Keresés

Részletes keresés

Roy_ Creative Commons License 2003.09.26 0 0 336
Apropó Anglia...



Előzmény: Roy_ (334)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.26 0 0 335
Én ezt úgy hallotttam, hogy eredetileg Zvezda-Partizan box volt. A sérültek és kisebb csoportok ott maradtak, és ekkor érkeztek meg a Radosok, baltával, késekkel láncokkal és pakolták meg azt aki nem volt elég gyors.

Akárhogy is volt, nem egy egyszerű történet! :))))

Előzmény: nonameboy (332)
Roy_ Creative Commons License 2003.09.26 0 0 334
Ahogy olvasom a jugo témát kezdem azt gondolni hogy ott nagyon-nagyon elfajultak a dolgok.
Az grobari meg szerintem nem is szurk. csoport , kezében tartja a kéket,pénzt kérnrk a szurkolásért...
Ez Angliában soha nem fordulna elő
andD Creative Commons License 2003.09.26 0 0 333
Jó kis képek!

333

Előzmény: Roy_ (331)
nonameboy Creative Commons License 2003.09.26 0 0 332
Az a régi Rad-ügy ha jőlemléxem olyasmi volt, hogy a gyülekezős Zvezdásokat támadták meg 100an egy magasabb pontról, téglákkal, kövekkel dobálták őket, majd miután így megfélemlítették a lent tartozkodokat,, még lerohanták őket, ütöttek párat /"természetesen" segédeszközökkel/, majd mentek a dolgukra. Vagyis a sját meccsükre.
Ennél az incidensnél súlyosan megsérült a Delije egyik vezéralakja is, és azt mondtaák utána a Zvezdások, hogy még soha nem szenvedtek iylan nagy vereséget.
Roy_ Creative Commons License 2003.09.26 0 0 331


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]



Nézzétek meg az arcokat!:))

Előzmény: Roy_ (330)
Roy_ Creative Commons License 2003.09.26 0 0 330
Előzmény: Roy_ (329)
Roy_ Creative Commons License 2003.09.26 0 0 329


Napoli-Avellino

N.Gery Creative Commons License 2003.09.22 0 0 328

Belehalt sérüléseibe az a szurkoló, aki lezuhant a stadion kerítéséről a nézőtéri rendbontás miatt végül elhalasztott olasz B-ligás Avellino-Napoli bajnoki labdarúgó-mérkőzés előtt.
A két csapat azért nem tudta elkezdeni a találkozót, mert a jegy nélkül maradt drukkerek benyomtak egy kaput, a felső lelátóra özönlöttek. A tömeg nyomásától egyensúlyát vesztő Sergio Ercolano lezuhant a 20 méteres magasságból, s kómás állapotban szállították kórházba, ahol a leggondosabb kezelés ellenére nem tudták megmenteni életét.
A rendbontó szurkolókat megfékezni igyekvő rendőrök közül harmincan megsebesültek.
Hírforrás: www.NB1.hu

Nápoly, szeptember 22., 18.00

G.HD98 Creative Commons License 2003.09.22 0 0 327
Szia!
Politikai vagy egyéb más nézetbeli különbségről én nem tudok, persze ettől még előfordulhat :-))))

Hogy a kérdésedre válaszoljak: a Zvezda ellen sem állnak össze. A tavaszi Zvezda-PFC-n a "70-esek" a szokásos déli kanyarban voltak, a J.F. pedig a keleti tribünön helyezkedett el. Még kisebb ütközőrész és kerítések is voltak közöttük. Állítólag erre a meccsre is terveztek összecsapást, de erre végül nem került sor, amit nem csodálok, mert elég érdekes dolgok vették körül azt a derbit.
Az ezt megelőző (PFC szempontjából hazai) derbin szintén külön voltak.

Előzmény: jandahl (326)
jandahl Creative Commons License 2003.09.22 0 0 326
hali!
köszönöm szépen a válaszodat!a "nézetekről" azért kérdeztelek,mert azt hittem hogy valamilyen politikai vagy esetleg valamilyen stílusirányzati ellentétek vannak,de most már értem mi a lényege az egész ellenségeskedésnek.még egy dolog érdekelne,mi van akkor ha a zvezda ellen játszanak,ilyenkor nem állnak össze?vagy mindegyik megy a maga utján ilyenkor is?
mégegyszer kösz!
Előzmény: G.HD98 (324)
G.HD98 Creative Commons License 2003.09.22 0 0 325

G.HD98 Creative Commons License 2003.09.22 0 0 324
A Partizanos sztori eléggé zavaros egy ügy. A lényeg:
A Grobari 1970 vezetői meglehetősen nagy üzletet csinálnak a szurkolásból, szurkolói kellékek árusításából stb. Élősködnek a klubjukon. Pl volt olyan eset, hogy kaptak ingyenjegyeket, amiket pénzért osztogattak, ami állítólag saját zsebre ment. A túrák szervezése is hasonló körítést kapott.
Ez a vezetői réteg a régi csoporton belül nem túl sok embert foglal magában, de állítólag igen durva alvilági arcok, ráadásul a rendőrség is a "zsebükben van" úgymond. Pl: a Juzni Front tagjait egyik kisebb meccs után elég szépen körülzárták a kékek. Kérdezték, hogy ki JF-os, aki bevállalta azt ütötték és vitték is egyből.

Szóval a Juzni Front azért alakult elsősorban, hogy véget vessen ennek a lenyúlásnak és úgy csinálják ezt az egész szurkolósdit, ahogy azt valójában kéne. Tagjai főleg a fiatalabb generációkból verbuválódott csoportok pl Stoka (Barmok), Shadows, stb... (Ha érdekelnek, hogy milyen kisebb csoportok alkotják a JF-ot akkor nézd meg a honlapjukat: www.juznifront.com)

Az ellenségeskedés már párszor verekedésben is megnyilvánult. A JF jelenleg kivonult a kanyarból, meccseikre együtt érkeznek legalább kétszázas csoportban, hogy ne tudják őket betámadni. (előtte mindig 1 megbeszélt helyen van gyülekező, itt látogatták meg őket a rendőrök is)

Érdekesség, hogy a régi kanyar nagy része szimpatizál velük, de nem szállnak szembe a "sajátjaikkal". Pl érdekes volt a tavaszi derbin, hogy amikor a JF kezdett el egy dalt, akkor azt az egész kanyar átvette, de ez fordítva nem működött.

Ez lenne a lényeg, bár pár dolog nekem zavaros benne. Ja, ez természetesen a JF álláspontja, azt nemigazán tudom, hogy a másik oldal miként vélekedik az egészről.

"az is érdekelne melyik csoport mit képvisel a táboron belül,mik a nézeteik."
Mire gondolsz?

A Radosokról én is olvastam ezt a sztorit, bár nem emléxem a részletekre. Nem vonom kétségbe az igazságát, mert tényleg elég őrültek hozzá, de azt azért kétlem, hogy pár százan leamortizálnának egy-egy olyan jó 10ezres tábort mint a 2 nagyé... Szóval szerintem "kisebb" :)) csoportokkal meccselhettek.

Előzmény: jandahl (322)
gililaci Creative Commons License 2003.09.19 0 0 323
A fiatalok és az öregek ütik egymást a PFC táborában.

A C.Z. egyik hool-ja szerint is nagyon durva a RAD-tábor.

Előzmény: jandahl (322)
jandahl Creative Commons License 2003.09.19 0 0 322
szia!
először is nagyon szuperek a képek!másodszor érdekelne,hogy a partizán szurkolói miért nem bírják egymást,miért ütik egymást a meccsek előtt,honnan indult a gyűlölet? az is érdekelne melyik csoport mit képvisel a táboron belül,mik a nézeteik.
a rad szurkolóiról olvastam egy régebbi 3.félidőben,hogy egy zvezda-partizan meccs előtt betámadták láncokkal,vasrudakkal mindkét tábor gyülekezőhelyét.állítólag elég szépen lerendezték a két óriás szurkolóit.egyébként ők is valamelyik kisebbik belgrádi csapat ellen játszottak és oda igyekeztek,közben tettek egy kis kitérőt.
Előzmény: G.HD98 (244)
Angello_HD Creative Commons License 2003.09.17 0 0 321
Néha kapnak a rendezők is - Légia Varsó

Szméagol Creative Commons License 2003.09.07 0 0 320
A kutték kinézete egy egyedülálló fegyvernem :D
Előzmény: der Budapester (318)
andD Creative Commons License 2003.09.07 0 0 319
Te nem tűnsz annak. :DDD
Előzmény: der Budapester (318)
der Budapester Creative Commons License 2003.09.06 0 0 318
Pontosan!

A kutték is bunyósak... :DDD

Előzmény: Szméagol (316)
Szméagol Creative Commons License 2003.09.06 0 0 317
Die „guten“ Hooligans lehnen allerdings den Einsatz mit Waffen ab.
:o)))
Előzmény: der Budapester (313)
Szméagol Creative Commons License 2003.09.06 0 0 316
der Budapester arra célzott, hogy szociológus írta a tanulmányt :)
nevess (vol.2.) :))
Előzmény: andD (315)
andD Creative Commons License 2003.09.06 0 0 315
humora.

Én nem értem, bazze'.

Előzmény: der Budapester (313)
Szméagol Creative Commons License 2003.09.06 0 0 314
Rögtön!
Előzmény: der Budapester (313)
der Budapester Creative Commons License 2003.09.06 0 0 313
EZT olvasd el, phx!

Van humorja a srácnak... :)

Szméagol Creative Commons License 2003.09.06 0 0 312
mátrix :)
Előzmény: elefantkillah (311)
elefantkillah Creative Commons License 2003.09.06 0 0 311
aztaqrvaéletbe
Előzmény: Szméagol (274)
andD Creative Commons License 2003.09.06 0 0 310
Aranyos. :)
Előzmény: der Budapester (306)
der Budapester Creative Commons License 2003.09.05 0 0 309
Mégsem, csak sokáig töltött...
a. gays a.b.
Előzmény: der Budapester (308)
der Budapester Creative Commons License 2003.09.05 0 0 308
x
Előzmény: Szméagol (307)
Szméagol Creative Commons License 2003.09.05 0 0 307
a.c.a.b.
Előzmény: der Budapester (306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!