Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2021.04.15 0 0 31486

1., Jól érted.

 

2., Ha motoros redőny( re váltás) terv valamikor, akkor csak alu lehet a lamella és a tengely, és már most illene a redőnydoboz arra az oldalára vinni az áramot, ahol a motor lesz.

Előzmény: P.Csaba* (31484)
ztm2000 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 31485

Szia!

 

Hasonló cipőben járok, mint P.Csaba, légy szíves adj nekem is tanácsot Oldalt 5cm szigeteléssel fordulnék a kávára, ehhez biztosan kell az 5cm toktoldó. Felül szintúgy, így ide is kell egyszer az 5cm toktoldó.

A toktoldókat nem akarnám a szükségesnél nagyobb mértékben használni, mert az ablak üvegfelületéből vesz el.

 

A redőnylefutó miatt gondolom szükségtelen újabb toktoldó alkalmazása.

 

Felül nem szeretném, ha a redőny belelógna az üvegfelületbe, így emiatt biztosan kell az 5cm-en túl is további toktoldó. 183cm magas a régi gerébtokos ablakom a redőnytokkal együtt, 210cm / 150cm most az ablak. Ahogy nézegettem egy ekkora redőnypalást kb. 18cm-s redőnytokban férne el. Ezt jól gondolom? Ekkor +20cm toktoldóval számoljak még felülre? Vagy be lehet venni a játékba valamennyire a tokot is? Mi a gyakorlat?

Hová rögzítik a redőnytokot? A kávára falba vagy a toktoldóra?

 

A toktoldó az gyárilag már merevített vagy utólag kell hozzá merevítést fabrikálni? Képeken láttam merevítés nélküli változatokat is, de egy darab műanyagba nem merném a redőnytokot rögzíteni. Oldalra is kevésnek érzem egy ekkora ablaknál.

Előzmény: kiss_atti (31483)
P.Csaba* Creative Commons License 2021.04.14 0 0 31484

Köszi a gyors választ!

 

Akkor kellene 30mm minden oldalra a szigeteléshez és ezen kívül még 30mm két oldalt a redőny miatt, és 50+30mm felülre a redőny takarásához. Jól értelmezem?

 

Ha lehet egy másik kérdésem is: Ahhoz hogy meglegyen az opció a redőny utólagos motorizálhatósághoz kell most figyelnem valamire? Alu redőny lesz, de ezen kívül nem sokat tudok róla.

 

 

Előzmény: kiss_atti (31483)
kiss_atti Creative Commons License 2021.04.14 0 0 31483

1., Igen

2., Minimum 30 mm-t, így a toldók oldalt 30+ 30 mm

3., A vélemények megoszlanak, én mindig tettem felső toktoldót. Igaz ugyanakkor, ha van elég helyed a gurtninak oldalt, akkor elhagyható ( csak rosszul néz ki).

Előzmény: P.Csaba* (31482)
P.Csaba* Creative Commons License 2021.04.14 0 0 31482

Sziasztok!


Tervezek nyílászárócserét és utána homlokzati szigetelést is. Gurtnis, külső tokos redőnnyel kértem az ablakokat, a meglévő fal külső síkjába.

Két cégtől van ajánlatom, amik szinte csak annyiban térnek el, hogy az egyik csak 30mm oldalsó toktoldókat írt, a másik pedig csak 50+30mm felső toktoldókat (felső gurtni kivezetéssel). Homlokzati szigetelés említve lett mindkét felmérőnek.

Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban:
1. Kell-e oldalsó toktoldó a redőnyhöz / gurtni kivezetéshez vagy elég a felső is?
2. Mennyit ajánlott ráengedni a homlokzati szigetelésből az ablak tokjára, és hogy ehhez kell-e oldalsó toktoldó, hogy elférjen a redőny is?
3. Van értelme a felső toktoldónak, ha csak az a szerepe, hogy ne látszon a redőny a belső oldalról? Kicsit nehéz így látatlanban dönteni.

Próbálom kicsit megérteni a dolgot mielőtt beszélek velük újra.

 

Köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2021.04.13 0 0 31481

Redőnydoboz van fölötte ?

Előzmény: Nyomdász 63 (31480)
Nyomdász 63 Creative Commons License 2021.04.13 0 0 31480

Üdvözlet!

Kádár-kockában cserélnék egy kb. 165*135-s ablakot. Valami egyszerűbb,6 kamrásban,2 rétegű üvegezésűben gondolkozom...

A kérdésem: a kétszárnyú az tokosztott legyen,vagy mint panelokban is láttam, az egyik szárny kilinccsel nyílik,a másiknál viszont az ablakszárnyon belül~oldalt van egy "kallanytú",amivel nyitható.

Melyik fajtát válasszam?

Köszönöm!

pocker Creative Commons License 2021.04.08 0 0 31479

Mester úr!

Megkeresnek majd emailben egy ajánlattal:)

Előzmény: kiss_atti (31477)
pocker Creative Commons License 2021.04.06 0 0 31478

Köszönöm.

Utcáról beesett ügyfél lenne.

Nekem is ismeretlen márkanevek (a Roto kivételével), de vártam tőletek egy megerősítést. Testvéremnek lenne, talán megtudom győzni, h engedje el.

 

Előzmény: kiss_atti (31477)
kiss_atti Creative Commons License 2021.04.06 0 0 31477

Te kérted:

 

a legaljaponthu míves terméke, semmitmondó ajánlattal.

 

Ha ismered az ablakost ( eladót) és bízol benne, akkor nincs bajom, ha utcáról betévedt Ügyfél vagy, akkor keress mást.

 

Szerintem...

Előzmény: pocker (31476)
pocker Creative Commons License 2021.04.05 0 0 31476

Urak, véleményeznétek ezt az ablakot?

 

Belvárosi, körfolyosós ház. (gázkonvektorral)

 

MŰSZAKI TARTALOM:
SPECTRUM Prémium nyílászárók:
70 mm-es, 6 légkamrás, horganyzott min.1,5mm acélmerevítéssel, széltömítéses rendszer
Vasalat: ablakok,erkélyajtók: ROTONT SILVERalap biztonsági vasalattal,
hibásműködés gátlóval, kiemelés gátlóval, résszellőzővel, HOPPEalumínium kilinccsel szerelve.
Gumitömítés: kettős szürke gumitömítés
Üveg: Alap üvegezés 24 mm-es Ug= 1.0W/m2k alumínium távtartóval, Üveg Mező Float 4 mm- 16 ALU-4 Super Low-E Argon

 

2db

Spectrum 70

bukó-nyílóablak, fix felülvilágítóval,
Kívül színes, EucheNatur (3118076)
Szélesség: 600 mm Magasság: 2100
mm

 

Külsö, belső müa. párkány, takaróléc,

Nettó ár:138kHUF

munkadíj: 48kHUF

 

 

 

Köszönöm

 

rönótulaj Creative Commons License 2021.04.02 0 0 31475

Szia!

Köszönöm!

Üdv: Tóth Attila

Előzmény: kiss_atti (31474)
kiss_atti Creative Commons License 2021.04.01 0 0 31474

Most már úgy,

 

hogy az esetleges maradék habot ki kell kaparni, aláékelni pár helyen a küszöböt, tokrögzítő csavarral lefúrni és kihabozni újra.

Előzmény: rönótulaj (31473)
rönótulaj Creative Commons License 2021.03.31 0 0 31473

Szia!

Nem lett rögzítve, csak ráengedve a járólapra. Ez a rögzítés a gyakorlatban hogy néz ki?

Köszönöm!

Üdv: Tóth Attila

Előzmény: kiss_atti (31472)
kiss_atti Creative Commons License 2021.03.31 0 0 31472

Persze.

 

A beépítéskor nem rögzítették ?

Előzmény: rönótulaj (31471)
rönótulaj Creative Commons License 2021.03.30 0 0 31471

Sziasztok!

Van valami megoldás arra ha az ajtó küszöb ki-be mozog? Egy 2 szárnyas ajtóról van szó ami 230 cm széles. Tehát a küszöböt le lehetne fúrni valahogy? Van erre valami bevett eljárás?

Köszönöm!

Üdv: Tóth Attila

kiss_atti Creative Commons License 2021.03.29 0 0 31470

Publikus a mailem,

 

küldj egyet légyszi a helyszín megjelölésével. 

Előzmény: Er11 (31469)
Er11 Creative Commons License 2021.03.29 0 0 31469

Köszönöm a választ! :)

Meg tudnád adni az elérhetőségeket?

Előzmény: kiss_atti (31466)
kiss_atti Creative Commons License 2021.03.29 0 0 31468

Mi tartja a szerkezetet alulról?

Előzmény: joci_1 (31467)
joci_1 Creative Commons License 2021.03.29 0 0 31467

Kedves Fórumtársak.

 

A csatolt képeken szemléltetett Geréb tokot kiváltó szerkezet jó ötlet?

A kisebb áthidaló nélkül működhet? vagy csak a másik kép szerint helyes? Hőszigetelési szempontból?

A különbözet jelentős, kb 15cm-el alacsonyabb nyílás.

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat:)

 

József

kiss_atti Creative Commons License 2021.03.29 0 0 31466

Gealanból

 

én a székesfehérvárit választanám ( ehhez tudok kiváló forgalmazót és beépítőt), Veka-ból pedig a Prémium Fenstert ( ehhez is tudok).

 

de mint laikus honnan tudjam, hogy melyik megbízható?

 

Onnan, hogy megkérdezel minket, akik tizenéve osztjuk itten az eszet, és mi meg válaszolunk.

:-))))

Előzmény: Er11 (31465)
Er11 Creative Commons License 2021.03.29 0 0 31465

Sziasztok!

 

Panelház nagyszobájában szeretnék nyílászárót cserélni. Ez egy egybefüggő panel: erkélyajtó és mellette 2 ablak, az ablakok alatt stadurpanel.

Elkezdtem nézegetni a műanyag ablakok paramétereit, aztán szembesültem vele, hogy inkább gyártót kellene választani. És egyre nagyobb a káosz a fejemben. Magáról mindenki azt állítja, hogy jó ablakokat forgalmaz és szerel be, de mint laikus honnan tudjam, hogy melyik megbízható?

 

Most már kezd kirajzolódni, hogy Gealan S8000 74-es vagy Veka Perfectline 76-os  profilból szeretném az ablakokat, három rétegű üveggel, melegperemmel.

Kérdéseim:

    1. Ha jók az értesüléseim Gealan profilból készít ablakot többek között a Marshall Kft. - Kál, az Ablakszerker, Gabo ablak - Székesfehérvár, a Rekord Kft. -           Nagykanizsa. Közülük ki a megbízható gyártó? (a Rekord ablakokat a Jola Cég forgalmazza, de már szinte gyanúsan olcsón, mi a vélemény róluk? Cégről és gyártóról.)

    2. Veka profilból gyárt a lengyel KNS és az itt nemrég olvasott Prémium Fenster System Kft is. A KNS ablakokat forgalmazó cégekhez képest olcsóbb lehet a magyar gyártó? Érdemes tőlük árajánlatot kérnem? Tapasztalatom szerint jóval drágábbak a Veka ablakok, mint a Gealanok. Tud ennyivel többet a Veka vagy a Gealan is megbízható? 

    3. A háromrétegű üvegnél mennyit számít a melegperemes megoldás?

 

Köszönöm a segítséget!

ganser Creative Commons License 2021.03.28 0 0 31464

 0,2-es hegesztést anno a színeshez találták ki.

Fehérnél is esztétikusabb,de sokkal gyengébb.

Saroktörés tesztnél a normál 3-as hegesztéshez képest kb harmadával gyengébbnek szokott

bizonyulni.

Bármilyen anyagot hegesztesz,sosem annál törik el,hanem mellette.

Előzmény: kiss_atti (31462)
Adanta Creative Commons License 2021.03.28 0 0 31463

Millió köszönet a hasznos válaszokért mindkettőtöknek!

 

"Itt is sokkal fontosabb a beépítés minősége, arra kell nagyon figyelni (ajánlott beépítő)."  - Tudnátok ajánlani megbízható beépítőket?

Egyébként a Google értékeléseken kívül hol találok ilyen ajánlásokat? (Ezek a gyárak a szerződött partnereiken keresztül értékesítenek, a beépítési minőségről nem nyilatkoznak)

 

 

Előzmény: epitkezes1 (31461)
kiss_atti Creative Commons License 2021.03.28 0 0 31462

4.  Ez esztétika kérdése, nekem sokkal jobban tetszik.

Jobb lengyel gyártók már akkor alkalmazták - és szállították ide (akár fóliás kiveztelben is) -, amikor mi még javában "elvoltunk" a "köcsög lengyel, olcsó ablak" bűvöletében.

:-))

 

Ha rossz a hegesztés, akkor a régi technológia mellett is elreped a varratnál(mellett) a profil.

 

A többi válasszal nincs gondom, jöhetnél gyakrabban, kevesebbet kellene írnom... ( Az 1-est jól látod) :-)

:-))

Előzmény: epitkezes1 (31461)
epitkezes1 Creative Commons License 2021.03.28 0 0 31461

Szia,

beírok egy magán véleményt,

ne mindig csak Atti válaszolgasson kereskedői szemmel :)

1. Nem ismervén magukat a gyártókat (bár ez a F. Future zRt gyanús, vajon ez a "régi" füzesabonyit Fenstherm x-edik reinkarnációja lenne?) mindkét ablak csúcsmodell, nyugodtan vehető. Ha nincs nagy árkülönbség, akkor a nagyobbikat venném.

2. Ha már ennyit költöttél a komolyabb hőszigetelésre, akkor nem vennék gyengébb ablakot, mert azt sem pár évre veszel, hanem 15-20 évekre. Egyszer kell megvenni és legyen akkor már előre mutató műszaki paraméterű.

3. 3 rétegű MD90esemeim vannak, nincs bennük melegperem. Gépi szellőztetés van (manapság az már kötelező), lecsapódás/páracsík nincs. Szerintem nem kell és én is láttam már felpúposodott gumi melegperemet, állati ronda volt.

4. passzolom, erről majd a szakemberek..

5. A RAL beépítés gépi szellőztetésnél a légtömörség miatt fontos, nekem van. De elég a DUO szalag, nem kell elszállni a technológiával. A hangszigetelésre is figyeljenek a beépítésnél, az még fontosabb! utólag eléggé költségesen javítható csak. Itt is sokkal fontosabb a beépítés minősége, arra kell nagyon figyelni (ajánlott beépítő).

6. nekem sosem volt 2 rétegű, de nem érzem, hogy villanyt kellene kapcsolni :) Szóval valszeg nem.

+1: az emelt hő- mellett a hangszigetelésre is érdemes odafigyelni főleg, ha zajos környéken laksz. De, mint az én esetemben is, elég ehhez egy f@sza hőszivattyú/klíma kültéri a szomszédban..

Remélem tudtam kicsit segíteni.

 

Előzmény: Adanta (31460)
Adanta Creative Commons License 2021.03.27 0 0 31460

Sziasztok!

 

Néhány kérdésben tanácstalan vagyok, tudnátok segíteni? Egy 15cm vastag utólagos szigeteléssel ellátott családi ház nyílászáró cseréjéről lenne szó. 

 

3 rétegű üvegezésű 4-16-4-16-4 VEKA 82 MD  (Königablak Tököl) vagy Fenstherm Future Passive 88mm  (Fenstherm Future Zrt. Füzesabony) nyílászárókban gondolkodtam eddig.

  1. A 2 közül melyiket választanátok?
  2. Szerintetek elég lehetne akár a VEKA 76 MD vagy a Fenstherm Future 75 AD melyek Uf  értéke 1,1 W/m²K a vastagabb profilok 1,0 W/m²K értéke helyett? Nem tűnik jelentős különbségnek ha az üvegfelületek szigetelési értéke lehet ugyanannyi.  
  3. Mi a véleményetek a melegperemről? Hallottam olyan esetet, hogy a műanyag elvetemedett, felpenderedett idővel. 
  4. Választanátok cérnahegesztést/nullás varratot? Igaz az, hogy még nem kiforrott technológia és van esélye annak, hogy elreped az anyag az illesztésnél?
  5. Folyékony membrános RAL beszerelést érdemes kérni vagy az már csak a passzív ház szintnél fontos?
  6. 3 rétegű üvegezésnél a 2 réteg után érzékelhető lesz, hogy kevesebb fény jut be a szobába? 

Bocs a sok kérdésért, remélem lesz türelmetek véleményt mondani. Előre is köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2021.03.26 0 0 31459

Várpalota, Prémium Fenster System.

Előzmény: Rita7107 (31458)
Rita7107 Creative Commons License 2021.03.26 0 0 31458

Köszönöm a tanácsokat, így fogom csináltatni!

 

Székesfehérvár környékén tudsz gyártót javasolni?

Előzmény: -!Gabesz!- (31457)
-!Gabesz!- Creative Commons License 2021.03.26 -1 0 31457

Szia,

 

A normális ablakos nem vállalja el a fa tokba építést, azt ki kell bontani a meglevő felsőtokos redőnyökkel együtt.

 

Az új nyílászárót az új ráépített felsőtokos redőnnyel együtt kell beépíteni a szabadnyílásba.

 

Én a Deccot nem ajánlom, szerintem még keresgélj.

Előzmény: Rita7107 (31456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!