Keresés

Részletes keresés

fokhagymabors Creative Commons License 2007.10.31 0 0 1600

"ha valaki kérdezni akar állok elébe!"

 

mennyit fogsz keresni náluk?

Előzmény: bandita76 (1599)
bandita76 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 1599
Tiszteletem!
csak hogy tisztán lássunk!
2008.tavaszán az aldi(ami amúgy u.a mint a hofer csak osztrákba ill.szlovéniában ezen a néven fut((a 70'-es években vásárolta fel az aldi csak nem akarta megváltoztatni a jól megszokott nevet-bevált-)))megnyitja első üzleteit 20 nagyvárosban.amúgy 2011-ig 400 üzlettel akarja lerohanni m.o-t.
nem nevezném a lidl konkurenciájának.kissebb üzletekkel fogja uralni a diszkont piacot.óriási energiát fektetnek a képzésre és a kiszolgálás gyorsaságára.800 termékük lesz 80%-ban saját termékek csak a friss árút fogják hazai beszállítok kiszolgálni.nagyon odafigyelnek a minőségre folyamatosan bevizsgálják termékeiket.gyökeresen fogják megváltoztatni a vásárlási szokásokat.
ezt biztos forrásból tudom.
nem véletlenül vannak jelen több mint 4600 üzlettel világszerte(amerika,ausztrália,svájc,szlovenia,németoerszág,ausztria)a testvérpár akik egymástól függetlenü vezetik az aldi süd ill.aldi nord központokat németország leggazdagabb emberei.
és midemelett megbecsülik az alkalmazottakat és nagyon odafigyelnek a vevőikre.....pl:kint 50 euro alatt 2 évig bármit visszacserélnek!!!!!!!!
mondjuk kint nem élnek vissza ezzel a lehetőséggel de kiváncsi vagyok mi lesz itthon...a frissárúkat már délután 2-kor leakciózzák és másnap már megint csak friss árú lesz a polcon...
ha valaki kérdezni akar állok elébe!
caterina3 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1598
Köszi!:-) Akkor ezt kerüljük...
Előzmény: H_G (1597)
H_G Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1597
Na, most megnéztem -- a gagyi híg mosózselé MAXITRAT.

Előzmény: caterina3 (1589)
napoli007 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 1596
Nálunk kis hazánkban úgy látszik kicsiben is az van mint nagyban. Azonnal megvezetnek ha nem figyelsz oda.
Előzmény: caterina3 (1595)
caterina3 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1595

Jól teszed. A lojalitás nem működhet egyoldalúan.

 

Régebben volt egy tényleg nagyon rendes idős pár, akiknél kb. tíz éven át vásároltunk, és ők tényleg nagyon korrektek és becsületesek voltak, soha nem dobtak át. Sajnos a bácsi súlyosan megbetegedett, és már nem tudnak piacozni. Azóta vásároltunk ennél a másik bácsinál, jó pár éve, de ő most nagyon levizsgázott...

Előzmény: napoli007 (1593)
sildil Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1594
Ha minden igaz nov. 8. A nyitások időpontja sokszor a kismillió szakhatóságon múlik. 
Előzmény: roktiv2 (1585)
napoli007 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1593
Minket is átdobott a piacos bácsi a múltkor pedig évek óta nála vásárolok. Volt, hogy már az utcán megvettem tőle mindent. Ki sem kellett mennie a piacig. Azóta szólóntgathat nyugodtan, meg sem állok nála.
Előzmény: caterina3 (1592)
caterina3 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1592
Hát igen.
Előzmény: napoli007 (1591)
napoli007 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1591
Ezt az empatikus viselkedést SAJNOS el kell felejteni.
Előzmény: caterina3 (1590)
caterina3 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1590

Erről jut eszembe egy e hétvégi kis történet. A nyaralótelkünknél lévő piacon egy bácsi árult nagyon apró, rendkívül hibás almát 130-ért. No de tényleg apró volt, szinte nagyobb szilványi méret. Megsajnáltam az öreget (senki nem vásárolt tőle a hitvány portékájából), gondoltam, veszek az egészségesebbjéből egy-két kilót, végül is elfogy, ha kicsi is, bár persze több a csutka, mint az ehető rész, de hát ez egyszer azért valahogy kibírjuk. :-) Elkezdtem válogatni a mérőbigyóba (amúgy a helyi piacon általános szokás, hogylehet válogatni), erre a bácsi két marokkal elkezdte pakolni bele a rohadt, hibás darabokat, ami legfeljebb cefrébe jó. Mondom neki: hát azért ezt talán mégse... Erre ő: pedig ez így megy, csak ömlesztve -- de szinte dührohamot kapott.  Hát, mondom, akkor kösz, nem. Kb. a háromnegyedét ugyanis kapásból kidobhattam volna (merthogy rohadt almára azért még nem fanyalodunk, hála Istennek), úgy meg azért már drágább lett volna az extra minőségű almánál is... Hát, mit mondjak, nagyon kitolt velem, :-)) a Lidlben 200-ért gyönyörű, normálméretű olasz zöldalmát kaptam. És továbbra sem fogom megvenni a rohadt almát (amilyet tisztességes parasztember talán még az állatnak sem ad) pusztán azért, mert magyar termelő akarja rám sózni. :-)

 

Amúgy igen, ez a tejes dolog is nagyon jó. :-(

 

Mit mondjak, a bácsi, akinél sok éve vesszük a krumplit a piacon -- tegyük hozzá, általában kicsit drágábban adja a mindenkori piaci árnál, amin soha nem álltam le vele vitatkozni, tekintettel a sokéves kapcsolatra --, most, hogy kevés a krumpli, és nagy a kereslet, szemrebbenés nélkül eladta az összeset másnak,  és kurvára nem érdekelte, hogy mi mint törzsvevők honnan veszünk télire (számítottunk rá). Hát, meg kell mondjam, a büdös életben soha többé egyetlen kilót sem veszek tőle... :-((

Előzmény: H_G (1587)
caterina3 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1589
Ezt a kék zselét nem ismerem, de ezek szerint -- ahogy írod, milyen -- jobb is. :-)
Előzmény: H_G (1586)
H_G Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1588
"A kész hústermékek..."

A dobozos gyroshús nagyon jó, szintén a mediterrán ízesítésű tőkehal. És tényleg finom a gombás pizza is, pedig az lengyel.

Előzmény: kozma555 (1574)
H_G Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1587
"Na ja, de a sok munkanélküli mezőgazdsági dolgozót a te adóbefizetésedből kell elttartani."

Minthogy ebben a topikban egyesek rendszeresen felszólítják a magyar fogyasztókat, hogy vállaljanak szolidaritást a magyar mg. termelőkkel és preferálják a hazai terméket, ezúton fölhívnám a figyelmüket a jelenlegi tejhiányra -- jegyezzük meg jól, hogy a hazai tejtermelők a saját gazdasági érdeküket követték és 10 Ft-tal többért szemrebbenés nélkül eladták a tejet Olaszországba, anélkül, hogy aggódtak volna a hazai fogyasztó ellátásáért. Nos, ha ők úgy, én is úgy -- eddig is csak enyhe lelkiismeretfurdalást éreztem, ha egy olcsóbb vagy finomabb cseh/szlovák/lengyel tejet vettem el a polcról, ezentúl abszolút nullát figok érezni. (Ha nem mindjárt kárörömöt.)
Előzmény: v_peti (1573)
H_G Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1586
Egyszer vettem egyet a nem-Formil sajátmárkásakból (kék zselé "koncentrátum", a nevét sajnos elfelejtettem -- hosszú szó, X biztosan volt benne), no az embertelen gagyi volt! A ráírtnak ill. az Ariel/Tomi Kristályból szükségesenek kb. háromszorosát kellett használni belőle, hogy tisztuljon is a ruha -- addig úgy nézett ki, mintha tiszta vízzel mostam volna.

(Addig főleg a Tomi K.-t használtam, de változtattak az illatán, émelyítő lett, így többet is kipróbáltam, mire lehetne áttérni. Végül az OFF DenkMit győzött, az szinte szagtalan és remekül tisztít.)
Előzmény: caterina3 (1572)
roktiv2 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1585
Nem tudja valaki, hogy az újpalotai lidl mikor akar megnyitni? (Erdőkerülő-Szentmihályi sarok). Már augusztus elején teljesen késznek nézett ki kívülről, azt hittem, egy-két hét és nyit, de nem... Mennyi idő szokott kelleni a kívülről késznek látszó állapot és a valódi elkészülés között?
sildil Creative Commons License 2007.09.29 0 0 1584
Ja, az olcsóbbik elég gáz, annak csak a fele hús, a másik fele valami húspótlós cucc, de a drágábik szerintem is ok.
Előzmény: caterina3 (1580)
sildil Creative Commons License 2007.09.29 0 0 1583
A mosóporok  - más dizájnal ugyan  - de ha jól tudom Dosia-t takarnak, ami ugyan nem Ariel de egy szolíd , megbízható minőség.
Előzmény: kenguru (1568)
Degeczi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1582
a 98%-os valóban nagyon jó!
Előzmény: caterina3 (1580)
caterina3 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1581
Ja bocs, most olvasom... de melyik fajtát vetted?
Előzmény: kozma555 (1578)
caterina3 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1580
Te tényleg nyersen etted a hamburgert? Persze abból is van náluk többféle, olcsó meg kicsit dárgább, de minőségi. 1000/kg körül olyan fagyasztott hamburgerhús van (nyers, még meg kell sütni), hogy 98%-ban marhahúsból készült, és egyáltalán nem rossz, sőt. Az olcsó verziót nem próbáltam...
Előzmény: kozma555 (1574)
kenguru Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1579

Szerintem ne menjünk bele a makroökonómiába, mert nem akarom megint elővenni a tankönyveimet :)

Sem

Előzmény: v_peti (1573)
kozma555 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1578
Megsütöttem!Azért annyi volt a kis buksimba! .-)
Előzmény: Ladybee (1577)
Ladybee Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1577
A  hamburgert nem nyersen kellett volna enni! Próbáld ki a gombás pizzát, de előtte sütő !!!!
Előzmény: kozma555 (1574)
kozma555 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1576

:))

 

Tényleg???Majd ránézek! :-)

Előzmény: Törölt nick (1575)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1575
Modellvasutat is lehet kapni, miért nem veszel?
Előzmény: kozma555 (1574)
kozma555 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1574

Besz@rás!

 

Ilyen topic is van?

 

Na akkor:

Rühellem a Lidl-t,bár nagyon jó a 79Ft-os Magnum-szerű jégrémjük. :)

A kész hústermékek (fagyasztott pl hamburgerhús) olyan,hogy a kutyám is könnyes szemekkel ásta el.

 

Hihetetlen milyen dolgokat mernek eladni ott.Voltam osztrák Lidlben is.Ott sokkal jobb termékek is találhatóak,mint itt,de azért ott is vannak bajok.

v_peti Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1573
Na ja, de a sok munkanélküli mezőgazdsági dolgozót a te adóbefizetésedből kell elttartani.

És mivel sok munkanélküli, ezért ha te mondjuk pl. a kereskedelemben dolgozol, akkor ezért vagy nekik kénytelen eladni alsókategórisás termékeket a középkategóriás helyett, vagy ezért nem vesznek meg bizonyos termékeket. Ami miatt rosszabbul megy az üzleted.
Előzmény: kenguru (1564)
caterina3 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1572
Akkor nem vagy eléggé vállalkozó szellemű! :-)) Én a Formilon kívül egyszer vettem már egy másik fajtát is előtte, a nevére sajnos nem emlékszem, de az is remek volt. Pedig én mosóporban (is) eléggé válogatós vagyok... És hozzáteszem, nekem például a Persil nem felel meg, mert attól vakarózom!
Előzmény: Alejandro DeSilva (1569)
caterina3 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1571

Én legalább fél éve átálltam az Arielről (amit egyébként magyarországi megjelenése óta folyamatosan használtam) a Lidl Formil nevű folyékony mosószerére. Elképesztően jó szerintem, legalább olyan, mint az Ariel, ha nem jobb. A fehérmosó tényleg hófehérre mossa a ruhákat (ezt az Arielről azért nem állítanám), a színesmosó után pedig szép élénkek a színek. Nem irritáló hatású, a családban többen is érzékeny bőrűek vagyunk, én például csak Baba vagy Dove szappant tudok használni, de ettől semmi vakarózás...

 

Az ára 600 Ft, úgy emlékszem, másfél vagy kétliteres kiszerelés.

Előzmény: kenguru (1568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!