Keresés

Részletes keresés

HWK12 Creative Commons License 2024.03.10 -3 0 47571

Még szerencse,hogy a szakembernek fogggalma sincs mit csinál:

 

Csak egy a sok gyártó közül: Vaillant  53.oldal

 

https://www.vaillant.hu/downloads/04-kompakt/ecocompact/0020187089-00-egestermek-314919.pdf

 

Hááát egyértelműen látszik,hogy a belső cső lejt a kazán felé 3 fokot...és excentrikus : a kazán oldalon (fal belső részén) a légbevezető cső KÖZEPÉN jön ki,míg a fal külső felén ahol az égéstermék kilép a szabadba ott meg a légbevezető cső TETEJÉN.

 

A rajzokon is egyértelműen látszik :-)))

Előzmény: Sony Black (47564)
HWK12 Creative Commons License 2024.03.10 -2 0 47570

Pontosan mire is gondolsz,mert nem értem.??

Az oldalfali kivezető fali átvezető csőből mit tolsz össze többet? Ez kb egy 50-100 cm es csődarab gyárilag.

Előzmény: kormos* (47561)
Kraviák Petya Creative Commons License 2024.03.09 -1 0 47569
Sony Black Creative Commons License 2024.03.09 0 0 47568

Nem írtál, volt benne logika ;-)

Előzmény: peterch (47566)
Sony Black Creative Commons License 2024.03.09 0 0 47567

Annyi! A Boschnál egész pontosan 52mm kell lejtsen 1m-en, a gyári leírás szerint :)

Előzmény: nagykunsági (47558)
peterch Creative Commons License 2024.03.09 -1 0 47566

OK . Ez is igaz .

 

Viszont én sem írtam hülyeséget .  Gondolom én mint felhasználó . :-)

Előzmény: Sony Black (47565)
Sony Black Creative Commons License 2024.03.09 -1 0 47565

A turbósnál a kondez víz ha a készülék fele folyik az visszacsöpög a turbó ventilátorra és az égősorra. A ventilátor rozsdás csapágyas lesz, az égő szétrohad pár év alatt. A kondis kazánnál azért kell befele lejtenie, hogy a savas kondenzátum a szifonban kössön ki, és ne csöpögjön ki a földre. Illetve a szifonnak mindig csurig kell lennie kondenzvízzel, mert ha nem, a kazán onnan is szívhat fals levegőt az égéshez, ami nem vezet jóra. A kazán jó esetben ki is áll hibára.

Előzmény: peterch (47563)
Sony Black Creative Commons License 2024.03.09 -1 3 47564

Még jó hogy ezt csak tanult szakember csinálhatja, és nem mindenki aki affinitást érez a dologhoz :)

Előzmény: HWK12 (47560)
peterch Creative Commons License 2024.03.09 -1 0 47563

Szia !

 

Felhasználóként írom !

 

A turbósnak kifelé kell lejtenie , mert a vízgőz még a cső végén is meleg , tehát a kondenz ami kicsapódik a csövön , az kijut fagyás nélkül a külvilágba . A kondenzációsnál meg azért kell befelé lejetenie , mert már kisebb , de hosszantartó fagyoknál is a csőbe belefagyna a kondenz és meghibásodáshoz vezetne .

 

Szerintem .

 

https://netkazan.hu/termek/5324/vaillant-vizszintes-kialakitasu-koncentrikus-60-100-mm-pp-atvezeto-0020219517

Előzmény: Gyurco78 (47562)
Gyurco78 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 47562

Ha csak vízszintes, akkor miért baj, ha pl. kifelé lejt? Nem mindegy, merre folyik le a kondenzvíz?

Mert ha vízszintesből vált függőlegesbe, akkor érthető, hogy ne alakuljon ki vízzsák a könyökben.

Előzmény: nixon70 (47557)
kormos* Creative Commons License 2024.03.09 -1 1 47561

Ha excentrikus a cső és többet tolsz össze, akkor elég érdekes dolog jön ki belőle...

Előzmény: HWK12 (47560)
HWK12 Creative Commons License 2024.03.09 -4 0 47560

A külső csőnek (légbeszívás) vízszintesnek kell lennie, a belső csőnek (égéstermék) meg a kazán felé kell lejtenie. De mivel (általában) excentrikus a cső így ha (jól) rakod be akkor ha a külső csövet vízszintbe rakod akkor a belső pont annyit fog a kazán felé lejteni amennyit kell gyárilag.

Előzmény: Rob8o (47555)
nixon70 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 47559

Több kazán leírásában is ennyi szerepel.

Előzmény: nagykunsági (47558)
nagykunsági Creative Commons License 2024.03.08 0 0 47558

Biztos??????

1 méteren 5 cm a lejtés??? Nem csak 5 miliméter??

Előzmény: nixon70 (47557)
nixon70 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 47557

Hali!

A kazán felé kell lejtenie 3°-ot. (ami gyakorlatilag 1m-en kb 50mm).

Előzmény: Rob8o (47555)
coffein2 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 47556

Köszönöm !

Előzmény: r-misi (47554)
Rob8o Creative Commons License 2024.03.08 0 0 47555

Sziasztok

Azt  szeretném kérdezni,hogy van egy Baxi prime 24 kondenzácios kazánom és a füstcső  vizszintes oldalfali kivezetéssel van megoldva,azt szeretném kérdezni,hogy merre kell lejtenie kifele vagy befele és menyit?

Választ előre is köszönöm

r-misi Creative Commons License 2024.03.07 -1 1 47554

Nem. A keringetőszivattyút néha beidítja leragadás megelőzése érdekében.

A kikapcsolt kazán nem sok áramot fogyaszt pár watt lehet óránként.

Előzmény: coffein2 (47553)
coffein2 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 47553

Sziasztok !

 

Ha egy kazán hosszabb ideig nincs használva ( több hónap ), érdemes áramtalanítani ?

D.Tibor. Creative Commons License 2024.03.04 0 0 47552

Mennyi volt a régi kazánnal az éves gázfogyasztás?  (...letaglózott, hogy a kondenzációs kazánunk többet fog fogyasztani...

pár napos használat után nem hinném, hogy kiderülhet)

A rendszert átmosták mielőtt az új kazánt bekötötték? (radiátor, csövek) 

 

A topiktársak mindent leírtak, nem lehet távgyógyítással tanácsot adni, csak a helyszínen lehet biztosat mondani.

Minden más csak találgatás. 

Tudom, hogy nem egyszerű, de keress egy szakembert aki ért a ért ehhez a kazánhoz.

 

Nem vagyok gépész, csak az átlagfelhasználónál jobban tájékozott.  :-)

 

A régi kazánod úgy működött, hogy ha parancs jött a termosztát felől, bekapcsolt, és közel teljes teljesítményen a beállított vízhőmérséklettel fűtött amíg a termosztát ki nem kapcsolta, aztán megint be-ki-be-ki...

Az új kazánod több paramétert figyelve szabályozza a teljesítményt (és a vízhőmérsékletét) , ha kell emeli-csökkenti, hogy minél kevesebb kapcsolással tudja tartani a beállított helyiség hőmérsékletet.

Ezeket a paramétereket külön-külön be lehet (KELL) állítani az optimális működéshez.

Ehhez kell sok idő, türelem. Na ez nagyon ritkán van a szerelőknél a táskában.

Ha ez nem megfelelően van beállítva, közel azonosan működik mint a régi kazánod.

 

Nyilván nem motivál a " -jó, de mi hajtja?" ezzel nincs is baj, de hidd el nem itt, nem most fogod magadévá tenni. :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47551

Mondjuk jobb lenne olyan szakira bízni a rendszert aki ÉRTI IS amit csinál...
Mert ez mostani a válaszai alapján gyanús, hogy fogalmatlan ehhez a feladathoz.

Azaz,
Ismeri az adott kazán típus rendszerét, beállítását és ÉRTI is a teljes rendszer működését.

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
nagykunsági Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47550

Keress egy olyan embert aki ért a beállításokhoz.

 

A szerelőd az kiderült nem ért, beállította /így szoktuk/. 

Pedig nem így szoktuk, hanem minden kazánt lehet a lakásra konfigurálni. 

 

 

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
r-misi Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47549

A leírás alapján az új kazán vezérlése nagyban eltér az előző kazán vezérlésétől. Ez azért van, mert az új kazán sokkal modernebb, több paraméter alapján állítja be a szükséges üzemmódot.

A kazán gépkönyvét átfutva pár dolog eszembe jut - bár ezeket nem a fórumozóknak kellene kitalálnia, hanem a kazán üzembe helyezését végző szakembernek.

 

A legalapvetőbb paramétereket sem tudjuk a fűtési rendszernek, a kazán típusán kívül, így csak jó sok tippelgetés és poszt váltás után lesz meg a normál jól működő rendszer.

 

Alapvetően a kazánhoz alapban szállítanak egy beltéri egységet - ezt a kazánra szerelik, csatlakoztatása M2 sorkapocsléc 1-2 érintkezőjére.

M1 sorkapocsléc 1-2 számú érintkezője alapban rövidrezárt - ezt, ha az M2-re csatlakozik a vezérlő el kell távolítani. Illetve erre a kapocsra kell bekötni a sima potenciálmentes szobatermosztátok érintkezőit.

 

A kazánhoz szintén alapban szállított külső hőmérséklet érzékelőt az M2 sorkapocsléc 4-5 érintkezőjére kell kötni.

 

Ha ez csatlakoztatva van, akkor a radiátor hőmérséklet állító gombokkal nem a hőmérséklet, hanem a külső hőmérséklet alapján számított görbe számát lehet állítani.

Pl 40-re állítva, 10fok külső hőmérsékletnél már kb 60 fok előremenő lesz.

 

Ha tehát van külső hőmérséklet érzékelő csatlakoztatva, aklor szerintem olyan 20-as érték körül kell állítani a vezérlőt. 

Ekkor 10 fok külsőnél 35fokot kér amit biztos a legalacsonyabb fokozaton fog előállítani.

 

A beüzemelőtől meg el kell kérni a rendszerre vonatkozó leírást, és hogy a kazánon mit hogyan állított be.

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
peterch Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47548

Szia !

 

Csak egy laikus kérdezne , ha szabad !

 

" Szóval, folyamatosan a kazánházban időzöm, s azt látom, hogy felfűtésnél reggel még felment a 60 fok szokásosra, és mikor kikapcsolt azaz nem volt láng jelzés, akkor lement 30 fokra a jelzés. Most kimentem (elmondom hétágra süt a nap, s erősen besüt a kazánházba is) most csak 40 fokra engedte le a hőfok jelzőn mikor nem volt lángjelzés s mikor kérte a termosztát a fűtést, most nem ment fel 54 foknál magasabbra a  jelzés. "

 

Csak pár kérdésem lenne , ha megengeded !   Leírnád a termosztátok típusát és , hogy milyen hőfokra vannak állítva , gondolom mind másra ?

 

A másik kazánod mennyi gázt égetett el naponta ? 

 

 

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
Hooti Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47547

Üdvözlöm!

 

na alakul, 135nm-re 24óra alatt 7m3, az már jó.

A levegőt meg majd kidolgozza, vagy lehet neki segíteni, üzem közben zárni el a radiátorokat, és egyessével nyitni, kijáratva belőlük a levegőt.

Mindíg csak egy legyen nyitva 2-3percig, majd elzár és sietni a következőhöz nyitni majd zárni és így tovább.

Előzmény: Marcsi Dévényiné Pálfi (47546)
Marcsi Dévényiné Pálfi Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47546

Tisztelt D. Tibor!

Ez egy új baxi duo tech e 1,28-as kazán csak fűtésre, a házban 3 szobatermosztát van, két helyen padlófűtésre, a többi helyen romantic radiátorok vannak. Én is úgy érzem, hogy maximális teljesítményen van. Mert hiába légtelenítettem, távirányítással a kazánt, továbbra is felfűtötte reggel a vizet 60 fokra, ill. plusz 1-2 re, pedig csak 50 fokra állítottam, s azt vártam volna, hogy tovább nem emelkedik a felmelegítési hőmérséklet. Már arra gondoltam, hogy valami gyári hibás a készülék, de ki fogja ezt eldönteni, ki tudja egyáltalán azt megmondani nekem hogy kinek kell ezt kideríteni. A beüzemelő szakember sem mondja el, hogy ez miért így működik. S egyszerűen nem tudom elhinni. hogy ennek ennyi gázfogyasztást kell produkálnia. Szóval, folyamatosan a kazánházban időzöm, s azt látom, hogy felfűtésnél reggel még felment a 60 fok szokásosra, és mikor kikapcsolt azaz nem volt láng jelzés, akkor lement 30 fokra a jelzés. Most kimentem (elmondom hétágra süt a nap, s erősen besüt a kazánházba is) most csak 40 fokra engedte le a hőfok jelzőn mikor nem volt lángjelzés s mikor kérte a termosztát a fűtést, most nem ment fel 54 foknál magasabbra a  jelzés. Amit tudok, mágnes szűrőt építettek be még a szerelők, mert az kell ehhez a rendszerhez. Számla még nincs, még most csinálják a papírmunkát, tehát nem tudok arról, hogy külső hőmérőt beépítettek(nem is beszéltünk erről) volna, de laikusként úgy gondolom, hogy a szobatermosztátok, az a 3 bőven elég kell hogy legyen, mert én szeretem szabályozni magam a lakás melegét. A légtelenítés hatására már azt hittem javult a rendszerem, mert 24 óra alatt nem el "csak" 7 köbméter, ami mégiscsak kevesebb mint 12 óra alatt 6 köbméter. De most reggel hét óta  du. 16 óra van, már elment 2 köbméter gáz. Szóval megint "gáz" van nálam. De a lakás hőmérséklete jónak tűnik, egyenletes...már amennyire ilyen kinti hőmérsékletben el lehet dönteni ezt. Merthogy igen erősen besüt a lakásba a napocska mindenhol. eddig sem volt gond  a lakás hőmérséklettel.

Én szívesen elbeszélgetnék erről Önnel, ha ehhez van szakértelme. De fogalmam sincs, hogy ebből a kérdezz-felelekből, hogyan lehet elbeszélgetni másképp, még sohasem forumoztam így, gyakorlatlan vagyok.

Azt sem tudom, hogyha a szakszervizt felhívom...egyáltalán jutok e több tudáshoz, információhoz. Félek, hogy elmondom a problémám s azt mondják, így kell működnie, de a kisördög azt mondja ... hogy az nem lehet. Már azt is elgondoltam, hogy vajon hajlandóak e lesznek tájékoztatni, hogy hogyan kell működnie, ennek...csak úgy maguktól. 

Szóval amennyiben tud nekem, nekünk segíteni valamilyen módon tanáccsal, stb. Azt megköszönném! Előre is köszönettel!

Előzmény: D.Tibor. (47535)
peterch Creative Commons License 2024.03.03 0 2 47545

Szia !

 

Csak ugye mivel kazáncsere volt , így az alatt az idő alatt nem volt hőenergiapótlás , viszont a ház továbbra is hűlt . Így amikor az új kazánt üzembehelyezték , utolkellett érnie magát a rendszernek , hogy a termosztát már csak akkor indítsa a felfűtést , ha már a valós hiszterézisen belül kellett kapcsolnia a termosztátnak . A további órákban már egy felfűtött ház hőveszteségét kellett " csak " pótolnia a kazánnak . :-)

Előzmény: HWK12 (47540)
kormos* Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47544

7,5 Kw min. teljesítmény, ekkora házba nagyon nem jó!!!!!

Előzmény: Atus66 (47542)
kormos* Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 47543

Tehát egy Bosch kombi kazánt szeretnél egy 120 nm-es házba.

Bosch kazán témában a Sony Black fórumtárs tudna tanácsot adni.

Előzmény: Atus66 (47542)
Atus66 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 47542

A termékismertető szerint a min telj: 7,5 kw.

Akkor ez nem annyira jó? Mit javasolsz?

Előzmény: kormos* (47541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!