Keresés

Részletes keresés

Zsolt3535 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 92869

Sziasztok.

 

Kis segítségre lenne szükségem. Kinek mi a véleménye erröl a klimáról:

 

GREE Bora Silver tipusszám: GWH12AAB-K6DNA4A

 

Már kifutott elviekben , de még lehet kapni 5 év garanciával.

 

A másik kérdésem mennyire elvetemült ötlet valami Whirpool vagy Heinner klima vagy akár ez a  Midea:

 

Midea Blanc Klíma, 9000 BTU, iECO mód, Follow Me,  ( https://www.emag.hu/midea-blanc-klima-9000-btu-ieco-mod-follow-me-kettos-tisztitasi-rendszer-a-energiaosztaly-msmabu-09hrfn1-qrd0g/pd/DHXPXSBBM/?X-Search-Id=0488ef2c95ec80ac9795&X-Product-Id=35225252&X-Search-Page=1&X-Search-Position=12&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view)

Tisztában vagyok hogy milyen az a klima ami szupertartós  de  nincsen rá keret. Pláne h kettő kell.

 

 

Köszi

 

1 valaki Creative Commons License 2021.02.07 0 0 92868

légcsatornában 3 m3 a határ lakóépületben, 5 már hangos.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92867)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.07 0 0 92867

Egy köbméter fűtőlevegő

ha egy fokkal melegebb a szobalevegőnél

akkor 0,000335 kWh hőt hoz be a szobába.

Ha több fokkal melegebb, akkor arányosan többet.

A légcsatornákban ajánlott maximális légsebesség 5 m/s (zaj-keltési határ).

 

Ha megméred a lakás hőmérsékletéte és a befújt fűtőlevegő hőmérséklete közötti különbséget, abból kiszámolhatod, hogy aki

- 6 kW hőmennyiséget

- 5 db 100 mm átmérőjű csövön próbál bejuttatni egy lakásba,

az korrekt szakember, vagy egy idióta állat :)

Előzmény: delta67 (92866)
delta67 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 92866

Lányoméknál egy 6KW-os gép van.

5db 100-as átmérőjű anemosztát van az elszívásnál és a befúvásnál is.

Szinte folyamatosan megy a gép.

Szerintem nagyon kicsi a cső keresztmetszet.

Előzmény: NAND708 (92864)
NAND708 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 92865

Szia,

esztétika+zaj!

1. Így van, a legegyszerűbb kiépítésben nincs helyi szabályzás. Viszont kb fillérekből építhető RC technikában használatos szervókból, illetve vezérlőkből szabályzó szelepek, amikkel manuálisan lehet szabályozni az egyes csövek térfogatáramát. Nem túl szép megoldás.  Én is megvettem, de még arra is lusta voltam, hogy szobánként szétosszam a csöveket.

 

2. Szerintem mindenképp kell egy padlás hozzá, ha nem akarja a user hallgatni a beltéri amúgy sokkal halkabb dorombolását.

 

3. Nálam, -low cost-os kivitelben talán 50e volt az alapanyagköltség és kb 20-30 óra meló: 10m D200 Sonoflex, 10m D250 Sonoflex, 14nm G3-as szűrő, 6-7 tábla XPS a szűrőháznak +a beltérin kialakítani egy csövet fogadó részt. 250-es 90° könyök acélból (mert kevés lett a Sonoflex) hőszigetelő anyag, PUR ragasztó, csirkeháló, hogy a macskák ne kezdjék ki a szálas szigetelőt, csavarok, tetőléc a szűrőházba, gipszkarton a lakótérben lévő csatornának.  Ok, lehet több volt, mint 50e. 

 

4. bizonyára nálam is van 5-10% veszteség a padlástéri installálás miatt, illetve a gyártók se ezt a kategóriát fejlesztik.. de a csend megfizethetetlen.

 

"Beltéri a padláson: nem jó. Nyáron kibaszottul fog izzadni, annyi kondenzátum lesz rajta, hogy beszarsz. Ezáltal igen áramzabáló lesz. Rakhatsz rá igen sok szigetelést, messze nem olyan jó hely neki, mint a komforttérben. Légcsatorna hálózat is hasonló lesz."

 

Nem hűtök vele. De a nem a fenti megfontolás (páralecsapódás) miatt, ami bizonyára valós probléma, (bár nem tudom, hogy mennyivel magasabb az abszoltút páratartalom a padláson) hanem, mert nem akarom, hogy elpenészedjen a HCS meg a mókuskerék. A ház hűtését megoldja egy 2 kW-os LECA.

Előzmény: Ordas (92851)
NAND708 Creative Commons License 2021.02.05 0 0 92864

Szia,

a nappali fele fölött ki van bontva a födém a padlás felé. A szélén lévő függőleges háromszög alakú falon van a bevezetés. Nincs rajta anemosztát, egy mind a négy csövet takaró esztétikai célú rácsot csinálok majd rá.

"Kb mekkora a keresztmetszetük?"

A cső D200-as keresztmetszetétől akkor térnék el az anemosztát esetében, ha nagyon fütyülne.

Előzmény: delta67 (92845)
klimakiraly Creative Commons License 2021.02.04 -1 0 92863

OFF

 

Gyerekek ez közel volt ... Pécs.

 

http://nrgreport.com/cikk/2021/02/02/kevesen-mult-egy-europai-orias-aramszunet-a-szomszedbol-indult-a-problema

 

... ezek alacsony szabályozhatósága miatt valószínűbbé teszi a hasonló események előfordulását. ...

 

Remélem a csövekben mihamarabb jön majd valami ami meleget és áramot ad, ebben a sorrendben.

 

 

ON

Faház1977 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 92862

4 fok alatt kapcsolja a karterfűtést, 0 alatt a tálcafűtést,  a hónap mindegy🙃. De a karterfűtés csak készenlétben megy. A tálca meg olvasztáskor, tehát használat mellett, kb észre se veszed a plusz fogyasztást. 

Előzmény: champ1 (92861)
champ1 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 92861

Igen, de ez átlagosan óránként mondjuk januárban. Nem gondolnám, hogy folyamatosan fűt éjjel nappal. Tehát tippem szerint melegítéskor akár 100 Wattot is fogyaszthat, hogy kijöjjön az átlagos 50 Watt. 

Ez nincs benne az apróbetűsben...

Előzmény: Faház1977 (92860)
Faház1977 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 92860

Az 48watt óránként,  amennyiben van benne csepptálcafűtés és karterfűtés,  az teljesen normális. A legújabb modellek pl Gree Amber Royal már a csepptálcafűtést csak olvasztáskor kapcsolja. Tehát ha üzemelteted ez a plusz költség elenyésző lesz, ha nem akkor áramtalanítani kell.

Előzmény: champ1 (92816)
kiggyo Creative Commons License 2021.02.04 0 0 92859

Hiábavaló próbálkozás felérni a szintjére. A pentagon információbiztonsági és sütőipari szaktanácsadója, az általa elszórt ötletmorzsák képezték az ISO27001 szabvány alapjait, amit aztán jó pénzért árula a galád szabvány hivatal.

Előzmény: Garfield007 (92855)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.04 0 0 92858

Kissé paranoiás vagy, tudsz valakiről, akivel megtörtént?

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92856)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.04 -1 0 92857

"Tehát te is csak lerántod a külső HDD/SSD-t az USB portról?"

 

Jó hasonlat, köszönöm :)

Az általad leart akciót már több százszor csináltam, NULLA adatvesztéssel.

 

A jelenlegi kérdésemre ("Gree Amber valószínűleg bírja-e az áramszüneteket") is hasonló választ várok: egy tapasztalt szakember mondja ki pl azt, hogy "láttam már marhasok klíma meghibásodást, de ezek közül egyiket sem áramszünet okozta". Vagy mondja azt, hogy "még a korszerű klímáknál is gyakori az áramszünet által okozott meghibásodás". Ez nekem elég lenne.

Engem a klímaszerelők/tulajdonosok TÉNYLEGES tapasztalatai érdekelnek, homályosan okoskodni én is tudok :)

Előzmény: Ordas (92853)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.04 -1 0 92856

"De egy szaros termosztátot? Mit csinál a raboló? Befűt nekem?"

 

Ha konkrétan egy távolról vezérelhető termosztára/klímára vagy kíváncsi: koppanásig elállítja neked amíg nem vagy otthon, így okoz naponta kellemetlenséget (pl hideg lakásra érsz haza) vagy extra fűtés/hűtés költséget okoz minden nap, de akár több milliós kárt is okozhat, ha ez a termosztát pl egy üvegházra ügyel vagy egy ritkán látogatott épületet véd a fagytól. Persze ha (rendszeresen?) küldesz pénzt az illetőnek, akkor békén hagy ;) Az effajta zsaroló levelek az okoseszközök elterjedésével egyenes arányban fognak szaporodni.

 

"Ahhoz képest, hogy ezen a nyílt neten bankolunk, értékpapírt veszünk, vásárolunk..."

 

Százmilliók által naponta használt böngészőprogramokat már csak a statisztikai okokból is nagyon biztonságosnak tekinthetünk, hiszen ezen rengeteg ember között valószínűleg százezres nagyságrendben vannak olyanok, akik az első gyanús jelre megnyomják a vészcsengőt. Ezzel szemben egy, világszinten jelentéktelen iciripiciri bank néhány tízezer ember által használt banki alkalmazása azt csinál amit akar az adataiddal, statisztikailag közel nulla annak a valószínűsége, hogy gyanús tevékenysége bárkinek is szemet szúrna.  Tehát nyugodtan szabad interneten bankolni, de csakis a világ leg-elterjedtebb böngészőinek valamelyikével.

 

"Egy baki hálózatot azért igen nehéz feltörni, pedig az is a nyílt neten megy."

 

Léteznek olyan trükkök, amiket lehetetlen "feltörni", ezek némelyike akár házilag is kivitelezhető. Például a világ legjobb hackere sem fog tudni rácsatlakozni arra kamerádra, aminek abban a pillanatban nincs semmiféle hálózati kapcsolata :) Vagy a lakásod routerébe sem tud bejutni, ha az a router abban a pillanatban nincs rajta az interneten. És ez csak egyetlen trükk abból a százból, amit a bankok is ismernek.

Előzmény: Ordas (92850)
Garfield007 Creative Commons License 2021.02.04 0 1 92855

Elekkel informatikáról vitázni, bármilyen témában??

Még az Álmoskönyv szerint is hülyeség...

Előzmény: Ordas (92850)
Ordas Creative Commons License 2021.02.04 0 0 92854

A ház kb 5-6 kw/h hőveszteségű. Falakon 10cm. hungi. A szobáknak gipszakton álmenyezete van, kb. 40 cm-re leengedve a menyezettől, 20cm szigeteléssel. A padlásfödém vakolt deszka , most lesz a padlás 30 cm gyapottal terítve. A beltéri mehetne a padlásra, a csövek a padláson végig a szigetelésbe ágyazva

 

kW/h: ez milyen mértékegység?

 

Álmennyezet az üdítő kivétel magánházon, főleg ha ilyen nagy tér van felette.

 

Beltéri a padláson: nem jó. Nyáron kibaszottul fog izzadni, annyi kondenzátum lesz rajta, hogy beszarsz. Ezáltal igen áramzabáló lesz. Rakhatsz rá igen sok szigetelést, messze nem olyan jó hely neki, mint a komforttérben. Légcsatorna hálózat is hasonló lesz.

Szóval vélhetően egy igen drága rendszered lesz.

Előzmény: rokas7 (92832)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 -2 0 92853

tehát kénytelen vagyok a klímát a tápfeszültség elvételével-visszaadásával vezérelni.

 

Ne tedd!

Tehát te is csak lerántod a külső HDD/SSD-t az USB portról?

Autópályán gurulsz százzal és úgy állsz meg, hogy kirántod a kulcsot?

Nagy ugye...

 

Amikor nálunk dilettánsék építették ki a bankfiókot, az ablaknyitás érzékelő így operált, kirántotta a delejt. Elég hamar mentek tönkre a gépek.  

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92835)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92852

Félreértés elkerülése végett: ha egy szaros kamerához is egy banki hálózat tartozna, simán mehetne netre a kamera. De ez az ágyú és a veréb esete.

Előzmény: Ordas (92850)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92851

Akárhány példát láttam, a házi felhasználás esetén az esztétikán kívül csak hátránya van a multihoz képest a légcsatornázjható rendszernek (nem gép, rendszer!)

 

1. lakás eltérő helyein az eltérő igényt nem kezeli le

2. nehézkes elhelezés (nincs álmennyezet)

3. drágább kiépítés

4. drágább üzemeltetés

Előzmény: NAND708 (92842)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92850

Adatvédelmi alapszabály (plusz a zsarolhatóság megelőzése), hogy a nyílt internetre SOHA nem engedünk ki lakásriasztót, számítógépet, házvezérlést, hálószobát figyelő kamerát, okostermosztátot, okosklímát, okoskapcsolót, de még egy okos fogpiszkálót SEM!

 

Alapvetően egyetértek. De túl van reagálva. Szerintem. Riasztót, kamerát persze, hogy nem engedünk ki így a netre. De egy szaros termosztátot? Mit csinál a raboló? Befűt nekem? Észreveszem, lekapcsolom, ha hekkerkedésre gyanakszom, akkor leveszem a netről. Mi kárt okoz?

 

Ahhoz képest, hogy ezen a nyílt neten bankolunk, értékpapírt veszünk, vásárolunk... Ahhoz képest még akár a kamera is mehetne. Egy baki hálózatot azért igen nehéz feltörni, pedig az is a nyílt neten megy.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92848)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92849

"csak itt arra kell figyelni, hogy hány csörgést engedek.

Párátlannál vált, párosnál dudál, 5 felett kikapcsol."

 

A legegyszerűbb gsm távkapcsolóknál  minden telefonhívástól a relé átkapcsol az ellenkező állásba, az első csengetés első pillanatában :) tehát mihelyt meghallod a csengetést akár egyből le is teheted a telefont. Ha relé-átváltás helyett impulzus üzemben használod, akkor úgy is hívják, hogy GSM kapunyitó (lásd: google).

Persze ennél okosabb cuccok is vannak, pl SMS-ben bármikor lekérdezheted a távoli aktuális hőmérsékletet tőle, vagy X fokos hőmérséklet alatt/felett automatikusan SMS-t küld vagy akár meg is csörget téged. És ez még mindig csak a jéghegy csúcsa.

Előzmény: naivkezdo (92847)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 -1 0 92848

"Köthető rá vezetékes termosztát. Saját, Gree."

 

Ha most az XK76-osra célzol, akkor te inkább ne akarj segíteni nekem :)

 

"neten azt csinálsz rakta, amit akarsz'"

 

Adatvédelmi alapszabály (plusz a zsarolhatóság megelőzése), hogy a nyílt internetre SOHA nem engedünk ki lakásriasztót, számítógépet, házvezérlést, hálószobát figyelő kamerát, okostermosztátot, okosklímát, okoskapcsolót, de még egy okos fogpiszkálót SEM!

 

"Túl akarod bonyolítani'"

 

Az én tervem: Kovács úr a mobiltelefonjával csak megcsörgeti a klíma telefonszámát  és a következő pillanatban a fűtés 8 fokról átáll 22 fokra, a következő hívástól meg visszaáll temperálásra.

Te viszont arra célzol, hogy a kímaberendezést folyamatosan elérhetővé kell tenni az internet felől és Kovács úr az okostelefonján mindig indítsa el a Gree mobilalkalmazását és azzal állítsa át a nyaralójában a hőmérsékletet.

BIZTOS vagy te abban, hogy az én módszerem a bonyolultabb? ;)

És arról még nem is beszéltünk, hogy mi van akkor, ha a nyaralóban nincs bekötve a 365x24 órás internet szolgáltatás és/vagy ha pl Kovács úr valójában egy 70 éves szőke néni, aki még az okostelefon kifejezést sem ismeri? :)

Előzmény: 1 valaki (92843)
naivkezdo Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92847

Nekem egyszerűbbnek tűnik, hogy megkeresem a beltériben a szobahőmérséklet érzékelő elemet, hozzáragasztok egy saját hőérzékelőt is, alájuk teszek egy fűtőellenállást és így hamis információkkal tudom befolyásolni a klíma termisztorának aktuális hőérzetét.

Elgondolkodtató még az a megoldás is, hogy telefonos relé két különböző hőmérsékletre állított Gree távirányító között fog kapcsolgatni, csak itt arra kell figyelni, hogy hány csörgést engedek.

Párátlannál vált, párosnál dudál, 5 felett kikapcsol.

Előzmény: 1 valaki (92843)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92846

Mitatok neked olyan klímát, hogy a35 gumibakon van, és hűtésben is hamgos fos. Hd a márlája.

Ellenben fűtésben dorombolásban megveri a macskát, csinálhattam vele bármit.

 

Persze suszternak cipője, klímás meg kipróbálja a legszarabbat, lehalább van viszonyítási alap.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92839)
delta67 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92845

Szia!

A befújásnál milyen anemosztátok vannak?

Kb mekkora a keresztmetszetük?

Előzmény: NAND708 (92842)
kiggyo Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92844

Aztku... Tiszta 90-es évek barkácsszakkör, távirányító belezés, termisztor fűtögetés... 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92841)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.03 0 1 92843

Köthető rá vezetékes termosztát.

Saját, Gree.

De ha ezt akarod megcsinálni, mért a seggén kereszül simogatod meg a macskát?

Sim kártyás router, majd neten azt csinálsz rakta, amit akarsz'

 

Túl akarod bonyolítani'

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92841)
NAND708 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92842

Szia,

nálam a szintén nagyméretű nappaliba van csak befújás, ami a ház szélső részén van. A hálókban így 2 fokkal hűvösebb van, ami alváshoz OK, de pl gyereknek tanuláshoz nem annyira.

 

ELszívás a ház központi részében lévő közlekedőben van, a padlóig legipszkartonozott csatorna 15X60 cm hasznos keresztmetszetű.

" befúvás mennyiségéhez milyen arányban kell legyen?"  Nem értem. 

A befújás 4x D200-as Sonoflex, kb 2m hosszon. Az elszívásnál az előbb említett gk csatorna után van 80cm-nyi 2XD250 Sonoflex, 7 nm G3-as szűrő bedobozolva, 3XD250 Sonoflex.

Nekem FUJI 24LMLA 8kW-os gépem van. Kicsit nagyvonalúan kezeli a beállított hőmérsékletet, jellemzően túlfűt de elég öntörvényű. A kültéri rohadt érzékeny a párára, sűrűn lefagy, leolvaszt tekintve, hogy viszonylag kicsi az átáramló keresztmetszet a teljesítményhez képest.  Ez a gép kb -3 fok átlagig OK nekem, szerintem szarul sikerült a hőszigetelés anno. Ebben a szezonban kb 3 napot kellett ráfűtenem egyéb módon.

Méretezni kell. A fujiknak kiváló dokumentációja van. Az én beltérim még 140-50Pa ellenállás mellett is le tudja adni az 1000m3/h-t. Nálam azt hiszem mode 1 van beállítva (1000m3/h@ 65Pa) de valamivel 1000m3/h felett üzemel(t) ()~1300m3/h (már biztos poros a szűrő->fojt)

 

 "olcsóbb" kínai (GREE..stb.) típosoknak nincs elég nyomása 5-6 kw-on.  Ennek így nincs értelme. Különböző statikus nyomású gépek vannak széles névleges teljesítménnyel.

 

Előzmény: rokas7 (92832)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92841

Elárulom, hogy mi a konkrét feladat: távoli hétvégi ház klímás fűtését/hűtését akarom átkapcsolni temperálásról szobahőmérsékletre (és vissza) telefonhívással.

Vezetékes termosztát esetén egy egyszerű rutinfeladat: két db termosztát különböző hőmérsékletekre állítva és telefonhívásra egy relé egyszerűen átkapcsol egyik termosztátról a másikra. Nade a Gree Amber klímának nincs külső termosztát bemenete, ezért először arra gondoltam, hogy a telefonos relé két különböző hőmérsékletre állított Gree távirányító között fog kapcsolgatni, de ez több szempontból is bizonytalan/megbízhatatlan terület.

A végső menedékem az, hogy megkeresem a beltériben a szobahőmérséklet érzékelő elemet, hozzáragasztok egy saját hőérzékelőt is, alájuk teszek egy fűtőellenállást és így hamis információkkal tudom befolyásolni a klíma termisztorának aktuális hőérzetét :) de nincs türelmem ennyire bonyolult trükk végigviteléhez. Plusz a klíma még garanciás, úgyhogy egyelőre nem csinálnék rajta jelentős módosításokat :)

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92840

"Ráköthető vezetékes twrmosztát'"

 

Ugye nem a modbus vezérlő modul alkalmazásával viccelődsz?

Mert kicsit durva lene, ha egy 220 ezer forintos klíma és egy 3 ezer forintos szobatermosztát egymással való összekötésére egy 250.000 forintos "összekötő alkatrészt" javasolnál :)

Előzmény: 1 valaki (92837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!