Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2021.04.22 -4 0 93473

Szia !

 

Igazad van !

 

Az akció reakciót vált ki , ez így természetes . Te sem cselekednél másképpen , ha a szolgáltató helyében lennél .

Előzmény: Törölt nick (93472)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 -2 0 93472

mert Te fogod viselni a következményét 

Nem igaz!

Mert az ilyenek miatt MINDENKIT szivat a szolgáltató a lehetetlennél lehetetlenebb kitételekkel amikkel  (hatásosan, vagy hatástalanul) védekeznek a csalók ellen.

Nekem sem jó már a 20éve épült házamon a villanyrendszer méretlen ága, mert -többek között- a csalók miatt változtak a követelmények. 

Tehát ha bármit akarok csinálni, "H"tarifa, bővítés, akármi az oszloptól új kábellel és az összes vonzatával kell kezdenem.

Előzmény: peterch (93465)
klimakiraly Creative Commons License 2021.04.21 -2 0 93471

Ha csip azon FI relé se fog segíteni ...

Előzmény: kormos* (93424)
klimakiraly Creative Commons License 2021.04.21 -2 0 93470

nem Én nyomtam a -1-et, de ... gumiszelepest magas oldalfalihoz inkább ne. Légcsatornázhatóhoz se.

Előzmény: windy12 (93431)
Isti_1 Creative Commons License 2021.04.21 -2 0 93469

Nincs H tarifám és egyenlőre nem is tervezek, csak érdekelt hogy is működik ez. És mi van ha utólag veszek egy 9 kwattos hőszivattyút, azt is külön be kell jelenteni mielőtt rákötném a klíma mellé?

Előzmény: RHDCelica03 (93467)
tarejos Creative Commons License 2021.04.21 -2 0 93468

Ilyet max. vezérelt tarifánál lehet (szabad) megcsinálni.
Ott nincs megadva a konkrét eszköz, csak egyéb kritériumok vannak megadva, de az nem zárja ki a hősugárzót.
Az más kérdés, hogy az a cca. 8 óra - többnyire éjszaka mire lenne jó pl. egy hősugárzónál.

Előzmény: Isti_1 (93464)
RHDCelica03 Creative Commons License 2021.04.21 -1 0 93467

H tarifa igenylesnel meg kell adni a felszerelt klima pontos parametereit. 

Ha felteszel egy 3.5-os klimat ami max 1 kWh-t fogyaszt, az orad meg 3-al porog az mar kicsit gyanus, onnantol kezdve meg csak program kerdese, hogy kiszurjak... 

Előzmény: Isti_1 (93464)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.21 -2 0 93466

A mai világban, amikor számítógépes adatbázis van, szerinted mennyi idő egy programozónak, hogy a bejelentett x Ampernél nagyobb fogyasztást kihozza?

Szerinted nincs ilyen program? Te sem gondolod komolyan, sok sikert!

 

Előzmény: Isti_1 (93464)
peterch Creative Commons License 2021.04.21 -2 0 93465

Szia !

 

" Mi van ha én a klíma mellé utólag még rákötök egy elektromos hősugárzót vagy egyéb fogyasztót, kiderühet ez valaha? "

 

Szerintem ez szerzödésszegés . Viszont csinálsz amit akarsz , mert Te fogod viselni a következményét , ha rájönnek .

Előzmény: Isti_1 (93464)
Isti_1 Creative Commons License 2021.04.21 -2 0 93464

Ha van egy 3,5 kwattos fűtő klímám és 3x16 amperem,  akkor erre mekkora H tarifa igényelhető? Abból is 3x 16 ampert lehet igényelnem? Tudom, hogy erre a H tarifára nem köthetek rá bármit, csak aminek a cop-ja 3 felett van, de ellenőrzi ezt valaki? Mi van ha én a klíma mellé utólag még rákötök egy elektromos hősugárzót vagy egyéb fogyasztót, kiderühet ez valaha?

Visatone Creative Commons License 2021.04.20 -3 1 93463

Egyébként üdítő, hogy végre nem valaki a teszkós 90ezres géphez kér tanácsot, hogy jó lesz-e a szigeteletlen pléhsufniba süketszoba építéshez.

 

:-))))))

Előzmény: Törölt nick (93459)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -2 0 93462

Az ilyen "teszkós" gépek nem az én világom. Tudom, hogy bizonyos dolgokra rá kell szánni az adott pénzt és nem érhet meglepetés.... Sokszor az "olcsó a drága."

 

Előzmény: Törölt nick (93459)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93461

Én is úgy gondolom....   ;-)

Előzmény: 1 valaki (93460)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.20 -2 0 93460

Hacsak nem akarod a kinézetet megfizetni, szerintem elég az AP.

Előzmény: Tibi47 (93457)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.20 -3 1 93459

A leírt paramétereiddel ne legyenek kétségeid. Ha a cserépkályha melegét széthordta eddig megfelelően a SEMMI a házban akkor a klíma melegét is szét fogja hordani a légmozgás.

Jól gondold ki a helyét és ennyi. Cserépkályháról találsz teljesítményadatokat csempeszám alapján a neten. Az egy jó kiindulás lehet, hogy mennyire lesz elég az 5-ös gép.

Egyébként üdítő, hogy végre nem valaki a teszkós 90ezres géphez kér tanácsot, hogy jó lesz-e a szigeteletlen pléhsufniba süketszoba építéshez.

 

Előzmény: Tibi47 (93453)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93458

Sok jót olvasni erről a sorozatról, azért nézegetem én is.... Biztosan szuper.

Előzmény: RHDCelica03 (93456)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -2 0 93457

Ekkora felületen már szépen tolja befelé a hideget.... Igen, én is az AP felé hajlok. Mondjuk néztem ezt is: Mitsubishi MSZ/MUZ-EF42VE Kirigamine Zen, de ez már fájóan drága, mert gondolom a kinézetet is meg kell fizetni itt már...

Előzmény: 1 valaki (93455)
RHDCelica03 Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93456

Nekem egy topictars telepitett egy AP25VGK-t nemreg, idaig imadom es nagyon csendes! 

Előzmény: Tibi47 (93451)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.20 -2 0 93455

Értem már, így kell a hőszigeteléses ajtó.

A HR bár jó klíma, fűtésre inkább az AP jobb.

 

Előzmény: Tibi47 (93451)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93454

Ja, persze arról nem írtam, hogy ha esetleg nem vagyunk itthon télen és kimarad egy begyújtás, akkor nem éppen kellemes az idő idebent. Ez az állapot is megszünhetne. A nyári hűtés meg bónusz lenne....

Na, jó sokat körmöltem ide a fórumba...   :-)))

Előzmény: Tibi47 (93453)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -2 0 93453

"Az előszobába egy klímát, ez is érdekes ."    - A cserépkályha is ott van.

Lentebb leírtam az emeletet, mi ott a helyzet. Szigetelésre mindenképpen kitalálok valamit.

"Nem most hanem már 15 éve is az egyik legdrágább fűtőanyag volt.. a briket dettó.  Egyik sem lesz olcsóbb." - Igen, de mivel kb. fele kell mint tüzifából és nem vernek át a mennyiséggel, nem kell szárogatni, a kettő közül még mindig ez a jobb megoldás, ha nincs más. 

Az hogy drága, igen az. Azért próbálnám a klímás megoldást.......

Konvektorok meg jók egyébként, az összes öntöttvas égésterű. A hatásfokuk meg azért rosszabb szerintem sokaknál, mert túl nagy lángra vannak állítva és így égéskor bizony sok meleg kimegy a parapeten. Nekünk jól van beállítva és csak szinte éppen hogy meleg az égéstermék, ami távozik.....

 

Tehát a továbbiakban mindenképpen a födém szigeteléssel, a padló szigeteléssel és a bejárati fallal kell még kezdenem valamit.....

Előzmény: Ofenbau (93447)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93452

Sajnos ez a ház a 70-es években épült, akkori technológiával, ami elég korlátozott volt akkor. Most meg ebből a sz.rból próbál az ember "várat" építeni. 

Én csak azért gondoltam erre a klímás megoldásra, mert a brikett árak már az egekben vannak, mint írtam 8300 Ft. volt mázsája, ami idén minimum 8600-8700 Ft. lesz. Tüzifa sem megoldás, mert a súlyban úgy is át.sszák az embert (a brikett fóliázott raklapon jön mérlegjeggyel) közel dupla mennyiség lenne elég, (már tudjuk, mert eleinte azzal fűtöttünk) valamint legalább dupla mennyiséget kellene először rendelni és szárítani egy évet, mert ténylegesen száraz fát már nem nagyon kapni.

Tehát a cserépkályhás fűtést szeretnénk megpróbálni kiváltani  a klímával, hogy olcsóbban kijöjjünk.   (Persze a "megtérülési idővel is számolva.) Ha szükséges persze ugyan úgy rásegítve a szobákban a konvektorokkal is, mint eddig. Amúgy nem nagyon kellett, idei télen is csak pár napot. Nem volt több gázszámlánk 10 ezernél ebben az egy-két hónapban, pedig átfolyós vízmelegítő van a fürdőben, meg ott a konyhai gáztűhely is. 

 

Előzmény: Ofenbau (93446)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93451

Ez az "előszoba fal". Acél keret, szimpla üveg. Ennek 290x270 cm. a mérete. A szélfogó tényleg csak a szelet fogja, mert az is acél keretes és 0.3-as szimpla üveg van abban is. A födémet leírtam alantabb. 

Klíma teljesítményben eléggé meg van kötve a kezem, mert 3X16 amperos kismegszakítók vannak és így is játszani kell velük, mert mosógép, szárítógép, villany tűzhely, elektromos vízmelegítő is van...  Az amperbővítés meg megint k. drága lenne....

Én ezeket néztem egyébként:

Mitsubishi MSZ/MUZ-HR50VF


Vagy a jobbik: 

Mitsubishi MSZ-AP50VG / MUZ-AP50VG

Nem tudom, jók lennének-e. Szempont a megbízhatóság és hogy viszonylag csendes legyen.

Előzmény: 1 valaki (93445)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93450

A födémről egyel lejjebb. Beton födém, egyébként. Biztosan jó lenne a gyapot, csak most az a probléma, hogy fullon van a padlás mindenféle kacattal, köztük nehéz régi fa szekrények is, az alá necces lenne ez a szigetelés.

Igen, utólag már én is azt gondolom, hogy jobb lett volna felszedni a régi parkettát, aztán valamilyen lépésálló szigetelést alárakni..... De most már csak akkor, ha cserélni kell a laminátost valamikor....

Előzmény: Törölt nick (93443)
Tibi47 Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93449

A ház egy nyeregtetős épület, (fordított V ) és középen van fent egy szoba, előtér, wc. Külön fűtéssel, klímával. Padlásrész a két szélén hosszban kb. 1.5 méter szélesen, valamint a ház hátsó részén, konkrétan a legkisebb szoba, konyha és speiz fölött van. A fenti szobát nem baj, ha melegíti alulról, a két oldallal,meg a hátsó résszel kellene kezdenem valamit. Ezeken a részeken egyébként a betongerendák között kohó salakkal van feltöltve....  (Azok a csodálatos hetvenes évek....)

Előzmény: RHDCelica03 (93439)
peterch Creative Commons License 2021.04.20 -1 0 93448

Szia !

 

A fabrikekkre írtam , mert abból fogy évente 30 mázsa a topiktársnál . Amúgy meg Google a barátod , keress rá a cserépkályha hatásfokra ! Én a középértéket választottam , mert pontosan arra gondoltam  mint Te is . Írod , hogy a cserépkályhával hatásosan füteni tudni kell .:-) Fával meg ugye arányosan romlik a  hatásfok  a fában lévö nedvességtartalom arányában .

Előzmény: Törölt nick (93441)
Ofenbau Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93447

  Vélemények? Járható út ez?  

 

 Persze hogy járható,  csak rögös lesz.

 

 

 Az előszobába egy klímát, ez is érdekes .

 

 

 Mint korábban írta valaki  fel a padlásra a födém tetejére  jó vastag hőszigetelést  25 -30 cm. Az  javít az energia mérlegen... ugyan az 50  %  az téves elképzelés,de ha 30  % az is jó.  Egy klíma a legnagyobb helyiségbe és fűtünk azzal ami van.

 

 Ahogy olvasom van cs. kályha, konvektorok /legalább 2 , de lehet 3 is /.

 A tüzelő árak  ,

 

 Nem most hanem már 15 éve is az egyik legdrágább fűtőanyag volt.. a briket dettó.  Egyik sem lesz olcsóbb.

 

 A konvektorok ,  hát a hatásfokuk  nem a legjobb, de... de hosszú életűek, kevés a karbantartásigény, ez az előny.

 

 

 

 "Alsó szinten az előtérben, ahonnan nyílik a három szoba, konyha, wc, fürdő, van egy cserépkályha. Az egész cakk-pakk 75 négyzetméter.  "  ha van alsó szint kell lenni egy felsőnek is.

Az vajon mennyi ? 

Előzmény: Tibi47 (93432)
Ofenbau Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93446

 

 

 

 " A szobákban a régi vastag szalag parkettát meghagytuk, arra ment a laminált. Valamit az is szigetel talán...."

 

 Ja valamit az a 20 mm.

 

 A szalagparketta  15 mm, réteges ragasztott szerkezet,  a laminált pedig 5 mm müa.

 A  hetvenes években  betonra rakták... ragasztották.

 Olyan a szigetelő képessége mint a kor,, tév hitre épült.

 Előtt már   60 -80 évben az un.  melegpadló homokba ágyazott párnafákra ment a 2,5 cm-es vakpadló, arra a szegelt parketta  szintén 2,5 cm, tehát   homok és  5 cm fa  és ez is kevés volt.

 

 

 Akkor miért lenne elég a harmada  ??

 

 Az építészet is tele van tévhitekkel.

 

 A szegénység kompromisszumokat  kényszerít ki  és ezt megideologizálják.

 

 

 Tehát  konvektor,  briket fűtés   + klíma.

 

 Érdekes lesz.

Előzmény: Tibi47 (93438)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93445

Ha nincs a födém szigetelve, akkor kevés lesz az 5kwos klíma, bár ez tipustól/márkától függ. És persze ártól is...

Ahogy írják, szigeteld a födémet, 30 - 50% meleg ott megy el nálad.

Mivel van szélfogó, akkor a bejárati ajtóra költött pénz inkább költsd szigetelésre, tedd fel a padlásra. Hideg a belső felülete télen? Mert ha nem süt, akkor pénzkidobás, szigeteléssel többet nyersz.

5kwos fűtésre tervezett klíma 306.000 Ft, 7kwos 354.000 Ft.

Lehet megérné egyel nagyobbat tenni, nincs jelentős eltérés közöttük. Viszont kifűtené a nagy hidegekben is.

Vagy betenni több kisebbet, komfortból sokkal jobb lenne.

Előzmény: Tibi47 (93438)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.20 -3 0 93444

és = én

dm = cm

Előzmény: Törölt nick (93443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!