet a laktanyából:

                                   1,a volt rakétás szin, ez beépült az ablakgyárba  de azért ki lehet venni a helyszinen,  ez a ngybani pac bejáratával szemben van .azzal a píros tetejü ép. szembeni rész.

                                   2, a javító csarnok, ez az az épület, most már más cég mükődik benne, ha bemész a főkapun egyenesen  az út végén ott van a három hatalmas szürke ajtajával..

                                  3, barak épület itt volt a rak. személyí állomány elkülőnitve.

Előzmény: SZ.S: (10294)
1.4TSI Creative Commons License 2011.03.20 0 0 10295

Üdv!

 

Ha lehet hinni a híreknek, akkor szerintem ezen környéken most meleg a helyzet és nem csak az éghajlat miatt....

 

 

 

 

   

SZ.S: Creative Commons License 2011.03.20 0 0 10294

Üdvözletem!

 

A blogot én és néhány barátom szerkesztjük, speciel ezt a cikket én írtam. Csak műkedvelő haditechnika szerelmes vagyok, az adatokat nagyrészt internetről gyűjtöttük. És elnézést ,hogy belinkeltük a képgalériákat, remélem nem bánod.

Egyébént valóban nem tudtunk bejutni az állomás területére mivel azt a mai napig őrzik, azonban az anyaggyűjtés során beszéltünk több olyan emberrel is aki járt bent. Sajnos ők sem akkor voltak bent amikor eredeti funkciójában üzemelt ,hanem pár évvel később. Ugyanis még a sorkatonaság idején, a szentesi műszakiak (per pillanat MH 37. II. Rákoczi Ferenc Műszaki Ezred) raktárként használták az épületeket. Azok akik bent jártak azt mondták ,hogy gyakorlatilag kong az ürességtől, persze értő szemek bizonyára találnának olyan jeleket amikből az eredeti gépekre, berendezésekre lehetne következtetni.

Mivel úgy látom vannak itt igazi szakemberek is, lenne hozzájuk néhány kérdésem. Az első ,hogy a blogon is látható kis barna szögesdróttal körbevett épület -ami kicsit távolabb van magától az állomástól- funkciója mi lehetett pontosan? Az elektromos rendszer része volt talán, trafóház vagy valami hasonló??

 

Ha már "billentyűzetet ragatam" feltennék még néhány kérdést hátha valaki tudja a válaszokat.

Szentestől nem messzire található Derekegyház, ahol valamikor egy légvédelmi létesítmény volt. Ma már a helyi vadásztársaság használja raktárként, de a helyiek és a környékbeliek szerint itt egy légvédelmi rakétabázis üzemelt. Én azonban eddig nem akadtam a nyomára semmilyen adatbázisban, bár eddig csa felelüetesen az interneten néztem szét. Kérdésem tehát ,hogy tud valaki valamit egy bizonyos derekegyházi légvédelmi bázisról, létesítményről?

 

Más. Egy másik Szenteshez kapcsolódó téma feldolgozása során nemrégiben a helyi laktanya (a műszakiak laktanyája) csapatmúzeumában jártunk. El kell ,hogy mondjam egy nagyon profi múzeumot tekinthettünk meg, igényes kiállítási anyaggal. Azonban egy érdekességre is bukkantunk. A hidegháború idején már műszakiak állomásoztak a laktanyában, azonban volt itt egy elrejtett légvédelmi alakulat is. A százados aki körbevezetett minket a múzeumban később megmutatta azt a hangár épületet is ahol ez a rejtett alakulat megtalálható volt. A múzeumban volt egy kép egy Sz-60as légvédelmi gépágyúról ,de a százados sem tudta megmondani ,hogy ilyenek voltak-e ebben a rejtélyes hangárban. Ezzel kapcsolatos kérdésem tehát ,hogy valaki esetleg tud valami konkrétumot a témáról?!

 

Előre is köszööm a válaszokat!

 

Előzmény: charlie21 (10290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!