Keresés

Részletes keresés

LZep Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12567

( képzőket, ragokat egyeztesd kérlek, trehányul irtam sok hibával ... bocsi )

Előzmény: LZep (12566)
LZep Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12566

Eddig is voltak olyan irott szabályok, hogy ikerszülést veszélyeztetettnek kell tekinteni. Néha elfordul, hogy simán megszüli, de mégiscsak veszélyesebb. Meg idősebb anyuka nagy baba mint a vállelakadt...

 

És azt az orrszondázás-elutasitás is életveszély. Volt itt a fórumon egy topictárs, az unokája született orrnyilás-atreziával és az igen komoly baj, megfulladhat ( a Gerébnél született meg is fulladt, a topictárs unokája meg pár nap inkubátor&monitor&mütét után egészségesen távozott a kórházból )  Tudom ezek nem extrém gyakori rendellenességek, évenet féltucat ha születik ilyen bajjal, de az anyukák nem tudatnak az összes létező komplikációral, mig a szakembereknek illene tudnia róla  és tenni ellene, hogy egy apró rendellenesség miatt ne halljon meg egy egyébként egészséges újszülött.

Előzmény: Dogfüggő (12562)
izukul Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12565

"az un. profizmusra törekvés kifejezetten a jónak hitt ámde pokolba vezető út iskolapéldája... ugyanis a legfőbb teremtőerőt, az emberi kreativitást gátolja"

 

A profizmus mögött az a felismerés áll, hogy az emberek meglepően kis része kreatív, aminek folyományaként igen nagy baromságokat fog tenni, ha kreativitást igénylő feladatot kap.

 

Másrészt az a fajta kreativitás, hogy hogy lehet másra való eszközök és sok-sok munka befeccölésével elérni valamit, amire egyébként van kész, (a kezelő szempontjából) faék egyszerűségű megoldás, nem igazán értékes számomra. Nagyon rossz kihasználása az erőforrásoknak.

 

A nagy magyar mocsár pont ezért olyan, amilyen: az emberek kreatív energiái elmennek parkolásra, adózásra, OEP pontvadászatra, háztáji buherára, csupa olyan dologra, ami simán eldöcögne 0 ilyesmivel, aztán amire tényleg kéne az a "teremtő erő", arra rohadtul nem jut semmi. Akinél meg mégis, arra nagyon-nagyon hülyén néz az egész társadalom, és igyekszik hamar kivenni a képből.

Előzmény: Antisystem (12555)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12564

No de Caran!

Hiszen neked előítéleteid vannak!    : )

Előzmény: Törölt nick (12563)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12562

Én is zavartan emésztgetem itten ezt a különös jelenséget, hogy bármiben is egy platformra kerültem KDNP-s képviselőkkel...  : ))

 

Ellenben a Ha eddig nem tartott be szabályokat, akkor eztán sem fog azért nem stimmel, mert eddig egyáltalán nem vonatkoztak az otthonszülésre szabályok; épp ez volt a fő gond, hogy totál szabályozatlan.

Tehát simán elképzelhető, hogy Geréb betartaná a szabályokat - most, hogy léteznek.

Előzmény: LZep (12561)
LZep Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12561

Kivételesen egyetértek a KDNP-s képviselkkel, akik kegyelmet kérnek. Mármint az indokkal.

 

Nem szimpatikus Geréb, nem kedvelem az ilyen flúgos, megszállott fazonokat, de ha egyetlen olyan kórházi ngyógyászt se csuktak le eddig, aki súlyos szakmai hibát vétett , akkor Gerébet se kéne újra bezárni ( sokáig volt vizsgálati fogságban )

 

Viszont az eltiltás jogos. Ha eddig nem tartott be szabályokat, akkor eztán sem fog...

Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12560

Ráadásul az elhúzódó szülés, ami nagyon gyakran annak a következménye, hogy nincs meg a szüléshez szükséges lelkiállapot, egyértelműen rontja a gyerek esélyeit.

Előzmény: Antisystem (12559)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12559

Hát, ez nehezen cáfolható, tekintve, hogy a magzat a szülési folyamat 9x%-ban az anyával fizikailag összekötve, a "foeto-materiális egység" (micccssoda szó:)))) részeként létezik... és hát az anya összes stresszhormonja gátlástalanul átkerül a magzatba...

 

ÜdV 

Előzmény: Dogfüggő (12558)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12558

Dehogynem szempont. A gyereknek ott a legjobb, ahol az anya biztonságban érzi magát, mert ott halad jól a szülés.

Láthatólag nem olvastál vissza.  : )

Előzmény: benzinrobot (12556)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12557

Nem, ez az, amiről csak fikciók vannak, lévén az érintett nem tud nyilatkozni a dologról... ezért azután bárki nyugodtan felhasználhatja bármilyen irányú érvelésben, hogy, "SZERINTE a gyereknek..." ... ahogy fel is használja mindkét tábor...

 

ÜdV

Előzmény: benzinrobot (12556)
benzinrobot Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12556

Talán azt is figyelembe kellene venni, hogy a születendő gyermeknek hol a legjobb. De láthatóleg ez nem szempont.

Előzmény: Dogfüggő (12535)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12555

Látod, én nem egészen így vagyok ezzel... szemlélődve a körülöttem lévő világban azt látom, hogy az un. profizmusra törekvés kifejezetten a jónak hitt ámde pokolba vezető út iskolapéldája... ugyanis a legfőbb teremtőerőt, az emberi kreativitást gátolja...

(azért ezt a kényszer néha be is láttatja, amire 1 hónapja még szakrendelés szakorvosa kellett, azt ma már egy szakorvosjelölt is teheti)

 

ÜdV

Előzmény: izukul (12554)
izukul Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12554

Mondjuk én nem szeretem csak simán "szakmai önállóságnak" hívni azt, amikor mindenféle megfontolásokból olyan dolgokat bízunk emberekre, ami nyilvánvalóan túlmutat a képzettségük, leterheltségük és felszereltségük adta kereteken, aztán fennen mutogatni, hogy volt, aki meg tudta oldani közvetlen közveszély okozása nélkül, tehát igenis lehetséges a dolog, igazam volt a feladatok osztásakor, sőt, léphetek is tovább ugyanerre...

 

Én azt hívom szívesen szakmai önállóságnak, amikor (de facto és de jure egyaránt, ugyanúgy) egyértelmű, hogy kinek mi a dolga, és annak a dolognak vannak valódi mérlegelést igénylő részei, amibe alapesetben nem pofáznak bele más személyek.

Előzmény: Antisystem (12553)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12553

És egyébként mi az a politika,ami mögötte áll,és Te nem értesz egyet vele?

Hát pl. elárulom neked, hogy az általam nemes egyszerűséggel általában csak kompetenciagörénység-nek titulált történet kifejezetten a Nyugat "vívmánya" - ugyanis általában piaci lobbyérdekek állnak mögötte... ez az ember amerikai gondolkodásuként pont a keleteurópai rendszerek gyakorlati lényegét nem fogta, ugyanis arra szocializálódott, hogy az emberek azt csinálják, ami a jogszabályokban áll... Na ehhez képest a "szovjetizált" idők meg úgy működtek a gyakorlatban, hogy volt ami bele volt írva a jogszabályba ami, és volt egy jó széles szürke sáv, ahol az emberek élhetővé tették az életüket... ő itten leírja, hogy "mert a szovjetizáltakban a szülésznők az orvos rabszolgái" oszt merem állítani, hogy az USA nagyobbik részén (tagállamai zömében) soha nem volt akkora gyakorlati önállósága és cselekvési szabadsága annak a szülésznőnek vagy nővérnek, mint mifelénk... köszönhetően a magyar ügyeleti rendszernek pl.

 

ÜdV

Előzmény: rizsa31 (12546)
annie999 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12552

Mindenki abban van. Akinek szerencséje van, nem kell szembesülnie ezzel.

Előzmény: rizsa31 (12547)
annie999 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12551

Pláne.

Előzmény: izukul (12548)
izukul Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12550

Nem tudhatom, én pasi vagyok... :)

Előzmény: rizsa31 (12549)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12549

Örülök,hogy ezt mondod.

 

A nőket úgy látszik,hogy jobban lázba hozza  M. Wagner beszéde,mint a pasikat.

Vajon miért?

Előzmény: izukul (12544)
izukul Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12548

"kizárólag a csecsemő intenzív ellátásának esélye miatt."

 

A legtöbb kórházban ilyen nincs.

Előzmény: annie999 (12543)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12547

5 gyerekkel neked van itt a legtöbb szülési tapasztalatod,asszem.

Elég kiszolgáltatott helyzetben lehettél.

Előzmény: annie999 (12543)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12546

Nem csak politikai beszéd.Az a te bajod,ha csak a politikust látod a pasiban.

 

Az általad citált önrendelkezésről is szól.És egyébként mi az a politika,ami mögötte áll,és Te nem értesz egyet vele?

Előzmény: Antisystem (12541)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12545

Amcsiként nemcsak azt tudja,merre van Mo.,még a törinkről is van vmi fogalma.

Hát, azért Brüsszel ismeretében sokan érzünk némi édesbús nosztalgiát a Kreml-es idők után, amikor még nem szabták meg idegen 6almak, hogy nálunk lehet-e 100-as villanykörtét kapni, lehet-e görbe az uborka, kaphatsz-e vény nélkül Algopyrint...

 

ÜdV

Előzmény: rizsa31 (12540)
izukul Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12544

Szerintem se.

Előzmény: rizsa31 (12536)
annie999 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12543

Öt gyereket szültem, a legnagyobb húsz éves, a legkisebb másfél. Ők ketten császárral születtek, a középső három természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül. Az első szülésbe majdnem belehaltam a szülészorvos - telefonon elrendelt - hibás beavatkozásai miatt. Hetekig küzdöttek értem az intenzív osztályon. Én magam ennek ellenére sem mernék otthon szülni. De. Ez nem a szülészeti osztályok érdeme, kizárólag a csecsemő intenzív ellátásának esélye miatt. Mert soha sehol nem találkoztam az embertelenségnek és a lekezelő gazemberségnek olyan fokával, mint a szülészeteken. És nemcsak az orvosokra igaz ez. Sokat gondolkoztam rajta, hogy mi lehet ennek az oka. Ez lenne a "női beavatás" formája a mi társadalmunkban? Ki kell állnunk a magány, mellőzöttség, megalázottság, kiszolgáltatottság próbáját életünk legnehezebb óráján, hogy valódi asszonyokká válhassunk? Ezért nincs együttérzés, türelem, emberség a láthatáron sem?

Számtalan borzasztó dolgot láttam, ami kórházi orvosok nemtörődömsége miatt történt. Nincsen biztonság az anyák számára, ezt ki merem jelenteni. Feküdhetsz a szülőágyon, orvosoktól körülvéve, halálfélelemmel tele úgy, hogy a segítség távolabbinak tűnik, mintha a tajga közepén egyedül lennél. A babák számára is csak akkor kezdődik a biztonság, amikor a gyerekorvos veszi a kezébe, a szülés alatt bármi megtörténhet.

Elolvastam a cikket, mely szerint magas nálunk a halálozási arány. Egy cseppet sem lep meg.

Ahogy az sem, hogy Ágnesnek kínpadra kell jutnia néhány szakmai hiba miatt, miközben senki máson nem kérik számon, sőt. Ez egy ilyen társadalom, kegyetlen, tekintélyelvű, más dolgába nagy mellénnyel beleugató. Ja és képmutató, mert úgy tesz, mintha a gyermek érdekeit nézné. Egy dolgot érzek ezzel  a koncepciós perrel kapcsolatban. Undort.

 

rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12542

De minden egyes konferencián a Szovjetuniót egy férfi orvos képviselte. Én erre azt mondtam nekik: „Nem, nem! Küldjenek egy bábát!“ – erre tipikus szovjet válasz jött: „OK, nem gond.“– majd újra egy orvost küldtek.

 

Ez egy jó észrevétel.

Előzmény: rizsa31 (12532)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12541

Politikai beszéd, ami a gyakorlati valóság ismeretének teljes hiányáról tesz tanúbizonyságot... ilyen alapon meg mi a faxnak hallgassam, amikor én meg a túloldalra vagyok elfogult (na yo, nem ennyire talán), de legalább annak alapján, hogy éltem, meg élek benne...

 

ÜdV

Előzmény: rizsa31 (12536)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12540

S ez problémát jelent Magyarországon! Az elmúlt 50 évben szovjet ellenőrzés alatt éltek, előtte német ellenőrzés alatt éltek, azelőtt is folyamatos ellenőrzés alatt éltek, tehát mindig mások mondták meg, hogyan éljenek.

 

Amcsiként nemcsak azt tudja,merre van Mo.,még a törinkről is van vmi fogalma.

Előzmény: rizsa31 (12532)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12539

Én érdeklődve olvastam el.Érdekesek a személyes élményei.

 

Mivel nem értesz egyet benne?

 

 

Előzmény: Törölt nick (12537)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12538

http://www.szuleteshaz.hu/demonstracio-gereb-agnesert-%E2%80%94-ekes-ilona-levele/

 

Ékes Ilona levele.Jól beszél,de nincs mögötte támogatás.

Előzmény: izukul (12190)
rizsa31 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 12536

Szerintem azért ennyire nem sz.r...

Előzmény: Antisystem (12534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!