Keresés

Részletes keresés

Geyza Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5000

Ez a Kádározás, kb. azon a szinten áll, mint a zsidózás, cigányozás, stb. Még! Még! :-(((

 

Én meg elborzadva olvaslak. Soha többé paternalista államot. Elég volt, nem akarjuk többé, mert a posványban fog az ország dagonyázni.   

 

Bocsánat: ki az a "mi", akik nem akarnak paternalista államot? Mllesleg, az is épp a Kádár-rendszert idézi, hogy egyesek feljogosítva érzik magukat arra, hogy megmondják, mit akarunk "mi", azaz a nép.

 

A demokrácia, az a nép akaratát tükrözi. A nép pedig bizony szívesen dagonyázik, szereti a biztonságot.

ÉN IS!

Nem szégyellem. Nem azt akarom, hogy naponta meg kelljen küzdenem a megélhetésért, állandóan résen kelljen legyek.

Én bizony azt szeretném, ha biztosan csordogálna a jövedelmem, amiből kellemesen megélek, megiszom a jó borokat, söröket, eldagonyázom 1-2 hetet a évente a tengerparton, fontos, hogy el tudjam vinni az éppen aktuális barátnőmet egy jó étterembe, havonta egyszer-kétszer elmehessek színházba, különböző kedvezmények révén ingyen járhassak a képkiállításokra, stb.

És mindezt nem túl feszített munkával.

 

Ez nem vicc volt: az emberek 90 %-a ezt szeretné. Más kérdés az, hogy ez mennyire működőképes. Nehezen. De törekedni kell rá!

 

Igen, én leszarom a szabadságot, amennyiben nehezebb életet hoz.

Éljen a kispolgári jólét és biztonság!

 

A híd alatt alvás szabadságát átengedem neked.

Előzmény: Uff (4992)
Geyza Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4999

Eléggé félreértettél, pedig magyarul írtam.

 

Nem nyelvekre szakosodta, egészen más dolgokat tanultam, a nyelvek a HOBBIM, meg (jelenkleg) a megélhetésemhez is szükségesek. Viszont az idegen nyelvek megtanulását marhára segíti az iskolai nyevtan, amit meg kellett tanulnom, bár a szakmámhoz nem kellettek.

 

Aki meg nem ismeri ezeet, az úgy jár, ahogy ti is. Sületlenségeket beszéltek a banki hitelekről.

 

Mi ez a baromság? Még véletlenül sem olvasod el, amire válaszolsz?

Nekem történetesen NINCSEN semmilyen hitelem, nem a saját érdekemben beszélek.

 

Mellesleg: eléggé érdekelt a közgazdaságtan, elvégeztem különböző ilyen irányú képzéseket is, az átlagembernél biztosan többet tudok a pénzügyekről, felelősen állíthatom: attól, hogy valaki a gimnáziumban tanul valamit a bankok működéséről, netán tud százalékot számolni (sajnos sok ember esetében EZ is gond...) még nyugodtan pofára eshet pénzügyi területen.

 

Más: Amerikában magasabb az általános pénzügyi kultúra, mint nálunk, mégis milyen tarolást végzett a legutóbbi válság. Hány ember veszítette el az ingatlanját!

Előzmény: Uff (4984)
inverz Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4998

na megy ez, köszönöm...

 

a. ok, elfogadom, és ebből azt következtetem, hogy a banki szektorban az az áhított fránya verseny csak nem akar beindulni (lásd ezzel szemben biztosítókat) a fogyasztók érdekében 

 

b. itt is túl széles a merítésed szerintem, a reklámszakma felelőssége nincs kellően szabályozva, ezért minden sz@rt rá próbálnak sózni a fogyasztóra... 

 

c. a fenti két pont hiányosságai terhelik a kormányzatot...

Előzmény: Uff (4997)
Uff Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4997

profitéhesek

 

Egy piacgazdaságban ki ne lenne "profitéhes" ? 

 

Te is és minden normális ember azért tesz erőfesztéseket munkája során, hogy azért lehetőség szerint minél nagyobb jövedelmet, profitot érjen el. Ez a normális. A bankoktól miért vitatnád el ezt ?  A verseny éppen azért hasznos és áldásos, mert a végfogyasztók számára csökkenti annak valószínűségét, hogy a fizetett ellenértékben extra profitot juttatna a péknek, a fodrásznak, a zőccségesnek, a programozónak, a biztosítónak, a banknak,.....

 

 

  morális gátlásoktól

 

A piacgazdaság normái és a morális értékek jellemzően összhangban vannak. Egy pék sem, egy vízvezetékszerelő sem, egy könyvelő sem,.... fejlettebb morálisan, mint egy r"eklámszagember." 

 

Törvények természetesen kellenek, és azokat következetesen be is kell tartani az erőszakszervezetek révén, de a törvények nem mehetnek szembe versenyre épülő piacigazdasági normákkal. 

 

Minden annyit ér, amennyit hajlandóak megfizetni érte. Ezt az alapszabályt légy oly bátyám elsajátítani.

 

 

a kormányzat

 

Annak nem is dolga, hogy beleszóljon a piaci árakba, sőt kifejezetten tiltott terület számára. A kormányak az a dolga, hogy elmozdítson minden akadályt a verseny útjából, amit a vállalkozók igyekeznek odagördíteni.  

 

Előzmény: inverz (4995)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4996

mindig mindenki más a hibás

Előzmény: inverz (4995)
inverz Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4995

hát nem mondom, hogy érvekkel szoktál operálni,... na akkor fussunk neki és cáfold:

 

a. a bankok nem profitéhesek

b. a reklámszakemberek morális gátlásoktól mentesen bármire készítenek reklámot

c. a kormányzat (anno) semmit se tett a mértéktelen eladosodás ellen

 

ha lehet érveket, tényeket és ne a helyesírási hiányosságokat esetleg szellemi képességem méltatását, vagy egyéb terelést (pl. visszakérdezés, ...) ha szabad kérnem..

Előzmény: Uff (4988)
_vs120_ Creative Commons License 2010.12.29 0 0 4994

Azok az emberek már eddig is a híd alatt voltak. Csak a hitel miatt nem látszott jól. Most látszik...

 

Nekem az a véleményem, hogy aki a nagy autó meg a plazmatévé hitelét nem tudja fizetni, az adja el a nagy autót meg a plazmatévét. Aki pedig a szép nagy családi háza hitelét nem tudja fizetni, az adja el/adja ki, és éljen olyan körülmények között, amit meg tud fizetni.

Én nem vettem házat hitellel, mert csak addig nyújtózkodtam, ameddig a takaróm ér, erre most elveszi tőlem az, aki a sajátjával sem érte be?

 

Előzmény: Geyza (4978)
lányos zavarban Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4993

"EMBER máshogy nem gondolkozhat."

 

Mindjárt rekesszük ki az emberiségből azokat akik nem akarják az adójukból azokat támogatni akik lehetőségeik és anyagi erejük felett vettek fel hitelt. Valóban! Az az igazságos, h akik albérletben élnek vagy mondjuk kicsi saját lakásban, azoktól vegyünk el pénzt, h pl. Józsi és Irma tovább tudja élvezni a 75nm-es, panorámás budai ingatlanját.

 

Nem csak a stílusod, de a mondanivalód is kunbéláékat idézi.

Előzmény: Geyza (4978)
Uff Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4992

igenis, az államnak kötelessége mindent megtenni a védelmünkben.

 

Kádár most boldogan és elégedetten tekint le reád.

 

Én meg elborzadva olvaslak. Soha többé paternalista államot. Elég volt, nem akarjuk többé, mert a posványban fog az ország dagonyázni.    

 

Előzmény: Geyza (4978)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4991

na szóval mikor sugallta azt bármelyik magyar kormány, hogy csatlakozunk Svájchoz?

dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4990

a torna már elég elvont, az énekórát nem tudom értelmezni

Előzmény: Uff (4989)
Uff Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4989

Ja.... valamint torna és ének órákon. ;o)  

Előzmény: dinamo vodka (4987)
Uff Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4988

Na, mondom, még egy közgazdasági analfabéta. Ilyen rövid szösszenetben hogy tudtál ilyen sok sületlenséget összesüríteni ? Ez már teljesítmény.

Előzmény: inverz (4982)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4987

közgazdasági alapismereteket matematika-, biológia- és történelemórákon oktatnak

Előzmény: Uff (4984)
Uff Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4986

Na mégegyszer:

 

Ha te nyelvekre szakosodtál, azzal válsz hasznára embertársaidnak és ők ezért biztosítanak neked jövedelmet, akkor jól tetted, hogy elmélyültél a nyelvtan részletszabályaiban, amikor már szakosodtál.

Előzmény: Uff (4984)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4985

de hát frankhitelt vettek fel, nem eurót :D

Előzmény: Törölt nick (4983)
Uff Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4984

 

 

Dejszen éppen azt támasztottad most alá, amit mi tartunk követendőnek.  :o))

 

Ha te nyelvekre szakododtál, azzal válasz hasznára embertársaidnak és ő ezért biztosítanak neked jövedelmet, akkor jól tetted, hogy elmélyültél a nyelvtan részletszabályaiban amikor már szakosodtál.

 

De minek ez a részletekbe menő nyelvtani ismeret egy leendő lakatosnak, ámítástechnikusnak, mezőgazdának ?      Közgazdasági alapismereteket viszont mindenki használ a szürke hétköznapokban. Aki meg nem ismeri ezeet, az úgy jár, ahogy ti is. Sületlenségeket beszéltek a banki hitelekről.

 

 

 

 

Előzmény: Geyza (4979)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4983

...és a balfasz kormány még dübörgő pannon pumáról pofázott,2008-as euro bvezetés mellett .

Ennél több magyarázatot már csak nagyon buta embereknek kell elmondani .

Előzmény: inverz (4982)
inverz Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4982

a topiknyitónak üzenem, legyen neki olyan családja ahol a szülők sima középosztálybeliek és felvettek egy kis svajci frank hitelt amikor az 150-en volt... mert hittek a kapzsi bankok idiota reklámjainak amit az felelőtlen kormányzat nem tartott kordában...

dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4981

Ha azt mondod: éljen a szabadság, aki nem tud jól élni vele/ügyetlen/túl könnyelmű stb. az kerüljön csak szépen a híd alá, mert az az igazságos, akkor azt se kellene megakadályozni, hogy valaki olyan kályhát üzemeltessen, ami szénmonoxid-mérgezést okozhat, vagy azt se kellene megakadályozni, ha rágyújtja a családjára a házat!

 

 

ez milyen csúsztatás már. a devizahitel nagyjából zéró összegű játszma, a példád meg nem

 

alapvető különbség, már csak pedagógiai aspektusból is

Előzmény: Geyza (4978)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4980

Könnyű jónak lenni, és nehéz igazságosnak maradni.

Előzmény: Geyza (4977)
Geyza Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4979

Történetesen a nyelvtan (milyen igenevek vannak, stb.) nagyon fontos az idegen nyelvek megtanulásakor.

Én elég nagy nyelvbuzi vagyok, és az idegen nyelvek tanulásakor sok hasznát vettem a magyar nyelvtan ismeretének.

Előzmény: Törölt nick (4969)
Geyza Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4978

Nem értek egyet azzal, hogy mindenki tanuljon a saját hibájából, aki hülye, haljon meg, stb.

(Elég szomorú, hogy ma ez divatos felfogás lehet.)

 

Több okból is: először is undorítónak, embertelennek, cinikusnak tartom.

 

Másodszor: ha valaki pl. egy könnyelműen felvett hitellel olyan helyzetbe kerül, hogy elveszti a lakását/házát, azzal általában nemcsak saját magát teszi tönkre, hanem a családját is.

 

Ha azt mondod: éljen a szabadság, aki nem tud jól élni vele/ügyetlen/túl könnyelmű stb. az kerüljön csak szépen a híd alá, mert az az igazságos, akkor azt se kellene megakadályozni, hogy valaki olyan kályhát üzemeltessen, ami szénmonoxid-mérgezést okozhat, vagy azt se kellene megakadályozni, ha rágyújtja a családjára a házat!

 

A könnyelmű hitelfelvétellel emberek tíz- és százezrei kerülhetnek rettenetes helyzetbe: igenis, az államnak kötelessége mindent megtenni a védelmünkben.

 

EMBER máshogy nem gondolkozhat.

Előzmény: Uff (4967)
Geyza Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4977

Nekem szerencsére nincs semmilyen hitelem - attól még együtt érezhetek azokkal, akiknek van.

Előzmény: Jutub (4965)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4976

de ezzel így paradoxonba kerülünk

 

alapszinten megtanítjuk az összefüggéseket, felsőbb szinten tanítva pedig elutasítjuk azokat

Előzmény: Psycho Dad (4975)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4975

Valóban kéne tanítani, de meg kéne nekik mutatni a pénzügyi világ igazi arcát is, mi van a dolgok mögött. Ja, s nem azt a valóságtól elrugaszkodott elméleti, megbukott neolib dolgot kéne tanítani, amiről itt papoltok.

Előzmény: Uff (4968)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4974

minden gyerek tanuljon meg vízen járni

Uff Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4973

tök felesleges az egyetemen is oktatni ilyen dolgokat

 

Én hiszek neked     ;o)

 

 

Tudástranszfer, és indirekt hatásai,

 

Prioritások.

 

Hallottál már róla ? 

 

Az erőforrásaink korlátosak, igaz ez a gyerekek iskolai befogadóképességére is a rendelkezésre álló idő, és költségráfordításokat adottnak véve. Ha egyszer annyi a tanórák száma, amennyi, akkor el kell dönteni mi fontosabb számukra ahhoz, hogy az életben jobban megállják a helyüket.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4970)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4972

mikor? régen sem gondolkodtak többet

Előzmény: Uff (4964)
dinamo vodka Creative Commons License 2010.12.28 0 0 4971

én ismerem a melléknévi igenevek fajtáit és az esőerdő vertikális szerkezetét, valamint soha egy percig nem tanultam közgazdaságtant

 

 

és nincs devizahitelem

Előzmény: Uff (4968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!