Keresés

Részletes keresés

grisin100 Creative Commons License 2022.03.05 0 0 8052

,,akkor át kell kapcsolni hajóhajtásba ,és ezekkel a propellerekkel szeljük a vizet"

 

Megnyomtál 11 gombot....vagy hogyan?

Előzmény: Tu-154 Phd (8044)
grisin100 Creative Commons License 2022.03.05 0 0 8051

Sziasztok!

 

Tu vazz ezek a járgányok elég félelmetesek!

Nem gyerek játék ezeket vezetni!

Ha vízre értél v.mit át kellett kapcsolni, vagy aftomat TUdott mindent

a járgány?

Előzmény: Tu-154 Phd (8046)
Meleg a Klumpa Creative Commons License 2022.03.02 0 0 8050

Hali,

 

csak egy az egy oroszos forumot talaltam, keresek valakit, aki segitene ertelmezni nehany orosz (szovjet?) filmjelenetet.

 

Az osztrakok restauraltak par eve es nemreg kozzetettek az elso ket orosz/szovjet rovidfilmes hiradot, allitolag 1919-20 soran keszultek, mindketto ugy negyed oras es egy percnel rovidebb jelenetekbol all, ciril betus feliratokkal.

(pl. csontsovany, ehezo gyerekek, naggyulesen szonoklok es valamilyen unnepi felvonulason resztvevok)

 

Keresek valakit, aki a feliratokat leforditana, es esetleg segitene megtalalni a tortenelmi hatteret is.

 

 

pipo906 Creative Commons License 2022.02.05 0 0 8049

Hali, Mindenki! Igen pont rágondoltam!!  Természetesen, így lesz!

 

Előzmény: Tu-154 Phd (8048)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.02.05 0 0 8048

Hali pipo !!

 

A ""gyerek"" alatt azt a katonáktól jelvényt kéregető kis srácot érted ,aki a Grisa névre hallgat ???...hehehehehehehehe

Így van jól teszed ha személyesen viszed ,,Biztos ,ami Biztos !!,,Ja ha már ott vagy kérdezz is rá, hogy kész lesznek-e,,, mire pont betöltöd a 65 -dik évedet ???

Előzmény: pipo906 (8047)
pipo906 Creative Commons License 2022.02.04 0 0 8047

Hali Tu, Mindenki! A papírokat a jövő héten viszem át Kecsóra személyesen ,nehogy elkallódjanak!!!  A gyerek meg még hagy termeljen egy kis tőkét !!! Szép napokat, Jó egészséget!!

Előzmény: Tu-154 Phd (8045)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.02.03 0 0 8046

Hali Grisa ,,hali MI !!!

 

 

 

 

És ilyen volt amikor motorcsónaként működött .

Előzmény: grisin100 (8042)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.02.03 0 0 8045

Hali Pipo ,Hali Mi !!

 

Látod ilyen ez a Grisa ""Gyerekkorában"" biztos tőlem is kért jelvényt ,amikor a Várpalotai lőtéren "harcoltam ",,,hehehehehe

 

Akkor jól van ,,most már csak azt az egy hónapot várd ki ,,persze mint írtam nem biztos hogy kész lesznek ,,de már ketyeg a nyugger órád ,,oszt egyszer csak kész lesznek ,és onnanstól kezdve nyugger leszel ,mint írtam a nejkém is júni 1-től lett teljesen befejezett ,,holott április 12-től már nyugger volt !!!,,

Ez a Grisa gyerek ,meg még jó egy évig kérheti az öreg F.U.G vezetőtől a jelvényeket ,,Hehehehehe.

Előzmény: pipo906 (8043)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.02.03 -1 0 8044

Hali Grisa ,Hali Mi !!

 

Igen jól mondogattátok ,,Valóban kétéltű járgányok ,A Dunán voltak a vizí táborok ,Ahova rendszeresen lejártunk ,,mert a vízen való mozgást is el kellett sajátítsuk.A seregből megkaptam anno a kétéltűjárművezetési igazolványomat ,,majd később le tettem a viz jártasságit is ,Úgyhogy ha vennék magamnak egy ilyent ,mint ahogy a  gázszerelő lölőnek is van ,simán közlekedhetnék vele a vizeken is .

Persze mondanom sem kell ,hogy nagyélmény volt ezekkel a Dunán úszkálni.

 

Így nézett ki belülről !!!,,,,Ha jól emlékszem 50 valahány műszer állt a rendelkezésemre ,hogy minden rendben menjen a működéséhez ,És bizony volt olyan is hogy abban a vezető ülésben aludtam ,,amikor a Várpalotai lőtéren ""háborúztam ""  hehehe..A páncél sütött a hideg éjszakákon ,Hát nem egy Hiltoni kényelem volt .

 

 

Volt rajta ,ott középen az a két kis kerék ,aminek "mankókerék volt a hivatalos neve ,,Ha azt leeresztettem akkor minden akadályon keresztül tudtam hajtani ,,Olyan volt mint a Tank !,,Mivel az orrán az a  hullámtörő most fent van ,ezért ez a F.U.G. épp a vízből hajt ki ,és kapaszkodik fel a part oldalon ! 

 

 

Itt hátul van az ""elefántfülek "",Amikor ezt kinyitjuk ,,akkor át kell kapcsolni hajóhajtásba ,és ezekkel a propellerekkel szeljük a vizet !

 

 

És ilyen volt amikor hadrenbe álltunk a csatatéren !!!   ,,hehehehe-..Láthatod most az elején,az orránál  le van eresztve a hullámtörő ,és a mankókerekek is vissza vannak húzva .

Szóval jó volt velük "harcolni ",,és már mi használtuk az Infra távcsöveket az éjszakai vezetésekkor ,Olyankor tök sötétben vezettünk,lámpák nélkül  ,és az infra sisakban ,mindent láttunk zöldes fényben .

Előzmény: grisin100 (8042)
pipo906 Creative Commons License 2022.01.31 0 0 8043

Szevasztok!! Ugye nem akartad a Tu barátunkat leöregezni?? (gyerekkorunkban)!!! Jelentem a nyugger papírok kitöltve, küldésre készek!!!Még 1 hónap oszt csók!!!!Remélem sokáig pihike!

Előzmény: grisin100 (8042)
grisin100 Creative Commons License 2022.01.31 0 0 8042

Sziasztok!

 

Vazz TU, nem is mondtad, hogy illeneket vezettél!

Emléxem gyerekkoromban  ilyeneknek  szoktam integetni!

Főleg az alsó fotósnak ( lehet, hogy kétéltünek hívTUk) hihi

Jaa meg jelvény kéregettünk  és voltak akik adtak is nekünk

, hatalmas örömünkre!!

Előzmény: Tu-154 Phd (8041)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.01.13 0 0 8041

Hali Mi ....

 

Ma van a régi új év Orosz honban ,,B.U.É.K. ,,Azért mert az Ortodox egyház szerinti felfogásban ,,előszőr KARÁCSONYnak ,kell lenni és az ugye január 6, 7, és csak ez után jöhet az új év ,,Az teljességgel lehetetlen ,,hogy előbb legyen az új év január 1,,és utána január 6.,7 a karácsony ..

 

Tehát MA BULIIII !!

 

Aztán még egy évfordulót ünneplek ,,Ugyanis  1973 január 13-án kaptam a kezemhez a szakmásított jogosítványt ,,pontosan 49 évvel ezelőtt !!!,,Azta  ha belegondolok ,, nem semmi idő...

Ilyen csepellel kezdtem dolgozni 1973-ban..Aztán a seregben is először ilyennel katonáskodtam ,de aztán átnyergeltem a F.U.G.-ra 

 

 

Na ez a F.U.G. ilyennel harcoltam a seregben ,és ez úszik is a vízen ,,jó kis Dunai vízi táborokban voltam ilyen  járgánnyal ...

 

 

 

 

 

 

Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.01.12 0 0 8040

Hali Grisa !!!

 

Szerintem te 11 hónapra jöttél a világra ,, hehehehe ezért az előző kettőhöz nem egy a születésed ,,mert azok meg koraszülöttek voltak ,,így nekik májusban kellett volna ,mint a csútibohócnak ,,neked meg MÁRCIUSBAN ,,,hehehehe

Előzmény: grisin100 (8039)
grisin100 Creative Commons License 2022.01.11 0 0 8039

Igaz az IFJAK mind márciusiak ,,

a széltolók ,,meg ÁPRILISIAK.

Nem-nem! A tényekre kell hagyatkozni!

A legnagyobbak ÁPRILISBAN Születtek!

HITLER-LENIN-GRISIN!  hihihi

Előzmény: Tu-154 Phd (8038)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.01.09 0 0 8038

Húúúú vaze ,,akkor egészen megnyugodtam ,,Aztán persze láttam hogy van egy vessző ,a január 4 után.,és a nyugger téma ,már nem ahhoz a mondathoz kapcsolódik,,.De akkora már el ment az üzenet...Akkor kb most kell elkezdened  a kérelem beadását ..Húú de az elején jársz még mindennek ,,Nem irígyellek egy percig sem !!Ha minden jól megy, akkor májusra már akár , teljes értékű NYUGGER  is leszel !!!,,, hehehehe

Akkor te is márciusi vagy ???.......Én is !!

Igaz az IFJAK mind márciusiak ,,

a széltolók ,,meg ÁPRILISIAK...hehehehe

A Grisa az nem Áprilisi véletlenül ?????????????   ,,hehehehe

Előzmény: pipo906 (8037)
pipo906 Creative Commons License 2022.01.09 0 0 8037

Szevasz Tu. Még nem vagyok , van szúk 2 hónap!! Szép estét!

 

Előzmény: Tu-154 Phd (8034)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.01.09 0 0 8036

pipo ,,,te olyan vagy ,mint a sötétben bujkáló partizán !!   hehehehe

Előzmény: pipo906 (8033)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.01.09 0 0 8035

Hali Grisa !!!

 

Vaze szinte senki nem vette észre ,,Ki tudja mióta térgyepppelnek,csúsznak-másznak alatta a csuhások !,,,Hehehehe,,gondolom azóta a festőt ,,jó keresztyén módra KIÁTKOZTÁK ,Gondolatban megkorbácsolták ,lekapták a tízkörméről ,kerékbe törték ,felnégyelték ,,karóba húzták ,,

Szóval csupa KERESZTYÉNYI  szeretetben részesítették ,,,pfúúúúj de egy hazug tolvaj banda !!

Hát így jártak ,,szemükbe mutatták ,hogy mekkora álszent hazudozók !!

Igen sokan nem tudnak felnőni ahhoz ,hogy az a régi Szovjetunió megszűnt,,és  Oroszország nem egyenlő a régi  SZU-val..Ott is ugyanolyan folyamatok zajlottak le ,mint nálunk ,,Kapitalista ország ,,,,pontosabban NAGYHATALOM lett ,,Na ez fáj az usákoknak ,,mert féltik a világcsendőre szerepük elvesztését ..Mondjuk az Oroszok már túl szárnyalták őket ,,!! Sőt bennünket is .Csak ezt nem akarja tudomásul venni a Magyar sem,,Azt hiszi hogy még mindig a régi elmaradott SZU ,a módi arra felé..

Előzmény: grisin100 (8031)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.01.09 0 0 8034

hali pipo !!!,,

 

Nem is mondtad ,hogy január 4-től NYUGGER  vagy !!!!!!!

De gondolom még nem kaptad meg a hivatalos papírt róla ,,, Vagy igen ????

Előzmény: pipo906 (8033)
pipo906 Creative Commons License 2022.01.08 0 0 8033

Hali, lassan Te is odaérsz!!!

Előzmény: grisin100 (8031)
pipo906 Creative Commons License 2022.01.08 0 0 8032

Oksa, köszi!

 

Előzmény: Tu-154 Phd (8030)
grisin100 Creative Commons License 2022.01.08 0 0 8031

Hali és B.U.É.K Mindenkinek!

 

Vazz TU biztos, hogy nem vettem volna észre!

 

Mi  is megemlékezünk az ottani Karácsonyról, ilyenkor

beszélgetünk Nin nővérének fiával, jó világ van ott!

Ilyen korán meg nem mostanában kezdtem, már 4-én.

Pipónak meg millen faxa, mehet nyögdíyba!

 

Előzmény: Tu-154 Phd (8030)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.01.07 0 0 8030

Hali Mi... Hali pipo !!!

 

Boldog karácsonyt ....Mert hogy ma van az Ortodox karácsony tegnap volt a szenteste !,Ma pedig az első napja ..Javaslom ,ha már nyugger lettél ,,hogy ezt a karácsonyt tartsátok ,,Ugyanis ,ha megfigyelted ,,decemberben akkora árak vannak ,minden ajándéknak szánt terméken ,,hogy csak néz ki a fejéből a nyugger ..Aztán januárban megkezdődnek az óriási árleszállítások,,És ha pont január 6-7-8-án tartod a karácsonyt ,,akkor fele árból tudod az ajándékokat beszerezni ..Oszt mivel ez a jézus amúgy sem  decemberben született--(( Pontos tudományos leírat van az akkori bolygók állásáról,,vagyis kb 2 évvel korábban ,,és júniusban álltak úgy a bolygók ahogy a pásztorok látták azt a fényes csillagot ))--

,Tehát ,teljesen mindegy ,hogy mikor karácsonyozik az ember ,,hehehehe.

Jaaaaj van is jó fotóm egy festményről,,amin ezek a népek örvendeznek a kis jézus születésének,,,közben meg a háttér boltíves oszlopán

-( pirossal be is van karikázva ,meg pirossal oda is van írva ,,,, EPIC FAIL =  HATALMAS BAKI )-

meg ott lóg a keresztre feszített jézus ..hahahaha !!,,,Szerintem a festő sem hitt ebben a baromságban ,,és szépen oda csempészte ezt a viccet !,,A buta csuhások meg nem vették észre ! Lehet hogy még mindig valamelyik temprongyba lóg ez a vicces festmény ,,a csuhás meg naponta rogyadozik alatta ,meg hányja -veti magára a keresztet ..

 

Előzmény: pipo906 (8029)
pipo906 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 8029

Hali, TU, Mindenki!!!Nem a nyugdíjra gondoltam, hanem arra a pénzre amit még előtte adnak!!Szép napokat, Jó egészséget, Mindenkinek!

Előzmény: Tu-154 Phd (8028)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2022.01.01 0 0 8028

Hali pipo !!

 

Akkor oksa ,, de te NEM segélyt kapsz !!,,Neked ez JÁR ,,és ezt ők is tudják ,,és szinte majd a teljes nyugdíjad adják előlegként ,,Hisz ők már tudják hogy mennyit is fogsz kapni !!,

Nyugi többet nem adnak !!!  hehehehe

 

Boldog új évet ,,2022 ez is csak egy szám ,amit jövőre lecserélünk 23-ra ,mint a mákos bejglit diósra  !!  hehehehe

Előzmény: pipo906 (8027)
pipo906 Creative Commons License 2021.12.29 0 0 8027

Hali, Tu, Mindenki!! Kösz az infót, intézem időben, nehogy segélyt keljen kérnem majd!!  B.U.É.K. MINDENKINEK!!! 

Előzmény: Tu-154 Phd (8026)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.12.29 0 0 8026

Hali pipo !!

 

Lassan itt az új év ,,és te is beállsz a nyuggerek táborába ,,hehehehe

Intézed a dolgaid ????,,mert még így is túl szaladhatnak az idővel,,és csak előleget fognak folyósítani .Nálunk is április 12-től kellett volna adni a nyugdíjat ,,de csak június 1 től lett minden elrendezve !!Vagyis majd 2 hónapot csúsztak,,pedig mindent időben beadtunk  !!! 

Erre egyébként te is számíthatsz !!!!!

Előzmény: pipo906 (8025)
pipo906 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 8025

Kellemes Ünnepeket Kívánok, Én is Mindenkinek!!!

Előzmény: Tu-154 Phd (8024)
Tu-154 Phd Creative Commons License 2021.12.24 0 0 8024

Hali MI !!!

 

Kellemes ünnepeket 

 

Előzmény: grisin100 (8023)
grisin100 Creative Commons License 2021.12.22 0 0 8023

 Kellemes Ünnepeket  Mindenkinek!!

      

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!