Keresés

Részletes keresés

sört Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2066

Olyan segitségre volna szükségem,aki tudna szerezni nekem egy Belfast hütömágnest.Igazából ajándékba adnám.

Természetesen fizetném,postakötséggel együtt.

Előzmény: Gyula (2065)
Gyula Creative Commons License 2015.12.16 -1 0 2065

Ismerek egy srácot, aki két éve, amikor ott jártam, ott lakott egy közeli faluban, és találkoztunk is. 

Előzmény: sört (2064)
sört Creative Commons License 2015.12.14 -1 0 2064

Nincs itt olyan valaki,aki szokott járni Belfastba,vagy ott lakik,esetleg van ismeröse ott?

sört Creative Commons License 2015.09.23 0 0 2063

Köszi Gyula!

Gyula Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2062
Előzmény: sört (2061)
sört Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2061

Hol érdemes tankolni,Irországban,vagy Észak-Irországban?

Packop Creative Commons License 2015.09.13 0 0 2060

Ryanair jegy eladó, Bp - Dublin szept.16 , vissza szept. 30. Átírás EUR35 / út, akit érdekel üzenjen, biztos megegyezünk

enko167 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 2059

ami erdekes lehet meg az a beszelt angol nyelv, 1-2 tipp ami segithet az elejen:

  • tanuld meg angolul elbetuzni a neved es az email cimed, az iranyitoszamod ahol laksz, ez kell majd munkakeresesnel, banknal, stb, es teljesen mas mint a magyar betuzes
  • probald meg felvenni a helyiek szohasznalatat, ha meg csak itthon tanultal algolt, akkor ez a kezdeti idoszakban lesz majd izgalmas (ha telefonalni kell nyugodtan modt, hogy lassitsanak le..)
  • nemreg adta egy haverom a tippet, ha munka kereses, munka kozben sokat kell emailezned erdemes kulon odafigyelni a szohasznalatra. fontos az elso benyomas fokent a hivatalosabb irasos anyagoknal.. egyik haverom megcsinalta nemreg, es ajanlotta hogy ez egy hasznos tananyag az angol munka emalezes temaban, es most mintha akcios lenne, nem tudom meddig...:https://www.udemy.com/write-excellent-business-emails/?couponCode=SEPTSALE10%
BringasLevy Creative Commons License 2015.08.29 0 0 2058

Nem régen béreltek a tesómék egy Seat Mii-t (a létező legkisebb és legolcsóbb bérelhető autó volt) egy hétre. a nova-n keresztül a Budget-től. Ha jól emlékszem kb.€170 volt az autó fullos biztosítással és €30 volt a depozit, amit mivel teli tankkal adták le az autót, pár napon belül vissza is adták a számlájukra. Ezt csak viszonyítás képen írtam le. 

Előzmény: sört (2057)
sört Creative Commons License 2015.08.29 0 0 2057

Köszönöm az infót!

BringasLevy Creative Commons License 2015.08.25 0 1 2056

Jellemzően igen, de vannak kivételek. A dombornyomott hitelkártyát nehéz elkerülni. De a depozít jellemzően kikerülhető a full-os biztosítással. Ilyenkor esetleg egy tank üzemanyag árát tartják vissza depozítként.  

 

De leginkább cég/időszak/időtartam/kategoria függő. 

Előzmény: sört (2055)
sört Creative Commons License 2015.08.21 0 0 2055

Az igaz,hogy az autóbérlésnél,dombornyomott bankkártyán kell lennie 1000-1500 eurónak,ami kaució?

Vagy nem minden cégnél van igy?

cassian Creative Commons License 2015.08.21 0 1 2054

Sziasztok !

 

Tegnap hazaérkeztünk az Írország beli nyaralásból. Minden túlzás nélkül állíthatom, hogy nagyon-nagyon  jól sikerült.

Köszönhetően nektek is, akik sok kérdésemre válaszoltatok.

 

Persze annak  is , szerintem nagyrészben, hogy hihetetlenül jó időt fogtunk ki.

A tíz nap alatt egyszer, azaz egyetlen egyszer volt rajtunk esőkabát, kb negyed órára !

Akkor sem erősen esett, csak csepergett kicsit. Épp egy múzeumba mentünk, mikor kijöttünk ( kb négy ra múlva ) már megint sütött a nap. A napsütés jellemző volt az egész nyaralás altt, a szürke ír égboltból nem sokat tapasztaltunk... ( szerencsére )

 

 Férjem úgy jellemezte Dublint, hogy nem fényes, de olyan szellős, nyugodt.

A lányunknak a Moher sziklák tetszettek nagyon, a tengerpart Brayben, na meg a Temple bar hangulata.

Én pedig a rendezett vidéki településekre, a tényleg hihetetlenül zöld növényzetre,  a sok legelő állatra emlékszem legerősebb benyomásként..

 

Nagyon sok mindent tudnék írni a rengeteg élményről és szépségről amiben részünk volt, de az nagyon hosszú lenne.

 

Így csak mindenkit bíztatni tudok, aki ide téved, mint én, ha nyaralást tervez, hogy bátran utazzon, nem fog csalódni.

 

Még egyszer köszönöm hogy segítettetek a felkészülésben. :)

 

 

 

chalmers Creative Commons License 2015.08.05 0 1 2053

Azert a fizetes egy dolog, en azt nezem, hogy a keresetbol a fix megelhetesi koltsegek - kaja, lakhatas, rezsi, stb. - utan mennyi marad az ember zsebeben.

 

Azert javaslom pl. nezd meg a lakbereket pl. a www.daft.ie-n. Gyanitom, hogy jellemzoen nagyobb, mint Ausztriaban. Mondjuk itt se Becs-et hasonlisd ossze egy eszak-nyugat irorszagi kis faluval.

 

Azert havi 1500-bol azert ossze kell huzni a nadragszijat es kompromisszumokat kell kotni.

Előzmény: Séf fiú (2052)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.05 0 0 2052

Lehet emelkedni fog az amúgyis álomszerű minimálbér is és már 1500 eurókat fognak keresni a betanított munkások is. Ausztriában meg 1100 eurókért szívunk!

chalmers Creative Commons License 2015.08.04 0 0 2051

Tavasz ota mar jo nehany szemelyzetis ceg megkeresett a 2006-2007(!)-es eletrajzom alapjan. Tenyleg nagy lehet a hiany az emberekben, ha mar ilyen melyre nyulnak.

 

Ugyanakkor latom, hogy a berleti dijak is megugrottak, illetve az ingatlan arak is. Bar en most csak a netrol tajekozodok, kezzelfoghato tapasztalatom nincs. 

Előzmény: Séf fiú (2050)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.30 0 0 2050

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/ujra_harap_a_feltamadt_kelta_tigris.601200.html

 

Írország felrobban!!! Brutális! Ezek megint sokkal jobban fognak élni mint a németek. Megyek oda, leszarom.

sört Creative Commons License 2015.07.28 0 0 2049

Köszönöm a segitséget!

A kinlay house,nevü hostelt néztük ki magunknak.

Batman72 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 2048

Ez a link nagyon jo, koszonom a segitseget!

Előzmény: chalmers (2043)
chalmers Creative Commons License 2015.07.26 0 0 2047

Azert hostelben elerheto ez a szint, persze a kenyelembol fel kell adni.

 

Diakkent meg elofordul, hogy a budget helyeket keresi az ember, mert szuk a keret.

 

A korom miatt, meg az egszisztencia miatt eljutottam arra a szintre, hogy mar nyugodtan akarok fingani a szobaban, es sok minden egyeb tenyezo is szamit, de 15-20 evvel ezelott meg a hostelek voltak a celszallasok, illetve volt ahol a kempingek satorral. Idonkent volt vadkemping is, volt ahol reggel vettuk eszre, hogy egy golfpalyan allitottuk fel a satrat (k.jo volt a gyep, meg is lepodtunk :) ) De aludtam parkban padon, vagy ugy utemeztuk a vonatokat, hogy lehetoseg szerint ejszaka utazzunk, igy nem minden nap kellett a szallasert fizetni. 

Előzmény: Séf fiú (2045)
chalmers Creative Commons License 2015.07.26 0 0 2046

Konkretan abban is, amit lent beszurtam a 3 agyas szobara peldanak.

 

De ez fejenkent es tobbagyas szobaban.  Alig par hozzaszolassal korabban volt mar: http://www.hostelworld.com/

 

De van jo par szallasfoglalo oldal, olyan is, ami ugyanazt leellenorzi tobb helyen. Idonkent szornak az arak. Ha van konkret elkepzeles, meg az adott szallas oldalan is erdemes kozvetlenul megnezni.

 

Ha most foglalsz - szerintem - erdemes ugy foglalni, hogy lemondhato legyen az utazas elott nehany nappal, hatha bejon egy jobb lehetoseg.

 

 

Előzmény: sört (2044)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.26 -1 1 2045

"5en mennénk,vmi hostelbe.Melyik az a hostel,ahol találnánk 15 euróért?"

 

Ennyiért Budapesten se lehet nagyon aludni..... minek mentek oda ha ennyire nincs pénz?

sört Creative Commons License 2015.07.26 -1 0 2044

Szia Chalmers!

Mi is oktoberbe megyünk Dublinba,turistáskodni.

5en mennénk,vmi hostelbe.Melyik az a hostel,ahol találnánk 15 euróért?

chalmers Creative Commons License 2015.07.26 0 0 2043

Sok helyen idonkent talalni 5 csillagost is annyiert vmi mely akcioban, amennyibe ugyanott egy belvarosi privat szoba kerul egy hostelben. Tehat nem feltetlen a penz szamit. Ha nem az utolso pillanatban kell foglalni, jo par jo ajanlatot ki lehet fogni. Nektek is van meg nehany honapotok. 

 

60 euroert vannak mar haromagyas szobak sajat furdoszobaval a belvarosban. Pl. ez  Ugyan a hely nincs tul magasra pontozva.

 

Ha fejenkent meg egy vagy ket sor arat hozzadobjatok, akkor viszont sokat ugrik mar a minoseg.

Előzmény: Batman72 (2042)
Batman72 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 2042

Hogy mi az olcso es mi a draga?

Harman megyunk,csak egy delutant-estet toltunk Dublinban, 50-60€-ban gondolkodunk harmunknak.

Gondolom talalnek 5 csillagos szallast is ha a penz nem szamitana...

Előzmény: chalmers (2039)
Batman72 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 2041

Köszönöm a segítséget,rákeresek az általatok mondottakra.

 

Junky01 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 2040

Az airbnb-n a belvárostól gyalog 10-15 percre, pl. Conolly Station, North Strand környéke sok magán szállást találsz 10 ezer ft/2 fő körül. de bárhol a belváros körül.

Előzmény: Batman72 (2037)
chalmers Creative Commons License 2015.07.24 0 0 2039

mi az olcso es mi a draga?

 

4 csillagos szallasok erre az idopontra a belvaroshoz kozel 100 euro alatt is vannak, de 100-120 euroert mar van boven valasztek, ami helyszint illeti. 3 csillagosok meg 50-tol indulnak, de 60-80 kozott jocskan lehet valogatni. Szerintem ez nem a draga kategoria. En a booking.com-ot nezem es 2 szemelyes szobakat.

 

Hostelben meg 15 euro/fo. 

Előzmény: Batman72 (2037)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.24 0 0 2038

www.hostelworld.com?

Előzmény: Batman72 (2037)
Batman72 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 2037

Sziasztok,

Oktober 27.-en megyunk Dublinba repulovel.

Csak egy ejszakat maradunk mert megyunk tovabb Belfast fele.

A kerdesem az lenne,hogy nem tudtok-e valami olcso szallast Dublinban arra az egy ejszakara.

Mar neztem az Airbnb-t is meg rgy-ket weboldalt,de csak draga szallasokat talaltam.

Elore is koszi.

Én

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!