Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85375

Valóban, Magyarországon is jó lenne egy megbízható termékjelölési rendszert meghonosítani. :)

Erre az eddigi tapasztalatok fényében kb. annyi az esély, mint hogy 1 lelkes Gyurcsótány-rajongó összeköltözzön 1 lelkes Viktátor-rajongóval.

Ahol meg véletlenül sikerült - nagyjából - komolyan vehető feltételeket meghatározni és betartatni (Csopaki Kódex), maguk az előírások teszik szinte lehetetlenné igazán jó borok készítését.

Előzmény: altimus (85372)
altimus Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85374

erdekes ez a logo. sokminden az eszembe jut egy smaragd (bzoli: ződ) gyikrol, de az, hogy szivesen igyak ebbol egy poharral az jut eszembe speciel legutoljara. epp promozhatnanak akar egy meztelen csigaval is.

Előzmény: barkócza (85373)
barkócza Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85373
altimus Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85372

Magam meg soha nem ittam wachau-i bort, igyekszem a nemet/osztrak termekeket messzirol elkerulni, amennyire csak lehet. Ellenben a vitatok menten utana neztem ennek a smaragdos "gyikbornak" es tulajdonkeppen semmi masrol nincs szo itt, mint professzionalis, es lathatoan sikeres, brandingrol. Ahogy latom a smaragd gyikos borok a regio felso kategorias borai, arban legalabbis, es szerintetek minosegben is. Es ebbol meg akar valami tanulsagot is le lehetne vonni, a magyar borokra vonatkozoan. Ez pedig nagyjabol az lenne, hogy a termek pozicionalas es a branding nem butasag es lehet ezt ugyis csinalni, hogy nem 1-1 pinceszet nyakaba szakad a dolog, hanem egy regio ... vallalja magara. Mo-on is jo lenne egy megbizhato termekjelolesi rendszert meghonositani.

A wikipedia szerint a wachaui bortermelo regio terulete 1350 hektar, https://en.wikipedia.org/wiki/Wachau_wine , a wikipedia szerint a nagy somloi bortermo teruletek osszessege 600 hektar, ami azert azt is mutatja, hogy a wachaui regio se egy oriasi meretu bortermo regio.

Mindenesetre talan nincs is vita koztetek, hiszen mindketten azt allitjatok, hogy a smaragdos borok alkotjak a regio top borait, raadasul mint kiderult a "smaragd" gyik is csak odavalosi, ugyhogy a markajel, a szimbolum, is a helyen van.

Előzmény: Hepci (85371)
Hepci Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85371

Próbáljuk + még egyszer.

A "wachaui gyíkbor" összetételt combos, koncentrált, stb. borok ellentéteként emlegetted.

A gyíkbor ugyebár a smaragd, a borvidék borainak szűk legfelső osztálya, nem pedig bármilyen osztrák vagy wachaui bor.

A smaragd per definitionem nem lehet vékony citromlé, esetleg tanulmányozd ehhez át a Vinea Wachau leírását, de állításod szerint ezzel is tisztában vagy.

No most, nem értem, mit nem értesz azon, hogy ismételten kifogásoltam a meglátásodat.

Nem vagyok egyébként Wachau vagy a labanc borok ügynöke, mindössze kóstoltam pár smaragdot és kifogásoltam egy olyan véleményt, ami kb. akkora okosság, mintha azt állítanád, hogy a Szepsy-furmintokban rendszeresen meztelencsiga-darabkák vannak.

Amikor szembejön a valóság, a legjobb, amit tehetsz, hogy inszinuációval vádolsz másokat. :)

Előzmény: BZoltan (85367)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85370

hujjujjujjj :)

Előzmény: BZoltan (85353)
IsKol Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85369

Eleinte Clash of the Titans, majd See evil hear no evil most meg már Marichuy ;-)

Előzmény: kifli (85339)
naivkezdo Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85368

Bevetni A MÉRGET elég durva lenne.

Előzmény: syntaxerror (85366)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85367

Szokásod vagy nem szokásod, most mégis erre tettél kísérletet. Hogy miért azt szerintem csak te tudod. De nem baj, ha te szükségét érzed ennek akkor hajrá.

Azt sajnos nem tudom, hogy mire utalsz, hogy nem értem amit én magam írtam. Eddig leginkább az tűnt fel, hogy olyan véleményt tulajdonítasz nekem amit én soha, sehol nem mondtam... de napok óta ígérgeted, hogy majd ha lesz időd akkor megmutatod. Izgalommal, te türelmesen várom, hogy rámutass azon hozzászólásaimra ahol én olyan badarságot írtam volna amit te nekem tulajdonítasz.

Nem igazán esne nehezemre beismerni bármit, nem tartanám a világtól elrugaszkodott dolognak az sem ha valaki jó alappal vagy csak szerencsétlen mintavétel miatt rühell és leszól egy borvidéket. Ilyennel rendszeresen találkozom amikor valaki leszólja mondjuk a Somlót azért mert szar borokat kóstolt innen. De Wachau esetében nálam ilyenról szó sincs.

Egyszerűen az az igazság, hogy tizensok éve iszom wachaui borokat és sosem volt és ma sincsen a borvidékről kimondottan rossz véleményem. Ezt pedig az elmúlt évek során többször is leírtam itt is. 

Amit te félreérthetsz az az, hogy rajongani sem rajongok a wachaui borokért. Ennek pedig az az oka, hogy szerintem az olcsóbb árfekvésben jellegtelen híg borokkal találkoztam a jó minőségért pedig 20-30 euró felett kell fizetni és ezen az áron is inkább csak kifogástalan minőséget szoktam kapni és nem maradandóan nagy élményt.

Sosem csináltam abból titkot, hogy én a tökéletes kivitelezést nem tartom olyan nagyra mint az egyéniséget... és az én szuverén véleményem és élményem az, hogy még a 30+ sávban is kevesebb egyéniség van a wachaui borokban mint amit én elvárok.

Szerintem ez a vélemény amit te valamiért sározásnak, fikázásnak veszel. Tudom, szokatlan lehet az ilyen több dimenziós vélemény ami nem fér bele egy SMS méretbe. Sajnálom... de szerintem itt engedjük el ezt a témát. Ha neked ez ennyire fontos akkor szívesen elismerem, hogy igazad van és tényleg én gondoltam rosszul és nem is az a véleményem amit gondoltam hanem az amit te annak gondolsz.

Előzmény: Hepci (85363)
syntaxerror Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85366

egy kis kénnel még megszórhatjuk

Előzmény: naivkezdo (85359)
syntaxerror Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85365

viszont az egyetlen akiről találatokat ad a google :)

Előzmény: Hepci (85364)
Hepci Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85364

[Az 1 másik D. Gábor.]

Előzmény: csalapet (85362)
Hepci Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85363

Nem szokásom személyeskedő sértéseket alkalmazni, bármiféle dühöt sem érzek.

Te szeretsz végtelenségig obstruálni vitákat, ezért a végtelen iszapbirkózás helyett picit viccelődöm.

Mondtam, pozitív forgatókönyv alapján igyekszem gondolkodni.

Jelen esetben az a pozitív forgatókönyv, hogy szemantikailag nem érted, amit írsz.

Előzmény: BZoltan (85360)
csalapet Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85362

A Győri Audi Eto női kézilabdacsapatának vezetőedzője.

Előzmény: BZoltan (85360)
barkócza Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85361

Vannak ilyen fordításbéli buktatók. Az egyik kereskedelmi pálinkafőzde készített galagonya pálinkát (nyilvánvalóan egybibés galagonyából, hiszen az a tömeges), és ráírták az üvegre, hogy Magyar galagonya pálinka. Igen ám, de angolul írták rá, úgy, hogy "Hungarian howthorn", ami viszont a ritka, Kárpát-medencében endemikus, védett, magyarul "fekete galagonya" fajneve.

Előzmény: BZoltan (85352)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.12 0 0 85360

Le kellett googliznom, hogy ki a túró az a Danyi Gábor. Vélhetőleg ezt valami személyeskedő sértésnek szántad. Sajnos most nem érek rá megsértődni. De remélem, hogy az ilyen beszólások enyhítenek a a feletti dühödön, hogy még mindig én vagy a leghitelesebb forrás azt illetőleg, hogy én miről mit gondolok :) Hidd el, előbb utóbb,idővel enyhülni fog az a maró kín amit most így próbálsz levezetni. 

Előzmény: Hepci (85356)
naivkezdo Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85359

Az a bizonyos értő jószándék. Szerintem amúgy a témában már csak a fajélesztő van benne.

Előzmény: Hepci (85358)
Hepci Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85358

Dehogy volt.

Én mindig pozitív forgatókönyvekből indulok ki -jelen esetben abból, hogy BZoli egy vitában nem kamuzik/obstruál, hanem maga sem érti, hogy mit írt.

Előzmény: kifli (85357)
kifli Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85357

Ezért intés járna a boxban mert övön aluli volt:D

Előzmény: Hepci (85356)
Hepci Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85356

Zoli, te magyarul is harmatgyenge vagy.

Őszintén remélem, hogy nem bántalak meg, de látszik, hogy nem Danyi Gábortól tanultál mondattant.

:DDDDDD

naivkezdo Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85355

És ezt részben Hepcinek is köszönheti:D

Előzmény: van_Persil (85354)
van_Persil Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85354

Látod, ma is tanultál valamit! ;)

BZoltan Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85353

Hamarabb volt natúr mint bárki más aki most nagyon natúr. Csak ő még nem tudta akkoriban, hogy a kén és a szűrés meg a derítés is az ördögtől való :)

Előzmény: kifli (85350)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85352

Jogos a pont. Az vezetett meg, hogy az angol nyelvű wachau leírásokban emerald  lizardként írnak róla, pedig angolul csak az ibériai faj nevében van emerald. Viszont a német nyelvű nevében a sima ződ gyíknak is benne van a Smaragd.

Köszi. A tanulság az, hogy németül is érdemes forrásmunkát végezni. Sajnos németül harmatgyenge vagyok.

Előzmény: van_Persil (85348)
loading Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85351

Igazából már ott van régóta. Ettől függetlenül kedvelem az előadásmódját.

Előzmény: kifli (85350)
kifli Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85350

felül ő is a natúrvonatra?

Előzmény: kifli (85349)
kifli Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85349
van_Persil Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85348

Bocs, de tévedsz:

https://de.wikipedia.org/wiki/%C3%96stliche_Smaragdeidechse

https://de.wikipedia.org/wiki/Westliche_Smaragdeidechse

mindkét faj simán elöfordulhat Wachauban, mivel öshonos.

Előzmény: BZoltan (85347)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85347

Így van... ezért csak a taxonómusok galádsága, hogy pusztán az ibériai faj nevébe rakták be ezt a menő smarag szót, pedig a mi mezitlábas ződ gyíkunknak is igazán lehetne ilyen fáintos neve. De amint látjuk az osztrák marketingesek frappánsan megoldották ezt a kérdést és simán kinevezték smaragdnak a ződ gyíkunkat :)

Előzmény: Globor (85346)
Globor Creative Commons License 2021.03.11 0 0 85346

Igen, a "klasszik" zöld gyík feje szokott smaragd színt felvenni.

Előzmény: BZoltan (85344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!