Keresés

Részletes keresés

end111 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 375
reisz555 elég műveletlen vagy egyszerűbb lenne végigolvasnod a gáztopikot  a nevezetes 6.-kátol!!
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 374
De gondolom mivel árulják hozzá a goumibogyót müködik vele! Mi az a "rakétakilővő" a gázpisztolyon?
vargaur Creative Commons License 2005.01.28 0 0 373
Igen de ez csak a keserü féle gázdefendernél van kiprobálva. A többinél lehet hogy balesetet okozna. V
Előzmény: Reisz555 (372)
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 372

Tehát beleteszem a gumigolyót, utána a gáztöltényt, aztán becsukom a forgótárat, beteszem a pisztolytáskába, és mehetünk?

vargaur Creative Commons License 2005.01.28 0 0 371
"Amúgy az a gumilövedék amit a gázfegyver kilő az olyan mint 1 patron csak beleteszema gázparton helyére és tűz?" Nem azaz nem pontosan ugy. A keserü féle gázdefenderbe lehet a tárba a riasztópatron elé betenni kis gumibogyókat, persze lehet a gáz elé is de valami töltény mindenképpen kell bele. V
Előzmény: Reisz555 (368)
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 370
Bocs, kicsit off topic leszek! Hogy a nyavajába lehet jelszót változttni a fórumon? Az istennek nem találom.
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 369
Ja, jut eszembe! Tehát ha befizettem a 2000et és meghozta a postás a pappert, akkor minden gond nélkül sétálhatok vele megtöltött állapotban az utcán?
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 368

Kezd tetszeni ez a gázfegyver!

Amúgy az a gumilövedék amit a gázfegyver kilő az olyan mint 1 patron csak beleteszema gázparton helyére és tűz?

2000huf? Az teljesen jó!

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.28 0 0 367

"Azt az engedélyeztetést a topikban valahogy máshogy vezették le...

Tanfolyam kell hozzá, 30e, illetékbélyeg, 2e, vizsgadíj 3e, sorbanálásokkal együtt összesen 2-3 hónap."

 

Az mán rég vót. Bemész a bótba, megveszed, beviszed a lakóhelyed szerint illetékes rendőrkapitányságra, befizetsz 2 ezer magyar forintot és várod a postást. Olvass bele a gázpisztoly topicba (kb 2004. szeptember 6-tól íródott hozzászólások).

 

prosp

Előzmény: Reisz555 (366)
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 366

Azt az engedélyeztetést a topikban valahogy máshogy vezették le...

Tanfolyam kell hozzá, 30e, illetékbélyeg, 2e, vizsgadíj 3e, sorbanálásokkal együtt összesen 2-3 hónap.

NEM vagyok büntetett előéletű, és rosszfiú sem, csak mivel egyedül lakom az albiban, és éjjel szoktam hazajönni a haverjaimtól, mert uncsi egyedül néha előfordul h bellebotlok egykét csunya fazonba.

Előzmény: vargaur (364)
end111 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 365

Ja, alapvetően senkit nem akarok le(meg)lőni vele, de ha előkapok egy skullót, nem valószínű, hogy el tudja dönteni, hogy az éles-e vagy nem, és feltehetőleg amíg ezen gondolkozik lelép, ha nem, 2 lövés a levegőbe, amit valaki csak meghall

--hmm egy cigányt nem hat meg egy lőfegyver látványa még agresszívebb lesz tőle,egy drogos lapáttal rohangált még amikor a rendőrök fegyvert fogtak rá sem hatotta meg,valakinek ránézett a támadó a flóbertjére és kiröhögte:-DD

ha ennyire szükséges vegyél egy def1-et vagy def2-őt-(nehogy igy kérd a fegyverboltban mert hülyén fognak rádnézni...mondjuk olvasd át a gumis meg a gázos topikot,,ha ennyire nem értesz a stukkerekhez az ugyanis problémát okozhat...)

-és nem fenyegetni kell hanem pofán vagy mellkason lőni és eltünni a szinhelyről...

30 rugót költs rá...a defenderek jók a legujabbal nincs tapasztalat megbízhatóság szempontjából, de ha megbízható a 35-40j-tól elmegy a kedvük a kötekedéstől és a hangja is brutálabb,--van már egy defenderem de ha a 9mm-es megbízható le fogja váltani,mert BRUTÁLIS:-))-ez a legjobb önvédelmi fegyver amihez még legállisan hozzájuthatsz ennél már nem lesz erősebb...

a gáz ködben esőben szélben nem megbízható tudtommal....

a rendőr meg hányszor motoz meg??

vargaur Creative Commons License 2005.01.28 0 0 364
"ekem pont az lenne a lényeg, hogy egy helyes kis forgótáras ott lehessen az oldalamon, mikor hajnal 3kor mászkálok egyedül Tatabányán az elhagyatott utcákban! Már 2szer kellett"

Na pont ezért felejtsd el a flobert kategóriát.
1, szinte hatástalan
2, ha a rendőr is ott bóklászikés és megmotoz a 25 ezer többszörösét fizeted be büntetésnek.

1 db keserü gázdefender kb 13000
10 db gártöltény kb 1500
1 db engedély 2000 + 2 hét várakozás
ez bőven belefér 25 be, még marad is pénzed.
Persze ez csak akkor áll ha nem vagy büntetett előéletü.
Ha nem kaphatsz engedély még akkor meg talán a gumilövedékes a megfelelő választás.

V
Előzmény: Reisz555 (361)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.28 0 0 363

Hi!

 

Szerintem vegyél gázdefit! Arra kaphatsz engedélyt (engedéllyel együtt nem kerül többe, mint 15000HUF ha jó helyen laksz), indíthatsz belőle gumibogyót, ami elméletileg üt rendesen, meg még gázt is, ami fojtogat rendesen, meg a hangja is szép. Ja, és ha megkapod a zengedélyt, akkor nyugodtan viselheted. Vettem egyet múlt héten, egy kis garis problémától eltekintve ami megoldódott nekem teccik, meg rejteni sem művészet.

Előzmény: Reisz555 (362)
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 362

Ja, alapvetően senkit nem akarok le(meg)lőni vele, de ha előkapok egy skullót, nem valószínű, hogy el tudja dönteni, hogy az éles-e vagy nem, és feltehetőleg amíg ezen gondolkozik lelép, ha nem, 2 lövés a levegőbe, amit valaki csak meghall, mert azért elég hangos tud lenni, és ha az se állítja meg, akkor 3 lövés a szeme közé azért még a 6mmes flóbertel is meglepheti!

Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 361

Nem áll rendelkezésre évkönyv....

Nekem pont az lenne a lényeg, hogy egy helyes kis forgótáras ott lehessen az oldalamon, mikor hajnal 3kor mászkálok egyedül Tatabányán az elhagyatott utcákban! Már 2szer kellett szaladnom, mert kergettek h milyen mobilom van, és mivel nem igazán van pénzem másik mobilra, nem szeretném leadni, főleg nem 2-3 fogam kiséretében.

Erre kéne nekem a flóbert.

Ehhez gondolom engedély kell, nem?

A haverommal vettünk sportcélra közösen egy keserűt, úgy néz ki mint a V10F, csak nem elöltöltős hanem simán csak bele kell tenni a flóbertpatront! Valami ilyesmit szeretnék én is!

Viszont az egész bulira (fegyver+papir stb) nincs több mint 25000 ftom, annyiból meg engedélyt el lehet felejteni!

 

Nézegetem a topicokat...

Szega Creative Commons License 2005.01.28 0 0 360
"felvillantom a személyim"

Nem kell személyi sem, hiszen szabadon vásárolható!

"Vagy ott fog szarozni h hol van engedély meg regisztrálttni kell stb stb?"

Nem kell sem engedély, sem regisztráció! Közterületen nem viselheted és nem használhatod, de otthon, magánterületen, szabadon.
De tényleg jól tennéd, ha olvasgatnád az ajánlott topicokat (sok hasznos infót megtudhatsz belőlük), és az ide vonatkozó jogszabályokat (pl. a 2005-ös Kaliber évkönyvben is megtalálod...)!
Előzmény: Reisz555 (359)
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 359

End! Tehát ha én most besétálok a fegyverboltba, és azt mondom kérek egy Def2-t, felvillantom a személyim, leteszem a zsét, és minden gond nélkül hazasétálok vele?

Vagy ott fog szarozni h hol van engedély meg regisztrálttni kell stb stb?

end111 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 358

Mennyi idő alatt lehet megtölteni 1 ólmos elöltöltőst? (10lövetü)hmm 25ft/db egy sb patron ezt ki kell magozni kicsivel drágábban lehet kapni előre kimagozotat,ezzel elég gyors,de amugy csiga a töltés az biztos... 

És nem vág meg a rendőr ha nálam van az utcán?--gvass majd biztos bővebben válaszol ezekre a kérdésekre,de szerintem flobertet sem lehet kivinni még engedéllyel se csak gázt(??)

Annyira nem vágom az elöltöltőseket! Ha megtöltöm, akkor utána azt ki kell  lőni egyből?--áhhhhh ugyanugy eltartható hónapokig... 

Nem esik ki semmi belőlle, ha lefelé tartom?--whehe nem.. Sorry, de ezen a téren elég láma vagyok.--nézz bele a gumis fórumba mondom ott minden van az elöltöltösökről...

amugy ha van egy kis eszed 28 rugóért veszel egy 9mm-es flobert patronnal működő legujjabb fejlesztésű defendert,az már fegyver!!35-40jigaz 100ft/lövés kb.nekem 25j-os van naon jó stukker:-DD-lásd gumis fórum (gumilövedékes fegyver keserű csoda)amugy tényleg csoda:-))

Reisz555 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 357

Mennyi idő alatt lehet megtölteni 1 ólmos elöltöltőst? (10lövetü) És nem vág meg a rendőr ha nálam van az utcán?

Annyira nem vágom az elöltöltőseket! Ha megtöltöm, akkor utána azt ki kell  lőni egyből? Nem esik ki semmi belőlle, ha lefelé tartom? Sorry, de ezen a téren elég láma vagyok.

end111 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 356
az a regisztrációs dolog!--ez meg nem szükséges egyáltalán egy elöltöltősnél:-DD
end111 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 355
Én alapvetően egy 6 mmes 10lövetü revolveret szeretnék persze csak flóbert, mert --írtam mailt erről!! ne vegyél engedélyest-sőt v.ki kérdezett ugyanilyen hülyeséget és gvass azt mondta neki hogy a fegyverboltokban már nincs is a mára már engedélyessé vált flóbertekből!!-meg FELESLEGES hátultöltös flóbertet venned az egy rakás szar akkor már inkább légpuska..van 10lövetű flóbert engedélynélkül tartható elöltöltős keserű ezzel a témával a gumilövedékes topikba menj át...
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 354
Én alapvetően egy 6 mmes 10lövetü revolveret szeretnék persze csak flóbert, mert engedélyem ugye nincs! Most arra gyúrok, hogy megtudjam h hogy van az a regisztrációs dolog!
golbat Creative Commons License 2005.01.27 0 0 353
Engedély nélkül vehetsz elöltöltős Keserű flóbertet (már amikor kapni), Gvass mestert keresd a témában.
Előzmény: Reisz555 (352)
Reisz555 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 352
Szeretném a segítségeteket kérni! Flóber pisztolyt szeretnék venni, de fogalmam nincs hogy most ehhez milyen papír (engedély) kell, azt hol lehet beszerezni, és mennyibe kerül! ha valaki tud segíteni dobjon 1 mailt a reisz666@fw.hu címre! Köszi
gvass1 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 351

"az tényleg miért van hogy rendszeresen,előfordul gáz-riasztóknál töltényhiba!!??"

 

Komolytalanabb minosegellenorzes.

Plusz egyazon csomagolas mellett tucatfele gyarto termekei valtakozhatnak. Hullamzo teljesitmenynnel, minosegben.

Előzmény: end111 (350)
end111 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 350

az tényleg miért van hogy rendszeresen,előfordul gáz-riasztóknál töltényhiba!!??

legalábbis a leírásokból ez derül ki..elcsettenések rosszabb benne a csappantyú minősége??miért nem ugyanaz akkor már mint az éles lőszer csak skuló nélkül,vagy ugyanaz csak számit a lövedék fojtóhatása,vagy a lőpor mennyisége a megbízhatósághoz??az bíztos hogy elég gyakoriak a töltényhibák a gáz-riasztóknál,ezért is jobb a forgó,legalábbis ezeket halottam főleg ezen a fórumon..

Zoller.45ACP Creative Commons License 2004.12.14 0 0 349

A P22 -nél van rosszabb és jobb minőségű gázpisztoly is. Ha valóban csak önvédekezésre akarod használni,akkor jó választás lehet. De szerintem érdemesebb egyszer egy nagyobb összeget rászánni,és egy megbízható,jó minőségű pédányt vásárolni.Szerintem... 

Itt nézz körül,érdemes! --->www.fegyver.org

Bye!

 

Előzmény: s_bob7777 (346)
gvass1 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 348

"majd a tanácsot, hiszen hiába "tetszett" a P22, nem értek komolyan sajna a fegyverekhez."

 

Ezert celszeru forgot venni onvedelmre.

Gazbol, gumisbol (mas nincs is), elesbol is (az legalisan nem lehetseges)

Előzmény: s_bob7777 (346)
golbat Creative Commons License 2004.12.14 0 0 347
Nézd meg a Keserű gáz-Defendert, ha a riasztótöltény elé beteszel egy 8,2 mm-es gumigolyót, máris van egy gáz/gumi hibrided. ;)
Előzmény: s_bob7777 (346)
s_bob7777 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 346

NAgyon köszönöm az infókat. Az elmondottak alapján maradok a gázfegyvernél. Sajnálom hogy nem kapott túljó minősítést a P22. Elfogadható vagy kimondottan rossz? Azt hiszem megfogadom majd a tanácsot, hiszen hiába "tetszett" a P22, nem értek komolyan sajna a fegyverekhez.

 

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Előzmény: Zoller.45ACP (345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!