Keresés

Részletes keresés

sz.geri Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6863
Ezek milyen idősek és mi a véleményed az 1 éves körüli állatokról ?

Az említette példányokról egy irányárat tudsz mondani ?

Előre is köszönöm :)
crested 1 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6862
És a tündéri Tamiops-ok,azaz a kinai törpe csikosmókusok
crested 1 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6861
A kanadai vörösmókusok
crested 1 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6860
ők a királymókusok(callosciurus prevosti rafflesi)
crested 1 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6859

Sziasztok!

 

Megjöttünk a német kőrútról,voltunk 7 német mókustenyésztőnél,mentünk közel 2900 km-t.Csodaszép mókusokat láttunk,fantasztikus tenyészetek vannak kinnt,kitünő állományokkal.Néhány ismerősünk kérésére hoztunk különböző fajta mókusokat.A legnagyobb állományok európai mókusokból vannak,ezekből fantasztikus szinárnyalatok vannak,és a gyönyörü fehér,tarka,fehérfarkú szinmutációk pedig lenyügözőek.Sajnos ilyenkor már kevés eladó van,különösen a különleges szinekből.Az európai mókusokhoz kivétel nélkül tenyésztői igazolást adnak,hogy saját zárt tenyészállományukból vannak az eladó kölykök.Ibolya utána járt,és ezt az igazolást nálunk is elfogadják,és ezzel legálisan tarthatók.Egyik barátunknak sikerült hoznunk1 pár hófehér európait,és néhány fehér farokmintás vöröset.Hoztunk királymókusokat(ebből 2 nagyon szép nőstény van is eladó),kanadai vörösmókusokat,és egy nagyon tündéri fajt is,a kinai törpe csikosmókust.Ez utóbbi egy tünemény,nem harap mint a normál csikos,párban tartható és tenyészthető,sőt nagyobb helyen több pár is együtt lehet tenyészidőszakban,a legkisebb veszekedés nélkül.Ez a kis csikos még nem nagyon ismert nálunk ,alig van belőle,de pár éven belül szerintem még kedveltebb lesz,mint a normál csikos.Teszek fel néhány képet,hogy megmutassam őket nektek.

sz.geri Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6858
Láttam egy két nagy móki hirdetést de ezek mind körülbelül 1 évesek...
Mi a tapasztalatotok az ilyen 1 éves példányokkal ? Ugyanúgy megszelidül mint a fiatalabbak ? vagy több odafigyelést és több időt igényel ?

Nagyon köszönöm amúgy az eddigi segítségeket és gyors válaszokat....Nagyon barátságos fórum :)
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6857

Sziasztok!

Ők ugyan nem mókusok, de nagyon hasonlóak. :)

Szerető gazdit keresek Csíkos Fűegereknek, jelenleg 8 darab kölyök van, ajándékba el lehet őket vinni. Ha valakit érdekel a jaman@jaman.hu címen lehet érdeklődni.

 

Üdv:

 

JaMaN

 

sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6856
:) tudtok esetleg akinek van eladó japán mókuskája ?
lehetőleg olyan ami kézhez van szoktatva és barátságos... meg fiatal mert úgy tudom mint általában minden állatnál legjobb ha minél fiatalabban jut hozzá az ember mert akkor a legjobban taníthatók :) gondolom a mkókiknál is így van de javítsatok ki ha nem
1ibolya Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6855
De csinál!!!!:-))))De megéri!!!+10 perc takarítás
Előzmény: sz.geri (6853)
1ibolya Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6854
2 hónapja van nagy mókim.Szegényt állandóan nyúzom:-)Soha még csak kisérletet sem tett,hogy megharapjon!!
Előzmény: sz.geri (6851)
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6853
király :) általába amúgy így van ez... a kutyáknál is előbb harap meg a kis lábtörlő mint egy nagy :)

szerintem nekem nagy kell :D csak nem tudom h ha ki lesz majd engedve nem csinál nagy felfordulást ?
zsuzsu27 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6852
Szerintem nem,ők sem gyűjtési,sem párzási időszakban nem támadnak.
Előzmény: sz.geri (6851)
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6851
de akkor ezek szerint a nagyok nem agresszívabbak a kisebb mókusoknál ?

zsuzsu27 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6850
Biztos lesz,miért ne lenne:)))
Nálunk kint vannak,így van helyük bőven.
Előzmény: Csokivadász (6848)
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6849
:) hát felőlem haraphatnak :) ha más nem megkérem anyát h ő szelidítse mert őr még a kutyák se ugatják meg és amikor beteg volt a vadászgörényem engem megharapott de őt nem :) elvileg sámán volt előző életében... xD hát amúgy lehet van benne igazság

de ezek a nagyok olyan szépek... főleg ebbe a japán feketébe szerettem bele :D
Csokivadász Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6848
én mondjuk a helyhiány, meg nagyobb ketrec hiánya miatt nem tartok itthon ilyen nagyokat. De remélem lesz még kis csíkosunk
Előzmény: zsuzsu27 (6846)
zsuzsu27 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6847
Igen,kanadai kölykök:)
Előzmény: sz.geri (6844)
zsuzsu27 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6846
Nem tudom,hogy a foguk nagyobb-e,mert nekem nincs csíkosom,de ők sosem indulnak be:)
Mindig csodálkozva olvasom,hogy támadnak,harapnak,ez a nagy mókusokra nem jellemző:)
Előzmény: Csokivadász (6843)
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6845
hát nekem az nem lényeg h mekkorát harap :) mert addig fogom babusgatni amég hozzám nem szokik :) hát nem nagyon tudok dönteni még :) szerintem a fekete a szívem csücske talán :)
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6844
zsuzsu 27

nagyon édesek :)))

ők milyen fajták kanadai vörös ?

Csokivadász Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6843
aranyosak, de nekik nagyobb foguk vannak mint a kis csíkosoknak, és, ha beindulnak, jó nagyot tudnak harapni :)
Előzmény: zsuzsu27 (6841)
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6842
a japán fekete nagyon édes kicsit böngésztem... tudnék neki elég nagy helyet biztosítani :) majd meglátom :) igazából élőbe kéne látnom őket és úgy dönteni
zsuzsu27 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6841
Ilyenre gondolsz?
Előzmény: sz.geri (6840)
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6840
Remélem valami tenyésztő elolvassa majd amiket írok :)
Nagyon tetszenek a kis mókucik nagyon nagy arcok :) Igazából egy vitrint szeretnék átalakítani ketreccé .. elég nagy .. nem akarom kis kalitkában tartani mert kínzás az egy ilyen állatnál...
De előbb utóbb kiengedném a lakásba néha szaladgálni ha hozzám szokna ....
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6839
Akkor mindenképpen a kanadai szerintem.... mert amúgy is elég hiperaktív állatok és mondjuk nagy helyet tudok biztosítani de párban nem akarom tartani mert nincs rá keretem h 2-t vegyek egyelőre....
Kanadai-ból akkor csak vörös van ?

Igazából nem tudok dönteni h a fekete vagy a vörös az aranyosabb :))) De mindenképp olyan kéne ami kézhez van szoktatva és jól hozzám tudna szokni...

roli310 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6838

Szia!

Tehát valamilyen nagymókust szeretnél. Szerintem japán vagy kanadai vörösmókus,esetleg szibéria vagy európai mókus a te mókusod, a színek alapján.

Testfelépítésük és viselkedésük valamilyen szinten hasonlít a csíkoséhoz. De a nagymókusok inteligensebbek, könnyebben szelidülnek, szebbek(szerintem), sokkal nagyobb mozgázigényük van, és lehet párban tartani őket.

Japán és kanadai vörös a legmegfizethetőbb őket 30e-től megkaphatod. A  kanadai kisebb a japánnál(nagyjából a fele), így ha kisebb helyet tudsz nekik biztosítani válaszd a kanadait.A szibériaihoz nehezen tudsz hozzájutni és drágább is, európait pedig elvileg fog behozni Péter!?

Nincs nagy eltérés a nemek között, és a méret sem meghatározó megkülönböztető jegy, mert van hogy nagyobb a nőstény mint a hím, más területen más méretűek.

De ne a szín alapján dönts hanem azt vedd figyelembe hogy melyik fajtának tudod biztostani a megfelelő körülményeket.

Magyarul nincsen nagyon leírás a nagymókusokról, de német oldalakon vannak, onnan fordíthatsz le.Vagy kérdezd valamelyik tenyésztőt.

Ha lakásban szeretnéd tartani őket, én nem ajánlom a nagymókusokat, mert minden felé wc-zik és előbb-utóbb cserélni kell minden fát, és a ketrecet is sűrűn kell mosni, mert nagyon büdös tud lenni.

Roland

Előzmény: sz.geri (6837)
sz.geri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6837
Sziasztok!

Szeretnék valamikor a közeljövőbe mókust vásárolni ...
Mondták h tenyésztőtől érdemes venni inkább mint kereskedésből ..
A vörös és a fekete tetszik a legjobban csak nem tudom h milyen fajták léteznek ezekben a színekben? És testfelépítésük és viselkedésük hasonló a csíkoséhoz képest?Illetve kinézetre van eltérés a hím és a nőstény között vagy csak méretben ?

Ha valaki felvilágosítana azt nagyon megköszönném :) Illetve ha valakinek van eladó érdekelne...
Snickers88 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6836
Én úgy gondolom, hogy nem kell minden nap adni nekik gyümölcsöt. Elég egy héten 3-4 gyümi nap is. Bár ez az én személyes véleményem. De ettől függetlenül nem hiszem, hogy ennek köze lenne ahhoz, hogy nem használja az itatót.
Dr. Kis Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6835
Sziasztok,szerintettek mitöl lehet,hogy a mi mókusunk nem nagyon iszik az itatojából egy pár napja !!! Minden nap adunk neki friss gyümölcsöt,mandarint,szölőt,almát.
bbabu Creative Commons License 2009.10.18 0 0 6834
Sziasztok!

A fiú mókim már vagy 10 napja folyamatosan csicsereg. Olyan hangosan csinálja, hogy szerintem a szomszédok sincsenek elragadtatva tőle. Ha már nagyon nem bírjuk, akkor letakarjuk a ketrecet és akkor megnyugszik és abbahagyja. Tegnap például egyáltalán nem jött elő az odúból, olyan mintha már elkezdte volna téli álmot. Úgy látom rajta hogy fogyott is, bár nem vészes mert volt azért miből...
Pumukli 48 írta hogy neki 1-2 napig csicsereg, de nekem már 10 napja, mikor hagyja már abba?!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!