Keresés

Részletes keresés

tol Creative Commons License 2009.02.19 0 0 87
Basescu a választásokra készül azért vette elő ezt a magyar témát.
A cigányok románnak valják magukat afiatalok nagyrésze nem is beszél csak románul talán 1,5 millióan lehetnek és nem tőbben.
A többi nemzeti kissebség bolgárok szászok eltünőben vannak a szerepük és társadalmi erejük csekély.
A magyarság is sokkal jobban fogy arányaiban mint a románság néhány évtized és már az is csoda lesz ha az RMDsz eléri az 5% és bejut a parlamentbe.
Általános iskolák és középiskolák szintjén az erdélyi magyarság nagyon jól áll,csak sajnos gyerekhiány van és ha megszünik majd az anyanyelvi oktatás nagyrészt ennek lesz kőszönhető.
Előzmény: barka (36)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 86

Egyetértek, a korábbi hsz-emben én is ezt írtam az olvtársnak... :)

Előzmény: Törölt nick (84)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 85

"Corneliu Câmpeanu elmondta, a magyar nyelv ismerete mindegyik rendőr profizmusától függ, mert mindegyikük érdeke a minél jobb adatszerzés."

Csak most tűnt fel, és több mint elgondolkoztató ez a mondat. Milyen adatokat akar Câmpeanu úr és rendőrcsapata beszerezni a magyarokról?...

Előzmény: barka (78)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 84

"román az egy latin nép"

A román egy újlatin nyelvű nép, a magyar pedig egy finnugor nyelvű. A genetikai leszármazás, rokonság meg más tészta.

Előzmény: barka (83)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 83

"Én nem is állítottam, hogy az eredetelméletük helyes volna. Csak arra mutattam rá, hogy honnan származik a román elnevezés."

Persze, csak kicsit félreérthető voltál, amikor azt írtad, hogy a román az egy latin nép...

Előzmény: ganesa13 (76)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 82

Ebben van igazság, különösen azóta, mióta Fletó kijelentette, hogy el is lehet innen menni...

Előzmény: ganesa13 (73)
Etheow Creative Commons License 2009.02.19 0 0 81
Ja, értem már: farkasember.

Előzmény: Törölt nick (79)
Etheow Creative Commons License 2009.02.19 0 0 80
"Egy kb. 80%-os magyar többségű vidéken a rendőrök több mint egynegyede magyar..."

Igen ez (is) súlyos probléma. A helyi rendőri állomány nemzetiségi arányainak tükröznie kellene az ott lakók nemzetiségi arányait.
Előzmény: barka (78)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 79

"asszimilált kutya"

Az mi?

A farkasból domesztikált kutya emberré válik. :-) Nyelvfüggő, hogy pont románná, vagy magyarrá.

Előzmény: Etheow (77)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 78
Erre már egy olvtárs korábban felhívta a figyelmet, itt a teljes cikk...

Ismét egy bizonyíték arra, hogy Romániában szép csendben folyik a belső gyarmatosítás, azaz a soviniszta és idegenellenes politika gyakorlati megvalósítása...

Miközben a román politikusok fennen hangoztatják, hogy sikerült megoldaniuk a magyar kisebbség, és általában a kisebbségi problémákat, román hivatalnokokat ültetnek a magyarok nyakára, akiknek eszük ágában sincs megtanulniuk magyarul. Aztán jön a család a gyerekekkel, akiknek iskola kell, mert hogy is adnák ők a román gyerekeket magyar iskolába, tehát kiszakítanak a már meglévő magyar iskolaépületből egy részt és beindul a román tagozat... szóval ki van ez találva rendesen...

"Nem kell magyar nyelvtanfolyam a rendőröknek

Nincsenek kommunikációs problémák a rendőrök és Kovászna megye magyar lakossága között, jelentette ki kedden Corneliu Câmpeanu, a megyei rendőrség vezetője, aki szerint ezért nincs is szükség arra, hogy magyar nyelvtanfolyamokat szervezzenek az állomány tagjainak.

Corneliu Câmpeanu elmondta, a magyar nyelv ismerete mindegyik rendőr profizmusától függ, mert mindegyikük érdeke a minél jobb adatszerzés. Azaz jó, ha ismerik a lakosság anyanyelvét, de a rendőrfőnök szerint nem szükséges nyelvtanfolyamokat szervezni, ahogy azt a legutóbbi ülésen Baka Mátyás megyei tanácsos felvetette.

Câmpeanu szerint egyébként a megyében szolgáló rendőrök több mint negyede magyar nemzetiségű, majdnem fele pedig többé-kevésbé ismeri a nyelvet. A rendőrfönök elismételte, hogy a más nemzetiségű vagy külföli állampolgárok a rendőrségi eljárások folyamán kérhetnek tolmácsot is."

Forrás: http://www.hirek.ro/newz.php?id=1744

Milyen "nagyvonalúak" a románok, mi?

Egy kb. 80%-os magyar többségű vidéken a rendőrök több mint egynegyede magyar...

Etheow Creative Commons License 2009.02.19 0 0 77
"asszimilált kutya"

Az mi?

...

Nem okoskodik itt senki. Arról van szó, hogy a kisebbség - teljesen érthető módon - NEM AKAR asszimilálódni, azaz nem akar indentitását elvesztve beolvadni a többségbe.
Előzmény: manaszu (58)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 76

Én nem is állítottam, hogy az eredetelméletük helyes volna. Csak arra mutattam rá, hogy honnan származik a román elnevezés. És hogy nem összetévesztendő a román és a roma. Mint ahogy lennebb olvastam, valaki azt állította, hogy romani, az cigányt jelent.

Előzmény: barka (74)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 75
"Viszont ezekből az elszólásokból az mindenképpen kiderül, hogy a román politikai "elit" miként is vélekedik a cigányokról..."

Meg a románokról...

És most helyettesitsd be a román szó helyére a magyart:

Ez jön(ne) ki belőle:

"Viszont ezekből az elszólásokból az mindenképpen kiderül, hogy a magyar politikai "elit" miként is vélekedik a cigányokról..."

Meg a magyarokról...

Érdekes, mi?
Előzmény: barka (70)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 74

"A románok a romaiaktól származtatják magukat, attól románok. Kétségtelenül latin nép, a nyelvük a latin nyelvcsoportba tartozik."

Szerintem itt részben tévedsz.

A románok valóban úgy képzelik, hogy ők a rómaiak és a dákok utódai (dako-román elmélet), de eddig ezt az elméletüket semmi kézzelfoghatóval nem tudták alátámasztani. Tény hogy a nyelvük a latin nyelvcsaládba tartozik, de ilyen alapon minden újlatin nyelvet beszélő nép származtathatná magát a rómaiaktól, mégsem teszi...

Előzmény: ganesa13 (68)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 73

Mondjuk, a magyar társadalom nagyobbik része attól sem túl boldog, ahogyan a magyar politikai elit vélekedik róluk.

Előzmény: barka (70)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 72

"Nyugodtan tehette. Románia lakosságánk 60% romani származásu (más szóval cigány) mig 40% moldovai, macedon, török, magyar stb. Csak a bujtogató rossz egyének különböztetik meg a cigányt a romanitól amit most romának hivják."

Ezt azért erősen kétségbe vonnám.

Nem lehet tudni, hogy hány cigányszármazású lakosa van Romániának, mert ezt nagyon titkolják, mindenesetre az utóbbi évek több százezres cigány kivándorlása az EU-országaiba megerősíti azokat a becsléseket, amelyek a romániai cigány lakosság létszámát 3 és 5 millió közöttire becsülik...

Előzmény: manaszu (63)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 71
Szerintem Szász Jenőről lenne szó, a Magyar Polgári Párt elnökéről, aki a tavaly őszig Székelyudvarhely polgármestere volt.
Előzmény: T.Howard (66)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 70

Van egy tény, hogy a cigányokat a már ismert okok miatt sehol sem szeretik. Ettől függetlenül az a véleményem, hogy egy miniszter vagy államfő így nem beszélhet. Viszont ezekből az elszólásokból az mindenképpen kiderül, hogy a román politikai "elit" miként is vélekedik a cigányokról...

Előzmény: T.Howard (59)
barka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 69

"Finnország modelljét az EU számára kötelezővé kell tenni! Na ez a feladat."

A kisebbségi kérdések terén a magyar politikának csak ilyen célokért érdemes küzdenie. Nehéz, de nem megvalósíthatatlan...

Előzmény: Törölt nick (39)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 68

Azért ne fusson el veled a ló!:))

Nem kellene a románt és a romát összekeverned. A románok a romaiaktól származtatják magukat, attól románok. Kétségtelenül latin nép, a nyelvük a latin nyelvcsoportba tartozik. Ha tudsz románul, egész jól megérted az olaszt is.

A romák cigányok, nagyjából annak is vallják magukat. Hogy mitől lettek néhány éve romák, azt én sem értem, (alighanem ők sem), ha sokszáz évig megállt a cigány elnevezés. A nyelvük cigány, elég sokan beszélik is, és a közfelfogás szerint Indiából származnak.

manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 67

"miért kellett Basenek bocsánatot kérnie?"

Hogy-hogy miért? Azért mer politikus, és a politikusoknak az a mesterségük, hogy állandóan hazudnak.

Előzmény: T.Howard (65)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 66
Mi lenne ha helyesen, korrektűl, nevén neveznéd akire utalsz? Nem, nem tudom.
Olyan, hogy Hargitai polgármester nincs. Vannak hargitai polgármesterek. Szóval ki az?
Előzmény: manaszu (64)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 65
"Nyugodtan tehette. Románia lakosságánk 60% romani származásu (más szóval cigány)"

Van benne valami. Azaz ebben igazad van. De utána akkor miért kellett Basenek bocsánatot kérnie?
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 64

"És ki lenne az a Hargitai (sicc!!!) polgármester?"

Mi lenne ha megeröltetnéd az eszedet?

Előzmény: T.Howard (60)
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 63
irod: "Traian Basescu így sóhajtott fel egy újságíróno kötözködése után: „Milyen eroszakos volt ez a büdös cigány!""
Nyugodtan tehette. Románia lakosságánk 60% romani származásu (más szóval cigány) mig 40% moldovai, macedon, török, magyar stb. Csak a bujtogató rossz egyének különböztetik meg a cigányt a romanitól amit most romának hivják. Önmagukkal pedig ugy viccelnek ahogy akarnak. Nem szoktad nézni a ProTV-n a világ legjobb szappanoperáját? GINA a cime, nem a DunaTV Georgina-ja után, hanem a REGINA után. Doina Dumbravä alakitja az egyik legszenzációsabb bulibasa feleséget aki azt hitte vénkorában is gyermeket vár, de a bulibasa nagy bánatára a doktor megaállapitotta, hogy ez nem gyerekvárás, hanem valami uza? muza? pauza? men a pauza? szóval a rendörök egy egész cspat purdéval érkeztek a terepre, de mivel a basa nem volt otthon a basáné fogadta a rendöröket, ojan változatos káromkodásokkal vette kezelésbe agyerkeket, mondva a rendöröknek, hogy ö most rendre tanitja azokat a kurva, büdös, neveletlen cigányköjköket, hogy szegény rendörök azt se tudták hogyan meneküljenek.  Végül együtt kacagtak a purdék a vén cigányasszonnyal és a nézökkel.
Előzmény: barka (56)
ganesa13 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 62
Egy külügyminiszternek nyílván nem illik ilyesmit mondani, de érthető volt az elkeseredés, és a közfelháborodás. Néhány bűnöző cigány miatt minden román állampolgárt gyanakvással fogadtak Olaszországban, és másutt is.
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 61
MOndjuk igazad van. Mindenesetre majd kitérek egy kicsit részletesebben a két fogalom egységére.
Előzmény: ganesa13 (57)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 60
Te már csak tudod. :)))))

És ki lenne az a Hargitai (sicc!!!) polgármester?
Előzmény: manaszu (47)
T.Howard Creative Commons License 2009.02.19 0 0 59
off

Ez valóban kihagyhatatlan. ))))

on

Ám igaza (is) volt Basenek. Sőt a külügyesnek is. Lehet most pfujjgatni.
manaszu Creative Commons License 2009.02.19 0 0 58
Irod nekem "Te nem tudod megkülönböztetni . . . az integrációt az asszimilációtól."
Az integrált áramköröket nem lehet összetévszteni az asszimilált bankszámlákkal, viszont az asszimilált kutya integrálodik gazdájához ami érvényes az emberekre is. Egyedül a magyar nyelvben okoskodnak egyesek, hogy a kissebbségiek integrációja más lenne mint az asszimiláció.
Előzmény: Etheow (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!