Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2006.02.27 0 0 2477
Az utcán se tilos a dohányzás - pillanatnyilag.
Előzmény: NoCigi (2475)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 2476
Ha rád tüsszögnék vagy köhögnék igazad lenne ha szólnál.
Szégyenleném magamat érte és elnézést is kérnék. Valószínüleg a szüleim sokszor szóltak rám ezért ma már ez nem fordul elő.
A dohányosokra nem szólt senki (illetve a többségükre biztos), hogy ne fújják másra a füstöt illetve figyeljenek másra, mert semmilyen szégyenérzetet nem tapasztalok ezzel kapcsolatban. (Már mint azzal kapcsolatban, hogy mást mérgeznek mégha figyelmetlenségből is.) Ha eldobják a csikket,akkor is mást hibáztatnak. Ha én eldobnám a szemetet és rámszólna valaki, akkor elszégyenleném magam és felvenném a szemetet, de nem felháborodnék!
A törvények lehet, hogy védenek, de sajnos nem tartja be őket senki és sajnos az ÁNTSZ sem tartatja be a törvényeket. Csak akkor tartatja be ha szólnak.
Tudnék erre pár példákat említeni.
Például hiába van meghatározva, hogy megfelelő elszívó kell az éttermekbe mert hiába mész a nemdohányzóknak fenntartott helyekre sok helyről, még így is cigarettaszgú ruhában távozol. Ami a ruhában megmaradt az bizony a tüdőbe is belement.
Ez nem a megfelelő védelem.
Többször jeleztem az ÁNTSZ-nek bizonyos kerületeknél helyes a szemlélet bizonyos tekintetben a dohányzók érdekeit védik az egészséggel szemben.
Előzmény: meow (2469)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 2475
A kocsma elöbb volt mint a dohányzás. Tehát a kocsma se éppen dohányzóhely. Csak a dohányosok azzá tették. Kolumbusz elött is voltak kocsmák. Csak cigaretta nem volt. Mivel láttam már kocsmát és néha be is kellett mennem ezért tudom, hogy Magyarországon egy átlagos kocsma egy füstös büdös hely. Ha valakinek az az élete netovábbja, akkor legyen, de az utcából ne csináljatok kocsmát!
Előzmény: tobia (2462)
meow Creative Commons License 2006.02.24 0 0 2474

Kedves Fred!

Nem kívántam azt mondani, hogy a tüsszögés egyenlő a dohányzással.  A példám - talán rosszul - azt kívánta illusztrálni, hogy felnőtt emberek ritkán viselik el, ha mások mondják meg, hogy mit csinálhatnak és mit nem.

Egyébként akkora dohányos nem vagyok, hogy be tudjak füstölni egy helységet. Esetleg egy kisebb helyiséget talán. És még mindig csak mellesleg: a példa a szabad téren, buszmegállóban történő dohányzást illusztrálta. Soha, érted, soha nem füstölnék be egy helyiséget, ahol nem dohányzók vannak. Dohányos vagyok, de bunkó nem.

Előzmény: Törölt nick (2470)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.02.24 0 0 2473

Nekem eddig a dohanyzoban mindig sokkal tobb dolgot sikerult megbeszelnem,vagy elinteznem,mint mas,hivatalos csatornan.

 

Előzmény: tobia (2461)
szpsz911 Creative Commons License 2006.02.24 0 0 2472
Inkább barna sört kérek. (kis sértődősöm)
Előzmény: rali (2464)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.24 0 0 2471
Javasolnám: ezt szívd el egyszerre! :-P
Előzmény: rali (2468)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.24 0 0 2470

Kedves Meow!

Ha tüsszögnöd kell egészségedre, ez természetes emberi reflex, de ha befüstölsz egy helységet, csak azért mert élsz egy (másokra is) káros szenvedéllyel, akkor talán ez más elbírálás alá is eshetne, nem? Ez kb. azzal egyenlő amikor a bagósok arra hivatkoznak, hogy az autók is füstölnek. És akkor mi van?

Előzmény: meow (2469)
meow Creative Commons License 2006.02.24 0 0 2469

Hidd el, megértem én a problémádat. Amikor terhes voltam, én is kínosan kerülni igyekeztem a füstöt, és láttam, hogy elég nehéz, mert az, halmazállapotánál fogva, száll mindenfelé.

 

Csak egy kicsit próbálj te is megérteni minket: mi, dohányosok vagyunk a kisebbség. A nemdohányzó többséget ráadásul törvény is védi. Minket el lehet zavarni, ki lehet üldözni, holott, mint te is emlegetted, ez is egyfajta függőség. Egy rohadt nehéz nap után (minekutána a munkahelyemen nem mindig tudok rágyújtani, és van olyan is, hogy öt-hat órán keresztül nem dohányzom, csak dolgozom), amikor testem-lelkem kivan, bizony én is rá szoktam gyújtani a buszmegállóban. Egyébként gondosan szoktam rá ügyelni, hogy ne zavarjak másokat, és arrébb megyek, vagy nem gyújtok rá, de ilyenkor ez nem megy. És igen, én is nehezményezem, ha olyankor rám szólnak. Kicsit érezd át: ha meg vagy fázva, és tök nyilvánosan tüsszögsz (még ha a szád elé is teszed a zsepid), értékelhetem úgy, hogy nem óhajtom elkapni tőled, és nagyon udvariasan bár, de megkérlek, hogy az egészségtelen köhögéseddel-tüsszogéseddel menj arrébb a megállóból, mert zavarsz engem. Te erre mit reagálnál? Nem éreznéd úgy, hogy rádszóltak, mint egy kisgyerekre? Netán úgy, hogy megszégyenítettek? Esetleg úgy, hogy felnőtt ember létedre valaki igyekszik megmondani neked, hogy mit tehetsz és mit nem? Hmmm?

Előzmény: NoCigi (2458)
rali Creative Commons License 2006.02.24 0 0 2468
Előzmény: lalá (2467)
lalá Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2467
-Gyúccsunk rá!
tobia Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2466

Oké, én speciel nagyon szeretek kocsmázni. 6 évig nyomtam a másik oldalon és igazán felüdülés emitt lenni!

Előzmény: rali (2465)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2465
Hagyjad, gyere kocsmázni.
Előzmény: tobia (2462)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2464
Mondom érthetőbben: egyszerűen hazudtál.Világos?
Előzmény: szpsz911 (2463)
szpsz911 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2463
Kavintont?
Előzmény: rali (2460)
tobia Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2462
Te tényleg sohasem voltál kocsmában? Ezt csak azért kérdem, mert ha ennyire ellenzed a dohfüstöt, akkor biztos nem lépted át soha kocsma küszöbét. Ha tudnád miről maradtál le!
Előzmény: NoCigi (2441)
tobia Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2461
Hát Meow, a számból vetted ki a szót!Maximálisan egyetértek! Én ( illetve mi, mert  többen voltunk) is jártam már úgy, hogy a jogos, dohányzásra kijelölt helyemen próbált bekevarni néhány nemdohányos. Mivel ugye élvezték a társaságunkat, kijöttek és egy idő után fújjogtak, h miért dohányzunk. Erre csak azt mondhatom, h elképzelhető, h a dohányosok jobb fejek. Miért kell utánunk jönni, nem találnak nem dohányzó beszélgetőpartnert?
Előzmény: meow (2435)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2460
Valótlant állítottál.
Előzmény: szpsz911 (2459)
szpsz911 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2459

Röff-röff

 

 

 

 

miért kéne szégyenkeznem? az őszinteségért? az igazságért?

 

röff!

Előzmény: rali (2433)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2458
Mi a megfelelő hangnem?
Mi a megfelelő szórrend ami nem sértő?
Nekem is az az érdekem, hogy ne sértödjön meg senki hanem csak a füstöt ne kelljen szívnom.

Én mindig normálisan szólok.
Elnézést. Ez nem dohányzóhely. Lenne szíves eloltani?
Elnézést. Itt van a gyerek és pont rá megy a füst.

Nem mondom, hogy mindig hatástalan volt, de többször háborodtak fel.
Nem beszélve arról, hogy a nemdohányzó peronon hiába szólsz már akkor is félórát bentmarad a füst ha csak félpercig füstölt ott valamelyikőtök. Az ajtónyitáskor hihetetlen, de nem cserélődik olyan gyorsan a levegő, mint hittem. Ez biztos a vagonok kupolás belsejének köszönhető.
Biztos hihetetlen, de én például nem szeretek másokra szólni, de mégis meg kell tennem, mert egy idő után az ember belefárad, hogy mindig ő kerülgessen másokat mikor ő nem árt senkinek.
Előzmény: rali (2457)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2457
Na, ennyire egyszerű az egész.

De én már 35 éve szívom a cigit - de talán két olyan alkalom volt, hogy nemdohányzó megfelelő hangnem ben kérte volna a nembagózást.
Előzmény: lencsike (2455)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2456
Hiába pattogsz - egy szarkeverő provokátor fikanick vagy.

Ennek megfelelően kezellek.
Előzmény: NoCigi (2452)
lencsike Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2455

semmi személyeskedés nem volt abban amikor azt írtam, hogy "demagóg".

 

De egy biztos, hogy vérre menő viták nem oldják meg a problémát.

 

mindenképpen meg kell próbálni, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is  megmaradjon.

 

A véleményem az, hogy a dohányosok és a nemdohányosok táborának mindenképpen tudomásul kell venni azt, hogy a másik is "csak ember".....

 

A nemdohányzó ne szálljon fel dohányzókocsiba, vagy ha mégis akkor el kell, hogy viselje a bagót,

A bagós pedig a nemdohányzó szakaszon még véletlen se gyújtson rá.

Előzmény: NoCigi (2453)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2454
Szegény droid csak a saját stílusában kapja vissza a válaszokat. Hidd el csak így érti meg. Bár így is nehéz szegénynek. Nem baj . Én türelmes vagyok. Türelmesnek kell lenni egy nikotinfüggő, szakállas droidhoz különben nincs esélye arra, hogy visszatérjen a normálisan gondolkodó emberek közé.
Előzmény: lencsike (2451)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2453
Lehet, hogy nem nekem szólt, de hátha...
Melyik hozzászólásom demagóg?
Előzmény: lencsike (2451)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2452
Én nem szaladok a moderátorhoz, pedig elég nyomi a hozzászólásod. Igy beszél egy nyugodt, intelligens dohányos. Nézd vissza hozzászólásaidat és rájössz miröl is szól ez a topic!
Ne higgyje senki, hogy az én ficka nickem rali! Nem én akarom rali néven lejáratni a normális dohányosokat! Esküszöm nincs közöm hozzá! Ez az ember tényleg létezik.

Azaz nem tudom lehet, hogy csak provokál. Önszántából nem gondolkozik így egy normális ember.

Melyik dohányos gondolja azt, hogy dohányozni nem egészségkárosító? Szerintem még rali sem gondolja komolyan. Ha mégis akkor bizony nem más mint egy nikotinfüggő , szakállas droid!
Sajnállak rali ecsém, sajnállak!

Előzmény: rali (2449)
lencsike Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2451

Tudjátok skacok az a nagy probléma, hogy nem tudtok rendesen vitatkozni sem, csak köpködtök egymásra... pedig ez nem old meg semmit.

 

Szerintem a bagós bagózzon, ha neki az jól esik, de úgy hogy közben az utcán és a piacon ne égesse ki a kabátom, ne fújja az arcomba a füstöt.

 

A nembagós pedig ne demagógoskodjon, mert ettől még egy bagós sem szokott le a cigiről.

 

Mind ahogy van szőke és barna ember, kövér és sovány, csöcsös-bögyös csajszi és elől deszka, hátúl léc is.

 

Van aki megdöglik a pocakos férfiakért, van aki pedig a keszegekért.....

 

 

Előzmény: NoCigi (2450)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2450
Igazad van élni és élni hagyni!
Tehát a dohányos ne mérgezzen mást!

Van ahol kitiltják a forgalmat a városból. Pl London.

Ahhonnan ki van tiltva a forgalom (pl. aluljáró, vonatfülke, váróterem ) a magyar dohányos hozzállás szerint lehet dohányozni. Tehát ahol már nem lennél kénytelen szívni a füstöt, akkor is van valaki aki úgy gondolja,hogy neked kötelező elviselni az ő mérgező füstjét vagy menj arrébb mivel téged zavar ő és nem te őt. Nem abszurd gondolkodás ez?
www.help-eu.com
Előzmény: lencsike (2447)
rali Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2449
Te nyommancs kis szarkeverő, az nem tetszik, hogy van aki átlát a kis szemétségeiden,Idejössz egy harciniken embereket szembeállítani, zűrt keverni.Ez a te tevékenységed - ehhez csak álca a nagyerejű nemdohányzás.Ha nem lennél hülye, mint a segg, rögtön tudnád, hogy erre ez alkalmatlan platform.

Tudod, fikanick, ha te valaki lenneél, akkor is leszarnálak, te szánalomra se méltó féreg.Mit gondolsz, hány ilyen szemetet láttam már itt az Indexen, mint te?
Előzmény: NoCigi (2448)
NoCigi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2448
Te szerencsétlen, nikotinfüggő, szakállas droid! Nem más uszítja az embereket hanem rendkívül primitív egymondatos kis hozzászólásaid. Utána lehet nézni, hogy több fórumban is elég sekélyesek a hozzászólásaid. Azzal még nincs gond, de hogy megsértődsz azért mert más vissza adja neked a hozzászólásaid hangulatát, az már kicsit elgondolkodtató.

Ha valami pusztítja a társadalmat azt úgy hívják, hogy társadalomra veszélyes. Kár, hogy megint nem tudtam röviden fogalmazni, mert a hosszú mondatokat nehezen tudod felfogni.
Előzmény: rali (2444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!