Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BAJAI 'SAJÁTNEVES' Creative Commons License 2006.03.29 0 0 300

 

Üdv!

 

Ha valakit érdekelne veterán Skoda Octavia, akkor állok rendelkezésre.

 

 

ac07 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 299
Asszem rá fogom szánni magam, hogy bevigyem megnézetni garanciában (legalább vegyenek fel róla munkalapot). Ott biztos nem fogja produkálni a hibát :(
Előzmény: Acsaa (298)
Acsaa Creative Commons License 2006.03.27 0 0 298
Igen, ugyanez lejátszódott az OII-m Stream CD-s fejegységén egy februári reggelen. A hidegtől nem lehetett, mert garázsból indultam. Azóta sem csinálta többet - szerencsére....
Előzmény: ac07 (297)
ac07 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 297

Ez jó!

 

Más:

Volt már másnak OII-vel olyan problémája, hogy CD ERROR-t ír ki a Stream rádió, mikor nincs is benne CD, ráadásul a rádió sem szólal meg? 1-2 órás állás után persze működik minden (télen a CD-t nem akarta visszaadni, majd 1-2 óra múlva simán).

Előzmény: golyo13 (296)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.25 0 0 296

A roma családanya 15 gyerek kíséretében belép a családsegítõbe.
- Ez igen! - így a szociális gondozó -, Ezek mind a magáé?
- Persze, hogy az enyimek - válaszolja enerváltan az anya, akinek már herótja lehet ettõl a kérdéstõl, majd odafordul a gyerekekhez, és kiadja a parancsot: - Üjjé le, Jocó! - mire az összes gyerek leül.
- Nosza - mondja szociális gondozó, - akkor most közösen kitöltjük a kérvényt. Elõször kérném a gyerekek nevét, egyenként.
- Ez itten a legidõsebb, a Jocó.
- Aha. A következõ?
- Ez meg itten a Jocó.
A szociális gondozó felhúzza a szemöldökét, megköszörüli a torkát, és tovább ír. Egyik fiúnak a másik után, a legidõsebb négynek, mindnek Jocó a neve. Ezután a legidõsebb leány kerül sorra. Mit ad Isten, az is Jocó.
- Na jó - mondja, - kezdem kapisgálni a dolgot. Akkor az összes gyereket Jocónak hívják?
- Igen, ezze eccerûbb a dógom - válaszolja az anya. - Ha itt az ideje, hogy indúni köll az iskolába, csak szóllok: "Jocókám, indulás!". Ha kész a vacsora, csak eekiátom magamat: "Jocókám, kész a kaja!", és má szaladva gyün is az összes. Ha félõ, ho' kiszalad valamellik az uccára, csak szóllok: "Megájá, Jocó!", és az összes megáll. Életem legjobb ötlete vót, az összeset Jocónak keresztûni.

A szociális gondozó gondolkodik egy kicsit, megráncolja a homlokát és merengve megkérdezi:
- És mi van akkor, ha csak az egyiket akarja szólítani, nem pedig az egész csapatot?
- Há' mi lenne? Akkó a vezetéknevin szólittom.

TUZI Creative Commons License 2006.03.23 0 0 295
Jöhet.:-) Köszi.
Előzmény: golyo13 (294)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 294

Olyan rácsot vettem-fekete, mely az általad küldött oktin is van. ez 100cm. és nem rövid.

 

a sűrűbb szemű, az könyebben hajlítható, DE RÖVIDDDDDD !!

 

Kell ilyen feketében?

Ha időm engedi, holnap du. felfabrikálom,

 

 ma feltettem a kf.kerekeket, teljesen más a "mozgáskultúrája....."

üdv

 

golyo

Előzmény: TUZI (293)
TUZI Creative Commons License 2006.03.23 0 0 293
Hy.

Igazad volt ,van.:-) Tudod mit a fenese bánja.:-)

Előjött egy apró bosszantó híba, nevezetesen hogy a nemoriás üllés, tükör nem akar autómatán beállni a helyére csak ha nyomva tartom a gombot.:-) Szerintem ezzel a hibával együt tudok élni egy darabig, majd a szervíz, ha eljutok.:-) /pillanat még az sem tuti hogy megtudom ejteni a10 ezres olajcserét. Mért nem 60 órából áll egy nap?

Viszont igen nagy az esélye hogy szombaton megyek a Győri talira.:-) Mindenképpen menni kellene mert KÓPÉ mester hozza a multifunkciós bőrös kormányom, és megigérte hogy rögtön fel is teszi. Vagyis hazafelé már király lesz a volán.:-)

A ráccsal sikerült valamit intézni?

Készül a légkürtöm is, igaz még csak elvi szintem.:-) Kürt beszerezve, elhelyezés kitalálva, vezeték behúzása lebeszélve, még a tartó konzolt kellene legyártanom ,és szerezni egy gyári kapsolót a vak dugó helyére.:-)
Előzmény: golyo13 (291)
ac07 Creative Commons License 2006.03.21 0 0 292

Köszi :)

Persze otthon én is elővettem a könyvet, csak előtte nem emlékeztem rá, hogy láttam volna.

A problémám inkább az, hogy - lehet vak vagyok - nem látom a fekete pálcán, hogy meddig ér az olaj. Ja és én sem kaptam hozzá plusz olajat...

Előzmény: golyo13 (289)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 291

Szervízfüzet első belső oldal....kód hiányod van !( a kézikönyv. kb.32. oldal körül ír róla...)

 

 

Előzmény: TUZI (290)
TUZI Creative Commons License 2006.03.20 0 0 290
"Nekem pld. nincs íly szűrőm, sztem Mo. -on nem forgalmaznak még részecskeszűrős dízel Oktáviát ! (Sajnos ! )"

Hy.

Nincs? Én megvoltam győződve hogy nekem van, honnan szedtem? Valami visszajelző lámpából gondoltam? Most már nem tudom ,de utána fogok járni elvileg az adattáblából kiderül......valahogy.:-)

Előzmény: golyo13 (289)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 289

Nem cseszegetésként mondom, de ELŐ KELL VENNI A KÖNYVET, -254.OLDAL nálam, -OTT MINDEN MEGTALÁLHATÓ.

 

két féle pálcáról ír, de mindkettő uazt mutatja.

Nekem pld. nincs íly szűrőm, sztem Mo. -on nem forgalmaznak még részecskeszűrős dízel Oktáviát ! (Sajnos ! )

Előzmény: ac07 (286)
AtSi Creative Commons License 2006.03.20 0 0 288

Szia,

 

Nekem is olyan van, de öszinte legyek nem néztem még. Ami érdekes, hogy úgy tűnik, a zalaegerszegi skodásoknál is biznak abba, hogy nem kell bele olaj, mivel én nem kaptam semmi ilyen ráadást...pedig ez most volt dec végén. Sőt, mindenhez annyit mondtak, ha baj van, forduljak szervízhez (persze jó pénzért ;> )

Előzmény: ac07 (286)
fepeti001 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 287
Szóval még egyszer az olajokról: Az olajos topicból tanulva letöltöttem a VW listáját az elfogadott 50601 és 50700 olajokról. A PDTDI motorokhoz mindkettő jó azzal a kitétellel, hogy részecskeszűrő esetén (Magyarországon egyáltalán forgalmaznak ilyen Octaviát?) csak az 50700-as felel meg.
Ha valaki kéri szívesen elküdöm
ac07 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 286

Sziasztok!

Egy láma kérdés: OII 1.6 mpi-nél a nívópálcán mi jelzi a min. és max. töltetet?

Tegnap néztem, nem nagyon tudok elmenni rajta. Az a csavarszerű rész lenne?

 

Előre is köszi.

Balázs

golyo13 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 285

Nem tudom ! ("Sumákság" ????)

 

Az előző kocsimhoz is kétszer ott vettem olajat,  -mások is - és nem volt semmi baj a 60000km alatt. Ez a múlt.....

 

hallottál a sűrű fillér ars poetikáról????

 

lehet hogy ez működik.

 

Pld: Vidéken is olcsóbb-JÓVAL- uaz. a látványpékségben készült pogi, mely legalább oly finom, mint a MOM parkban, vagy a Lurdy házban, csak fele annyiba kerül !!!!

 

Ugye nem kell mondjam miért?????

Előzmény: fepeti001 (284)
fepeti001 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 284
Örülök, hogy ez az olajkérdés felmerült, tudniillik pont készültem az alábbi felvetéssel. Nekünk is adott a PorschePest egy liter tartalékolajat, amit el is használtunk és ismét szükségessé válik az utántöltés. Bementem egy Schell kúthoz és kértem Octáviába való olajat, mire teljes természetességgel egy 5W-40-es flakont tettek elém majd 5000 Ft-ért. Szóltam a kutasnak, hogy ez nem teljesíti a 50601-es követeleményeit, mire azt közölte, hogy mindenki ezt viszi, akár komplett olajcserére is a VW csoport PDTDI motorjaiba, nyugodtan vigyem, jó az. Kértem, hogy adjon az előírt 0W-30-ból , ekkor közölte, hogy a Schell magyarországi kúthálózatában nem forgalmaznak az általa ajánlottnál jobb olajat, mert nincs rá igény, kb. 8000 Ft lenne egy liter. (?)
Amit kérdeznék tőletek:
Ha veszek mondjuk pl. Castrol SLX Longlife II 0W-30 olajat (melyről a Castrol ismertetője az alábbiakat írja:

A Castrol a VW/Audi fejlesztőgárdájával együttműködve, a LongLife követelményeken belül megalkotta az új, üzemanyag-takarékos, az Audi éa a VW számos típusához alkalmazható motorolajat, amely egyben teljesíti a benzin- és a dízelmotorok (beleértve a szivattyú-fúvókás dízelmotorokat is) hosszú szervízperiódusokkal kapcsolatos szigorú követelményeit.
A Castrol SLX LongLife II a második generációs LongLife motorolajok között elsőként teljesíti egyben a VW 503 00/506 00 és az 506 01 normákat, amelyeknek a múltban csak két külön termékkel lehetett stb)


és ezt használom utántöltéshez, akkor hibát követek el? Azaz szabad különböző márkájú de azonos specifikációjú olajat keverni. Nekünk dízel Skodásoknak feltétlenül el kell fogadnunk a Schell brutális árait? Egyáltalán feltétlenül Schell olaj kell bele? (hozzá kell tennem negatívan elfogult vagyok a Schell-el szemben, évek óta nem tankolok a Schellnél, annyira rossz a véleményem, nem volt olyan alkalom, hogy ne csaptak volna be, bankkártyalehúzás, kevesebb visszajáró, számlaproblémák, elfogyott az üzemanyag csak a prémium van -nem volt igaz-, mesélhetnék napestig...)


Végezetül, kicsit halkan: találtam két internetes olajos céget, az egyik 2700 Ft-ért, a másik 4700 Ftért szállítja ugyanazt a Castrol SLX Longlife II 0W-30 olajat. nincs a 2700-as árnál valami sumákság? Bocsánat, némi egészséges bizalmatlanság...





Előzmény: golyo13 (280)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 283

Nálam, még bíztak, hogy "nem eszi az olajat" ................

 

Az előző autómban "érdekes módon " hasonló használat mellett, 0-30000-ig és 30001-60000-ig nem kellett pótólni az olajat, nem tudom miért??? (R.Megane II. 1.5dCi. )

 

addig még sok minden változhat, vettem alu hálót, de kurvák, mert csak 98 cm és az RÖVID !!!!

Vissza is vittem, kicseréltam nagyobb lyukúra, de az merevebb, még nem tudom , hogyan teszem bele..

Előzmény: TUZI (282)
TUZI Creative Commons License 2006.03.18 0 0 282
Hy.

Te nem kaptál 1 liter olajat az autoval? Én kaptam és igen gusztusos kis csomagocska kesztyű, tőlcsér, olaj.

Más.

Most éppen úgy fest hogy ki kel hagyjam a hétvégi Győri talit.:-(
Persze ez még változhat, és remélem fog is.:-)
Előzmény: golyo13 (280)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 281
golyo13 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 280

Tájékoztatásul:

 

Tények:

 

1.9pdti-105LE 13000km,-nél narancssárga olajnyomásjelző lámpa kigyullad -villog- jelzi alacsony az olajszint. Megnézem , valóban alul van....(előtte "égettem " ) M3 Gödöllő térsége.

 

Előzmények:általában 25% pest+helyben és 75 % országút+autópálya használat(100-130, hetente "égetés" 5perc -160-180km/h) tehát ritkán lépem át a3000/perc fordulatszámot.

 

Jet-kút, nincs VW 50601-es minősítésű olajuk. (semmilyen ! )

10km később, M3 Shell, ott is csak vw505 00-ás volt, de mondják, ez jó lesz, mondtam erre adjál 1 misit, akkor beletöltöm, erre nem adot semmit, csak 1 jó tanácsot, mol kút régi fóti út.

 

Itt vettem "csillagászati áron" 6000.-0w30-as olajat, mert a szervízes-skoda- is ezt használja.

 

Tanulságok :

  1. hosszabb utak előtt ell. olajszint.
  2. MINDIG LEGYEN 1 L. OLAJ A KOCSIBAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-mert nem mindenütt kapható, valamint "kirabolnak ".
  3. Ell kell olvasni a kezelési könyvet !!!!!!!!!! A lámpa kigyulladása esetén nem kell begyulladni, mert tovább lehet haladni,- na nem 160-al,- és valóban utánna kell tölteni az olajnak.után töltés 0,5 l egyszerre, ha ez sem elég, akkor 5-10 km múlva újra 0,5 liter.
  4. Szerintem a 0,5 liter elegendő,- nálam 1l. lett betöltve, de reggel mikor néztem -igaz lejtőn állok,- a pálca nívó felett volt, AMI KÁROS A KATALIZÁTORRA !!!, DE ellenőrzöm majd sík terepen is. Ha valóban sok, AKKOR LEENGEDEM!!!
  5. LEHETŐSÉG:totalcar webáruház:2 féle jó olaj kapható: ARAL és Castrol, mindkettő br. kb.2600-2700,-ft áron/liter!!!!! S ezt lehet vinni a szervízbe is, mert megfelelnek a VW 506 01-30000km es ciklusú üzemeltetés feltételeinek, akinek ilyen a kocsija, talán QO1 es jele van a szervízkönyvében.
  6. Ha az olaj szintjelző lámpa villogása után min. 30 mp-ig nyitva a motorháztető, a lámpa 100km-ig nem szól, majd újra jelez, tehát ÓRIÁSI BAJ NEM LEHET, DE ODA KELL FIGYELNI !!!.

mikor pedig lecsuktam a motorháztetőt, meggyőződve, -valóban alacsony az olaj, -persze nem vártam 5-10 percet, hogy mind lefollyon, -beülvén, azt jelezte, hogy még 1800km van vagy 294 nap az esedékes szervízig, amiből rögtön rájöttem, VALAHOL

nem jól lőtték be a szervízciklust!

 

Persze ennél nagyobb bajom sose legyen!

 

Szóval mindenki annyit tanul belőle, amennyit nem tud................

 

Előzmény: fepeti001 (277)
HDImi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 279

Kösz mindenkinek!!!

 

HDImi

TUZI Creative Commons License 2006.03.18 0 0 278
Hy.

Igen igen jól írta fepeti001 kolléga. Ha az előcsalogatás modja is érdekel akkor ajánlom figyelmedbe a 271-es hsz.-emet. A stilus kicsit furcsa ,de akkor éppen ilyen volt a hangulatom.:-)
Előzmény: HDImi (276)
fepeti001 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 277
Helló!

OII esetében 2 év 30e km, azonban a vezetési stb. körülményektől erősen függ, az "intelligens esedékességjelző" kimutatja. Az ismerősöm 1 éves, 18 ezret futott gépén 370 nap és 8000km szerepel
Előzmény: HDImi (276)
HDImi Creative Commons License 2006.03.17 0 0 276

Hello

Megmondaná valaki, hogy milyen idöközönként kell vinni egy 105 lovas pdtd Octaviát szervizbe?

 

HDImi

TUZI Creative Commons License 2006.03.16 0 0 275
Most szervezem a kormány, multifunkciósra cserélését. Persze az sem elhanyagolható hogy bőrős.:-) Ha összejön pudlikálom ,ha van rá érdeklődés.
TUZI Creative Commons License 2006.03.16 0 0 274
Ajjaj 3 napja semmi?

Az a jó ,gurulnak a verdák ,gond egy szálse.:-)

25.-én hányan leszünk OII-sek Győrben? Leszünk? Nem biztos hogy tudok menni, de az akarat megvan.:-)
TUZI Creative Commons License 2006.03.13 0 0 273
Sűrűbb.:-) Köszönöm.
Előzmény: golyo13 (272)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 272
Sűrű/vagy a "ritkáb (6-8mm, vagy 15--18mm ) ????
Előzmény: TUZI (271)
TUZI Creative Commons License 2006.03.13 0 0 271
Eldöntöttem ,fekete kellene.:-) Tudnál hozni a Győri talira?

Kérdezted a szervízt. Béülsz kicsi ótodba, ajtót (kat) bécsukod, ővet bé kapcsolod, gyújtás, majd Km számláló nullázás gombot kicsi újjacskáddal bé nyomilod és úgy is tartod. Napi számláló lenulláz, majd visszaugrik ,és ha jólcsináltál mindent akkor ki írja a szervízig hátralevő Km-ert és napok számát.:-)
Necsüggedj nekem sem szokot elsőre bejönni, álltalában másodikra már sikerül.:-)
Előzmény: TUZI (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!