Keresés

Részletes keresés

ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 71
Szerintem Szász Jenőről lenne szó, a Magyar Polgári Párt elnökéről, aki a tavaly őszig Székelyudvarhely polgármestere volt.
Előzmény: T.Howard (66)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 70

Van egy tény, hogy a cigányokat a már ismert okok miatt sehol sem szeretik. Ettől függetlenül az a véleményem, hogy egy miniszter vagy államfő így nem beszélhet. Viszont ezekből az elszólásokból az mindenképpen kiderül, hogy a román politikai "elit" miként is vélekedik a cigányokról...

Előzmény: T.Howard (59)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 69

"Finnország modelljét az EU számára kötelezővé kell tenni! Na ez a feladat."

A kisebbségi kérdések terén a magyar politikának csak ilyen célokért érdemes küzdenie. Nehéz, de nem megvalósíthatatlan...

Előzmény: Törölt nick (39)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 68

Azért ne fusson el veled a ló!:))

Nem kellene a románt és a romát összekeverned. A románok a romaiaktól származtatják magukat, attól románok. Kétségtelenül latin nép, a nyelvük a latin nyelvcsoportba tartozik. Ha tudsz románul, egész jól megérted az olaszt is.

A romák cigányok, nagyjából annak is vallják magukat. Hogy mitől lettek néhány éve romák, azt én sem értem, (alighanem ők sem), ha sokszáz évig megállt a cigány elnevezés. A nyelvük cigány, elég sokan beszélik is, és a közfelfogás szerint Indiából származnak.

Előzmény: manaszu (63)
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 67

"miért kellett Basenek bocsánatot kérnie?"

Hogy-hogy miért? Azért mer politikus, és a politikusoknak az a mesterségük, hogy állandóan hazudnak.

Előzmény: T.Howard (65)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 66
Mi lenne ha helyesen, korrektűl, nevén neveznéd akire utalsz? Nem, nem tudom.
Olyan, hogy Hargitai polgármester nincs. Vannak hargitai polgármesterek. Szóval ki az?
Előzmény: manaszu (64)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 65
"Nyugodtan tehette. Románia lakosságánk 60% romani származásu (más szóval cigány)"

Van benne valami. Azaz ebben igazad van. De utána akkor miért kellett Basenek bocsánatot kérnie?
Előzmény: manaszu (63)
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 64

"És ki lenne az a Hargitai (sicc!!!) polgármester?"

Mi lenne ha megeröltetnéd az eszedet?

Előzmény: T.Howard (60)
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 63
irod: "Traian Basescu így sóhajtott fel egy újságíróno kötözködése után: „Milyen eroszakos volt ez a büdös cigány!""
Nyugodtan tehette. Románia lakosságánk 60% romani származásu (más szóval cigány) mig 40% moldovai, macedon, török, magyar stb. Csak a bujtogató rossz egyének különböztetik meg a cigányt a romanitól amit most romának hivják. Önmagukkal pedig ugy viccelnek ahogy akarnak. Nem szoktad nézni a ProTV-n a világ legjobb szappanoperáját? GINA a cime, nem a DunaTV Georgina-ja után, hanem a REGINA után. Doina Dumbravä alakitja az egyik legszenzációsabb bulibasa feleséget aki azt hitte vénkorában is gyermeket vár, de a bulibasa nagy bánatára a doktor megaállapitotta, hogy ez nem gyerekvárás, hanem valami uza? muza? pauza? men a pauza? szóval a rendörök egy egész cspat purdéval érkeztek a terepre, de mivel a basa nem volt otthon a basáné fogadta a rendöröket, ojan változatos káromkodásokkal vette kezelésbe agyerkeket, mondva a rendöröknek, hogy ö most rendre tanitja azokat a kurva, büdös, neveletlen cigányköjköket, hogy szegény rendörök azt se tudták hogyan meneküljenek.  Végül együtt kacagtak a purdék a vén cigányasszonnyal és a nézökkel.
Előzmény: barka (56)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 62
Egy külügyminiszternek nyílván nem illik ilyesmit mondani, de érthető volt az elkeseredés, és a közfelháborodás. Néhány bűnöző cigány miatt minden román állampolgárt gyanakvással fogadtak Olaszországban, és másutt is.
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 61
MOndjuk igazad van. Mindenesetre majd kitérek egy kicsit részletesebben a két fogalom egységére.
Előzmény: ganesa13 (57)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 60
Te már csak tudod. :)))))

És ki lenne az a Hargitai (sicc!!!) polgármester?
Előzmény: manaszu (47)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 59
off

Ez valóban kihagyhatatlan. ))))

on

Ám igaza (is) volt Basenek. Sőt a külügyesnek is. Lehet most pfujjgatni.
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 58
Irod nekem "Te nem tudod megkülönböztetni . . . az integrációt az asszimilációtól."
Az integrált áramköröket nem lehet összetévszteni az asszimilált bankszámlákkal, viszont az asszimilált kutya integrálodik gazdájához ami érvényes az emberekre is. Egyedül a magyar nyelvben okoskodnak egyesek, hogy a kissebbségiek integrációja más lenne mint az asszimiláció.
Előzmény: Etheow (55)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 57
Az integráció, mint szó, jelenthet beolvasztást is, manaszu alighanem ilyen értelemben használta.
Előzmény: Etheow (55)
barka Creative Commons License 2009.02.18 0 0 56

"Ideje volna végre a Kelet-balkáni Magyarországnak, magyaroknak felzárkózni szellemben az immár európai Romániához."

Nézd csak kis virág, mit találtam neked?

Ezt a ziccert nem hagyhattam ki, és éppen az index szállítja... :)

"A román külügyminiszter egy tévéműsorban azt mondta, hogy az egyiptomi sivatagba kellene deportálni a cigányokat, mert csak szégyent hoznak a román népre. A hangulatot jól jellemezte, amikor tavaly májusban Traian Basescu így sóhajtott fel egy újságírónő kötözködése után: „Milyen erőszakos volt ez a büdös cigány!"

Forrás: http://index.hu/kulfold/2009/02/18/keselesbol_lett_mar_pogrom/

Hát igen, az "európai szellemiségű" Románia, ahova fel kéne zárkóznunk... :-))))

Előzmény: pipacsaripacspapucs (6)
Etheow Creative Commons License 2009.02.18 0 0 55
"Romániának mindig emberszeretö politikája volt."

Na ja. Az emberek általában emberszerető politikát folytatnak. Ha pl. a ganajtúró bogarak lennének hatalmon, akkor a ganajtúró bogarak jóléte lenne a cél.

"Te nem tudod megkülönböztetni az emberszeretet az ellenségeskedéstöl. "

Te pedig az integrációt az asszimilációtól.
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 54

Egyébként volt már Erdélyben magyar autonóm terület az 1950-es 60-as években, ezt talán elfelejtették a románok?

Volt. Nem szeretnek rá emlékezni.

Előzmény: Törölt nick (45)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 53

Akik nem mentek el azok´már vagy integrálodtak, vagy integrálodni akarnak.

Tévedsz! Nem integrálódtak és nem akarnak integrálódni. Csak a szülőföldükön akarnak élni. Magyarként.

barka Creative Commons License 2009.02.18 0 0 52

"Pedig Magyarország sokkal inkább nemzetállam, mint Románia, mégsem hivatkozik erre senki."

Pontosan erről van szó és Románia e tekintetben példát vehetne hazánkról...

"Szvsz védhetetlen pofátlanság az, hogy a 1,5 milliós magyar kisebbség arcába vágják ezt az "egységes nemzetállam" dumát."

A román politikusok legyenek bármilyen szinezetűek is, a magyarellenességben teljesen megegyeznek. E tekintetben pl. Basescu sem különb Funárnál.

Nem tudom, hogy ez a mostani székelyföldi látogatásán történt-e, de Basescu még azt a "humort" is megengedte magának, hogy majd akkor lesz autonómia, ha Romániának magyar elnöke lesz... 

"Az egységes nemzetállam egyelőre még csak egy román vágyálom..."

Szerintem se fogják megvalósítani soha, csak az a baj, hogy ezzel a soviniszta görcsöléssel mérhetetlen károkat okoznak az uralmuk alatt kénytelen élő magyarságnak...

"...a kisebbségpolitika terén önmagát az EU éllovasának hazudó román politika elérendő célja."

Ja, majd leszakadt a pofám, amikor Basescu a magyar fővárosban azt nyilatkozta azzal a róka vigyorával úgy telibe a pofánkba, hogy Magyarország és Románia megoldotta a kisebbségi kérdést, miután előtte úgy nyilatkozott, hogy a magyaroknak sohasem lesz autonóm területük Erdélyben, mert mégis mért pont nekik a 19 kisebbség közül. Szóval elképesztő ez a pofátlanság, amit a román államfő a magyar fővárosban bemutatott...

Előzmény: Etheow (37)
manaszu Creative Commons License 2009.02.18 0 0 51
bocs Leonard  az magyarul Levente.
Előzmény: manaszu (50)
manaszu Creative Commons License 2009.02.18 0 0 50

irod: "Orban román származású!"

Lehet a volt magyar miNiszterelnök  az ö neve a magyar Gyözö helyet a román "VIKTOR" de Orbán Lehel (románul Leontin) szintiszta magyar származásu, csak épp megfelelöen integrálodott, pedig  a  nagymamája nem is tud románul. (ezeket egy mindenttudó ismerösömtöl halllottam.) 

Előzmény: Hrisztó (48)
Hrisztó Creative Commons License 2009.02.18 0 0 48
A többnyelvüségért felelős uniós biztos!Nincs közöttük rokonság,Leonard Orban román származású!
Előzmény: manaszu (46)
manaszu Creative Commons License 2009.02.18 0 0 47

irod: "Romániában viszont a mindenkori kormányzat, sőt az egész politika szintjén létezik magyarellenesség." Ugylácik Te nem tudod megkülönböztetni az emberszeretet az ellenségeskedéstöl. Romániának mindig emberszeretö politikája volt. Minden Románia területén lakó embert egyformán szerettek és szeretnek. Akiknek nem teccik az egyenlösdi, nyugodtan elmehetnek. Nézd meg a zsidók
vagy a németek mint elmentek, mert nem konveniált nekik egyformának lenni a románokkal, a magyarok közül is sokan elmentek. Akik nem mentek el azok´már vagy integrálodtak, vagy integrálodni akarnak. Ninsc szükségük az ojan "bujtogatokra" mint Tökés vagy a Hargitai polgármester.

Előzmény: Etheow (26)
manaszu Creative Commons License 2009.02.18 0 0 46
 "idéztem Leonard Orban szavait " Ez kicsoda ? Orban Balázsnak az unokája ? vagy inkább Victor Orbánnak a nagybácsija? Valami rokonság csak kell legyen köztük.
Előzmény: Hrisztó (40)
manaszu Creative Commons License 2009.02.18 0 0 43

tarkánk irtad: "Romániában 3-szor is talákosztál ojan rendőrőkkel akik nem beszéltek Magyarul hát gratulálok neked."

Nahát akkor nekem is gratulálhatsz. Èn szaámtalan találkoztam Romániában aki nem tudott magyarul, söt még magyarországon is.  De ennél kedvesebb dolog történt. Egypár évvel ezelött Sepsiszentgyörgyön a szállodában laktam és a bejárat mellett volt egy kenyérüzlet, hihetetlenül joszagu kifliket árultak. Beméntem akartam venni egy kiflit, de nem tudok Angolul, Magyarul probálkoztam. Valószinü az elárusitó leány se tudott angolul, hiába mutattam kézzel lábbal mit akarok, nem jött rá, hogy kiflit szeretnék venni de arra rájött, hogy én magyarul kérek valamit. Intet, hogy várjak.  Rendre kérdezte a vevöket, hogy tud e valaki magyarul is. Talán egy orai várakozás után megérkezett egy öreg nénike  aki tudott magyarul is románul is. Leforditotta az én vásárlási ohajomat és a hölgy elegánsan kiszolgált,  még papirba is becsomagolta a kiflit. Az üzletben épp bentvolt a prefektus, vagy valami más mufti aki feljegyezte a hölgy nemes cselekedetét. Amint utolag hallottam ezt a kenyérárusleánykát kitüntették a román nagy valagrendel pélás román vendégszeretetéért.

Előzmény: tol (28)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 42

Basescu hülyeségeket beszél érdekből, mert Románia tényleg nem nemzetállam.

De az Alkotmány azt írja!

Előzmény: barka (36)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 41

akkor miért nem adja meg hargita és kovászna megyének autónomiát?

Mert félti Erdélyt! Mert azt gondolja, hogy az autonómia az első lépés a leválás felé. Már a szótól is, hogy autonómia, qrva ideges lesz mindenki.  Mikor Koszovó kikiáltotta a függetlenségét, és azt a nagypolitika kezdte elismerni, majdnem pánik tört ki. Mert attól félt, hogy  precedens-értékű lesz.

Erdély elveszítésével még mindig lehet riogatni a népet.

Előzmény: Hrisztó (34)
Hrisztó Creative Commons License 2009.02.18 0 0 40
Egyetértek !

Amikor idéztem Leonard Orban szavait arra gondoltam az unióval kapcsolatban,hogy Románia teljesitette az európa uniós követelményeket,de pédául a katalán példától még messze van románia!
Előzmény: barka (38)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 39
Finnország modelljét az EU számára kötelezővé kell tenni! Na ez a feladat.
Előzmény: barka (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!