Keresés

Részletes keresés

Csokivadász Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6953
Liluka rágta, de csak a bejárati ajtó rácsát, mert el akarta húzni
Előzmény: MogyiGazdik (6951)
pumukli48 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6952
ma olyan volt, mint régen, Pumukli rajtam szaladgált, és nem harapott egyáltalán. De jó lenne, ha így maradna!!
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6951
Nálatok is szokták rágni a ketrec rácsot a mókusok?
szifoka Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6950
Nagyon ari! :D
Előzmény: ipszy (6949)
ipszy Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6949
Sziasztok! Hát így örülünk a gyümölcs-mixnek :)

http://www.youtube.com/watch?v=5sPTXx6jAmo
bbabu Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6948
Biztos hogy fiú, elég látványosan fiú :)))
Előzmény: mados (6946)
pumukli48 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6947
Lehet, hogy rosszul tudom, de a lánymókus sem szokott hetekig visitani, csak néhány napig. Nem?
Előzmény: mados (6946)
mados Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6946
Tudom,hogy ha a hülyeség biciklizni tudna,én kontrával száguldanék a Himalájára, de esetleg nem lehet,hogy a fiú mókusod lány?
Előzmény: bbabu (6945)
bbabu Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6945
Köszi mindenkinek a válaszokat, megpróbálom kideríteni, hogy mi lehet a baja. Én például arra gondoltam, hogy nem-e a párzási időszakkal függ össze. Egyébként amikor megállás nélkül mondja a magáét akkor a kis farkincája az égbe mered és olyan furán kunkorítja. Arra is gondoltam, hogy próbálgatja a hangját, mert eddig még sose adott ki hangot. Amikor elkezdi akkor csak halkan csinálja és aztán rázendít. Körülmények nem változtak, a ketrece ugyanott van.
Előzmény: MogyiGazdik (6944)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6944
Szia

Szerintem biztos nem ok nélkül csinálja. Valami lehet h zavarja, nem tetszik neki, vagy lehet h valamire szüksége lenne, vagy valami változás történt. Próbáld nagyon alaposan tanulmányozni hátha rájösz a problémára.
Előzmény: bbabu (6941)
*Babi* Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6943
Spuri sem csinált még ilyet. Ha Ő kiabál akkor annak oka van és ha megtaláljuk abbamarad. PL:várja az esti kukucot, ki akar jönni, unatkozik stb...
Előzmény: bbabu (6941)
pumukli48 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6942
Nem tudok hozzászólni, az én kis mókusom csak néha kiabál, akkor is csak néhányszor, nem napokig és nem olyan erősen.
Előzmény: bbabu (6941)
bbabu Creative Commons License 2009.10.27 0 0 6941
Sziasztok!

Ti mit szoktatok csinálni a mókival, ha már abszolút nem bírjátok elviselni azt az éles hangot,csicsergést amit például az én fiú mókim már majdnem hogy 4 hete csinál. Eddig ha nagyon nem bírtam akkor letakartam, akkor abbahagyja, de idegesíti hogy nem lát ki ezért nem szívesen alkalmazom. Olyan hanggal van, hogy az egész lépcsőház zeng tőle. Nem tudom mit csináljak! Ugye abbahagyja egyszer?!
szifoka Creative Commons License 2009.10.26 0 0 6940
MÓKUSHAL??? MI AZ A MÓKUSHAL?

Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?

EGY KIS ÉRDEKESSÉG... :)

http://www.haziallat.hu/akvarium/tengeri_fajok/mokushal/2063/
*Babi* Creative Commons License 2009.10.24 0 0 6939

Köszönöm a gyors választ!

Imádom a mikor estefele hangosan csippantva kéri menjünk már a kukuccal, majd utána egy nagy mosakodás és készülődik feküdni.

Előzmény: crested 1 (6938)
crested 1 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 6938
Szia Babi!

Nyugodtan adhatsz Spurinak naponta 2-3 liszkukacot,ennyi fehérje kell neki naponta.
Előzmény: *Babi* (6935)
Dr. Kis Creative Commons License 2009.10.24 0 0 6937
Sziasztok,végre sikerült be fejeznünk a mókus ketrecet,teljesen be drót hálóztuk,meg raktunk be neki mászó fát.
Nati82 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 6936

Sziasztok!

 

 Köszi a válaszokat! Ma is kiengedtük Gusztint, és úgy tűnik, hogy bár változáson megy most át pl. eddig nem nagyon rejtegetett, most napokig tömött pockossal futkorászott, meg kicsit mintha agresszívebb lenne, de szerencsére nem harap, max kóstolgat néha, úgyhogy bár odafigyelünk rá, és kétségkívül fura, hogy nem akar leszállni az emberről, azért még cuki kis mókus maradt:)

 Viszont bár betettük neki a mókikereket, és nézegeti, próbálgatja picit néha, de rendesen ő sem használja ( Sophie mégcsak hozzá sem nyúlt míg nála volt), egy teljes kört még egyszer sem ment vele:( Hogyan szoktassam rá?

Amúgy meg ha ráértek, ez is vicces:

http://www.youtube.com/watch?v=z85ZAAATc3E

*Babi* Creative Commons License 2009.10.23 0 0 6935

Kipróbáltuk kerge Spuri viselkedését szabadon is. Szerencsére semmi jele a vadulásnak. Csupán olyan mintha sietne valahova egyfolytában rohan, nem is szimatol dolgokat mint régen csak rohan-rohan-rohan....
Rohangált egy 15-20 percet a szobában meg ugrált mindenre fel-le aztán vissza a kalitba és rótta tovább a köreit. Szinte nem is evett egész nap semmit. Úgy örültünk amikor este csipogott, hogy jöhet a kukuc. Szaladt is a gyerek és vitte neki. (Jól beidomított már minket mi?)


Végre! Most látom, hogy eszegeti a gesztenyét meg a diót. Féltem ezt a kis lüke mókit!

 

Crested 1

Szeretném kikérni a véleményedet egy dologban.

Ugye az nem baj ha Spuri minden nap kap egy kis lisztkukucot? Mert hát ez az esti "szeánsz" része és nagyon imádja. Remélem nem gond hisz a természetben is találnak minden nap valamilyen ehető bogárkát. :)

 

roli310 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 6934
Péter, írtam neked e-mailt!!
Előzmény: crested 1 (6933)
crested 1 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 6933

szia!

ha érdekelne a japán kisfiú,akkor mihamarabb jelezd légyszives,mert már érdeklődtek utána mások is.

Előzmény: sz.geri (6892)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6932
Most néztük h nem vizszintes a kerék rácsozása, így nekünk mégsem kell, mert szerintem így balesetveszélyes Mogyinak az átfordulásnál, félő h nehezen tud belecsimpaszkodni. Arra meg h elkapja a jó fogást az átfordulás előtt csak pár ezred mp-e van, és ebből a szempontból az a fajta kerék ami nekünk van, jobb fogást ad neki.
Lehet hogy nektek jó lesz a kerék, de Mogyinak más igényei vannak.:) Meg amúgyis, ezt szokta meg. Az első kerekét mikor le kellett cserélni (egy teljesen ugyanolyat kapott), azonnal észrevette h az egy másik kerék, és aznap durciból bele se ment. Aztán másnap csak csak nem bírta tovább és magáévá tette az új kereket.:) Meg a technikáját is ennek már megszokta.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6931
csincsilláknak kötve hiszem, 2mp alatt lerágják a leukoplasztot :) Csineknél az átfűzött akármi a nyerő :)
Előzmény: AgathaChristie (6930)
AgathaChristie Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6930
Hali! Ide szoktam...
A lábtöréses részhez nem tudok hozzá szólni, mert az deguknál ismeretlen, de a lábas kereket is fel lehet akasztani a rácsra, úgy hogy a láb kívül marad. Akár a ketrec tetejére is. Sőt, csak így az igazi, különben csúszkálna!
Az átfordulós videó, nagy élmény volt!
Csincsilláknak, és mongol egereknek a rácsot leukoplaszttal ragasztják le. Persze akkor annyi az átfordulásnak!
Előzmény: *Babi* (6921)
s189 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6929

Sziasztok. Eladnám a 2,5 éves fiú csíkos mókusomat, odújával együtt. Elég félénk, nem kézhez szokott.  ár: 5.400,- Ft

üdv

*Babi* Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6928

méretválaszték:

14cm, 17cm, 22cm, 28cm

*Babi* Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6927

Boltba még nem láttam (nem is nagyon tudtam még nézelődni)

csak itt találtam meg eddig:

http://www.allati.com/ragcsaloknak-kiegeszitok/jatekok/horcsogforgo-22cm-fem-4365-3.html

Viszont én is azt kérném, ha valaki látná boltban szóljon mert szeretném vásárlás előtt alaposan megnézni.

 

MogyiGazdik Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6926
Ha ebbe beszorult a kis drága, akkor ennek a felakasztható verziója is veszélyes neki, mert ugyanilyen a kialakítása. Két dolgot tudok mondani: vagy adsz esélyt a mókidnak hogy megtanulja használni az ilyet ( mert gondolom a legtöbbnek kell, baleset nélkül nincs siker), vagy olyat keress amit legutóbb mutattál, ami a videón is volt. Abba nem tud odaszorulni. De kiváncsi vagyok, hogy milyen pici a rácsozása, mert én attól tartok hogy a kis lábujja bele tud szorulni. Na az jobban fájna, mintha odacsípné a kerék, ott törhet is a kis lábikó...
De a nem falakaszthatót, mindenképp rögzítsd a ketrechez, mert ha komolyabban használja a kis tökmag, felborulhat vele.
Előzmény: *Babi* (6921)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6925
Igen, talán valami ilyesmi lehetett. Egy javaslat: Ha olyat veszel ami nem felakasztható, a biztonság kedvéért, csináld meg úgy, hogy erősen valahogy fogasd oda a ketrechez, mert ha keményebben használja a móki, akkor felborulhat.
De azt jobb ha tudod, hogy ugyanúgy a felakaszthatóban is érheti baleset a mókit ha nem figyel oda és nem elég ügyes.
Ha megtalálod valamelyik boltban ezt a kereket, szólj kérlek nekem is. Úgy látjuk sokkal könnyebb anyagból van és jobban be tud pörögni. A videón asszem gond nélkül átfordul a mókus 6-7-et, Mogyinak nem enged ilyan sokat a kereke. Pedig biztos élvezné, ha többet tud átfordulni.

Amúgy nekünk olyan kerekünk van mint amilyen nektek volt először, de nekünk a ketrecre akasztható verziója.
Előzmény: *Babi* (6924)
*Babi* Creative Commons License 2009.10.22 0 0 6924

Megtaláltam, valami ilyesmi lehetett a videón nem?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!