Keresés

Részletes keresés

referko Creative Commons License 2007.04.05 0 0 125
indirekt tárolót keress a polymixnél is van ilyesmi
Előzmény: IFE (122)
referko Creative Commons License 2007.04.05 0 0 124
Szakszernél nézted már?Mégsem lesz carborobot?
Előzmény: IFE (122)
Proone Creative Commons License 2007.04.05 0 0 123

Szia!

Árat nem tudok mondani, de nekünk ajánlották a Kardos labort: http://www.kardoslabor.hu/

 

és találok pl tartályt a Vigathermnél is, bár az napkollektoros, nem tudom, kazánhoz jó-e...?

http://www.vigatherm.hu/

Előzmény: IFE (122)
IFE Creative Commons License 2007.04.04 0 0 122

Sziasztok!

Puffer tartály ügyben lenne kérdésem. Csak felmerült, hogy kéne a fűtésünkhöz, és jó áron keresnék max 200 l verziót. Böngésztünk a neten, de nem sok eredménnyel...

Tud esetleg valaki segíteni?

Köszi!

Proone Creative Commons License 2007.04.04 0 0 121

Biztosan nem szívja vissza, mert úgy tudom, zárt égésterű. Biztosítani kell neki a friss levegőt egy 10cm-es csövön át, csak ott szívja be a levegőt, semmi köze a lakás levegőjéhez, ha jól értelmezem.

De azért köszi, biztos, ami biztos megkérdezem. :)

Előzmény: referko (120)
referko Creative Commons License 2007.04.04 0 0 120
Ha mész a kandallót megnézni azért kérdezz rá hogy a konyhai szagelszivo nem rántja-e vissza a füstöt?Ha lesz egyáltalán konyhai szagelszivód ha nem lesz akkor mind1.Nálam a kályhábol visszaszivja a füstöt néha még csukott ajtónál is.
Előzmény: Proone (119)
Proone Creative Commons License 2007.04.04 0 0 119

Nieri!

A házunk bruttó 125 nm-es lesz, ebből kb 100-at fűtenénk (garázst nem).

(37,5-es Ytong, 1,1-es hőszigetelésű ablakok)

Előzmény: Törölt nick (115)
Proone Creative Commons License 2007.04.04 0 0 118

Szia Nieri!

Mi ugyan kinéztük már, hogy milyen pelletkandallónk lesz, de persze mások is érdekelnek, megnézünk miden lehetőséget.

Honlapotok van?

Minkdet kizárólag a pelletkandalló érdekel, mert az épülő házunkba már úgysem férne el kazánház.

Szívesen fogadom a bemutatót a pelletkandallóról az emailcímemre és kérlek, írd meg a bamutatóterem címét is, hátha...

Egyébként Budapesten lakom, Pilis hegységben építkezünk (Jól értettem, hogy Balaton környékén van a bem.terem?)

Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 117

szia, szia!

 

 

 a jövő fűtéstechnikai megoldáai közül neked is hasonloképp a 117 es hozzászólásomra, tudnám ajánlani a biomassza, aza mezőgazdasági kerti hulladékok, napraforgohéj, kukorica, stb, valamitn pelletkazánjainkat.

Kinek melyik megoldás az előnyös, aki pl vidéken él, sok esetben választj a azt hogy mezőgazdasági kerti hulladékkal fűt, aki városlakó, s komfortot szeretne, az inkább pellettel..

 

Mindig a te egyéni igéényed határozza megf ezt.

 

TÉged is mint a többi kedves fontolgató emberkét várunk bemutatótermünkben, vagy ha gondoljátok szervezhetünk egy magyarországi találkát is megbeszélésre, fűtéstechniikai megoldások kitárgyalására.

Ki merre van? Nekünk talán balatoni megoldás lenne jó...

 

kérdezz, érdeklődj, szióka

 

 

Előzmény: KFL (100)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 116

szia, szia!

 

 

Neked is és a topicnyitónak is hasonló gondolatatimat irtam le a pelletfűtéssel, valamint biomassza, gabonafűtéssel kapcsolatban is...

 

belinkelem ide az ő neki írt üzenetemet

 

 

Te kérdésed központi jellege , a nem csak pellettel való fűtésre irányult, így van ezzel a kazánnal nem csak pellettel, hanem gabonával, különféle mezőgazdasági kerti hulladékkal, pl egy helyen kukoricaszárral, itt nálunk a bemutatoteremben sokszor napraforgohéjjal fűtünk.

 

Amennyiben érdekel a téma, adj mail cimet, s minden erről szóló anyagot, kérdéseidre választ sziívesen közlök.

 

szép napot!

Előzmény: realzaphod (107)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 115

szia kedves topicnyitó!

 

Nagyon örülök, hoyg rátaláltam erre a topicra, s rád.

Az ááltalad említett fűtés a fő területünk,vmint a megujuló energiára épülő megoldások.

A pelletkazán és kandalló egyaránt a komfortos, könnyen kezelhető, korszerű, környezetbarát megoldást hozza el az otthonodba.

 

A fapellet ,mint egy préselt farudacska, tulajdonképp a cseppfolyós fa, mint tüzelőanyagot nálunk szintén folyamatosan megrendelhető.

 

Amennyiben a kazánt megtekintenéd, nálunk működés közben megteheted , várunk téged , s családodat is bemutatótermünkben., avagy referincáink is vannak természetesen családoknál.

Kandallóink is léteznek, van direkt pelletkandalló is és fatüzelésű is, szívesen küldök neked bemutatót róla. amennyiben adsz egy mail elérhetőséget.

Te helyileg merre vagy?

Mekkora m2 házat kellene kifűteni?

 

 

A pelletkazánjaink másik nagyszerű lehetősége, hogy ellentétben a többi kazánnal, ott csak pellettel lehet fűteni, itt nálunk a kazánok biomasszaval és pellettel, bizonyos fajtái fűrészporral, faforgácssal is működnek.

 

Bárki akit érdekel szívesen tájékoztatom, segítek kérdéseire válaszolni.

 

Kellemes tavaszt, kellemes húsvéti ünnepeket, kérdezzetek!

 

 

Üdv: Nieri

Előzmény: Proone (-)
referko Creative Commons License 2007.04.01 0 0 114
ok
Proone Creative Commons License 2007.03.27 0 0 113
Közeljövőben "megnézünk, megtapogatunk, megnyalogatunk" egy működő Edilkamin Ecoidro pelletkandallót. Akkor kérdezhetünk is róla sokat, gondolom. Majd beszámolok.
referko Creative Commons License 2007.03.26 0 0 112
Elméletben tök jo ez az egész de milyen a valóságban?
Előzmény: Proone (111)
Proone Creative Commons License 2007.03.23 0 0 111

Viktor!

Globalstone-ék árlistájában a pellet BRUTTÓ 69 Ft=kg, nem nettó!

De találtam 67 Ft bruttó áron, illetve a Pellet Hungary Kft-nél ha 10 t-t rendelek, akkor bruttó 42 Ft.

Persze írják több helyen, hogy nem feltétlen jó dolog, ha a legolcsóbbat megkeresem és azt veszem, mert annak nem olyan jó valszeg a fűtőértéke.

Na és azt sem tudom, kinél mennyi a szállítási költség.

 

Azt tervezzük, hogy a Globalstone-tól vásároljuk a kandallót, azt ígérik, hogy akkor kedvezménnyel adják nekünk a pelletet - azt nem árulták el egyelőre, hogy mennyivel. Majd meglátjuk.

viktor a takarító Creative Commons License 2007.03.23 0 0 110

illetve árulnak olyan kazánt, ami faelgázosító és pellet üzemmódban is használható. Ezek egyébként 8 cm hosszú brikettek, de ha jól tudom, pelletnél is többféle méret van, a kicsi 1-3 cm-es, ennél léteznek nagyobbak is.

az ára mindenestre jóval olcsóbb, ez is préselt tüzelőanyag, de ha faelgázosítóban égetünk, akkor jóval nagyobb az elektromos teljesítményfelvétel. szóval jó lenne tudni, hogy melyik éri meg jobban, hiszen a pellet 69Ft/kg (ez is nettó!), a brikett 4 Ft/kg, viszont többszörös az energiafelvétel.

Előzmény: realzaphod (109)
realzaphod Creative Commons License 2007.03.23 0 0 109
A brikett nagyon jo de sajna a pelletes kazanok csak pellettel mennek. Ez a legnagyobb hatranyuk. A specificitasuk. Ezt lehetne oldani a gabonaval. A brikett gyakorlatilag a hasitott fa alternativaja lehet.
udv
Előzmény: viktor a takarító (108)
viktor a takarító Creative Commons License 2007.03.23 0 0 108

egy érdekes link: www.globalstone.hu

 

A biofabrikett (fűtőérték: 18,9 MJ/kg) 999 Ft/25 kg. Ez ha jól tudom, kb azonos fűtőérték, mint a pelleté...

Előzmény: realzaphod (107)
realzaphod Creative Commons License 2007.03.23 0 0 107
Meg egy rovid comment a gabonafuteshez. Felhivtam ket cseh pelletkazan magyar forgalmazoit es mindketten azt allitottak hogy mukodik a dolog. Reszleteket annyiban sikerult kideritenem hogy az egyik eseteben legjobb keverve hasznalni a fapellettel (1/3 gabona, 2/3 pellet) a masiknal a sima gabonafutestol sem zarkoztak el. Kukoricaval nem szabad mert ahhoz meg valami meszet is kell adni a megfelelo salak/hamu kepzodeshez. Buza, arpa az idealis. Az hogy ki mennyiert es milyen gabonat tud beszerezni alapvetoen meghatarozza hogy erdemes-e ebben gondolkodni. A korabban irt 6 Ft/kg-os gabonaarral es a jelenlegi 70ft/kg pellettel es a fentebb megadott keveresi arannyal szamolva 55 Ft/kg jon ki. Jelenlegi gazarak mellett 52Ft/kg az a hatar ahol meg megeri a gazzal szemben. Tehat ehhez mar nagyon kozel vagyunk. Ha hinni lehet az elorejelzeseknek (felfuto pelletgyartas, uj pelletalok stb) a pellet ara valoszinuleg lefele fog elmozdulni. Ha ehhez hozzaveszem hogy a keveresi aranyokon is lehet valoszinuleg modositani akar 1:1 aranyig is akkor mar rozsasabb a helyzet (<40 Ft/kg). Ha van valakinek tobb infoja gabonatuzelessel kapcsolatban, illetve a ket kazantipusrol tud tobbet gabonas hasznalat mellet (Ponast, Benekov) akkor ne habozzon megosztani azt.
udv
referko Creative Commons License 2007.03.20 0 0 106
Igazad van de az árra is rosszul emlékeztem .524-15%=445,4 csak siess mert tavaly is elfogyott négy nap alatt a keret.
Előzmény: Proone (105)
Proone Creative Commons License 2007.03.19 0 0 105
15%-ot adnak, de mindegy...
Előzmény: referko (104)
referko Creative Commons License 2007.03.19 0 0 104
Egy-kettöre kész.Márc 31-én kiirják a pályázatot amit multkor kérdeztél.Az energiaközpont oldalán lesz.Kemény 10% vissza nem téritendőt adnak.Most már csak 435ezer lesz a kandallód
Előzmény: Proone (103)
Proone Creative Commons License 2007.03.18 0 0 103
Azért nincs még hírem, mert pont a falakkal vagynk elfoglalva. Most rendeltük meg. Egylőre most kezdődik az alapásás, hol vannak még a falak, pláne a fűtés...!
Előzmény: referko (102)
referko Creative Commons License 2007.03.16 0 0 102

Bocs doki hogy nem irtam de csak most láttam hogy tölem is kérdeztél.Ha nem az lenne a neve a topiknak h pelletfűtés-kazán!,kandalló hanem csak pelletkandalló akkor biztos csak azok néznék meg akik a pelletkandallóra vannak rákattanva.Szerintem a forgalmazónak aki árulja ezt a pelletkandallót biztos hogy van referencia kandallója.Pl gipsz jakab vásárolt 2002 05 24 -én egy kandallót, kötött szerződést a forgalmazóval hogy boldog-boldogtalan megnézhesse megtapogassa megnyalogassa a masinát.Elmonadja h milyen jo és klafa a dolog.Ha nincs referencia kandalló az már elgondolkodtató....Én tavaly megkerestem egy ilyen pelletkazános pasit lehetett jelentkezni referencia helynek adtak volna 1évre való pelletet meg 2kilo engedményt a kazánból.Aztán nem lett belőle semmi mert a koma nem jelentkezett.Ennyit a pelletről.Én meg addig fűtök szénnel amig az állam nem támogatja ugyanúgy a pelletet mint a gázt.Ha arra elmegy 70milliárd talán eccer jut a pelletre is.Proone már egy hónap eltelt és még semmi konkrétum a pelletkandallóról ,ez lahangoló.A falak állnak már?

Előzmény: drsoul (56)
realzaphod Creative Commons License 2007.03.10 0 0 101
Carborobotrol itt a forumon is tobben irtak. Nincs az sem kizarva az igazat megvallva egyszeruen meg neztem utana komolyabban. Mondjuk a farmer kisebbik valtozata is bivalyeros. Nekem valoszinuleg 10kW alatt vagy kornyeken lesz a hazam. Es a gabonatuzelesrol azt irjak hogy a szennel vagy az agripelettel keverten. Es egy helyen hangsulyozzak hogy fapellet nem ajanlott. Mivel a masik kazan alapvetoen fapelletesbol lett gabonatuzelesure athangolva (ha atlett egyaltalan) ezert nem tudom hogy a Farmer mukodik-e tisztan gabonaval? Egyebkent a fa tuztere miatt nagyon elgondolkodtato. (ja es allitolag baromi hangos)
Előzmény: KFL (100)
KFL Creative Commons License 2007.03.10 0 0 100

Szia,

Mivel Én is "gáz nélkül vagyok", tehát érdekel milyen megoldással lehet fűteni. A kérdésem az, nem nézted e a Carborobotot. Ezen a költésgen olyad adnak, ami pellet-es (ez tud gabonával is üzemelni stb..) + van egy fa tűztere is. Tehát picit több "lábon" állna így a fűtés.

Ha nézted, melyik paramétere volt kedvezőbb ennek a gabonakazánnak?

Köszi. Laci

Előzmény: realzaphod (98)
referko Creative Commons License 2007.03.08 0 0 99
A cseheknél v a szlovákoknál nem olcsóbb mint itthon?Tavaly mikor még azon tünödtem hogy mivel fütsek láttam 75000 cseh koronáért.A faelgázosito topikban többen irták h szlovákiábol hozták a kazánt garanciát is kaptak rá szerintem nézz utána.
Előzmény: realzaphod (98)
realzaphod Creative Commons License 2007.03.07 0 0 98
Igen ez a kazan. En is csak annyit tudok amennyit a forgalmazo mondott. Kivonatosan bemasolom ide a vonatkozo reszeket:
A gabonaégetésnél, a tüzelőanyagok két alapvető csoportját kell megkülönböztetni:
1. Zab
2.Búza és árpa
Mindkét csoport eltérő égési tulajdonságokkal rendelkezik. A zab jobban ég, a búza és árpa rosszabban.
A kazán névleges teljesítményen való üzembe helyezése tehát egyszerűbb, ha a használó fapelletet (vagy rostált szenet 25 mm-es szemcseméretig), használ a fűtéshez, melynek segítségével a hő felhalmozódik a kerámia katalizátorban. Ez után a gabonaégetésnél rögtön olyan teljesítményre lehet átállni, amely a névleges teljesítményhez közelít.
A kazán teljesítményének beállítása gabona égetésekor

ZAB: 10 kW Tüzelőanyag fogyasztás [kg/h] 2,8
15 kW 3,9
20 kW 5,7
BUZA, ARPA:
10 kW 3,5
15 kW 4,9
20 kW 7,0
Hat kb ennyi eddig. Szo van meg jelentosebb hamukepzodesrol illetve a kulonbozo asvanyi anyagok fustgazbol valo kondenzalasakor fellepo korrozioveszelyrol. Ezekre gyakoribb elleonorzo periodusokat illetve relative magasabb hatasfokon uzemelest javasolnak.
udv
Előzmény: Proone (97)
Proone Creative Commons License 2007.03.07 0 0 97

Erről a kazánról van szó?

http://www.szakszer.hu/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=46&MMN_position=63:41

Ha ebben gabonát égetünk, akkor az milyen hatásfokú mondjuk a fapelethez képest?

Előzmény: realzaphod (95)
referko Creative Commons License 2007.03.07 0 0 96
Akkor szereznél nekem 5 tonnát ebből a gabonából?
Előzmény: realzaphod (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!