Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2020.01.20 0 0 13709

Kedves Droy,

 

sehol nincs Select Air. Szerintem még beragadt készlet sem, talán egy-két régi kiállítási mintadarab 90-es méretben, de ezt sem gondolnám. Az lehet, hogy bizonyos honlapokon fent maradt vagy fent hagyják, de nincs kiállítva, nem rendelhető. A termékkel egyébként semmi gond nem volt, a Hilding lengyelországi gyárának a szortimentjében volt benne, a magyarországi piacot a HIlding egy másik gyárából kezeli, ahol ez a termék nincs a választékban és messzemenően nem voltak akkorák a magyarországi számok, hogy külön a mi kedvünkért beillesszék a terméket gyártásba.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: DRoy (13708)
DRoy Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13708

Kedves László, Gabo

 

 

holnap megyek a fővárosba, és tervezek elugrani a két nagy bolt egyikébe, és végigpróbálgatom a beszélt matracokat.

A Giga-nal látom még van az Air Select.

Miért lett vajon kifutó modell? Nem vált be hosszú távon az arnitel rugó, mint ötlet?

Előzmény: gabo011 (13644)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13707

Ha jól emlékszem a kommentekre, mintha a hiba lett volna előbb, és utána az okok keresése.

Előzmény: Alváskultúra (13701)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13706

Pedig elég lett volna, ha vesz néhány rekesz sört, annak is van súlya :)

Előzmény: Varshi (13704)
Tony41 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13705

Tisztelt Uram!

 

Az alábbiakról szeretnék érdeklődni. Bár sok fórumot megnéztem, nem teljesen értek a témához, emiatt elnézést, ha nem megfelelő megnevezéseket használok.

 

Van egy, még az 1990-es években Németországban, a Zauner cég által gyártott és onnan behozott, 90x200 cm-es, Tangloflex márkájú faágyam. Az ágy ágyráccsal ellátott, 26 rugalmas léces, ebből 6 állítható keménységű. Az ágyrács a 4 sarokponton külön sarokvasalattal pluszban rögzített. A matraca (valószínűleg táskarugós volt, habbal a tetején) már teljesen tönkrement, új matracot szeretnénk.

 

A szempontok: viszonylag tartós legyen, és egészségpénztárra elszámolható. 100 kg-os súlyra kellene, de Időként két személy is használja (egyikük 90-100 kg, másikuk kb. 50 kg), mindkettő kezdődő gerincproblémákkal. A matrac a nyomást ossza el, hogy az eltérő súlypontok miatt ne deformálódjon a matrac. Ne legyen nagyon kemény, mert nem ahhoz vagyunk szokva. És lehetőleg Szegeden vagy Szeged könyékén kipróbálható legyen.

 

Az ágyrácsnál a matrac kerete a hosszanti oldalakon 5 cm-rel magasabb, a lábvégnél 17 cm-rel, a fejvégnél pedig 22 cm-rel (támlák). Ezt azért említem, mert az eredeti matrac új korában kb. 15cm-es volt, és ha vastagabb szükséges, remélem, nem csúszik ki a keretből.

 

Segítségét előre is köszönöm!

Varshi Creative Commons License 2020.01.19 0 0 13704

Esküszöm első pillantásra azt hittem, vett két 10 kg-os súlyzót, és elkezdett edzeni (a topik hatására). Utána olvastam csak el rendesen.

A valóság olyan csalódást keltő...

Alváskultúra (X) 2020.01.19 0 0 13703

.. Dunába víz...

Előzmény: _MrB_ (13700)
Hooshee Creative Commons License 2020.01.19 0 1 13702

Ez egy zónázott matrac. Nemhogy normális, ha ugyanolyan terhelés mellett másképp viselkedik különböző pontokon, hanem így kell lennie.

Előzmény: deli.gabi (13699)
Alváskultúra (X) 2020.01.19 0 0 13701

Kedves Deli.Gabi,

 

nem esik a magasságvesztés kategóriába. Amennyiben mindenképpen hibát szeretnénk találni egy matracban, azt persze lehet, kérdés, hogy amennyiben nem indokolt- érdemes-e? Az egy centi a felületen mérve semmi esetre sem garanciális esemény és minden matracnak a medence rész lágyabb lesz mint máshol. Tényleg érdemes átgondolni. Természetesen ezekkel nem ért egyet, úgy nem kell semmilyen gyártóra sem várni, a békéltető testület segít az ilyen ügyekben is, gyorsak, korrektek, segítőkészek.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: deli.gabi (13699)
_MrB_ Creative Commons License 2020.01.19 0 0 13700

A váll és csípő zónájában süllyedhet mélyebbre, az tervezett történet, nem hiba.

Előzmény: deli.gabi (13699)
deli.gabi Creative Commons License 2020.01.19 0 0 13699

Köszönöm a tippet!

 

Többek közt a te üzeneted hatására szereztem néhány súlyzót, és elhelyeztem 10kg-ot a matrac két pontján. A gödörben kb 4cm-rel jobban besüllyedt a matrac, mint a dombon.

 

Reménykedem, hogy a január nem túl erős a kereskedelemben, és most hamar reagálni fog az isbir.

 

Ez a jelenség egyébként, hogy ugyanakkora terhelés hatására különböző pontokon különböző mértékben nyomódik be a matrac, ez a magasságvesztés kategóriába tartozik?

 

Előzmény: Beer Monster (13695)
Alváskultúra (X) 2020.01.14 0 0 13698

Szia Bikeband,

 

párnát is alapvetően próbálni érdemes valami hasonló (legjobb esetben ugyanolyan) matracon, mint ami otthon van. Annyi lenne a cél, hogy oldalt fekve az egyenes gerincoszloppal megegyezően a nyaki gerincrész is közel egyenes legyen. Tapasztalatom, hogy amennyiben a fej egy kicsit magasabban van, az még elviselhető, mert a tökéletesen vízszint esetében az embernek olyan érzése van, mintha lefelé esne a feje. Ahogyan az alvási szokásokban, úgy a párna felhasználásban sem vagyunk egyformák. A fegyelmezett (Ursulák a matracos posztereken) alvókon át a párna gyűrögetősön keresztül mindenféle felhasználó megtalálható a palettán. Itt egy részről ugyanaz lesz érvényes, mint a matrac választásnál: nem érdemes túl nagy ugrást csinálni. Ez annyit jelent, hogy aki eddig nagypárnával és kispárnával aludt, ő nem fogja egyik pillanatról a másikra megszokni az anatómiai kontúrpárnák világát.

 

Léteznek már olyan szabadalmaztatott párnák, mint pl. az M Line Athletic párnája, amelyik egy sor ilyen jellegű problémát megold, hanyatt- és oldalt fekve is kényelmes, légáteresztő, stb. Ezek a párnák pl. most januárban érkeznek az országba.

 

https://youtu.be/AttJj4nSQkk

 

Szóval párnákat is próbálgatni kell... Ez a lényeg.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: bikeband (13694)
Alváskultúra (X) 2020.01.14 0 0 13697

Szia,

 

az epedás rendszerrel semmi gond nem volt, egyszerűen csak kihaltak valahogy, mint a dínók...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13696)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.14 0 0 13696

2-6 hét, az megnyugtató. Mert hogyha az ötven éves epedás még mindig domború, akkor az már olyan is fog maradni? :DD

Előzmény: Alváskultúra (13691)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.14 0 0 13695

Terheletlenül nem mond egy mérés semmit. Illetve az, ha már a rugók hossza megváltozik, rég rossz jel. Ha egyforma súlyokkal végig tudod rakni, úgy reálisabb.

Előzmény: deli.gabi (13690)
bikeband Creative Commons License 2020.01.14 -1 0 13694

Üdvözlet!

 

párna vásárlásában szeretnék információt!

 

70%ban oldalamon, 30%ban a hátamon fekszem. Milyen párna javasolt? Párnából memóriahabos mikor ajánlott?

Erről egy kicsit bővebb infót szeretnék kapni:)

 

 

deli.gabi Creative Commons License 2020.01.11 0 0 13693

Okok, reménykedjünk hát, hogy ez így tényleg normális, és nem fog tovább mélyülni a gödör. Köszönöm a válaszokat!

Hooshee Creative Commons License 2020.01.10 0 0 13692

Eléggé hasonló Ibir matracom van. Az első pár héten nekem is fura volt, hogy mintha érzésre gödrös lenne a közepe (mérni még nem mértem semmit). Viszont érdekes módon egyre kevésbé fájt utána a derekam.

 

Én azt gondolom laikusként, hogy itt egyszerűen arról van szó, hogy a derekad-csípőd a megszokotthoz képest jobban besüllyed a matracba zónázásnak, meg a nyilván más felépítésnek köszönhetően. Egy vékonyabb matracnál ez nyilván nem opció, mert még a végén elérnéd a rácsot alatta :)

 

Nyilván te tudod mit érzel, és hogy az jó vagy nem, nem akarom neked megmagyarázni hogy ez így fasza, ha nem jól alszol, csak azt akartam mondani, hogy lehet hogy amit érzel, valójában helyes és természetes, csak mivel mást tapasztaltál sok éven keresztül, egyelőre szokatlan.

Előzmény: deli.gabi (13690)
Alváskultúra (X) 2020.01.10 0 0 13691

Kedves deli.gabi,

 

természetesen egy fogyasztónak sem kell egyet értenie egy vállalkozás vagy a termék gyártójának véleményével. Amennyiben valaki nem fogadja el ezeket a nyilatkozatokat, úgy a budapesti vagy pest megyei vagy az adott járás Fogyasztóvédelmi szerveihez, békéltető testülethez fordulhat további panaszával, vélt vagy valós sérelmeivel. Csak margószélen szeretném megjegyezni, hogy nem olyan régen a Rottex matracok garanciajegyében pl. 30% alakváltozás volt a határ. Az 1cm GÖDÖR és TEKNŐ kifejezéseket én speciel nem tudom értelmezni, hátha valakinek sikerül.

 

Minden matrac átmegy egy alaki és tartalmi változáson, hiszen a termékek igazodnak a felhasználó testsúlyához, testalkatához, a testsúly eloszlásához. Ezek a folyamatok jellemzően viszonylag hamar, a használatba vételt követő 2-6 hétben lezajlanak. Több terméknél -habmatracoknál fárasztásos teszteléssel teszteltük is és nyomásgörbéken szépen látható- ezek a folyamatok az első időszak szükségszerű alakváltozásai után megállnak, tovább avulás csak elenyésző mértékben, egy matrac természetes minőségromlásának, elhasználódásának megfelelően jelentkezik.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: deli.gabi (13690)
deli.gabi Creative Commons License 2020.01.09 0 0 13690

 

Bocsánat, a kép beillesztést még gyakorolni kell.

Előzmény: deli.gabi (13689)
deli.gabi Creative Commons License 2020.01.09 0 0 13689

Én is meglepődtem amikor a bolt által javasolt módszerrel (csatoltam róla képet) simán mérhető volt a gödör, mert alapjáraton nem látszódott semmi. Természetesen nem az a gondom, hogy valami apróságot le tudtam fotózni, hanem az hogy érzésre mélyebb gödörben fekszem jelenleg, mint az előző matracnál. Azt vártam ettől a terméktől, hogy kb 8 év alatt alakul ki ekkora teknő.

Előzmény: Hooshee (13688)
Hooshee Creative Commons License 2020.01.09 0 0 13688

Félre ne értsd, nem bántásból írom ,de te hogy a pavarba veszel észre 1 centis gödröt egy olyan matracon, aminek a felső rétegén több centis bemélyítések vannak? Én esküszöm észre se venném az biztos.

Előzmény: deli.gabi (13687)
deli.gabi Creative Commons License 2020.01.09 0 0 13687

Egy hónap után megkaptam a választ az isbir hypersense matrac kapcsán. Mivel csak 1cm mély a gödör és nem 4cm (négy! :D), így ez igazából nem is probléma a gyártó szerint.

 

A 40ezres Jysk matracon 5 év után nem volt ekkora gödör, mint a 290ezres listaárral rendelkező (bár überakciósan csak kb 170ezerbe kerülő) hypersense matracon fél év után.

 

Mi tévő legyek? Vásároljak egy másik terméket és a hypersense-t égessem el? Pereskedjek?

Előzmény: Alváskultúra (13615)
Alváskultúra (X) 2020.01.09 0 0 13686

Szia,

 

annyi a gond, hogy az emelkedő testsúllyal ez a matrac a 10cm-es matracmaggal szerintem nagyon hamar ki fog fáradni. Amennyiben rátennénk valami normális fedőmatracot, akkor annak a bekerülési költsége egy valamirevaló matrac árának ca a fele, tehát ca. az a költség, mintha ezt a matracot még egyszer kifizetnéd. És még csak nem is lesz hosszú távú megoldás, hiszen már akár 60-70 kilónál is ez a 10 centis hab nem fogja sokáig bírni...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: fészketrakok (13685)
fészketrakok Creative Commons License 2020.01.08 0 0 13685

Szia Laci,

 

Talán fura kérdéssel fordulok hozzád, van két 90-es ágy egy 16 éves srácnak a szobájában ezzel a kb. 1-1,5 éves matraccal, az az ágy amelyiket kedvelte az kuka lett. Gondolva a nem is olyan távoli jövőre, új ágynak vennénk egy 180-ast, így a két 90-es matrac mehetne is vissza, de bevallom azért lehetne nem is kicsit fokozni a kényelmi szintet, jó megoldás ha erre a két matracra keresünk egy olyan 180-as matracot ami kényelmesebbé teszi? Mert kidobni sincs szívem. Van annak kényelmi szempontból jelentősége (azon túl, h a srác is szeretné)  ha így emelnénk meg a matrac magasságát 20cm-re vagy a fölé?

Milyen megoldást javasolsz?

Alváskultúra (X) 2020.01.07 0 1 13684

Sziasztok,

 

szerintem annyit próbálok kicsit több, mint egy évtizede elmagyarázni, hogy nem attól lesz jó egy matrac, hogy rugós vagy szivacsos vagy memory, vagy bármi más. Egy matrac attól lesz jó, hogy:

 

- a felhasznált alapanyagok minősége jó

- szakmailag megfelelően van megkonstruálva (ez feltételez egy megbízható gyártót)

- megfelelő komfortot és alátámasztást nyújt az adott felhasználónak (közel sem biztos, hogy a világ legdrágább matraca mindenkinek tetszene)

- és nem utolsó sorban, hogy meg tudja fizetni a vásárló úgy, hogy ne jelentsen nagyobb terhet, mint amit ésszerűen ki tud gazdálkodni a családi költségvetésből

 

Ha ezek közül valamelyik nem stimmel, akkor úgyis sántítani fog a story.

 

A kesztyű analógia jó. Az emberek egy csoportja í bőr kesztyűkben hisz, mert az régi és természetes. Ha megnézzük a hegymászókat -nem hordanak bőrkesztyűt. Ők másra esküsznek, pedig adott esetben az életük múlik rajta. Az adott felhasználónak valamiért valamelyik jobb. De nem önmagában a bőr kesztyű vagy a funkcionális szállal töltött kesztyű a jó vagy a rossz.

 

Vannak végtelenül sz*r zsákrugós matracok, még a kutyám alá sem tenném be szívesen. Ca. 20 millió egy menőbb zsákrugós matrac (60-ig el lehet ám menni). Akkor a zsákrugós matrac jó vagy rossz? 10k egy szivacsmatrac (kutyám alá sem), olyan 800k egy nagyon menő hab matrac. 

 

A matrac vásárlás bármennyire is nem tetszik rajtad múlik. Én sem és más sem, a szakkereskedések szakemberei sem tudják megmondani neked, hogy melyik a neked megfelelő matrac (ahol megmondják, hogy ezt vedd meg, mert ez jó, ott meg nem érdemes vásárolni). A jobb helyeken segítenek téged a megfelelő matrac megtalálásában.

 

Hogy egy kicsit enyhítsük (idevágóan) a hangulatot:

 

 

 

 

Üdvözlettel,

 

Pálinkás László

Előzmény: Hooshee (13683)
Hooshee Creative Commons License 2020.01.07 0 0 13683

Most épp lesarkítódik a dolog az alapanyagra, noha az eredeti válasz, ami született, nem erre volt kihegyezve, hanem arra, hogy más tulajdonságokkal bíró matracokat tettél egymás mellé.

 

Pedig ugye mind az anyagválasztás, mind a matrac egyéb tulajdonságai külön külön is vizsgálhatóak, sőt, vizsgálandóak.

 

Abban teljesen igazad van, hogy hasonló komfortú matracot lehet találni számos iskola mentén, de ezt szerintem senki sem vitatja, viszont ez csak egy szempont.

 

Hogy mondjak példát, van két matrac, az egyik komfortrétege memory, a másiké valami HR hab. Lehetséges hogy a többi réteg összességével hasonló komfortot nyújtsanak? Persze, miért ne. És esélyes, hogy mondjuk egy éjszakányi benne töltött idő után a memoryban pl meleged lesz és a hőkomfortod nem olyan jó? Bizony lehet, és máris kizártad a memoryt. De az is lehet hogy neked ez egyáltalán nem szempont, mert nem vagy izzadós, vagy jól bírod a meleget, akkor meg abszolút játszhat.

 

CSak azt akarom megvilágítani, hogy szerintem még sok tényezőt nem vettél figyelembe, amivel önmagában véve is szűkíthető lenne a lista, azon kívül hogy rövid időre belefkeve több is megfelelőnek tűnt.

 

Segítek kicsit a saját példámmal: az USAban töltöttem a nászutam, és szerelmese lettem az ottani Boxspring jellegű magas, zsákrugós matracaiknak. Tehát nálam pl eleve adott volt, hogy milyen alapszerkezetű matracot keresek. Még így is ráment vagy egy hónap, mire kikötöttem a Coolflow Deluxenál (mondjuk szép kacskaringók voltak :).

 

Summa summarum, SZERINTEM (és azt hiszem, Alváskultúra is erre utalt) a matracok alapszerkezete, a felhasznált anyagok tulajdonságai, előnyei és hátrányai a te preferenciáid szempontjából vizsgálva azért annál sokkal jobban be kéne lőjék a szóba jöhető matracokat, mint ahol most tartasz a listával.

 

Aztán persze az is lehetséges, hogy neked egyszerűen annyi kell hogy kényelmes legyen rajta feküdni, és kész, a többi szempont elenyészően fontos, és akkor valóban egészen sok matrac jó lehet :)

Előzmény: nyuleskutya (13682)
nyuleskutya Creative Commons License 2020.01.07 0 0 13682

Hasonlat: Telen az utcan szeretem hordani a borkesztyut is es a szovetet is... mind a kettot ugyanabban a szituacioban, pedig full mas anyag. Lehet igy vagyok a matracokkal is...  De kello kotekedessel persze bele lehet kotni, hiszen a laikus erdeklodo bizonyara nem all keszen a vasarlasra, ha tobb tipusu matrac is tetszik neki , skandallum :)

 

De azt hittem, a hozzaertok ilyenkor elmondjak, hogy az egyiket konnyebb mosni, vagy hosszabb ideig birja a nyustolest stb. Tevedtem, mert elmondjak, hogy nem allok keszen a kesztyuvasarlasra :)

 

Pedig meg a forum cime is az, hogy "rugosat vagy szivacsost" (ami akar hab is lehet). Oh... akkor at kene iratni, nehogy mas is bedoljon neki ;)

Előzmény: Alváskultúra (13679)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.07 0 0 13681

kispolákkal azért nem próbálkoznék :)

Előzmény: bikeband (13678)
Alváskultúra (X) 2020.01.07 0 0 13680

Szia Bikeband,

 

könnyedén. Előtte a hullát ki kell pakolni:_)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: bikeband (13678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!