Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97509

Van alapjuk. Téglából. Ha szárító vakolat kerül a falra akkor a talajból kapillárisan följutó víz elpárolog. Párás lesz a levegő. Amíg lesz a víznek (nedvességnek) utánpótlása.

Előzmény: Alex B (97508)
Alex B Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97508

Tipikus belterületi 100+ éves bérház.

Ezeknek ugye nincs alapjuk...

A tégla felveszi a talajnedvességet, de nem vészes...

Azért írtam, hogy átlagos a nyirkossag.

Előzmény: Töck Jenő (97507)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97507

A fal valamitől vizesedik.

Előzmény: Alex B (97502)
sr1 Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97506

A födém és a koszorú illesztése miatt inkább a felső (külső oldali) szigetelést ajánlom. 

De kőzetgyapottal, mert mert a párazárást nemtom hogy tudnád megoldani. 

És abból min. 15cm vastag kéne, hogy valami értelme legyen.

Készits egy  15 cm magass colos deszka vázat, 60cm közze-l feles beeresztéssel, méterenként elég rá merőlegesen beereszteni a deszkákat,  néhány rögzitéssel  a betonra (vinklis fülekkel ) megoldható, hogy ne mozogjon.  A belét tölds ki legolcsóbb  bálás közetgyapottal, túzz rá egy olcsó párááteresztő fóliát és deszkázd le gyéren. Az OSB párazáró, nem oda való.

    

Előzmény: O lajos (97505)
O lajos Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97505

Betonbol. 

 

Előzmény: sr1 (97504)
sr1 Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97504

miiből készült az utolsó emelet feletti födém?

 

Előzmény: O lajos (97503)
O lajos Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97503

Sziasztok. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a padlász szeretném leszigetelni, pontosabban a padlásra szeretnék lefektetni 8 cm vastagságú poliészter és rá még 10 mm vastag osb táblát tennék. Erdemes ezt megcsinalni vagy inkább a 2 - dik emelet fodemere furjak föl 3 cm vastag poliesztert? 

Alex B Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97502

Milyen víz?

Előzmény: Töck Jenő (97500)
Alex B Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97501

Alul natúr fugazott a fal.

Fürdőben és egy-két részen, ahol csúnya volt a fal, vaporexet kevertem a malterhez.

Szerintem jó anyag.

Olvasgattam...

Lehet, hogy inkább vakolhato kozetgyapot lesz a felső szintre.

 

Előzmény: eekeili (97499)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97500

Honnan a víz? Lesz-e utánpótlása? Nem mindegy. 

Előzmény: Alex B (97498)
eekeili Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97499

  Vannak nagyon jó minőségű  szárító vakolatok. Az kellene alulra.

 

  Dryvit viszont kitűnő hőszigetelő... kívülre .

Előzmény: Alex B (97498)
Alex B Creative Commons License 2020.12.05 0 0 97498

Hello!

Volna egy 4 M magas galeriazott alagsori "lakás"

Alapvetően száraz, csak annyira nyirkos, mint egy pince...

Arra gondoltam, hogy a felső szintet dryvittal szigetelnem, az alsó maradna natúr, hogy tudjon szellőzni.

Dryvittal kapcsolatban vélemény?

Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.04 0 0 97497

Csak ott látszik. Tömörítési hiba lehet.  A felületi javítás az esztétikai jelentőségű. Érdemben javítani nehéz.

Előzmény: NeomatiK (97495)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.12.04 0 0 97496

Ha a talpszelemre csak simán rátéve van a tetőgerenda és odakapcsozva az úgy megfelelő lehet?  

 

100nm2-es családi házról beszélünk..

NeomatiK Creative Commons License 2020.11.30 0 0 97495

Sziasztok!

 

Kizsaluzott beton helyenként üreges. Valószínűleg csak a zsaludeszka mellett, ez egy függőleges felület. Milyen anyaggal kéne betömni-bevonni? Sima zsákos esztrich-hel oszt jónapot?

stukov1 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 97494

A kivitelező tudja... összesen 24m kerítés, ha reggel nem esik a hó akkor jönnek... Tapasztaltnak tűnnek.

Előzmény: stukov1 (97493)
stukov1 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 97493

350cm-es oszlopok, a földből max 250-ig áll ki, ... a kerítés magassága ennyi lehet, de kicsit alacsonyabb lesz, mert a beton elem vagy 15-20cm-re a földbe lesz süllyesztve.

Előzmény: a tömeg az tömeg (97492)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.11.30 0 0 97492

Ebben az időben még elmegy. Mivel nagyjából minden a föld alá kerül.

 

 Amúgy az oszlop  méret mennyi ?

 

 Ez a megadott oszlopnak  túl  vastag, de alacsony , az alapnak pedig értelmetlen.

 A mélység  és a vastagság  elmehet, de az a harmadik valószínűtlen !!

 

 

 Valami terv csak akad egy ilyen  nagyágú projektről-  

 Az a kerítés lehet 5  - 10  - 15  vagy  akár  20 méter csak az egyik oldalon.

 

 Ilyen projektnél azért a kivitelezőnek ellene tudni a tutit !!

Előzmény: stukov1 (97491)
stukov1 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 97491

Holnap jönnének kerítést építeni hozzámbeton oszlop 40*40x100cm "alapba" állítva. Az alap teteje kb 20cm-re lenne a talaj szint alatt...Az oszlopok közé meg betonpanelek...

 

Merjem csináltatni? ( az időjárás miatt...)

 

Csuklósbusz Creative Commons License 2020.11.29 0 0 97490

Néztem egy 30nm-es hétvégi házat, a pincében ilyen a födém:

 

 

 

 

Olyan mintha keskeny timkár födémpallókkal kirakták volna az egészet. De az előző tulaj sírköves volt, az sem kizárt hogy sírkőből épített a pincefödém/házpadló. 

Nem monolit beton, de gerenda sincs, mégis részekből áll össze.  

 

Szerintetek milyen födém lehet?

jazzking Creative Commons License 2020.11.29 0 0 97489

Sziasztok

 

Nem tudom illik e itt ajánlani, de ha valakinek műanyag nyílászáró kell, főleg Délkeleti régióban, erősen ajánlott kategória a következő: Verhetetlen áron szereltek nálunk 3 rétegű üveggel, kiváló munkát végeztek.

3 másik árajánlaton, körülbelül 2x annyiba jött volna ki...

 

Kis Zoltán, Hódmezővásárhely

https://nyilasmester.hu

nyílászárók

bútorgyártás

Yanez. Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97488

Ez pedig bentről nézve.

Előzmény: Yanez. (97487)
Yanez. Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97487

Szépen lassan elkészült az üvegtégla fal.

stevemegane Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97486

Az nem számít, hogy mekkora felületen érintkezik a kerék a takajjal?

 

Én eddig úfmgy gondoltam, hogy a legjobban a kis 10x20 cm méretű térkövek a strapabíróbbak, mert nem törnek el,m kegfeljebb megsüllyednek külön-külön. Az viszont javítható.

A nagyméretű térkőben hajlító feszültség is nagyobb keletkezik elégtelen aládolgozás esetén és így könnyebben törik.

 

Rossz az elméletem?

Előzmény: Töck Jenő (97485)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97485

A kulcsszó a régi. Már beállt. Rossz talaj is tud (általában) 1,5 kg/cm2-t. Az 40x40cm-nél 4000 kg. A teherautók keréknyomása ezt ritkán haladja meg. 

Előzmény: JAMIE222 (97483)
halaloszto Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97484

" nagyon ritka lehet az az eset"

 

persze, nagyon ritkán mesüllyed vagy eltörik egyetlen kocka. mondjuk hetente egy. akkor három év múlva hogyan is fog kinézni az a behajtó?

Előzmény: stevemegane (97482)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97483

A legtöbb méretezett, tervezett dologban van biztonsági tartalék, ráhagyás, néhol nem is kevés, 50-100%, vagy akár sokkal több is.

Saját tapasztalat: az udvaron a régi kocsibejáró 2 sor 40x40x5 cm-s betonlap volt, szimplán földbe süllyesztve. Alakításkor jött-ment rajta nehéz teherautó sittel, kaviccsal, betonnal,fával, de nem tört el egy sem.

Előzmény: stevemegane (97482)
stevemegane Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97482

Még egy dolgot nem értek.

A terhelésnél azt nem kell figyelembe venni, hogy egy 205 mm széles kerék egyszerre nem egy térkövet fog terhelni! A térkő mérete 20x13.3cm. Mindig két kövön oszlok meg a súly m, mert a kerék egyről biztos lelóg, nagyon ritka lehet az az eset, amikor teliben pont egy kövön van rajta.

 

Nagyon tévúton járok?

Előzmény: Töck Jenő (97474)
stevemegane Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97481

Megnéztem az általad belinkelt okdalt a combiból van 6 és 8 cmes,dmindegyiknél csak a személyautó logója van az alkalmazási útmutatóban, ugyanúgy mint az 5cm-es citytop smartnál.

 

Hol találtad a 3.5 tonnát?

Előzmény: sr1 (97477)
stevemegane Creative Commons License 2020.11.28 0 0 97480

Ezek szerint a 15-20 cm zúzottkő elegendő lesz?

 

A térkővel viszont kicsit vitatkoznék.

Az utcafronton lévő garázsunk előtt van egy telibe térkövezett behajtó ugyanebből a térkőből (semmelrock citytoo smart 5cm)

5 év alatt semmi baja, pedig ráállok a 3 t-ás kisteherautóval is.

 

Azt értem, hogy személyautó alá ajánlja a gyár, de egy személyautó össztömege végső esetben lehet 3,5t.

Ezzel nem számol a gyár?

 

Elmondásod alapján jobb lesz a másik fajta.

 

Előzmény: Töck Jenő (97474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!