Keresés

Részletes keresés

bujukcekmece Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74708
Ha van lehetőséged próbáld ki! Az, hogy ki milyet csinált az egy dolog! A haverom főzött kajsziból, jellegtelen lett...., akkor az már nem is alkalmas?:) Ennyit erről. A metiltől ne tarts, duma, mese, nagyon túlzó. A borban is van, és ott nem választod ki az elején a nagyját, mint a pálinkánál. Én Delavári szőlőpálinkát csináltam tavaly, jellegzetes labruskás, kellemes, nosztalgikus illatokat, ízeket varázsol a pohárba. Próbáld ki, használj pektinbintót, hűtve erjesztsed, hidegtűrő élesztővel!
Előzmény: porgolo (74702)
Cipurró Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74707

Nálam előfordult már,hogy enyhén opálos lett az ilyen bor.

Előzmény: sabrinho (74698)
deszegregator Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74706

Lelkes amatőr vagyok az ide kapcsolódó dolgokban, a hivatásomhoz értek, de az egy egészen más dolog....Örülök ha segíthettem!

Előzmény: Wassernyolcas (74692)
CefreTársaság Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74705

A barátom készített, jellegtelen, nem ízlik szesz lett. Idén újjászületett, mint bodza(virág) geist, újrapárolva.

 

Egy próbát megér, ha csak úgy van.

 

CT

Előzmény: porgolo (74702)
CefreTársaság Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74704

 Szia!

 

Ha ez a téma érdekel, érdemes egy látogatást tenni Pannonhalmán és/vagy Tihanyba a bencésekhez. Nagyon korrekt a technika s van néhány év gyakorlat.

 

 

 

 A lepĂĄrlĂł ĂŠs a biomassza fĹątőmĹą -  A lepárló és a biomassza fűtőmű  - olajleválasztó

 

 - hűtő, gyakorlatilag egy HMV tartály  - a folyamat

 

  - az üst, ideális lenne törkölyhöz is.

 

Üdv,

 

CT

Előzmény: pálinkás-doszi (74699)
kupeci Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74703

Minél több a kör egy bizonyos hossz mellett, annál nagyobb a cső belső ellenálása ami fékezi az áramlást.Kovetkezés képpen annál nehezebben jut át a benne utazó anyag.

Előzmény: pálinkás-doszi (74699)
porgolo Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74702

Szerintem is a cső hossz a lényeg.

 

Othello-ból akarok szőlőpálinkát csinálni, mi a véleményetek, érdemes, milyen lesz belőle? Magas metilalkohol tartalmától félek és a zamatára is kíváncsi lennék.

Előzmény: comad2 (74701)
comad2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74701

sok kis kör a hatékonyabb vagy a kevés nagy kör?

 

Ha amúgy a cső ugyanolyan hosszú akkor szerintem tökmindegy, ugyanakkora a felület.

Előzmény: pálinkás-doszi (74699)
Babar66 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74700

Néha-néha én is használok étolajat, (1-2 e.kanállal) de szerencsére nem leégés ellen, hanem az áthabzás megakadályozására. Még sohasem vettem észre, hogy ízben, vagy illatban átjött volna, vagy valami gondot okozott volna a párlatban.

Üdv!

Előzmény: sabrinho (74698)
pálinkás-doszi Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74699

Remélem hogy kellemes zamata és illata lesz az almának. Ha ez mind bekövetkezik akkor szépen üvegbe palackozom és úgy fogyasztom! :D Köszönöm a segítséget.

Egy másik kérdésem lenne hűtővel kapcsolatban. Nem üsthez kellene a hűtő, hanem egy illóolaj lepárlóhoz. A dolog még prototípus de lényegében illóolajat nyerünk ki hasonló módszerrel mintha cefrét párolnánk.

Na elég a beszédből a kérdés. A hűtőspirálnál melyik a hatékonyabb? Ha kis kört ír le a cső sokszor, vagy ha nagy köröket párszor? Fontos alapja lenne a dolognak hogy hirtelen kellene cseppfolyóssá válnia az illóolaj gőznek.  Víz keringetés lesz. A hűtőspirál kb 15 cm magas lenne. Csak kérdésem hogy sok kis kör a hatékonyabb vagy a kevés nagy kör?

Üdv.

 

 

Előzmény: Miklós1 (74659)
sabrinho Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74698

Olvastam régi hsz-ben a cefre főzés előtti étolajas "kezeléséről", hogy ne égjen le. Nekem van egy kis borom, melyet a saválló tartály aljáról gyűjtöttem és a tartály technológiája miatt tartalmaz egy kis élelmiszeripari paraffinolajat. Ha ezt így kifőzöm, ez az olaj sem okoz kárt a párlatban? (Elég macerás lenne külön választani, de ha muszály...)

Feriba51 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74697

Jobban mondva:

 

"Jó... de ne provokálj, mert én egy "galamblelkű" ember vagyok..." :-)))))))))))))))))))))

 

Jó nedűt, mindkettőtöknek!!!!!!!!

Előzmény: csalitos (74696)
csalitos Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74696

   Jó... de ne provokálj, mert én egy galamblelkű ember vagyok...

   Minden jót.

   Józsipapap

   Ui. ...az is csak egy állat...

Előzmény: Wassernyolcas (74694)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74695

Szia Hatóság. Ugyan a kérdésedre már többen is válaszoltak, én ezzel a két képpel csak azt szeretném megmutatni, hogy lehet a kávéfilteren történő szűrést meggyorsítani. Szóval, ha a szűrőpapírt nem közvetlenül a tölcsérbe tesszük, henem ezekbe a szintén szűrőkbe, akkor szinte megháromszorozódik a szűrési sebesség. A papír ugyanis nem tapad a tölcsérhez, szabadabb rajta a folyadék átáramlása. Üdv. W8.

Előzmény: Hatóság0301 (74630)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74694

Józsipapa! Látom, résen vagy! Nincs semmi harag, csak nem tudtam megnyugodni, legalább egy rejtett válasz erejéig. Mondta is a feleségem, hagyjam a csudába az egészet. Tudod, egy életen át ehhez hasonlókat számolgattam, több, mint húsz évig tanítgattam is. A szmájlikkal meg hadilábon állok. Nagyon üdv. W8.

Előzmény: csalitos (74693)
csalitos Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74693

   Figyelek ám!

   "Na, látom jó tanuló voltál az oskolában. Tudod, "vak tyúk is talál szemet"  :-)), ráhibáztál. A két sürűség közötti külombség 8,1 %. Mivel a térfogatváltozás és a súly közöt egyenes arányoság áll fenn, igy a térfogat is 8,1 %-ot válozik. 10 l-ről 10,81 l-re 100 Co hőmérséklet növekedésnél.

   Minden jót.

   Józsipapa"

Ui: Nem értem mi ez a sértődött hangnem. Tetszel látni azt a kis mosolygós szmájlit? Ésrevetted, hogy a te számitásodra javítottam a kapásból bemondott hülyeségemet. Ezek szerint a kis fejecskédet kellett volna megtapicskolnom?

Előzmény: Wassernyolcas (74692)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74692

Több területen is szakembernek látszol. A pálinkafőzés területére szoritkozó hozzászólásaidat mindig figyelemmel olvasom, egy-kétszer nekem is adtál jó tanácsot. Köszönet érte. 

Én csak az élet egy kis szeletén gondolom magam annak (szakembernek), a közeli napokban mégis azt kaptam itt, hogy "vaktyúk is talál szemet". Üdv. W8.

Előzmény: deszegregator (74603)
vasbicikli Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74691

Nincs (egy főzőnyi adagokat cefréztem, 1-2 hetes fordulókkal), de majd almából vagy körtéből lehet hogy lesz akkora tétel, ami objektív összehasonlításra ad módot. Addig meg marad a szubjektív ;)

Előzmény: kupeci (74688)
soldy53 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74690

Kedves fórumtársak!

Szeretnék társulni Gyálon vagy környékén 50 liter körte cefre és kb.30 liter magvalt szilva cefre főzéséhez. Ennyit a főzők nem vállalnak de sajnálnám kidobni ilyen gyümölcs-szegény évben. Eszközöm nincs, igaz nem is értek hozzá, ezért kérek segítséget hátha valaki társulna. A cefre még nem forrt ki, de jó uton jár:-)

E-mailem publikus.

Köszönettel:

Miklós

 

barkócza Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74689

Az a helyzet, hogy annak idején megmértem, de már nagyon régen nem használok Zimopecet, áttértem Lallzymére. Lehet, hogy rosszul emlékszem.

Előzmény: gombászok (74572)
kupeci Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74688

...kíváncsi vagyok én is  hatására, gondolom van ugyanazon cefréből főzött (nem rézlemezes) minta az összehasonlításhoz.

Előzmény: vasbicikli (74684)
vasbicikli Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74687

Elnézést, hogy lábbal tiprom a rezes szakmát :) , de a teljes felület kihasználása érdekében nem akartam kerekre nyírni, csak  laposra kalapáltam és ütöttem rá egy lyukat. Kísérletnek megteszi, aztán ha véglegesíteni akarom, majd kerítek egy beleillő kerek darabot.

Egyébként valószínűleg a deflegmációnak se tesz rosszat ez a betét, de ez csak sejtés, nem vettem fel szeszfok/térfogat görbét.

Előzmény: rézműves1 (74686)
rézműves1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74686

...elég bizarr látvány (tudom, ingyé volt), de ennél jobb hulladékot tudtam volna adni...

Előzmény: vasbicikli (74684)
rézműves1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74685

...pályinkás jó reggelt...

vasbicikli Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74684

A rézfelület növelése érdekében egy kísérleti rézlemez betétet applikáltam a főzőmbe.

Hulladék ablakpárkány darabból reciklálva.

Kb egy tenyérnyi hely van a lemez és a fedő között...

... amint ez oldalról is látható

Ez a kis rugós pillenpatty tartja (rozsdamentes bicikliküllőből tekertem)

 

Egyet főztem vele, technikai gond nem merült fel, ízlelési eredményekkel később jelentkezem.

vf1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74683

Pálinkás jóreggelt! 

  

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  

Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok, videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

http://www.snapszmester.try.hu/ 

 

Szárított fajélesztők hatása                   Hagyományos kisüsti eljárás.

 

Miklós1 összegzései a ph beállításról     Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről

 

Előzmény: vf1 (72602)
Cipurró Creative Commons License 2012.09.10 0 0 74682

Fordítva sztem hatékonyabb lenne:-)

Előzmény: Inkman (74667)
gorbekukac Creative Commons License 2012.09.09 0 0 74681

Köszönöm a gyors választ.

 

Akkor a maradékot lefőzöm, aztán az alszeszt szellőztetem 2 napig és csak utána párlom le még egyszer. Az üstöm az saváló és duplafalú, amiben tisztázok az szimpla, mindkettőre ua. az a réz sisak megy rá.

 

Mit értesz az alatt hogy óvatosan?

 

 

Még egyszer köszi.

 

Hiába itt mindig csak tanul az ember.

Előzmény: firekiller (74674)
rézműves1 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 74680

...itt-ott még a bérfőzdékkel is komoly bajok vannak...kedves ismerősöm "lepett" meg (sikerült)

egy kis szabolcsi jonathán-pálesszel...emlékeimben rögtön előjőttek a majd 30-évvel ezelőtti almafőzéseim, még az íze is felsejlett, de nagy csalódás lett a vége, mert iszonyú utópárlatos volt...szerintem sok rohadt is volt már benne, úgyhogy az "élmény" elmaradt...

 

...a "műhelyszag" jobban tetszik......kicsit magasnak tűnik, de a belső üst inkább

"négyzetes"...átmérő 33-cm, magasság 35-cm...de úgy is csak 28-30-ra töltjük max...

Előzmény: szilvakukc (74665)
firekiller Creative Commons License 2012.09.09 0 0 74679

Darabig vízzel (főztem) csináltam , de egyszer leszökött a víz a fólia alá és a törkő teteje el kezdett pimpósodni.

A macskaszart nem kell válogatni, érződik az első lapátnál:-))))

 

Előzmény: snapszmester (74676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!