Keresés

Részletes keresés

B. Imre Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25673
Az enyémek barnábbak, még nemtudtam képet csinélni, de igyekszem. Egyébként én ezzel a fajtával nagyon megvagyok elégedve. Nekem már jul. elején elkezdtek tojni a februáriak.
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25672

okok. nem fogok többet ilyet írni... :( :( :(

 

Előzmény: silkymuter (25663)
kanga 1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25671
Fecocos !Itt vagy?
istibani Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25670

 

Szia Gábor,

érdekelne minden szín, kéket még nem is láttam.

Merre laksz és hogy tudnánk megnézni a japikat?

Jól emlékszem, hogy vannak itáliaid is? Egy fogoly színű tyúkot elcserélnék egy ezüst színűre.

 

Előzmény: b-gabor (25664)
kanga 1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25669
Nem az enyémek a képen a malacok.Ugyanilyenek az enyémek is.Szerintem ezek a lénáéké.Ha igen akkor tesók.
Előzmény: fecocos (25638)
kanga 1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25668
Fecocos !sajnálom,hogy elbénáztam ,előbb kellett volna rád csörögnöm,de állandóan kérdeztek...
kanga 1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25667
Fecocos!Annyira sajnálom,hogy elbénáztam..Rögtön rád kellett volna csörögnöm,de folyton jöttek és kérdeztek.A képen nem az enyimek vannak.Szerintem a Lénáé,akkor tesók.Én ivarérett csajokat és három hónapos pasikat vittem.
greendanger Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25666
A kékeről tudnál képeket csinálni? Akár ide vagy a greendanger@freemail.hu címre is jöhet, csak kíváncsiságból kérném. :)
Előzmény: AniTalpasok (25621)
AniTalpasok Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25665
Szia.Bocsi hogy nem jelentkeztemde most egy kicsit kavarodásban vagyok.Nagyon szépek a tyúkok szép kis golyók.Elvannak a többiekkel nagyon jól.Ilyen kékeket kerestem mindig és most volt rá esélyem hogy lehessenek is.Majd informállak mi van velük.Reméllem hogy ha a kotlás lemegy roluk és tojogatnak majd lesz rá módom hogy keltessek tőlük.Mégegyszer bocsi hogy kihagytalak nem volt szándékos.

Pintáde neked is mégegyszer köszönöm hogy elhoztad a tyúkocskákat.
Előzmény: oldbob (25653)
b-gabor Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25664

Sziasztok!

 

Istibani!

Ha érdekelnek japik nekem vannak, tavaji tyukok , 1 fehér, 2 kék és  feketék, kakasból pedig jelentős kínálat van.

 

Előzmény: istibani (25657)
silkymuter Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25663

Szia patrik1120!

 

 Mindig megfogadom, hogy nem reagálok az ilyen származással kapcsolatos beírásokra, de most ne haragudj, de nem tudom megállni.

Gondolom, hogy amikor rátaláltál erre a fórumra, beleolvastál az addigi hozzászólásokba. Bizonyára észrevetted, hogy itt mindenki nagyon barátságos, segítőkész, stb....származástól függetlenül. Itt nagyon komoly barátságok alakultak, amire azt hiszem ebben a világban, amiben ma élünk, nagyon nagy szükség van.Biztos vagyok benne, hogy Te sem sértésnek szántad, de kérlek, hogy ezután mellőzzed az ilyen származásos dolgokat, mert nem tudhatod, hogy mások ezt, hogy reagálják le. Osztom Johnny4 véleményét, miszerint nem a származáson múlnak a dolgok. Szerintem a kutyaárus sem csak Neked szánta a megjegyzését, hanem valószínünek tartom, hogy már Te voltál az X.-edik, aki símogatta a kutyákat és pont Nálad szakadt el a cérnája.

Ez a kutyasimogatás különben minket is mélyen érint, mert sajnos mi is úgy jártunk egyszer, hogy kis skótjuhász kölyköket vittünk a vásárba és annak ellenére, hogy drága pénzen minden oltást beadattunk nekik, mégis a simogatások révén olyan fertőzést kaptak, hogy az egész alom elpusztult. Gondolhatod, hogy ez milyen érzés volt.

Na de egy szónak is száz a vége! Örülök, hogy rátaláltál erre a fórumra Te is!

Kívánom, hogy nagyon sok örömöd legyen a kis kapírgálóidban!

Barati üdvözlettel: Silkymuter

Előzmény: patrik1120 (25655)
kukori5 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25662
?
greendanger Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25661
japikat is eladtam monoron ... :)
jelenleg csak két jércém van, de ők kellene jövőre kotlónak
Előzmény: istibani (25657)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25660
Félte ne érts,én úgy gondolom,hogy senkinek se lenne szabad simogatni,nem romáztalak le,másrészt nem azon múlik,hogy milyen nemzetiségű vagy.Állatbetegségekről volt szó,nem emberiről.....
Előzmény: patrik1120 (25655)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25659
Okos dolog.Sok jót hallani erről a győri börzéről. Kár,hogy az ország másik oldalán van. Keleten meg abszolút semmilyen igazán jó börze nincs:(
És hogy érik el,hogy betartság ezeket a szabályokat?Ha valaki nem alkalmazza,akkor kirakják a szűrét?Sajnos Monoron csak a pénzszedésre van ezer emberük,másra nincs....
Előzmény: Csendes Laci (25656)
istibani Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25658

Szia Adam 18!

Nagyon örülök, hogy megvan a kakas, tegyél fel képet is!
Én is lefotózom a taljánjaimat, majd meglátod, milyen szép az ezüst színű kakaska. (Fotózás akkor, ha egyszer még napvilágnál hazaérek.)
A börzéről most lekéstem (szombat éjjel olvastam, hogy mennek a fórumosok holnap a börzére - mondom micsoda? Börze most?
Úgyhogy szeptember 14-re rákészülök.
De ha nem zavarok, lehet, hogy elmennék hozzád és megnézném a tenyészetedet, meg a börzétől függetlenül elhoznám a kakast (esetleg egy-két japit is, meg ki tudja...)
Merre laksz?
Előzmény: Adam18 (25633)
istibani Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25657

Szia Greendanger!

Nem emlékszem, hogy láttam volna a japis emailt. Megvannak még? Mert nagyon érdekelne, főleg, ha nem kendermagos, mert amiket kapni fogok, szerintem kendermagosak.
Ha írnál privát, akkor istibani@freemail.hu
Lesem.
Előzmény: greendanger (25636)
Csendes Laci Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25656
A győri börzén az ilyeneket figyelmeztetik és a bejáratnál is kiírják,hogy a bélsár kiszóródását megakadájozandó, az állatok alá,legalább papírt tegyenek.Egyébként az állategészségügyi szabályok előírják a szilárd,mosható,fertőtleníthető burkolatot az ilyen rendezvényeknek.
Előzmény: Johnny4 (25654)
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25655
hát a levél végében van igazság.. az elejéhez annyit szólnék hozzá hgoy azok ilyen lebek voltak. mások ott simogatták meg minden csak ránk szólt a nő... ahhoz az árushoz mentünk oda először ( a kapu nál voltak majdnem). Nem vagyok bocsánat hgoy így bondom- roma nem hordozok ilyen vírusokat stb.... no mind1.... hagyjuk...
Előzmény: Johnny4 (25654)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25654
Valószínüleg az a gazda volt igazán normális,amelyik rádmordult,amikor simogatni akartad az állatait. Sok betegség van, ami nem látszik meg az állaton,csak lappang és a későbbiekben mutatkozik majd külsőleg is.Te megsimogatod az egyik állatot,aztán a következőt,majd a következőt és esetleg a kezeden át viszed egyikről a másikra........Nem feltétlen a sajátodról,hanem a börzén simogatott többi állatról.

Másrészt sok kutya nem arra van,hogy nyámnyila mindenkihez dörgölőző simulékony eb legyen,ne rossz,ha hozzászokik,hogy mindenki simogatja,elég,ha a gazdájához szokik.

Én a madaraknál különösen ki vagyok akadva,mikor odajön anyuka a 4-5 poronttyal és elkezdik csapkodni a papagájos kalitkát. Ilyenkor finoman elhajtom őket a búsba,halkan megjegyzést teszek anyukájukra,hogy igazán odafigyelhetne a kölykeire,ha ilyen helyre hozza őket. Nagyobb problémát okoznak ezzel,mint a kis kalitkákkal az eladók.

Az is problemás,hogy sok élősködő,betegség hónapokig képes fennmaradni egy adott helyen azután,hogy az állat elkerült onnan.Leaknak egy getves állatot a földre tett ketrecbe,aminek ninsc alja,aztán egy hónap múlva jön a következő börze és oda kerül a kövtkező állat. Hát megfontolandó.....Állatorvosom azt mondja ez is gáz.
Előzmény: patrik1120 (25647)
oldbob Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25653

Hello Anitalpasok!

 

Minden rendbe a tyúkokkal?

kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25652
Szia Veha!
Kék szinű a 2 kis ara jércike, nagyon szégyenlősek, sehogyan sem akartak modellt állni

Előzmény: Veha (25644)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25651
Sziasztok hozzászólok én is a témához a múltkori börzén meg 20-30 4-5 napos kis postagalamb volt egy cipős dobozban egymás hegyén hátán nem sok esélyt láttam hogy megélik a börze végét
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25650
ja már látom melyikre válaszoltál... hát mind1. mi kipróbáltuk . Kicsit csillapodtak. Már nem bántják annyira őket. átrendeztük az ólat is, új fészkekkel, régit kidobtuk a kajásoakt is átrendeztük kitakarítottuk nagyon jól meg azt is befújtuk.... :) majd kiderül. Elméletileg semi bajuknak nem kéne lenniük... :)
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25649
Ezt nem értem mit akarnál ezzel mondani. kifejtenéd jobban?
Előzmény: Csendes Laci (25648)
Csendes Laci Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25648
Ez a malacoknál válik be és nem a baromfiknál.
Előzmény: patrik1120 (25643)
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25647
hali. mi is láttunk olyan kiskutyákat amik nekem is elég gyanúsak voltak, hogy még nagyon kicsik és az anyjuknál lenne a helhelyük még... Meg is bedzettem szüleimnek elég hangosan az eladó meg úgy nézett vissza rám mintha gyilkolni tudna a szmével. Más helyen meg a kiskutyák voltak kirakva, mások ott simogatták meg minden én meg amikor odanyúlam szó szerint leordította a fejemet hogy mért nyúlok hozzájuk na mind1. nem tom minek nézett. Itthon elég sok állatunk van nemhiszem hogy tőlem lennének vmilyen bauk. (ilyeneink vannak: 2 tengerimalac, 2 törpenyúl, 2 apán táncoló egér, egy 120 literes akvárium tele halakkal, 1 kutya, 3 macska, kb 25-30 tyúk kakassal együtt meg egy birka.) szóvalkétlem hogy tőlem lett volna bajuk a kutyáknak.. Na de hát mit mondjak erre. vannak ilyen beképelt emberek még mindig....
Csendes Laci Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25646

Sziasztok!

Én csak pár hónapja vaqgyok börzerajongó.Ez a monori börze vegyes érzelmeket váltott ki belőlem.Amilyen nagy híre van olyan nagy csalódás volt a számomra.Jól éreztem magam és tényleg rengeteg gyönyörű állatot láttam,de az örömbe üröm is vegyült.Az én meglátásom az,hogy nagy ívben tolynak a rendezők az állatokra.Rengeteg kis ketrecben agyonzsúfolva tartott állatot láttam.Víz és árnyék nélkül igy összepréselve....Hát nem tudom,hogy ez nem e állatkínzás!!!

Mellettem 3-4 hetes kiskutyákat árult egy pa..szt.Szóltam neki,hogy ezeknek még az annyuk mellett van a helyük.Erre az volt a válasz,hogy eladja őket még mielött kiennék a gatyájából.Nem hiszem el,hogy ez ellen,meg a sok kissebségi kacatárus ellen akik zaklatják az embert nem lehetne fellépni.

A Wc-t már meg sem kéne említenem.Nem elég,hogy pénzt kérnek azért,amit ingyen kéne biztosítani,de ráadásul olyan mocskos klotyót még életemben nem láttam.Szerintem valami ebolát lazán kitenyészthetnének benne.

Hát ennyi.Én Veszprémből utaztam oda.Sok volt az utiköltség,de ez nem érdekelne,ha azt kaptam volna mint Győrben csak sokkal nagyobb kivitelben.Sajnos ez nem jött be.Inkább eljárok Győrbe.Ott adnak az állatvédelemre.

Nagyon sajnálom.Monoron az állatok mennyisége és a látogatottság minden elképzelésemet fellülmúlta,de én elsősorban állatbarát vagyok és csak másodsorban börzés.

Veha Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25645
szia Fecó! Az az igazság, hogy én már most is szépnek látom és a legjobb az benne, hogy minden alkalommal, mikor nézegetem egyre jobban tetszik!:-)))) Most már bátrabban járkál és büszke lett a tartása! Ráadásul nagyon jóindulatú, együtt alszik a nomád kiscsirkékkel és a gyöngyikkel, de nem piszkálja őket.
Előzmény: fecocos (25639)
Veha Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25644
Szia Kotkoda! Igen, vettem egyet. Már régen akartam, de mikor Fecó hirdette nem álltunk túl fényesen anyagilag és nem mertem rendelni, nehogy beégjek...
Az utolsó pillanatban szóltam, hogy szeretnék és mivel idei jércike már nem volt, kaptam egy szép kis kékfogoly tyúkocskát. Ez a tyúkica inkább olyan halványzöldet tojik, nagyon szorgalmas. Mókásnak hívom.:-))) A tieid milyen színűek?
Előzmény: kotkoda 1 (25625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!