Keresés

Részletes keresés

kertészboy Creative Commons License 2007.04.19 0 0 74
Az enyémek még nem kezdték el szétbontani a leveleket, lassan de biztosan növögetnek.
Előzmény: laattila (73)
laattila Creative Commons License 2007.04.18 0 0 73
Sziasztok hogy vannak a kálák??Kiara örülök hogy a tied is megindult szépen a fejlődésbe.Az enyémek nagyon beindultak , remélem nemsokára virágot is fognak hozni.


Tartomo Creative Commons License 2007.04.18 0 0 72
Még szerencse! Az enyém is szépen hajt. Nekem   csak 2  hajtása van, de azok mindketten nagyon szépek, antociános elszíneződése van a szárának, ami mostanra kezd átmenni zöldbe. Holnap teszek majd fel képeket. A tiedet is szívesen látnám!:)
Előzmény: Kiara25 (71)
Kiara25 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 71
Az enyim is egyre nagyobbacska, már 5 kis hajtáska van rajta :) A munkahelyen ma nagyon megíjedtem, mert elkezdett esni egy kis eső sok-sok jéggel, és szegényke nem volt teljesen védett helyen, de szerencsére nem lett semmi gond, mert a szél épp jó irányba fújta a jégdarabokat :)
Tartomo Creative Commons License 2007.04.13 0 0 70
Nagyon szépek, milyen fajták?
Előzmény: gabah (69)
gabah Creative Commons License 2007.04.13 0 0 69

na, ez mar valamivel jobb lett...tul nagy volt az eredeti kep, es csak ilyen benan sikerult lekicsinyiteni, bocs

de azert szepek, nem?;-)

Előzmény: gabah (68)
gabah Creative Commons License 2007.04.13 0 0 68
Előzmény: gabah (67)
gabah Creative Commons License 2007.04.13 0 0 67
hat ez nem igazan ugy jott ossze, mint ahogy az en szerettem volna....na meg probalkozom...
Előzmény: gabah (66)
gabah Creative Commons License 2007.04.13 0 0 66
Calla
Előzmény: gabah (65)
gabah Creative Commons License 2007.04.13 0 0 65
Szep kalas reggelt minden kedves kala rajongonak! Nezzetek el nekem, hogy ekezet nelkul irok, ugyanis kulfoldon elek....kuldok nektek egy kepet az en dragasagaimrol, amit eletem parjatol kaptam nemreg. Ezen kivul van meg egy gyonyorusegem, amit en nevelgetek, de errol meg nincs foto...
laattila Creative Commons License 2007.04.12 0 0 64
ha már két hajtás kibujt akkor nem lessz semmi gond csak a locsolással vigyázz.
Szerintem beszerezhetsz már most többet is(ajánlom a hófehéret szerintem nagyon szép) akkor majd rakj fel képet.
Előzmény: Kiara25 (63)
Kiara25 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 63
Épp a mai viszgálódásomkor vettem észre, hogy 2 picurka kis hajtás kibújt a föld fölé :)) Remélem innen már nem lesz gond, majd ha kicsit többet lehet látni belőle megmuti. Már nagyon várom, hogy milyen is lesz -különösen mert ez az első próbálkozásom, ha sikerül jöhetnek sorban a tesók is :)
Előzmény: laattila (62)
laattila Creative Commons License 2007.04.12 0 0 62
kiara mi van a káláddal??van valami változás??remélem majd beszámolsz hogy hogy van a kálád.
Tartomo Creative Commons License 2007.04.06 0 0 61
Én március 10.-én ültettem el a gumókat, és 2 hétre az ültetés után már kiraktam a teraszra. Azóta is kint van. Itt mostanában nem volt fagy, és a reggelek is viszonylag melegek(5-8o fok). Viszont mikor felkel a nap rögtön 10 fok van a teraszon, és ez a nap folyamán felmegy 15-20-ra is.
Kiara25 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 60
Azt nem igazán tudnám megmondani! A bolban lévők közül kiválasztottam a legnagyobbat. Olyan kicsit hosszúkás 7-8 cm, és 4-5 cm széles.
Előzmény: laattila (59)
laattila Creative Commons License 2007.04.06 0 0 59
mekkora a gumó átmérője??
ha látsz rajta hajtást akkor már nem lessz semmi gond.
Előzmény: Kiara25 (58)
Kiara25 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 58
Nekm úgy tűnik nincsen nagyobb gond. A gumó kemény nem látok rajta semmi elváltozást, a gyökere is szépnek tűnik. Találtam egy pindurka hatást is :)) Azt hiszem hagyom a mostani helyén, nem akarom sokkolni szegénykét! Ha max 2 hét alatt nem kezd el látványosan hajtani, akkor ismét vizsgálódni kezdek :) Ha látok valami újat jelentkezem! Köszi a tanácsokat!
Előzmény: laattila (56)
kertészboy Creative Commons License 2007.04.06 0 0 57
Sziasztok! Tavaly kinek mennyi ideig virágoztak a kálák? Nem egy virágról van szó hanem úgy a szezonban?
laattila Creative Commons License 2007.04.06 0 0 56
Na hogy van a gumó??
Ha elfogadsz még egy tanácsot akkor ne hordozgasd mert a hirtelen nagyobb hőmérsékletváltozást egyik növény se szereti (sokkot kap), vagyis vagy tartsd bent mig megindul vagy kint.De ha ugy hordozgatod hogy a kinti és a szobai hőmérséklet között nincs nagy különbség akkor nyugodtan megteheted.
Előzmény: Kiara25 (55)
Kiara25 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 55
Túlöntözve nem hiszem hogy lehet, azzal nagyon vigyáztam. Holnap majd óvatosan megvizsgálom a gumócskát, remélem nem találok semmi rosszat! Azt hiszem megfogadom a tanácsokat és legalább éjszakánként behozom. (én március első napjaiban ültettem)
Előzmény: laattila (54)
laattila Creative Commons License 2007.04.05 0 0 54
Kiara ha azt szeretnéd hogy gyorsan meginduljon és nöjjön akkor vidd be a szobába ott biztos megindul. de ha már látod a hajtásait akkor nyugodtan vissza kirakhatod. De ha most kinthagyod akkor se lessz baja. Öntözni milyen gyakran szoktad?? mert ha túlöntözted akkor lehetséges hogy kirothadt. Nagyon érzékenyek a túlöntözésre a gumói. Lehet érdemes lenne egy picit megbolygatnod és megnézned hogy mi van vele(de ezt nagyon óvatosan csináld).
Amiket felraktam a hozzászólásomban azokat február 22-én ültettem.
Előzmény: Kiara25 (53)
Kiara25 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 53
Kb 10 napja vannak kint, azóta nálunk sem volt 3-4 foknál hidegebb, és a terasz bár nem zárt, de fedett, és 1-2 fokkal ott mindig melegebb is van. Ha nem kezd el hajtani még pár hétig akkor azért elkezdek aggódni. Legrosszabb esetben vennem kell még egyet, de azt azért nem szeretném :(
Előzmény: agicza (51)
laattila Creative Commons License 2007.04.04 0 0 52
szia én kecskeméten lakom és itt most 9 fok van. Azért nem jó neki a meleg szoba mert hajlamos a megnyúlásra és akkor a levelek szárai eltörnek.kedvesemnél hajnalban ugyanugy 0-5 fok van mint nálad és szépen nőnek a kálái főleg a fehér szép nagy már.
Előzmény: agicza (51)
agicza Creative Commons License 2007.04.04 0 0 51
Szia, nagyon jó, hogy nálatok ilyen idő van, vagy hogy enniyre bátran kipakolod őket, én maradok a 'fázós' növény kényszerképzeténél, azzal bajt biztosan nem csinálok. ;-) Az itteni 0-5 fokos hajnalokra meg inkább nem bízok még semmit, ami fagyrézékeny.
Előzmény: laattila (50)
laattila Creative Commons License 2007.04.04 0 0 50
Szerintem nyugodtan kinthagyhatja, nem lessz semmi baja. Abban igazad van hogy a fehér kála afrikai származású, de ha visszaolvastál volna Kiarának szines kálája van amit Új-Zélandon nemesítettek ki. De akár fehér akár szines kála ebben az időben kint maradhat már estére is. A kedvesem a fehér káláját már február végén kirakta a teraszra, és az én káláim is kint vannak már legalább 2 hete és szépen nőnek.Ha nem hiszed itt vannak a képek.

Előzmény: agicza (48)
agicza Creative Commons License 2007.04.04 0 0 49
Mármint mondd, te jó ég... ~:-O
agicza Creative Commons License 2007.04.04 0 0 48
Ugye, most csak viccelsz, hogy _odakint_ tartod ebben az időben???!! Monnd, hogy az a terasz zárt és fűtött! Vagy szállítod ki-be reggel és este? Akárhogy is, jó, ha nem fagysztottad ki, ez trópusi növény, májustól szeptemberig van kint a helye... Be vele a fűtött lakásba, szobahőmérsékletre, ha még nem késő.
Előzmény: Kiara25 (47)
Kiara25 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 47
Az enyim a ház oldalánál, a taraszonn van, egész délelőtt süti a napocska. Lehet, hogy az esti hűvösebb idő miatt nem kezd még ébredezni :(
Előzmény: agicza (46)
agicza Creative Commons License 2007.04.04 0 0 46
Persze, hogy nehéz, de érdemes. ;-) (Csak apróbetűvel: amikor anno én is türelmetlenkedtem, akkor megcsináltam azt, hogy a tetejéről leáztattam a földet, hogy lássam, ad-e valamilyen életjelet a gumó, ti. aprócska rügykezdeményeket, aztán amint megláttam őket, sürgősen szórtam rá a földet és locsolással tömörítettem, nehogy kárt tegyek véletlenül benne...) Könnyen lehet, hogy 'csak' lusták a tieid, mert már az enyémek is nekiindultak a szezonnak, méghozzá gőzerővel, a tavaszi meleg napsütés az ablakok mögött nekik is jót tesz. :-)
Előzmény: Kiara25 (44)
Kiskertész Creative Commons License 2007.04.02 0 0 45

Én is beültettem már a gumókat, mert elkezdtek már hajtani. Olyan 1 cm-es a hajtás némlyiken. :))

Előzmény: Tartomo (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!