Keresés

Részletes keresés

Frankmzn Creative Commons License 2020.03.04 0 0 12308

Pedig sokan úgy ültetnek be, hogy bőven van még hajuk, akkor arra mi a magyarázat? Nincsenek foltok, csak gyér a teteje, mint nálam. Nekem sincs konkrét folt, csak úgy globálisan ritkás a teteje, vizesen látszik a fejbőr.

Előzmény: Fomate (12305)
kellafina Creative Commons License 2020.03.03 0 0 12307

szia, nekem is elküldenéd? email a profilomon

Előzmény: Fomate (12306)
Fomate Creative Commons License 2020.03.02 0 0 12306

küldd el az email címedet, és elküldöm rá a doki elérhetőségét

Előzmény: AmazingGecko (12297)
Fomate Creative Commons License 2020.03.02 0 0 12305

Akkor szokták javasolni a hajbeültetést, amikor már bizonyos -jól körülhatárolható - helyeken teljesen elhaltak a hajhagymák, és gyógyszerrel vagy minoxidillel már nem hozható vissza, na meg az orvosok tudják hova tenni a hajszálakat. Nekem nw1 állapotban volt elől 1 beültetés, ahol néhány centiről eltűnt a haj, a doki asszisztensek mondták, hogy elég felesleges, hát a mai napig is az egyik legjobb döntésem volt...

 

Annyi csak, hogy a hajbeültetés előtt azt mérlegeld, hogy hajlandó vagy-e valamilyen hajtartó terápiát csinálni hosszú távon, anélkül valóban felesleges, illetve nagyon természetellenes látvány jöhet össze néhány év múlva.

Előzmény: Frankmzn (12302)
Frankmzn Creative Commons License 2020.03.01 0 0 12304

Ergó semmit sem lehet tenni a hajhullás ellen? Ez azért egyénenként változó, mivel ha megáll egy szinten a hajhullás, akkor érdemes beültetetni, így meglesz a nagyjából elfogadható fedés. Több klinikán voltam már konzultáción, nekem még mém javasolták a beültetést, de ahogy olvastam akkor érdemes, ha már lelassult, vagy megállt a hajhullás. Szóval ezt nem lehet teljes mértékben általánosítani. Laikusként így látom.

Előzmény: AmazingGecko (12303)
AmazingGecko Creative Commons License 2020.02.29 0 0 12303

Nézd végig ezt a videót.

 

https://www.youtube.com/watch?v=60kxadnPRU8

 

A hajbeültetés is csak ideig-óriáig jelent megoldást. Idővel új beültetésre lehet szükség, aztán megint, végül már nem marad hátul elég haj, amit be lehet ültetni.

 

Előzmény: Frankmzn (12302)
Frankmzn Creative Commons License 2020.02.29 0 0 12302

Sziasztok! Mikor lehet, illetve mikor érdemes hajat beültetni? Mivel ha még hullik a haj, akkor hiába a beültetett rész vagy részek, körülötte kopott lesz. Meg tudja ezt állapítani egy orvos, hogy mikortól ajánlott már átültetni? Szőke hajam van, a teteje meg van ritkulva, a széleken jó sűrű, szóval adóhely lenne. 

tekergo93 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 12301

felírni felírhatja a körzeti orvos is, de hogy fel is fogja-e írni azt nem tudom. pszihiáter az kevésbé valószínű - de egy próbát megér - veszteni semmit nem vesztesz ha megkérdezed. De több esélyét látom hogy magán hajklinikán iratod fel mint egy körzeti orvosnál - mert aki kopaszodással foglalkozik az képben van és tudja mi az, a körzeti orvosnak meg fingja se lesz arról, hogy minek szedsz te prosztatára való gyógyszert hajra. Nekem is sok szenvedés volt, úgy kellett kierőszakolni.

Előzmény: AmazingGecko (12300)
AmazingGecko Creative Commons License 2020.02.28 0 0 12300

Esetleg pszichiáter? Én járok pszichiáterhez 3 havonta, antidepit ír fel nekem. Ha panaszkodok neki, hogy kikészülök idegileg a kopaszodástól, akkor szerinted felírja/felírhatja?

Előzmény: tekergo93 (12298)
AmazingGecko Creative Commons License 2020.02.28 0 0 12299

A körzeti orvos felírhatja?

Előzmény: tekergo93 (12298)
tekergo93 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 12298

nem kell ehhez urológus, van itt a fórumon nem 1 ember aki magándokival iratja fel. Fomate is - ő még említett is régebben egy dokit aki felírja. jah meg SH klinika.. https://www.shklinika.hu/hajhullas-gyogyszeres-kezeles.html >> Avodart - menj, el mondjad hogy a fina nem ért semmit és akkor szerintem felírják. én is magándokival iratom fel, bár én nem dutát.

de netről ilyet tuti nem rendelnék - kitudja mit kapsz. jobb esetben csak semmitérő placebó aminek a hatásosságát sem tudod ellenőrzini (ha csak nem vársz 1 évet, vagy nem mész el 30-40-ért dht vizsgálatra), így max kidobott pénz lenne, de lehet bármi más szennyezett szar is amitől mégnagyobb bajod is lesz. Annyit nem ér az egész. ráadást az ilyen gyógyszerek védjegyes hatóanyaggal rendelkeznek - tehát csak engedéllyel rendelkező gyógyszervállalat gyárthat hivatalosan, vény nélkül pedig nem rendelhetsz ilyesmiket - és ha megfogják a vámon tuti szívni fogsz miatta. ogyéi oldalán a magyar / eu gyógyszerszabályozásról bővebben olvashatsz.

Előzmény: AmazingGecko (12297)
AmazingGecko Creative Commons License 2020.02.28 0 0 12297

Sziasztok!

 

Szeretném kipróbálni a dutát, mivel a fina teljesen hatástalan volt nálam. De hogy lehet dutát szerezni?

Nincs urológus ismerősöm. Nem lehet valamelyik külföldi oldalról rendelni? Ami megbízható és igazit árul.

Fomate Creative Commons License 2020.02.25 0 0 12296

Akinek diffúz hajhullása van (tehát a hajvonalad okés, viszont mögötte gyengül), annak mondok egy elég jó alternatívát (persze a kezelések mellett):

menj el smp-re (mikro pigmentáció)

 

Most voltam az első alkalmon, másfél óra, semmi fájdalom, se nyom a beavatkozás után, és azonnal látható az eredmény, ráadásul tartós is, már akinek diffúz a hajhullása (nem szívja ki a nap a pigmenteket). Tényleg minden diffúz társamnak ajánlom, olyan ez mint a hajbeültetés, csak hegek és regenerációs idő nélkül, azonnal látható hajsűrűség növekedéssel.

Johnny88 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 12295

Szerintem nagyon jó a Kirkland habja! Jó az állaga, ahogy a fejbőrhöz ér a melegtől azonnal kipezseg belőle a folyadék. Jól felvihető. Ja és nekem nem ragad tőle a fejem mint a Foligaintől. Azt nagyon utáltam abban. Sajnos drágább a Kirkland, de sokkal több előnyét látom mint hátrányát. Így már csak ezt fogom használni. 

Előzmény: Ez a név biztos szabad (12292)
kellafina Creative Commons License 2020.02.21 0 0 12294

Sziasztok! Ha van a családban orvos (de nem urológus), ő fel tud írni finát, vagy ki se adják ha nem szakorvosi? Illetve ti honnan szerzitek? Van valami megbízható online hely ahonnan lehet rendelni?

tekergo93 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 12293

Linkeld már be ahol ezt olvastad, mert erősen kétlem hogy ilyet írtam volna. Valamit félre értelmezhettél szerintem.

Előzmény: DaNiel888 (12241)
Ez a név biztos szabad Creative Commons License 2020.02.21 0 0 12292

Kirkland folyadék volt, gondolkodtam a habján, de próbaképp a Foligain habra váltottam. Na persze kézbe véve derült ki, összetételében a Foligain hab rohadtul nem egyezik a Kirkland vagy Rogaine összetételével. Habként használhatatlan számomra, ezért a KL kis adagolójával használom.  Kirkland habja mennyire kenhető fejbőrre? :D

Előzmény: Johnny88 (12291)
Johnny88 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 12291

Én pont fordítva voltam a minoxokkal, előbb használtam 1 évig a Foligaint és utána a Kirkland habot. Szerencsére nem tapasztaltam hajhullást a Kirklandre váltáskor. Ugyanakkor szerintem a Foligain sokkal gyengébb minőségű habot gyárt. 

Nem lehet, hogy a Kirkland sokkal nagyobb mennyiségben használ alkoholt mint a Foligain és erre reagál a fejbőröd rosszabbul? Én már az első használatkor megállapítottam, hogy a Kirkland alkoholosabb, már az illatán is érzik. Anno nekem ugyanez volt a tünetem a Spectral minoxidillel, az alkoholtartalma miatt nem bírtam. Igaz az folyékony volt. 

Előzmény: Ez a név biztos szabad (12289)
prime1977 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 12290

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Azta!

Azt hittem csak ilyen alvó állapotban vannak

Ezt azért nem gondoltam volna. :((((((((((

Előzmény: smorgasbord (12288)
Ez a név biztos szabad Creative Commons License 2020.02.19 0 0 12289

Sziasztok!

Egy tapasztalattal, esetleg kérdéssel jöttem :) 

Röviden: Hajszálaim a kritikus férfias pontokon vékonyabbak lettek, s ez már zavaróvá vált. Elkezdtem használni a Kirkland minoxidilt, kemény egy hónapig hullott a hajam erősen, majd megállt, s jobb irányt vett a hajkoronám. 3-4 hónap után teljesen eltűntek a foltok, azaz már nem látszódott ki a fejbőröm sehol. Viszont emellett  fokozazosan  egyre erősebb viszketés lépett fel, 4,5 hónap után le kellett tennem, és egy hét pihenőt hagytam, hogy a keletkezett dudorok begyógyuljanak. Ezalatt beszereztem a szintén 5% minox tartalmú Foligaint, amit mai napig használok (közel egy hónapja). Viszketés, korpás tünetek elmúltak, viszont ismét jelentős mértékben hullanak a vékonyabb hajszálak. Mivel időnként ajánlott is egy hét kihagyás, és a hatóanyag nem változott (elvileg), indokolatlannak tartom a hullást.  Valaki esetleg tapasztalt hasonlót? 

smorgasbord Creative Commons License 2020.02.18 0 0 12288

A teljesen kopasz területeken már meghaltak a hajhagymák és kizárólag a hajátültetés javíthat rajta, de az is csak akkor, ha van elegendő mennyiségű jó minőségű haj, ami átültethető. A nagyon vékony, miniatürizálódott hajszálakat nem érdemes átültetni.

Biztos lesz olyan technológia, amiről írsz, talán 50 vagy 100 év múlva. :)

 

Előzmény: prime1977 (12287)
prime1977 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 12287

Na!

Én meg pont most akartam megkérdezni a srácokat, hogy azon a területen ahonnan már mondjuk 10 éve kihullott a haj - ott még egyébként a hajhagymák megvannak?

Ergo megvannak, csak nem tudnak hajat növeszteni?

Vagy ezen hajhagymák már nincsenek ott mert meghaltak?

Azért szerettem volna ezt tudni, mert serintetek lesz olyan technológia valaha is, amikor nem beültetni kell a hajat - mivel az mindenképpen látszik, és nem is szép, hanem újra kinő a haj mindenhol ahol azelőtt volt hajad.

De, ha ott már nem léteznek a hajhagymák akkor már hiába. :/

Tud erre valaki választ adni?

Előre is köszönöm szépen!

Előzmény: smorgasbord (12286)
smorgasbord Creative Commons License 2020.02.14 0 0 12286

Miniatürizáció. Ezen múlik minden.

 

https://www.youtube.com/watch?v=b8jXq8rRilc

 

Beleolvastam a topik elejébe, ahol sokan abban reménykedtek, hogy a régóta megkopaszodott területeken is nőhet haj, ha vannak még alvó, de még élő hajhagymák.

Most viszont úgy tűnik, hogy még az élő, de erősen miniatürizálódott (összement, elvékonyodott) hajszálak esetén sem jelent megoldást sem a fina/duta, sem a minox (de még a hajátültetés sem). A legszerencsésebb esetben is csak megőrzi vagy lassítja az elvékonyodott hajszálak kihullását a kezelés, de visszavastagodni már nem fognak a hajszálak.

Magyarul időben kell elkezdeni a kezelést, amikor még 70-80-90%-osan ép a hajkorona.

Ez lehet 16-18-25-30 vagy akár 40-50 éves korban is, egyénileg változó. A férfiak többségénél viszont a huszas éveik elejéről beszélünk

marmande Creative Commons License 2020.02.12 0 0 12285

Persze, hogy lehet, bizonyos esetekben kell is növelni a dózist. Eredetileg ez egy vérnyomáscsökkentő gyógyszer volt, amit orálisan szedtek, ennél sokkal nagyobb dózisban. Szóval a mellékhatásoktól nem kell félni, igazán komoly mellékhatásai nincsenek. Pláne ilyen kis adagban, bőrön keresztül alkalmazva.

A videóban is írták, hogy 4-6 hónap a MINIMUM, ami után javulás várható. Én 1 évig minimum használni fogom. Ha látok javulást, akkor persze tovább is.

A B-vitaminoktól nem kell csodákat várni, kiegészítésnek persze elmegy, de akkor már komplex formában érdemes szedni. Már ha valaki megelégszik a szintetikus B-vitaminokkal. Legjobb lenne élelmiszerekkel bevinni természetes formában.

 

Előzmény: DaNiel888 (12284)
DaNiel888 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 12284

Más meglátásba helyezi az egészet! :)
Nyilván a napi 2X1ml egy gyártók által előírt standard. 

A te meglátásod szerint akkor lehet növelni a dózison? :) Mondjuk napi egyszer 2 ml. 

A kirkland minoxidillel az 5. hónapot gyűröm, biotinnal kiegészítve. Igaz a 6. hónap még holtpont lehet, de nem érzek számottevő javulást a meglévő hajállomány erősödése mellett. 

Anno a Spectral UHP nekem nagyon bevált, viszont már nem beszerezhető. A foligannel  befürödtem egy ponton túl. 
Nektek mi vált be? Rogain, Spectral? 

Előzmény: marmande (12282)
marmande Creative Commons License 2020.02.11 0 0 12283

Az egész csatorna nagyon informatív!

 

https://www.youtube.com/channel/UC6Z6GxYsW9EdvnUjqpGIbQA

marmande Creative Commons License 2020.02.11 0 0 12282

Ez a legjobb és legösszetettebb videó, amit eddig minoxidil témában láttam:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jztEaZKVz1Y

 

Néhány érdekesség belőle:

 

- A hab 15 perc alatt, az oldat 60-90 perc alatt szívódik fel, utána lehet hajat mosni. (Tehát nem kell 4 órát várni az oldatnál.)

- 21 óráig hat a fejbőrön, így elég lenne naponta csak egyszer használni!

- Az alkalmanként 1 ml egy kamu átlag, a mennyiség attól függ ki mekkora területen akar hajat növeszteni/erősíteni. Ez lehet 0,5 ml, de diffúz hajhullásnál akár 2-3-4 ml is.

smorgasbord Creative Commons License 2020.02.07 0 0 12281

https://szepseged.hu/minoxidil-oldattal-a-kopaszodas-es-hajhullas-ellen-hogyan-mukodik/

 

Köszi! Időközben találtam egy jó leírást róla.

Azt írják a napi 3-szori használat hatásosabb lehet, mint a szokásos napi kétszeri. Próbálta már valaki?

Előzmény: Johnny88 (12280)
Johnny88 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 12280

4 órát olvastam valahol. 

Előzmény: smorgasbord (12278)
smorgasbord Creative Commons License 2020.02.07 0 0 12279

Vagy pikkelysömör elleni krémet használni. (2 fajtát is használok, egy szteroidosat és egy szalicilsavas hámlasztót.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!