Keresés

Részletes keresés

peye Creative Commons License 2007.05.31 0 0 488
Valóban nem újságoltam el, mert ez nekem belső ügy, mármint lelkileg.
Ezt Te is jól tudod, mert felhívtál.
Ezúton akkor itt, a legilletékesebb helyen, mégegyszer nagyon szépen köszönöm, hpgy akkor felhívtál, de sajnos nem rögzítettem a hangot.
Köszi: Peye
Előzmény: MALWIN (481)
peye Creative Commons License 2007.05.31 0 0 487
van egyszerűbb megoldás, holnap de. hívlak.
Üdv: Peye
Előzmény: legard (482)
hadihajos Creative Commons License 2007.05.31 0 0 486
Szia  talán Gás.. Gyula tudna segiteni  Ő ugyan is tartja a kapcsolatot Tengerészek eggyesületével és  más hajósokkal.
Előzmény: legard (482)
Nán Creative Commons License 2007.05.30 0 0 485
Szervusz !     Lehet, hogy ismered: az Újpesti Vasúti hídnál, a Városkapu felöli oldalon, van egy  hajó-kereskedés telep.  Jó kinézetű motorcsónakok, meg jachtokat látok a Váci úton menő 122-es buszból, reggelente.     (Azt hiszem, régen a Hajógyári Óvoda volt az épület)      Lehet ott is kérdezösködni.
Előzmény: legard (482)
MALWIN Creative Commons License 2007.05.30 0 0 484
Sajna nem voltam flottillás, ezt a képet Dávodról loptam, ott volt egy "Hősök napja" kiállítás, ezen szerepelt.
Előzmény: Nán (483)
Nán Creative Commons License 2007.05.30 0 0 483
Szeretnélek megkérdezni: Gáti Vilmos mtr-t, (nekem Vili bácsi) ismerted-e ?    Úgy emlékszem, Ö is az időtájt volt mtr.   Emlékszem, az "árvizes" fotóira, újsággyűjteményére. 
Előzmény: MALWIN (481)
legard Creative Commons License 2007.05.30 0 0 482
Szevasztok Fiúk !!!

Segitséget kérek! Egy kis unokaöcsém most szakadt Amerikábol ide haza és egy kishajót szeretne vásásrolni, ehez kérdi, hogy hol lehet vizijártasságit megszerezni.
A Dunán szeretne motorcsónakázni.
Előre is köszönöm a segitséget.
MALWIN Creative Commons License 2007.05.29 0 0 481
Sziasztok, gondolom, érdekes lehet egy Flottillás emlék 1953-ból:-))

A bajai AN-2-es avatásról nekem vannak nagyméretben is képeim, majd teszek be ide belőlük.

Peyét felhívtam a díszlövéskor, persze ezt nem újságolta el....
hadihajos Creative Commons License 2007.05.29 0 0 480

Emlékszik-e még valaki, hogy volt egy AM-12 es hajó aminek a neve szintén a Baja váras nevét viselte. Megemlékeztek róla vajon az ünnepségen?

    Jelenleg is a dunán hajózi városnéző ként

Előzmény: legard (479)
legard Creative Commons License 2007.05.27 0 0 479
Ezt a témát körülbelül a 8-12. oldalon már részletesen tárgyaltuk, keresgéljél visszafelé.
Mivel, hogy én már 1991-től nem vagyok aktiv állományba igy a mostani AN feladatokrol nem tudok mondani semmit.
Valószinü, hogy most tüzszerészi feladatokat lát el, igy csak közvetlen a tüzszerészek tudnának bővebben tájékoztatni.
Előzmény: United Snakes (477)
kobe30 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 478
Sziasztok!Ha érdekel,én tudnék fellőni pár képet a "31"-ről pl.,csak mivel birka vagyok hozzá,nem tudom hogy kell,meg,hogy mekkora a max. felbontás...(nekem 3,meg 6 megában van néhany kép,igaz a legutolsó is háromnegyed éves...)
United Snakes Creative Commons License 2007.05.24 0 0 477

Legard, köszönet a fotókért! Ha már a "Baja" kapcsán szóba került, el tudnátok magyarázni egy ilyen "hülyecivilnek", hogy mi az AN hajók feladata? Mert azt már tudom, hogy az AM=aknamentesítő. Ezek szerint, mivel az AN=aknásznaszád, ők rakják le a folyami aknákat? És ilyenkor békeidőben, amikor csak aknamentesítésre van szükség, aknatelepítésre nem, mi másra lehet még használni őket?

U. Snakes  

Előzmény: legard (475)
legard Creative Commons License 2007.05.24 0 0 475
Ezeket a képeket ne kérjétek tőlem eredetei méretben, mert ezeket videóról csiptem le.
300-sa méretben vannak, ha megnagyobbitom nagyon rossz lesz a minőségük.
A gépágyú sorozatok a szózat alatt sajnos nem hallhatóak, ezt már nem tudtam feltenni.
hadihajos Creative Commons License 2007.05.23 0 0 474
A sugóban már nincs meg a viziszinpad..., te is lent voltál az avatáson?
Előzmény: legard (468)
peye Creative Commons License 2007.05.23 0 0 473
Igen, tanultak azokból az esetekből, rájöttek, hogy úgy éri meg pár embernek a legjobban...
A Flottilla(?) Napról annyit tudok amit hivatalosan közöltek velünk, nyugdíjas clubnapon, hogy lesz, de zárt körű.
Az érintettek, családtagjaik, nyugdíjasok, meghívottak.
Jelenleg ennyit tudok.
Ha lesz valami változás, vagy új info., feldobom ide /is/.
Előzmény: Konvergencia (472)
Konvergencia Creative Commons License 2007.05.23 0 0 472

Szia! Szerintem is kissé túlzottan borulátó vagy, hiszen ha meg akarnák szüntetni a Flottillát, akkor nem költöttek volna pont most a Bajára több millió forintot, az amúgy is szűkös költségvetésből! Jó, persze lehet ellenpéldákat is hozni, én is tudom, hogy a SZU-22 vadászbombázókat is a nagyjavításuk _után közvetlenül_ vonták ki, de hátha azóta tanultak az ilyen negatív esetekből... Egyébként Te sem tudsz véletlenül valamit az idei Flottilla Napról?

 

Előzmény: peye (471)
peye Creative Commons License 2007.05.23 0 0 471
Van vaklőszer természetesen a gépágyúkhoz, ilyen ünnepélyes alkalmakra.
Valószínűleg van még annyi, hogy kitart a megszűnésig.
/-remélem- túlzottan borúlátó vagyok, és ez nem következik be!/
Előzmény: United Snakes (467)
Konvergencia Creative Commons License 2007.05.23 0 0 470

Köszönjük a képeket! Nem tudod véletlenül, hogy meg lehet-e majd nézni a "Baját" is idén nyáron a Flottilla Napon? Meglesz egyáltalán rendezve idén?

 

Előzmény: legard (468)
Konvergencia Creative Commons License 2007.05.23 0 0 469

Klassz! Akkor a Flottilla Napon ezt is meg lehet majd nézni, mint tavaly az Ercsit? Vagy ez nincs minden évben? Pl. az idén megtartják?

 

legard Creative Commons License 2007.05.23 0 0 468
Kissé borongós időben de jó hangulatban történt Baján az újjáépitett AN-2-es névadó ünnepsége.
Egy-két képpel ilusztrálva.
United Snakes Creative Commons License 2007.05.23 0 0 467

Na végre, valami jó is történik a Flottillánál:

 

http://www.haborumuveszete.hu/rovatok/fegyverek/hadihajok/aknasznaszad/ 

 

Volt valaki az ünnepségen közületek?

U. Snakes

 

P.s: A cikk szerint az AM-31 és AM-32 adott le díszsortüzet. Ezek szerint van vaklőszer is a gépágyúkhoz, ilyen esetekre?

 

RhB Creative Commons License 2007.04.11 0 0 466
Sőt, nem csak ilyen topik van, hanem egy mégilyenebb is.... :-))) A képeket oda is betettem. Milyen rajzod van róla?
Előzmény: Zicherman Istvan (464)
kobe30 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 465
Jé!Én meg dolgoztam ott,ahonnan ezt hozták...;)))))
Előzmény: Zicherman Istvan (464)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.04.10 0 0 464

Jé!

Tudtam volna, hogy van ilyen topik, már rég megírtam volna a típust is, meg vázlatrajzot is dobtam volna.

Adatai érdekelnek?:))

Előzmény: RhB (462)
janco Creative Commons License 2007.04.10 0 0 463
Ha valaki még nem látta: Honvéd Folyami Flottilla megjelent az iwiw-en.
RhB Creative Commons License 2007.02.27 0 0 462

Köszi! Az aknásznaszádot eltaláltam, csak a típusnak utánanézni sok időbe tellett volna. Az "idekerülés" meg végképp rejtély volt számomra... Jutalmul kapsz még két képet:

 

 

Előzmény: Stylist (461)
Stylist Creative Commons License 2007.02.26 0 0 461

Egy egykori AN-2 aknásznaszád azok közül, amelyeket a Honvédség pár éve kiselejtezett, és civileknek eladott. Valaki megvette, hazavitte a fatornyos falujába, és ( egyelőre ) b@szott felújítani. Ennyi! Sic transit Gloria Mundi... Mellesleg ezekről, és szerencsésebb sorsú, restaurált társaikról olvashatsz az aknásznaszád topicban!

Üdv:

Előzmény: RhB (460)
RhB Creative Commons License 2007.02.26 0 0 460

Mátraballa, 2007.02.24. Egy kérdés: mi ez és hogy került oda?

 

 

Nán Creative Commons License 2007.02.18 0 0 459
Nincs közöm a szervezéshez, de miért is nem ? Eziáig nyított rendezvényként ismerték azok, akiket valamilyen kötődés kapcsán érdekelt a HFF sorsának alakulása. Miért kellene Őket megbántani ? Igaz, katonáéknál alapvetően az elöljáró akarata érvényesül, és ezért az is előfordult, (-hat?), hogy szolidan fogalmazva "nyugdijasok találkozója" volt megtartva némelyik évben. Másik szempont, amit tisztelt United Snakes a 455-ben egy mondatban megfogalmazott: ma már igénylik az adófizető állampolgárok, hogy láthassák, mire is fordítják az adóforintjaikat. Ezért vannak a közintézményekben évente nyílt napok. Ez egyébként a "fejlett demokráciák" sajátossága, amit a politika 15 éve hírdet. Vélemény ?
Előzmény: korzaar (458)
korzaar Creative Commons License 2007.02.18 0 0 458

Üdv!!  Érdekelne ez a zártkörü rendezvény, volt Flottillások is mehetnek???

Én "89-90 ben voltam bent, mint sorállomány:). Üdv: korzaar

Előzmény: legard (454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!