Igen létezik olyan rota de az ritkaság ott a kuplungfelső egybeépített lendtömeggel, olyan viszont több is amelyeknél (az olcsó kézi kuplungosoknál) a lendkerék nehéz de a karbin már spórolnak.
Egy kis türelmet kérek, majd csak a hétvégén tudok mérni, kopott a kerékagy belső része(öntvényben a hatszög) ráadásul a csapnak a furata is ezért a hatszög tengelyen csőből készített távtartók segítik a biztosítást. Ezért előbb ezeket le kell bontanom a méréshez.
A Honda sokkal jobban, és lassabbra szabályozható. A Briggs-et is lehetett szabályozni de csak nagyon kicsi fordulatszámkülönbség tartományban. Ezért gondoltam, hogy fűnyírómotor lehet!
Szerintem a Briggs motoros, fűnyírómotorral szerelt. Legalábbis az enyém az lehetett, mert a Honda motornak sokkal nagyobb tartományba tudom változtatni a fordulatát gázadással, vagy éppen gáz elvétellel. Talán ez a legnagyobb különbség amit a két motor működése között észrevettem.
Köszönöm mindenkinek, a kérdés az lett volna, hogy a 25 mennyire 25.
A pontos válasz az, hogy a kihajtótengelyen 25-ös csapágy van, és hogy fel tudják húzni a csapágyat, az azon kívüli rész alá van szedve 2 tizeddel, úgyhogy a kihajtótengely csatlakozó része csak 24,8mm.
Az adapterek furata így már lehet 25,0...25,2mm, mert ez vidáman rámegy a 24,8mm-re.
Valaki gyorsan meg tudná nézni nekem, hogy mekkora a kihajtótengely pontosan, és mekkora a kapa tengelyének a furata? Egy toldót kellene gyártani gyorsan, de persze nincs itt a gép...
Annyit tudok, hogy Gotbrod nevű és német de hogy melyik típus és hányas évjárat,azt nem.
Szeretném rendbe rakni mert a motorja és a kasznija még egész jó, viszont pár dologgal még van bajom :
Tönkre ment a váltó,nem bonyolult, előre meg hátra, de belül eltörött, szétszedtem lehegesztettem, most csak előre van, aztán mivel nem volt rajt lánckerék, most kísérletezek hányas való hozzá, aztán tönkrement a berántó, ez a legbosszantóbb mert így kipróbálni sem tudom.
Több fűnyírón is megoldottam, hogy felhelyeztem egy ékszíjtárcsát, de ennél nem jó, elég nehéz a berántása, és időigényes ha nem húzza vissza valami, tehát azt vennem kell hozzá.
Én tettem fel ezt a videót, mert nekem ezt csinálta a szezonkezdetkor. A probléma oka az volt, hogy a téli hosszú szünetre nem ürítettem ki a tankot teljesen és "betaknyosodott" az üzemanyag. Igen, a leírásban benne van hogy ürítsük le a tankot, és a gyertyát lecsavarva spricceljünk olajat a motortérbe amit a berántózsinór 3-4 szeri kihúzásával szétterítünk a motortérben. Ezzel talán elkerülhető lehetett volna a dugulás, de miután jó nagyokat köpködött néhányat a moci utána ( és azóta is) már minden rendben van.
Megnézem majd, de nekem úgy rémlik, elég erősen le kellett nyomni a felezőt, hogy rá tudjam tenni a bilincset. Úgy szoktam csinálni, hogy egyik kezemmel nyomom lefelé a felezőt, a másikkal a kuplungkart húzom, a harmadikkal ráteszem a félbilincset, a negyedikkel a másik felét. :)
Hello!Szerintem az sok bele,de próbáld ki majd kiderül.Szerintem ki fogja szórni.Ha a motorjával küzdesz és kell,írd meg és megnézem a fúvóka méretét.Sok sikert.Üdv
Nyugodtan használd, én is kaptam bartelban használom, télen v kora tavasszal induláskor hidegen egy pici füstöt dob(kék füstpamacs) de ilyenkor tökéletes.
Ez nagyon érdekes eset. Mivel nem felújítva lett, hanem elrontva. Ez a jelenség, hogy légszűrőn nyomja ki a benzint és a hengerbe nem jut fel, számomra teljesen érthetetlen. Ha Te szerelted, akkor vidd el szerelőhöz és az majd rendbe hozza. Ha pedig szerelő csinálta, akkor vidd el egy másik szerelőhöz és mond meg az első szerelőnek, hogy az Ő számlájára csináltatod meg.
Tegnap rotáltam föl azt a részét a kertnek, ahová majd a paprika, paradicsom és az uborka kerül. 20 cm mélyen se volt sokkal nedvesebb a talaj, mint fent. Alig volt színkülönbség a frissen felrotált és az érintetlen terület között. 5-6 perc után, már a friss is teljesen kiszürkült.
Megéri? én honda párti vagyok, de szerintem a 18-20 ezer külömbség(én ennyit láttam) túlzás. Esetlegesen a későbbi terhelések javítások miatt ne a könnyített hajtóművel,hanem a 28as áttételű egybeöntött hajtómű külön fedelekkel.
Én briggs motorral vettem, most egy hasonló teljesítményű honda motor van rajta... Hát igazán nagy teljesítménybeli különbség????
Nem igen jelentős...
Talán a honda kicsit csendesebb, meg talán áramvonalasabb is...:):):) tudod!?- ez a légellenállás és a sebesség együtthatója miatt fontos! Persze csak ha versenyezni is akarsz vele. :)
De a viccet félretéve:
Tartósság és minőségbeli különbségről még egyenlőre nem nyilatkoznék, mert még túl friss a csere.
De ez a"Briggset vagy hondát" kérdés régi téma itt a fórumon...
Kérdésem lenne.. egy EXTRA KF850 be tervezunk beruházni.. milyen motorral éri meg jobban? Van lényeges teljesítménybeli kulonbség a HOnda és a Briggs&Stratton 850 I/C® seriesTM motor kozt??
Ha nem javul akkor bekaptál egy kisebb dugulást, nálam amikor dugulás volt a karbiban ugyan ezt csinálta a regulátor!
más: nem tudom ti hogy álltok csapadék ügyben, de 24.-én raktam el a krumplit és a felső 30cm talaj csont száraz volt, persze beöntöztem, de kezd durvulni a szárazság!
Az már nagyon durva centírozási hiba lenne, 1-1,5mm nél a röpsúlyosnál nem lehet gond, az utángyártott felújított kuplungoknál szokott méret gond lenni.
2. gondodhoz: a regulátor kart piszkáltad. Normál működésnél, alapjáraton előrebillen, és nem mozog. Ha adsz egy gázfröccsöt, hátrarándul, és beáll az aktuális gázkar állás szerint. Terhelés alatt, hintázik, a mindenkori teljesítményigény szerint. Ha üresben hátrarántod, teljes fordulatra pörgeti fel a motort. Ez utóbbi történhetett nálad is, és vagy:
- kiköpte a dugót a porlasztóból, vagy
- a gyertyát pucolta ki, vagy
- a pillangószelep tengelye szorul (ez ritka, de öregebb gépeknél előfordul, én egyszer ezt szívtam meg, sehogy se volt erő a gépemben, vettem másik motort. Aztán egyszer jobban megvizsgáltam, és rájöttem. Szétszedés, finom tengelycsiszolás után jobb lett, mint az új!)
Szia nehogy vegyél rá ékszijjat megmondom neked a felező és a hajtómű közötti kuplung csúszik el. Mert ezeknek az mforgos felezőnek az ékszijjas kuplungtányéra feljebb került és a kuplung alsó nem ér fel annyira hogy fogjon. Erre mire rájöttem és orvosoltam fél napomba került. Úgy oldottam meg a kérdést hogy mikor felezőt használok a hajtómú kuplung alsó zégergyürüt leveszem és úgy teszem rá a felezőt igy a rugó feltudja nyomni teljesen és 100%.ba összezár nem csuszik el. Én igy szántottam és semmi gond nem volt.
Nekem az egyik nagy kocsimon targonca gumi van 400x8 -as 8 PR -es a kökénytüske nem megy át rajta. Tüskéről jut eszembe ebben a hónapban 3 szor szereltem gumit a tüskék miatt a télen csinált kocsimon 350x8 -as gumi van ami lágy és minden tüske átfut rajta.
Gumis témához idevág traktorra szereztem gyimesi duó féle járókereket ez lesz a müvelőkerék a gépen 43 cm szük nyomtáv nagyon előnyös lesz kukoricában és krumpliban. Krumplit jó lesz vele töltögetni elférek a sorok között. Mult héten nárciszok között kultivátoroztam vele marha jó kényelmes fordulékony és pont sorok között elfér.
Köszi a választ, de ahogy írtam is a rugót már kicseréltem, de semmi változás. Az előfeszítést nem néztem, de úgy emlékszem, hogy nem lehet benne állítani
Pont a napokban hoztam rendbe egy ismerősünk 10 éve nem használta Robi 55 kapáját.
A hajtása szinte azonos az 56-oséval úgy tudom. Ennek is el volt törve az egyik rugó a kuplungban, azonnal forgatta (volna) a kapákat még alapjáraton is. ( Még szerencse hogy indítás előtt szétszedtem és észrevettem) Rendeltem bele újakat.
Na a kérdésedre az lenne a válaszom hogy ha van benne rugó az túl gyenge és nem bírja legyőzni alapjáraton sem a centrifugális erőt. Vagy nincs eléggé előfeszítve. Az eredeti rugói brutál erősek, kézzel meg sem bírom mozdítani őket.
Én úgy próbáltam ki hogy jó lett-e hogy kivettem a kapa csapszegeket és alapjáraton egyáltalán nem forgatja a tengelyt így sem.
Olyan gondom lenne, hogy van egy Robi 56-os rotációs kapám és alapjáraton beindítva forog a kapa. Ugyebár a Briggs motoros ami röpsúlyos kuplungos. Alapjáraton nem kellene, hogy összezárjon a kuplung. A feszítőrugókat kicseréltem. Hiába veszem vissza annyira a gázt, hogy már leáll a motor még akkor is forog. Mi lehet a gond? :/
Lemértem: 46 cm-re van a két kerék középvonala. Ha messzebb lenne, jobban húzna oldalra, ha csak egyik kerék tapad.
Még nem sokat vezettem, de a felező miatt kicsit távolabbra került a kormány az üléstől, szűk fordulókor jobban kell nyújtózkodni.
Fater próbálta teherrel emelkedőn, szerinte a felezőben kicsit csúszik az ékszíj. A következő projekt ezt rendbe rakni. Szíjcsere és csúszásgátló spray.
Csavar alatt a bovden csavarját érted ami kívűl van a gépen?
Holnap rakok majd fel képeket mit garázdálkodtam a kertben :) + egy bónuszképet hogy milyen erő van a gépben és mit csavart fel a kapa és a tengely köré, bár erre nem vagyok büszke majd sírvafakadtam mikor megláttam...
Hello!Szerintem is jó lesz.Én mikor raktam össze,bekentem a dekni illeszkedő felületeit és a lánc átvezető gumik illeszkedő peremeit is szerelő pasztával.Azt nem mondom,hogy tökéletesen tömít mindenhol,mert egy kicsit szivárog az olaj,de nem vészes.Nekem az olajszint az alsó tengely fölött van,gondolom az már elég neki.Te meddig öntöd olajjal?.Üdv
Én nem adom oda senkinek,inkább megcsinálom neki. Biztos akkor romlik el valami mikor kölcsönbe van.Utána lehet vitázni ki állja a javítást.
Az éles nyikkanás az a kuplung lesz. Kicsit megcsúszik a ferodolon az alsó kúp.Ez nem gond,terhelésnél szokta csinálni.Ha jobban csinálja állíts a csavaron.
A másik gondra nincs ötletem, nekem még nem csinált ilyet.
köszike a tanácsot akkor lecserélem, de csak 75/90 olaj van mert azt vettem.... ez is jó bele?
A másik gondom hogy rotáztam most egy kicsit még és elég érdekes hangot adott ki a gép, méghozzá olyat hogy ha behúztam a kuplungot akkor éles visitó hangot adott ki egy fél másodpercre mint amikor a kocsin megcsúszik az ékszíj kb olyasmit. Gondolom az lehetett a baj hogy szomszédnak kölcsönadtam hogy ő is kipróbálja és miután végzett lemosva hozta vissza, Gondolom az eszes slaggal mosta mert mikor levettem a bilincset hogy belenézzek a kuplunghoz akkor volt benne egy kis víz és rozsdafoltocskák. szépen kitisztítottam az egészet bezsíroztam a tengelyt a kuplungkiemelőt és az illesztéseket a kuplungot alaposan áttöröltem töbsször nehogy zsíros legyen vagy vizes, összeraktam szépen beindítom és jónak tűnik de nem mentem vele vissza rotázni mivel tiszta volt már az egész gép....
2. gond hogy 1-2x egyenetlenűl járt a motor és egy videón láttam hogy egy kis karocska mozog rajta mintha valami autómata szivató lenne. na azt a kis karocskát megmozgattam kézzel és úgy felpörgött mint egy nagymotor és utána már jó lett néhány kipufogó csattogás követően. szóval érdekes kis apróságok ezek de vajon lehet belőle nagy gondom?
üdv. na megoldottam a láncvezető gumit szereztem egy lajta vetőgép meg vezető harmonika gumiját és abból egy 4-5 cm darabot rá húztam az eredeti gumira és körbe nyomtam gumiánnal így most már nem megy be a por olcsóbb és egyszerűbb mint ha meghozatnám az ujjat hozzá
megvolt az 5 órás bejaratási idő az mtd 55/6-on és kicseréltem a blokkban az olajat az előirtak szerint. Ilyenkor a hajtásházban is kell olajat cserélni vagy nincs jelentősége?
Bocsi nem csak a kék poton de a Robi poton sem tudom a kerék méretét! Csa k emlékeim ha nem csalnak akkor elég kcsik és ezért gondolom,hogy 8 "os kerekek.
Nem emlékszem már pontos méretre a kék poton milyen kerék van? De talán 8" os ? Csak azért írok mert nekem van egy Terra pot3.50x12 es kerék párban,persze agyastó tengelyestől . Most csapágyaztam fékbetétezten újra fel . A gumi aljától a tengely tetejéig mérve 25 cm er .Esetleg elbotolhatjuk ha ez jó neked .
Azért választottam a bowden elemi szálat, mert acélos.Ha jól emlékszem a Robi kuplungjából van ,de nem esküdnék meg.Fogtam egy szálat -két végén kombinált fogóval - ,egy kör szelvényen jól oda -vissza megrángattam.Ekkor ki jött belőle a fodor és nagyjából spirális lett.Kicsit meg egyengettem -kézzel- ,majd csináltam az egyik végére hurkot azért ,hogy kézzel meg tudjam fogni .
Talán 5-6 cm lett az új "szerszám".
Aztán flexen szépen elvéknyítottam , úgy 1 cm hosszan .
Igazából az alapjárati fúvókát tudtam nehezen átszúrni -ehhez újabb véknyítás kellett.
Nos az eredmény egész jó lett ,az alapjárat olyan mint új korában -2007.
A képen egy Hódgép 350 -es vonórúdja látszik (gyárilag világoskékre volt festve). A másik pót, ami van hozzá, az egy átalakított P401.
Súlyozást nem tudom még, próbálgatni kell ebben az állapotában, de ha szükséges lesz, az eddigi betonsúlyok keretestől rátehetők.
A régi kerekek átmérője 41cm, az újaké 54 cm. (54cm-41cm)/2 = 6.5 cm-el lett magasabb. Kevésnek tűnik, de a póton látszódik, hogy hátrafelé lejt. A vége közelebb került a földhöz. Lehet, hogy egy picit faragni kell a vonórúdon.
Üdv.Ma leszedtem a deknit,alsó részén ritkásabb volt a tömités(tényleg csak paszta)és ott néha csöppent az olaj.Letakaritottam és új tömitést kentem rá,remélem jó lesz.Szerinted érdemes egy kis benzinszűrőt beépiteni a tank és a karburátor közé?
Végre ! Már el is felejtettem,hogy mikor is vitted el .De sikerült az a lényeg az,hogy talpon van! Örültem,hogy segíthettem és sok sikert és fárazd le a gépet minnél többet.
Az általam linkelt 2 sebességes közdarabot 2féle kuplungal gyártják az áruk ua, az mforgtól kérheted melyikkel szállítják. Tudtommal ezek az ékszíjas felezők-közdarabok csak a kf04-hez jók, a rajz szerint a kfmidi-nagyárúházaknak gyártott "csökkentett árú tipusok" a kuplungjuk más felépítésű, ezenél a hajtómű tengelyén van a kopó(ferodol) fél/tudtommal/ a kf04 nél viszont a motor tengelyén. A te hsz-idben kf04 és mtd thorx is van írva.
Köszönöm a választ. Találtam ilyen, nem olcsó, de egyszer kell megvenni...
Kérdésem:
- Az írják, hogy nagy kuplungos géphez való. Ez mit jelent, az enyém nem kis kuplungos? (MTD 55/6 Thorx 55 kapálógép)
- Ha jól értem, akkor ez leszerelés nélkül tud visszaváltani a teljes sebességre és tudja a felezést is. Ez fogaskerekekkel oldja meg? Ez strapabíróbb mint a másik két fajta, amit betettem?
Saraboló gyárilag az a letörés elég nem kell élesebb szerintem, a két saraboló egység ellentétes csavarású ráadásul a "henger" két végén más a kések kinyúlása+ a tengely is másképp nyúlik ki tehát két azonosat még az egyik ellentétes újra élezéssel sem tehető fel. Amennyiben a briggs motor rözítő 3 csavar kissé laza állapotában a motor oldal irányban nem mozdítható akkor a csavar furatok adják a megvezetést,(kf04 nél és robi 250 nem igy van ott mozdítható.) Sajnálom hogy nincs konkrét ismeretem a szevás gépekről de a rajz nem jelzi az esetleges illesztéseket. Itt a fotón látszik amiről írtam http://komroll.hu/index.php/webaruhaz/termekek/sarabolo-a-komroll-kft-tol
Korábban már raktam rá egy másik motort ideiglenesen ui Briggs volt csak 3.5 lovas fűnyírómotor. Azzal nem volt hangja. Ezt is már 2x levettem azóta és visszaraktam a kuplungcsapágyak zsírzása után. Beállítottam a kuplungot (állítgattam) de nem látok megvezetőt. Mire érdemes a motor felszerelésénél odafigyelni?
Az eredeti motor átmenő csavarral, anyával volt felszerelve, a Briggs-nek menetes a furata, de ezt is az anyással tettem fel.
Ennek másabb a kuplungja is mint a sima 02-nek.
A Bauh...-ban akartam venni sarabolót, kiderítettük az árát nagy nehezen. Odahívtam az eladót, hogy ezt vihetem, vagy ez mintadarab és a raktárból ad nekem. Azt mondta vihetem bármelyiket a kettő közül... Mondtam neki hogy ezt igazából párban kellene elvinnem, tehát mindkettőt. De miután alaposan megnéztem kiderült nem egy pár volt, hanem két egyforma:( Úgyhogy nem hoztam el... (lehet hogy csak meg kellene éleznem az egyiknek a másik oldalát, már nem emlékszem hogy hogy volt megcsavarva ...
Ha sikerül vennem sarabolót, azt mennyire kell megélezni? Gyárilag valamennyire le volt törve az éle, de élesnek nem mondanám.
RK-02B kuplung szétszedve és a kuplung ház (másabb, mint a sima RK-02):
Ezt a gépet, vagy az alsó tagját tudja valaki azonosítani? Védőburkolatot és csoroszlyát kéne vadásznom rá, valamint nem ártana tudnom mégis mim van. :)
Egyébként lehet hogy csak lazák a csavarok azért enged, de most már érdemes új tömítést tenni. Ha parafa tömítés az új akkor azt nem kell tömítő pasztázni, csak féktisztító spray-vel zsírtalanítani a felületeket és szárazon összerakni.
Ütős motor lehet nekem GCV 160-as van nem gyenge, kell is akkora egy rotára, nem erőlködik/fulladozik sosem.
Ha már felező akkor inkább 2 sebességes közdarab, ez fixen beépíthető nem emeli meg a gép súlypontját,igaz kissé előretolja de szerintem ez inkább előny,sajnos nagyon kevés helyen van elfogadható áron.
Az első a függőleget tengely fordulatán változtat ( felezi ) és a gép súlypontja magasabbra kerül. A két tárcsa között ékszíj van.
A második a viszintes tengely fordulatán változtat. Ennél a tipusnál a nyomtáv szélesedik. És ha jól tudom lánchajtás lakotik benne.
Hogy melyik a jobb és praktikusabb meghagyom annak megválaszolni aki tapasztaltabb ezen a téren.
A szabadonfutó működése közben(amikor kattog ) a kerék elfordul a tengelyhez képest ilyenkor műanyag gyűrűben fordul, jelenlegi gyártású kerekeknél én nem láttam golyóscsapágyat.
Kosz, de ha ugyanaz ami a 24811. hsz-ben van, akkor ne faradj vele, azt mar leszedtem.
Ezt meg nem tapasztaltam, bar nalam inkabb anyagos a fold, ugyhogy en inkabb az esot vartom volna, mert par helyen olyan kemeny, hogy egyszeruen elkapar rajta a kapa...
A szevát nem ismerem a fotórol meg nem egyértelmű.Azt látom kézi kuplung viszont egy kérdés mikor rácsavarozod a motort oldalirányban kicsit mozgatható?(nincs megvezetés) ha igen akkor valószínű nem központosan rögzítetted. Csak egy tipp volt a kf04 és társainál ez jellemző hiba.
Önélezés: a kapa külső és belső felén más az "anyagszerkezet" megfelelő edzés tudja biztosítani,hogy ez az adott gyártónál mennyire valós adat,majd az idő válaszol. Nekem elfogadható nem kell éleznem s nem mai gyártás.
Kötött un. vörös agyagos föld. A múlt évig robi 52- es volt, De nyugdíjas lett '83-ban vettük. Most egy MTD-245 -ös van, de a Gyári csoroszlya fix, nem lehet állítani és szinte előre álló hegyes. Most van átalakítás alatt az új csoroszlya, Mert ezzel kötött talajon nem a leg egyszerűbb dolgozni. A robival ehhez képest, játszási volt kapálni. De úgy akarom megoldani, hogy a gyári felfogatáshoz lesz a csoroszlya és oda lesz a töltögető eke is.
A robi 52-nél a homokon emelni kellett a csoroszlyán hogy a motor súlya előre kerüljön. A kötött talajon pedig hátrafelé essen a súlya. Ja a csoroszja erős lapos vasból volt, ami 45 fokban volt hátrafelé ívelve. Ílyen lesz ehhez is.
Kapott az RK02-b egy "új" motort és sárvédőket. A régi sárvédőt kétszer kellett hegeszteni, mert szétrázta a furatoknál. A kormányszarv tavaly eltört, az picit csálén lett meghegesztve, lehet hogy azt is lecserélem.
Amióta ez a motor van rajta, picit valami besúrol. Sajnos amikor a motort rátettem nem tudtam kipróbálni, mert sár volt. A rokon használta, amíg a sárvédőt elvittem lemásoltatni. Ő azt mondta hogy kb. a munka felénél jött elő a hang, de őt nem zavarta.
A kuplungcsapágyakat már újrazsíroztam, halkabb lett. Lehet hogy a hajtómű felső csapágya porosodott be? Ha beleengedem a földbe, akkor hallom inkább amikor terhelést kap. Ha csak a levegőben pörgetem, akkor csendes. A hajtómű még nem volt szétszedve. Most kapott friss olajat is.
Ha szétszedem érdemes minden csapágyat cserélni, vagy lehet hogy azokat is csak zsírozni kell?
Most szeretnék venni hozzá sarabolót. Csak a szentkirály gyárt, szevafémeset nem találtam. Elvileg jó hozzá a szentkirályi is.
Olvastam Te köszméte soközre használod a gépet ha esetleg rendes talaj előkészítés szántás elmunkálás szerintem ne egy menetben, inkább 2-4x fokozatosan szépen sétálva könnyedén,(nencsak neked) nem használsz el több benzint, igaz kicsit több idő, de kötött talaj nem szedi szét a kezed lazánál meg nem emelgeted folyamatosan. Nekem az ívelt csoroszjám amit a kf04-nél használok robi52-nél volt valamikor, a kerekes tüske meg a padláson.
Hello!Ha sikerül kitalálnod valamit,írd meg,engem is érdekel.Ha összeraktad a gépet és a motort próbálod írd meg,leveszem a karbit és megnézem a fúvóka méretét.Üdv
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását az "elásási" ügyben!Hálás vagyok mindenkinek érte.
Jó tanácsokat adtatok,főleg a csoroszjával kapcsolatban.Ezen egyenes csoroszja van,és ha lenyomom ezzel nem tudom az elejét kiemelni(nem ér kötötteb talajt) inkább még jobban fékezem.Van hozzá hordozó kerék,olyan dupla kerekes változat,de azzal sose próbáltuk azon szállítani szoktuk.A kapatagok(1995-ös évjáratú) inkább a kötött talajhoz valóak elég jól megvannak ívelve.Arra gondoltam,hogy alakítok a csoroszján,döntök hátra rajta és igy a gazt se szedi össze,és hátha jobban tudom korrigálni a gépet.Vagy a kerék és szerkesztek hozzá kultivátort.De szívesen meghallgatok bármi jó tanácsot.Üdvözöllek benneteket és köszi a türelmetek is:)).
Sarabolóhoz nem kell felező és kerék sem, csak a kapatagokat kell lecserélned a saraboló adapterekre. Kultivátorhoz és szántásra én saját tapasztaltaim után a fogas kerekeket ajánlanám. Ebből kétféle méret van, én a nagyobb átmérőjűt használom. A felezőválasztásához az előbbi hozzászólásomat elovasva megkapod a válaszom. Igen ez jó pár centiméterrel megemeli a gép magasságát, ezért a szarvakon állítani kell.
Szia! Tudom, hogy van ilyen, de én nem erre gondoltam. Egy másik gépnek a kapája volt nekem régen, ami ráment az F600-as kihajtó tengelyére, de nem kellett szerelgetni, csak egy csavart kivettem, a kereket tengelyestől levettem, a kapákat feltettem, egy csavarral rögzítettem, és dolgoztam.
Látom eldöntötted a kérdést, és hozzám hasonlóan kellemeset csalódtál a MTD Thorx 55/6 kapálógépben. Magában az alapgépben alapáron csak a a3-3 pár rotációs kapatag van. Tökéletesen meg lehet vele művelni a talaj felső 15-20cm mélységét. Ha kell többször kell vele átmenni a talajon és először nem kell a legmélyebb csoroszlya mélységgel kezdeni. Ilyenkor kifut az ember keze közül a gép, vissza kell tartani. ekkor ha van elég széles mozgástered lehet 3-3 pár kapával kezdeni. Később már a mélyebb talajforgatásnál én inkább már csak 2-2 tagot használok. Mivel én is meg voltam elégedve vele. Bővítettem a gépparkot, a hozzávaló adapterekkel. Kizárólag a gépkönyvben javasolt gyári tartozékokat vettem meg a szentkirályi cégtől. Felezőre nekem ezt ajánlották a cég emberei:
Könnyű felszerelni, egyenlőre nincs vele semmi gondom. A szántáshoz kínált jobbraforgató ekével meg kell tanulni dolgozni. Korábbi írásokat visszaolvasva meg lehet tanulni a helyes ekebeállítást a jó minőségű ekézéshez. Biztos sok függ a talaj minőségén is, de kipróbáltam tavaly év végén erősen nedves, kötött talajon , és idén tavasszal idális talajon is.Mindkét alkalommal bírta a gép nálam fogas kerekekkel, felezővel a szántást. Azóta már megvan hozzá a saraboló, ezzel kezdtem a tavaszi munkát, a felső 5cm-en feltöri a talajt és kiszedi a gyomot is, hasonlóan a rotálásnál szinte vissza kell fogni gépet.
Én a saját tapasztalataim alapján ajánlom ezeket a tartozékokat, a szentkirályi címen pedig a többi szükséges adaptereket is megtalálod:
üdv igen sikerült szétszerelni a két 6 os csavarral egyszerűen le kell nyomatni a porvédő karikát és alatta van egy-egy zégergyűrű azt kipattintani és már jön is darabokra. meg vettem bele minden uj csapágyat kicseréltem és már fel van töltve olajjal csak addig amíg azt a gumi burkolatot nem tudok szerezni addig nem akarom össze rakni igen néztem azt az oldalt de az közel 15 ezer lenne mire megkapnám annyit viszont nem ér az egész masina. majd kitalálok valamit
Szeretnék hozzá tartozékokat vásárolni, de van pár kérdésem, szeretném, ha segítenétek.
Amit szeretnék:
- saraboló
- kultivátor
- eke
Emiatt minden képpen szükségem lesz kerékre és felező adapterre. Ezek közül meilyiket ajánljátok.
A kerékből én a körmöset néztem ki, most elég olcsón lehet megvenni, kb. 10 eFt.
A felezőből két félét láttam, az egyik a függőleges tengelyen felez. Ez nem fogja előre vagy hátra elvinni a gép súlypontját. A másik ami, ha jól láttam a képről megemeli pár centivel a magasságot, szerintem ez nem annyira problémás.
Nem találtam részletesebb leírást ezekről sehol, a web áruházakban pl. nem írják le, hogy ekéhez vagy kultivátorhoz melyik való.
A régebbi "robi"gépekhez derékszögben lévő kapák voltak. A mostani gépekhez ívelt kapatagok vannak ezek un. öntisztítók, mert nem marad rajta a gyökér a gaz. A homokos éa a kötött talajon a csoroszlya állításával lehet szabályozni, hogy milyen gyorsan haladjon, ill. milyen mélyre menjen a kapa. A kötött talajon jobb az a csoroszja amelyik kb 45 fokban hajtott hátrafelé, mint a régi robi 52 nél voltak. Az előre álló mint pár hozzászólással elöbb azok homokra valók. A kemény kötött talajon visszafogja a gépet és nem halad.
Elássa magát? nekem kb 50kg a gép és semmi gond(kf04) nekem a csoroszjám vége hátrafelé ívelt, összes ívelés kb 45fok erősen laza talajon is használható szinte csúszótalp is egyben, kevésbé szedi össze a gazt. Természetesen laza-homok talajon lehető legtöbb kapa, alacsony fordulat, nem beleengedni, sétálva, ilyenkor a munka nem rotálás hanem szinte ásóborona(feltételezem az újabb kevésbé ívelt kapákkal szerelt)
Valamit nem jól csinálsz, azért ássa el magát. Neten megnéztem ezt a tipust, kizárt, hogy ne lehetne vele jól dolgozni. A kapák forgatása nem fog segíteni, vagy nem jól vezeted a gépet, vagy túl magas a fordulatszám, vagy nagyon mélyre engeded.
A hátsó csoroszlya feladata, hogy fékezze kissé a gépet, ill. erre támasztva alkalmanként meg kell emelni a késeket: vagy felemeled a szarvát, vagy éppen lenyomod, ha a csoroszlya a kemény alsó rétegig leér, biztos kiemelhető. Segíthet még a kormány jobbra-balra tekergetése is, ekkor az előbbre lévő oldal feljebb kap.
Más: ha minden műveletnél csak ezt a kapát használod, persze, hogy mélyen fellazítod és ássa magát.
Ha van kereked(ha nincs szerezzél be), és inkább kultivátorozzad a sorközöket: kevesebb üzemanyag, nem tekeri a gyomokat. Gyomtekerés csak gyakori rotálással küszöbölhető ki, míg nem nőnek meg, de akkor meg visszatérsz az ördögi körhöz. Ha jól sejtem, van a gépednek felezője, kerék használatához ez nélkülözhetetlen.
A gép súlyát ne vádold: az előny, egyrészt nem pattog, másrész biztos erős.
Nekem Honda 600F-em van, szerelt tömege lehet kb. 80 kg, 6 tagú hasonló kapájával mégis tudom kezelni (kb. 80 cm munkaszélesség) Persze én megtehetem, hogy válogathatok a munkaeszközei között. Korábban írtam a sarabolóról meg a kultivátorról.
Tehát: csoroszlya magasság/mélység állítgatása, kisebb fordulat, gép mozgatása le-fel vagy jobbra-balra.
köszi a válaszokat asszem csinálok egy sorközművelőt mivel vasanyag van itthon bőségesen. majd nézek mintákat és lemásolom :) olcsobb mint 10000-ért egy saraboló kerék.
egyenlőre a járókereket akarom megvenni plussz ha találok a közelben egy értelmes utánfutót akkor azt is.
Apósom már alkalmazta a forgatós módszert a szőlőben a lejtőn fölfelé,kicsit tényleg hatékonyabb,de a sík talajon csak úgy lenne az igazi, hogy rendesen álljon a kapatag.Főleg nyáron, mikor kijön a sok gaz és aprítania kéne össze, ne csak tekerje magára.Azért is vagyok kíváncsi,más járt-e már így, vagy csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek:)) ezzel a Robi 202 L-essel.
Ha annyira laza a talaj, akkor meg kell fordítani a kapákat a tengelyen, ezt inkább igazi homoktalajra javasolják, a jobb oldali kapákat átszereled a bal oldalra és viszont, 1800-kal elforgatva, tehát a tompa végével kell beleharapnia a földbe. 1 próbát megér.
Köszi a gyors választ,de a csoroszja itt nem határoz,kiemelem a földből és egyszerűen ássa magát el puha talajon.Ahol keményebb és le van járva a föld még türhetően megy(köszméte közét művelem vele)de ahol jó laza ott csinálja.Üdv.
üdv. sajnos elég későn találtam rá az írásodra. na de meg van . az az igazság hogy a motort nem tudtam azóta se próbálgatni mert nem tudok olyan láncvédő gumit szerezni és így még nem raktam össze.
Köszönöm szépen a linket,nagyon hasznos volt.Tőlük rendeltem lánckereket láncot csapágyat mindent.Nagyon korrekt cég,korrekt áron.A mai napon készen is lettem ki is próbáltam a kertemben.A tipusa Robi 202 L ami probléma van vele,hogy a puha földben "elássa" magát(4 kapatag van rajta de 6-tal is csinálja) szinte meg kell tolni meg billegtetni ,hogy tovább menjen.Most,hogy nálam volt javításon(az apósomé)ezt tapasztaltam,nagyon bosszantó,meg keserves igy robizni.Nekem Robi 56-os van ezzel harcolok a kertemben,(kötött barna homok)de ez nem csinálja ezt.Apósom is panaszkodott régóta,úgyhogy nem újkeletü a dolog.Van egy szőlőskertje kis emelkedővel oda végképp nem akar felmenni,de a sík talajon is ezt csinálja.A súlya 57kg az enyémnek(Robi 56)37kg nem emiatt van?Hátramenet is van benne,vagy nem inkább utánfutóhoz van kitalálva ez tipus.Fordulat,erő van benne csakhogy nem előre akar menni,hanem lefele:)).Ha esetleg bárki tapasztalt ilyet kérem írja meg megköszönöm.
Ez megint Honda gyártmány/tartozék, nekem van, sekély talajelmunkálásra, 30-40 cm magas gyomszőnyeg beszecskázására alkalmas, nem tekeri fel, mint a rotakések. Többen csináltak is már ilyet, ha visszaolvasol, megtalálod.
Aztán ott van még a fogas, kuktivátorok, végső soron a rotakapa is, mindegyiket a megfelelő helyen és időben(gyom állapot) kell használni, beleértve az első mondatomban írtakat is!
Tegnap megvettem a tacskóban az mtd rotakapát és ma le is teszteltem alapos átvizsgálás után. Kb. 500m2 csináltam meg vele közben azért pihentettem is mivel csak bejáratós és nem pörgettem. bakker ha én ezt hamarabb tudom hogy ezzel milyen jó dolgozni és mennyi időt energiát spórolok meg akkor hamarabb vettem volna már. Nagyon állat a gép, basszus olyan erő van benne még alapjáraton is olyan szépen dolgozott ment mint az álom :D
Kérdésem az lenne hogy hátúl a kerekes csoroszlyát érdemes lenne lecserélni ilyen szárnyasra vagy csúszóra?
Úgy hívják, hogy dobkapa, Honda 600 F-hez. Jobb képet most hirtelen nem találtam, ez csak az egyik fele. Más tipushoz nem ismerek ilyet. Keresőbe beütve rengeteg hirdetés jön be.
Sziasztok! Honda F600-ra van valami olyan kapa, amit nem kell szerelgetni, csak annyit, hogy a kereket leveszem, kapát felteszem? Valami más gép kapájára gondoltam ami jó a Honda hatszögére. Régen volt ilyenem, csak nem tudom most hogyan keressem.
Én is csak egy kis konyhakertben (160 m2) gazdálkodok. Vegyszert nem használok. A krumplibogarakat is inkább leszedem (120-150 tő). Éppen elég méreganyagot kapunk a vásárolt élelmiszerekben, a csapon kifolyó vízben és a levegőben is. Nem akarom még saját magam is mérgezni magamat. (egy szintén nyugdíjas, ha nem is mezőgazdász, de falusi lakos) Más a helyzet, akinek nagyobb területet kell rendbe tartani és esetleg még munka mellett csinálja. Az másképp nem győzi a munkákat, csak ha a vegyszereket is igénybe veszi.
Emlékszem, gyerek koromba mentünk a TSZ.-be krumplibogarakat szedni. Akkor adtak 1 Ft-ot egy bogárért. Volt olyan délután, hogy 5-6 bogarat is találtunk fejenként. Ma az 1 Ft/bogár áron számolva is meg lehetne gazdagodni.
Persze, hogy be lehet, de ezt nem várhatom el egy növényvédelemben járatlan embertől, fő az óvatosság.
Én is permeteztem kísérleti parcellákat, előre bemért háti permetezővel, tizedgrammos mérleggel vagy mérőhengerrel kimért adagolással.
Járt már úgy egyik ismerősöm, hogy krumplibogár ellen permetezett, aztán nem értette, miért sárgul és áll meg a növésben. Tipikus Glialka hatás, mikor megkérdeztem, mivel permetezte, hát azzal, amit kapott valahonnan, valakitől. A végén még az asszonyt baszta le, hogy nem jó flakont vett le a polcról!
Más: halt már bele Reglone ivásba pirtyós kolléga, pedig ő tanulta! Csak éppen elfelejtette, hogy a boros üvegébe tette a hazavinni szánt gyomirtót!
Kellemes nyugdíjas éveket kíván egy sors-és kortársad, volt debreceni diák!
Szia! Én is így ültetek, kerék max a külső nyomtávra nyitva töltő eke csukva sor kihúz krumpli bele, töltőeke letesz meg kinyit maxra kerék összezár és a sorban fog menni de nem töri le a csírát, az se jó ha nagyon előcsíráztatod mert akkor inkább szárra fog fejlődni.
Én gyomirtózom a krumplit régebben r250t az elején 3szórófej így 2sort vitt, jelenleg 4-500m2 ezt már csak háti motoros de vegyszer szigorúan mérve és gyakorlat a szóráshoz,be lehet tartani az adagolást.Természetesen csak a tárolási krumlinál használom.Üdv: Egy volt gödöllői diák ma már nyugdíjas
Én házikertben, (saját fogyasztásra termelünk csak), mindíg és mindenkinek a kapazint javasoltam.
Erre néhány éve nem elneveztek egy totális gyomirtószert Kapazin-nak!
Megjegyzés: növényvédő szakmérnök vagyok, mégis ellenzem, és nem is alkalmazom. Házikertben nincs lehetőség pontos adagolásra, kijuttatás gépei (háti permetező) sem alkalmasak rá, nagy az esélye a túladagolásnak, szermaradványt meg nem ajánlott fogyasztani!
Köszi a válaszokat. Nálunk egy kicsit másképp alakult a burgonyaűltetés. Sortáv 70cm géppel húzva. Ültetés kézzel, egész burgi, előcsiráztatva ( azért csodálkoztam a kerekek miatt, letörné a csírát). Takarás kézi kapával és utána hengerelés. A kézi munkát szeretném majd megkönnyíteni töltögetőekével, ha előjött a bokor és rá kell majd tölteni. Addig sorköz művelővel próbálok majd gyomtalanítani. Nekem még nincs olyan régi tapasztalatom, ezért várom a hozzád hasonló tapasztalt földművelő fórum társak irásait , feltöltött videóit. Sokat tanulok belőle.
Kapám MTD Thorx 55/6, a tartozékokat a szentkirályiaktól vettem az elmúlt évben. Eddig a téli leállás utáni adagoló problémán kívül nem volt vele gond.
Sziasztok!Most már azért ezek a gyom irtók nem olyanok mint 20 évvel ezelőtt!Ha nem csak az egyszikűek,hanem mindkét fajtát,tehát egyszikű+kétszikű gyomra kell permetezni!Én a Dual + Sencor ajánlom!10 x 15 m-re(150m2) 40 l vegyszer.Mire nőne a gyom arra elnövi a burgonya!
Nálam is hasonlóan megy-ment az ültetés, r250t nyitás 80-85cm-re vetés után takarás ahogy írtátok, az idei évben kipróbáltam dragon 2x2 kapa tárcsa nélkül csoroszja helyére töltögető(állíthatóaan) és így takarás kicsit könnyebben vezethető mint a r250t járókerékkel. Kötött talajon próbáltam a terület felén.
Mi évtizedek óta így ültetjük a krumplit(és ezzel is szedjük ki). Nem szeretem a fanyelű szerszámokat.
Gép: Honda 600F, saját töltögetőjével, Terra ekeállító szerkezetre kötve..
Ültetés: sorhúzásnál gumikerék, a nyomtáv 70 cm, töltögető teljesen összehúzva. A kerekeket az előző bakhát mellet vezetem. Így a sortáv 80 cm lesz.
Takarás: nyomtáv kisebbre véve, 50 cm-re. Töltögető szárnyai szétnyitva, és úgy vezetem a traktort két krumplisor között, egyensúlyozva a nyitott bakháton, hogy a töltögető pont középen jár, a kerekek a krumpli mellet járnak, nem tapossák.
Tenyészidőben, míg a sorok össze nem borulnak, kapálás után 1-2 alkalommal még rátöltök.
Felszedés: szétnyitott töltögetővel kettédobva a bakhátat, úgy, hogy a töltögető orra a sor alá vágjon. Csak lazán kapirgáljuk be kézzel a kidobott földet, közben kiszedjük belőle a gumókat.
Idén változtattam: a tavalyi sok eső miatt ellepte a gyom, és szedés előtt le kellett kaszálni. Megpróbálom kihasználni a krumpli gyomelnyomó képességét.
Vetés sorkihúzás géppel, takarás kapával, talajsíkba, nincs bakhát. Így tudom többször kultivátorozni, sorokat is kapálni. A növekedés ütemében többször rátöltök, apró gyomokat kiborogatja és betakarja a föld.
Nézd meg a használati utasítását és olyan olajat vegyél hozzá.A márkák közül a MOl-lal semmi probléma nincs. Az elmúlt 33 évben,amióta használom,még nem volt gond!!+ 5 fok felett az egyfokozatú olajok helyett inkább a kétfokozatút ajánlanám.
Holnap megyek megvenni a tacskóba az mtd 55/6 rotámat és az lenne a kérdésem milyen olajat vegyek a blokkba (szintetikus, ásványi vagy kevert) és a hajtóműbe milyen kell?
Olvastam hogy 1 óra elteltével kell az olajat cserélni mert akkor tisztul le a blokk és a hajtómű a sorjáktól és fémszilánkoktól majd felkell tölteni új olajjal. Gondolom bejáratáshoz elég az olcsó mol amit ajándékba adnak hozzá...
Megnéztem a videokat és lenne néhány kérdésem a látottakhoz:
1., A betemetésnél a kerekek a krumplin vannak. Nem lesz a burgonyának ettől baja?
2., Szerintem túl sok földdel temeted be, milyen fajta krumplival dolgoztatok?
3., Tulajdonképpen a töltögető ekét használod egy jól előkészített talajon sorhúzásra és betemetésre is. Kb mennyi a sortávolság így?
4., Van már tapasztalatod az ilyen krumpliültetésről?
Egyébként teszik az ötlet. Én már túl vagyok rajta, idén még megmaradtam a kézi kapánál, de ezeket a videókat elnézve el gondolkodok a krumpliültetés gépesítésén.
Kíváncsian várom a későbbi munkálatokról is a videóidat.
Tényleg elég érdekes megoldás. Nézegettem már de nem tudtam kibogarászni hogy mi hogy van. A hajtóműben említetted a fogaskerék áttételt. Ez ugyan olyan, mint egy átlagos rotációs kapában vagy van valami eltérés? Esetleg képed nincsen szétszedett állapotról vagy valami robbantott ábra? Köszi a választ :)
Nem tudod véletlenül, hogy az MTD Charlei-KA (vagy Szentkirályi KA MIDI) kapaképben pontosan mekkora az alsó tengelykapcsoló mérete? (Lehet venni bele venni ferrodo gyűrűt, ehezz kellene a méret.)
Hello!A simson blokkra van egy teljesen zárt burkolat van felszerelve a lánckerék felől,ami két gumi összekötőelemmel csatlakozik a hajtásházhoz.Ebben van a lánc,amivel hajtja a hajtómű legfelső tengelyét.Ez hajtja egy fogaskerék áttétellel a legalsó kihajtó tengelyt.A blokkon levő lánckerék tengelye van meghosszabbítva ,ezen van egy ékszíjtárcsa a különböző adapterekhez.A blokkon levő fogaskerék kapcsolható egy külön karral,Így lehet az szíjtárcsát és a lehajtást külön kapcsolni.Elég kacskaringós megoldás,de ez ilyen.Üdv
A gép egy RK-03 as UMO06-36 TOMOS kétütemű motorral szerelt. Anno a Szegedi Vas és Fémipari Szövetkezet gyártotta a hajtásrészt, meg kellékeit. (Nekem is hányódik itt egy.)
Szeretnék kis segítséget kérni. Lenne egy Forschritt E931-em. Esetleg valaki fel tudna világosítani arról, hogy a hajtást hogy oldották meg gyárilag? Egyszerű kíváncsiságból érdekelne :)
Na végül is ennél maradtam, de a mai nap után nem csalódtam!
Úgy megy, mint hajó a vízen. Nem ugrál, nem pattog. Masszív szerkezet. Lehet rendelek hozzá még egy kapatagot, de eddig sehol nem találtam. Kérném segítségeteket.
Honda GCV 160 motor csak teljes gázon egyenletes járásu, egyéb fordulatszámon rángatózik- terhelés nélkül. Karburátort -nem először - szétszedtem , a kis apró három furatot bowden szállal kisszúrtam .Gondoltam azt ,hogy -szokásom szerint - a benzin nem engedtem le, így fenti furatok eltömődhedek.Összerakás után sajna mintha még jobban rángatózna.
Két állítási lehetőséget láttam rajta:-kis rézcsavart a furatok közelében -állítom össze -vissza semmi !
- csillag-félgömbfejűt -talán a fordulatszám szabályzó végállását állítja
be.
Ezt is állítom -befelé csavarom .Az eredmény elég jó lett - talán el is fogadható.A maximális fordulat mintha meg is nőtt volna.
Segítséget szeretnék kérni rotációs kapa vásárlás előtt állok. Kb 70-80 ezret szánnék rá. Milyen márkát, típust ajánlanátok amivel nagyon nem lehet befürödni? Van most egy 12 éves 3,5 lovas Briggs gépem amit már szeretnék lecserélni, mert többet van szerelőnél mint a kertben.
Az unokatesóm sadko kapája van kölcsönbe nálam, nekem korábban egy dragon 55 H volt de ha most vennem kellene, akkor lehet egy ilyet oleo mac márkában vennék.
Mindent lehet hézagolni a rajz nem mindig elég szeretem látni valóságban, hézagolni csak akkor lehet ha van bőven betétrész és a kúp nem támaszkodik fel a "kosár-betét" alján. Sajnos ilyen megoldású kf midi nem volt nálam sorry.
Most tervezek egy rotációs kapát venni, de elég bizonytalan vagyok! Megváltam drága jó Robi 155-től és egy nagyobbat akarnék. Ezt néztem ki, de félek a "Kínai " szó miatt!!
ZONGSHEN ZS-500-B3 Ha vkinek van tapasztalata vele, legyen szíves ossza meg, vagy ha vki tud ajánlani egy erős (6.5 Le) kb 150000 Ft-ba beleférő kapát, azt megköszönném!
Valószínű teljesen beleül a kuplungfelső az alsóba /nem tud tovább mozdulni a felső rész-kitámaszt/ ha ez van akkor felesleges a csiszolás esetleg lehetne hézagolni
Jah, bocsi azt elfelejtettem leírni. Az úszószint, meg a légszűrő volt elkoszolódva. Helyreraktam mind kettőt most úgy néz ki hogy jó. Már csak a keverék csavart kell belőni. Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.
Mint írtam, lejtős a telek. A rotakapa csak akkor megy ezen helyes irányba, ha egy kicsit ferdén tartom(hasonlóan a tacskós, szar bevársárlókocsihoz). Mindíg átpakol egy kis földet a lejtő irányába.
Igen, felezős módszerrel szoktam, ugyanis a hajtóműház fennakad 10 cm után, kemény talajon, és alig halad előre, második menetnél már az első körben fellazított talajban vezetem.
Ezt a mintát a domboldalon csinálja, a másik irányból is hasonló(lenne), csak azt összetapostam, ugyanis a könnyű vezetés érdekében a gép középvonalától mindíg oldalra lépkedek.
Csináltam videót is, csak ide nem tudtam feltenni, hogy szoktátok??
bpityu62 jól írta, nincs két egyforma motor. Nálam a gyárinál erősebb a gyújtószikra, és használok +E85 is a benzin mellé. Üzem meleg motornál emeld meg picit az alapjárati fordulatot, a keverék állító csavarral keresd meg, hol forog a legjobban a motor, majd vedd vissza az emelt fordulatot.
köszi az infót a gépről sokat segített, jövöhéten megyek megveszem.
másik kérdésem az lenne hogy van itt olyan aki épitett már hozzá utánfutót vagy pótkocsit?
Vasanyagom van itthon egy 130x180-as zártszelvénykeret ami elég masszív ezt még megerősitve 40 cm magasra akarom megcsinálni a zártszelvény pedig 60mmx40mm 2-3-as fala van. szóval az lenne a kérdésem hogy ez alá milyen tengely vagy híd lenne jó? trabantét néztem mert annak a kereke asszem dobfékes. igy kb 30k-ból meglenne az egész és elég nagy is.
Ideje lenne már a porlasztó benzin szintjét ellenőrizned és beállítanod. A főfúvóka mérete, ha nem piszkálták, nem okoz gondot. Porlasztó és a tank közé egy finom réz szűrőt is illik tenni. Légszűrő tisztítás, friss 2T olajjal feltöltés, szűrő betét benedvesítés 2T olajjal. Én az alapoktól kezdeném a porlasztó beállítást.
2T motort leállítani benzincsap elzárással, hogy a porlasztó mindig kiürüljön, így nem okoz gondot a 2T olaj.
Rendben, köszönöm. Még az a kérdésem lenne, hogy üresjáratban kipörög, de terhelésnél gázadásra fullad meg erőtlen. Arra gondoltam hogy magas a szintem, de nem folyik sehol sem. Hidegen könnyen indul. Szerinted mi lehet a probléma? Falsot nem szív, kompresszió van venne kb. egy éve lett fúrva meg felújítva.
Keríts egy R-55 porlasztó másik úszóházat, és az alját fúrd meg, én egy 4mm-es átmérőjű 1cm-es réz csövet forrasztottam rá, erre húztam átlátszó PVC csövet. A PVC cső ívesen visszafordítva függőlegesbe, ebbe a közlekedő edények elve alapján látható lesz az úszóház benzinszintje. Akkor jó, ha az úszóház tömítés vonalánál van a szint, vagy 1mm-el alatta. A tűszelep is meg tud tréfálni, ha nem zár el, általában nem zár el. Szedd szét a tűszelep préselt házát, és a szelepfészket kb. 2mm-es fúróval finoman süllyeszd be, így a szeleptű nem egy vékony élen tömít, hanem már "kúp" felületen. A módosított fészket és a tűt finoman össze is lehet csiszolni. Nekem bevált, azóta jó a benzinszintem, és a fogyasztásom is.
Szia! Elnézést hogy tegnap nem tettem fel szeretem be tartani az ígéreteimet de vírusos lett a gépem és egész este azzal küzdöttem itt vannak a képek, nem tökéletes munka második ilyen komolyabb dolog amit én csináltam teljes egészében.
Az, elég jó gép. Ezelőtt 10 éve lett véve kocsival együtt ami billenthető és nem túl nagy mindössze 60 000 ft-ért, de motor nélkül.
Ezért került rá 5,5 lovas Honda GX 160 ( nem GCV bocsi) ami anno szintén kb 60e volt újonnan. (Mostmeg duplája) .
Ezt inkább kocsikázásra ajánlanám mintsem rotálásra, mert nagyon nehéz, szerintem nem arra való igazából.
Egyénként a TACSKÓ-ban van (láttam már) honda motoros rota is, én inkább azt venném mint az MTD-t, lehet hogy az is jó, de az én szemszögemből nagyon gagyin néz ki a motorja.
A 4t motorhoz értesz akkor nehogy már az egyszerűbb 2t-hez ne!
A 4t motor egyébként tényleg semmit nem eszik! A vásárlást meg nehogy vasárnapra időzítsd! :)
2011. augusztusában vettem az enyémet. Rotálásra,kocsizásra használom. Még nem fordult elő vele az általad leírt hiba. Helyesebben még semmi gondom nem volt vele. A hozászolásaim között találsz képeket.
Én a kocsizáshoz tavaly vettem egy régebbi vasöntvény hajtásházat. Csapágy,szimering csere után üzembe helyeztem.
Ma délutáni tornánk, "öreg szolgámmal", aki 35 éves Honda 600F.
Ősszel nem tudtam szántani, a trágyát jó sáros talajon berotáltam, úgy nagyjából.
3 héttel ezelőtt kapott egy laza rotálást.
Ma készre csináltuk.
Kapa 130 cm munkaszélességű, "felezős " módszerrel, kb. 20 cm mélyen műveltem. (az előző menet felét újra befogtam, úgy, hogy a hajtómű már a lazított részen járt)
A kertünk lejtős, az alsó és a felső oldal egész más képet mutat.
A végén a gépet kiemelve, hengereztem, tömörítettem, a felső szintet lazították a kések. Ez a felület bőven elég a nagymagvúak, krumpli, stb. vetéséhez. Aprómaghoz meg kell fogni a fanyelű szerszámot, amit nem nagyon szeretünk.
úhhh elég komoly gép főleg ha homda blokk van rajta.
Igazság szerint öcsém aki simson őrűlt és tuningmániás rögtön lebeszélt mindekét gépről mondván hogy 2 ütemű és enni azt fog szépen plusz az alkatrész gondok... mondta vegyem meg a tacskóban a nagyobbik mtd 55/6-ot az új garis és vaszkó és társa kft-nél minden alkatrész van hozzá... plusz azt megkapom 10x8000ft-ért ami elég jót tesz a pénztárcámnak :) szivem szerint egy régi tipust vennék ami még anyagból van de ez garanciás plusz a 4t motorhoz értek igy magam is tudom csinálni gari után ha baja lenne. én inkább attol félek ezeknél az új gépeknél ha hozz csatolok egy kis utánfutót nehogy a hajtásház eltörjön vontatás közben a mondjuk 2-3-4 esetleg 5 mázsa takarmány vagy akár milyen tehertől... a mai anyagok már elég spórolós ötvözetekból vannak...
amugy meg az mtd 55/6 ról két rossz véleményt hallottam és mindkettő ugynaz volt hogy a hajtóműolaj felforrósodott és elolvasztotta a kupakot vagy leőtte... szerintem az a 2 ember tuti valami gagyi vagy nem odavaló olajat használhatott bele mert mindenki más dicsérte hogy erős gép és nem volt gondja vele volt aki 4 év használat után mondta ezt...
Szóval a választásom egy új mtd 55/6 ra esett amit a tacskóból szerzek be a jövőhéten de annyit kérdeznék hogy erre szabadonfutós kerék kell illetve hol tudok hozzávalót venni ezen kívűl még sarabolót? gondolom nem minden rota tengelye egyforma amire felfoghatom vagy ráhúzhatom...
Másik kérdés: ezekbe érdemes megvenni a szintetikus olajat mint a 4t kismotorokba?
Ezen a központosításon agyaltam én is mikor olajat cseréltem,és levettem a motort.Kuplungot ráengedtem,és úgy húztam le a 3db M8-as csavart.Lehúzás előtt volt sacc.5mm hézag.Szentkirályi a lehajtásom,tehettek volna bele 2db brezon illesztő stiftet.
Ez utóbbi van nekünk csak Honda GCV 160 motorral, na ezt lehet tologatni mert nem csigahajtású hanem kúpkerekes. 2 sebességes, hátramenet az nincs! Igazából ez lenne a legjobb választás fuvarozgatni. De drága és a hajtóművében több a kopó alkatrész mint pl a robinak vagy a Simson blokkosnak.
Az én kf-emnek is hasonló problémája volt. Terhelésen csúszott a kuplung és nagyon melegedett is. A megoldás a kuplung rugó cseréje volt, kb 500Ft. Azóta vígan kapál.
A régi rugó 1 cm-rel alacsonyabb volt mint az új(összenyomódott), gondolom a használat közben ennyit engedett a rugóacél...!?
Szóval, ha lehetőséged van rá, mielőtt kuplung alsót és felsőt cserélnél, előtte cseréld ki a kuplungrugót, mert lehet, hogy így neked is megoldódik a problémád.
A hajtóműben levő 4db csapágy 3500-4500 2db simering 600 2db povédő 300 és minimális tömítő ,a kinyomó és felső nyomcsapágy ritkán megy tönkre. Későbbiekben esetleges simering cserénél elég egy csavarhuzó, http://www.szentkiraly-tiller.hu/letoltes/kf_2010pdf.pdf
A kottyanás mértékével lehet hogy kicsit túloztam annyit nem de ha megmozgatom a féltengelyt már kottyan egy cseppet. Ha már széthúzom akkora lenti csapágyakat is cseréljem igaz meg szimeringet is kell nem? Három teljes szezonja van eddig ez a negyedik a mostani (bár a 2013-ban csak rotáltam vele év közben 1-2 szer meg néha volt futózás is) de akkor is rövidnek tartom a csapágyak élettartamát azért jobb minőségnek kellett volna lennie szomszédom KF-04-ese 98-as az még bontva sem volt.Egy ilyen kis mutatvány mennyibe fájhat a zsebemben?
"Féltengely" gondolom bronzkerék tengelyre(kihajtás) értetted 0,5-1mm az nagyon sok (itt nyomaték van nem fordulat) sürgősen cserélt ki a 6205-ös csapágyakat mivel elég gyenge a ház és így könnyen megforog akkor már csak persely+hézagoló és 6005-ös csapágyra átállás segít. Négy szezon az kb ? benzin, a legtöbb kiskert tulaj a rotába évi 10-20l benzinnél többet nem használ,és ez kb valódi 60-120 üzemóra 4év alatt,ettől sokkal többet kellett volna bírni a 6205ös csapágyaknak.
átnyálaztam a használt gépeket és 2 darabot találtam ami szimpatikus. esetleg ha valakinek volt már tapasztalata vagy észrevesz valami olyan dolgot amit én nem látok az nyugodtan irja meg nekem hogy érdemes megvennem vagy nem.
robi robosztusabb erősebb stabilabb gépnek tűnik mig a simsonos az váltos lánckerekes és öcsém ért is a blokkhoz. Szóval mindegyiknek van előnye hátránya de ezt igy amatőr szemmel látom ti pedig jobban értetek hozzá. :)
Szia! Ezt nem olvastam teljesen át azt hittem hogy akármilyen állapotú kuplung alá be kell ezt tenni. Hogy őszinte legyek eléggé kezdő vagyok még szerintem a "fórum" legfiatalabb tagja is én vagyok.A csapágyakról meg annyit még hogy nekem 2012-es gépem van ez a negyedik szezonja és már kottyan 0.5-1 mm-et a "féltengely" szóval a minőség azért ebben is megvan....Nincs agyon strapálva a gép.
Van egy Charley-KA tipusú rotációs kapa. 10 próbálkozásól kb csak 1-szer indul be, de nem ez a fő probléma.
Hanem, ha lenyomom a kuplungkart, elindul az alsó forgórésze, viszont nagyon kis terhelésnél már leáll (nem forog), tehát csúszik a kuplung. A bovdenen már állítottam maximumot.
Gondolom az alsó, szénbetétes része kopott. Szétszedve szépen beleül a felső rész az alsóba, de gondolom terhelésnél ez ár nem elég.
Lehet ezen valahogy javítani vagy mindenképp újat kell venni? Felsőt vagy alsót?
Amit írtam az egyik olyanra vonatkozik mikor a rugót feszítem jobban rugótányér fölé+2-3mm, a másik mikor kissebb kuplung kopás után nem állítható után (kuplungalsó feltámaszkodik a tengelyvégi seegeren) ez végül is pontatlan gyártási összeszerelési hiba. Ilyenkor valamilyen módon a kuplungfelsőt kell lejjebb vinni 1-2mm-el , mivel én a közdarabhoz vagy a motor talpán levő rögzítési ponthoz nem nyúlok marad a főtengelynél hézagolás. Kuplungfelső le reteszes furatba 2mm alátét(hézagoló) ezután kuplungfelső és nyomcsapágy közé szintén 2mm-es hézagoló. Tudom nem vagy kezdő de másoknak ha valaki fellazítja a motort a közdarabon újra kell központosítani,ilyenkor van hogy a kuplungnál nincs határozott kiemelési pont és por föld nélkül is gyorsan elszáll a csigatengely felső csapágy 6005
Szia! Írtad valakinek hogy ha csúszik a kuplung rakjon alá hézagoló lemezt ez alatt milyenre gondoltál és milyen vastagra egy rajzot tudnád rakni róla esetleg? A rugó alá kell betenni?
Szia! Az enyém most készült el 3 "fogsor" van soronként 6 foggal amik 15 centi hosszúak élezve szépen viszi a KF-60 felezővel keréksúlyokkal olyan 5-10 centi mélyen földet nem szárírtja szántásban még nem próbáltam.
a rugónak a kerék fele vagy attól el felé kellene tolni a szabályzó kart?úgy látom attól el fele. Mtd thorx motor,ennyi hiányzik hozzá hogy össze rakjam.köszi!
köszönöm a segítséget, akkor tovább nézgelődöm neten hátha valami jó gépre ráakadnék... Ami tetszik még azaz MF-70 csodagép :) elég jó gép van is hozzá alkatrész sokan foglalkoznak ezközök gyártásával ami hozzávaló csak egyetlen hátránya van... 80000-től indul az ára és átlagban 120000-be láttam szép állapotúakat.
Az alsó. (szerintem) Nem terheli úgy a csigatengelyt és a bronzkereket mint a felső, illetve felszerelhető vízszintes főtengelyű motorral szerelt (lánchajtásos) gépekhez is, cserében az a hátránya, hogy nő a kerekek nyomtávja, a felsőnél marad az eredeti nyomtáv, a felső változatnál, van olyan tipus aminél az ékszíj áthelyezésével lehet változtatni a kihajtás fordulatszámát. A gép súlypontja mindkét szerkezetnél megváltozik...
Van egy Robi 156 kapám CTR195 motorral. A gond a berántójával van (Techumseh).
Először kitört a két kilincs. Elvittem megjavíttatni, javítószettel megcsinálták (utángyártott, made in taiwan), ezek után kb 5 berántást bírt ki, a kilincs kihajlott és kitört egy darab a műanyag tárcsából is. Visszavittem, megint megcsinálták, megint kitört a kilincs. Eddig 7.500 forintomba került és megint javítani kell.
Egyáltalán nem bánok vele durván, meghúzom lassan amíg akad a 2 kilincs és úgy rántom be.
1. Használtan kaptam a gépet. Lehet, hogy nem jó rá a techumseh berántó?
2. Mivel lehetne helyettesíteni?
3. Hol javíttassam ahol jó is lesz? (Pest megye, szigetszentmiklós)
Hello!Nekem az első linken hirdetett simson motoros gépem van,sokat használom.Ha kocsizni használod,akkor a gyári kerékkel lassú a gép,viszont nagy súlyt is elhúz.A motor rész könnyen javítható,a hajtáshoz viszont nehéz alkatrészt szerezni.Én egyébként inkább valami jó állapotú régebbi használt gépet vadásznék,mint egy új "költség optimalizált" szekeret.Üdv
Jelenleg Mo. a kerti traktor közúton való közlekedéséhez jogosítvány szükséges.
A segédmotor jogsiban nem vagyok bizros elég-e hozzá. Én a "T"-vel döngetem.
Továbbá a szerelvénynek meg kell felelni az alábbiaknak.
Ezen feltételeknek feltétlen feleljen meg.
Kerti traktorra vonatkozó üzemeltetési műszaki
feltételek
118. § Az egytengelyes motoros részből és
hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló, a
közúti közlekedésben egy egységként résztvevő,
és 15 km/h sebességnél gyorsabban haladni nem
képes lassú járművet (a továbbiakban: kerti
traktor), ha a lassú járműre előírt
követelményeknek nem felel meg, legalább a
következőkkel kell felszerelni:
a) olyan, a vezető által menet közben is
működtethető és rögzíthető fékberendezéssel,
amely a járművet bármely terhelési állapotában
legalább 2 m/s 2 lassulással lefékezni, és a terhelt
járművet 18%-os lejtőn megtartani képes,
b) olyan kormányberendezéssel, amely a 33. §
(3) bekezdésében meghatározott követelményeket
kielégíti,
c) előre fehér, hátra piros fényt adó, éjszaka,
tiszta időben legalább 150 méter távolságból
látható, nem vakító lámpával (lámpákkal) amely a
jármű előtt az utat legalább 10 méter távolságig
megvilágítja, az 1,60 méternél nem szélesebb
kerti traktoron e lámpát (lámpákat) a jármű bal
oldalán, az 1,60 méternél szélesebb kerti
traktoron e lámpákat a jármű bal és jobb oldalán
egyaránt el kell helyezni, elhelyezési méreteikre a
helyzetjelző lámpákra vonatkozó előírásokat kell
alkalmazni és energiaellátásuk olyan legyen, hogy
a jármű álló helyzetében is világíthassanak,
d) a 117. § (1) bekezdés c) pontjában
meghatározott fényvisszaverőkkel,
e) a 117. § (1) bekezdés d) pontjában
meghatározott fényvisszaverő táblával,
f) mind az egytengelyes motoros részt, mind a
hozzákapcsolt pótkocsit első, fehér színű, nem
háromszög alakú fényvisszaverővel.
117. § (1)
c) hátul mindkét oldalon, a jármű legszélső
pontjától legfeljebb 0,40 méter távolságban, a
talajtól legalább 0,35 méter és legfeljebb 0,60
méter távolságban elhelyezett, legalább 50 cm2
hatásos felületű, a 70. § (1) bekezdésében
meghatározott, piros színű fényvisszaverővel,
d) a jármű hátulján elhelyezett, hátulról jól
látható, legalább 750 cm 2 felületű, ferde piros-
fehér csíkozású fényvisszaverő táblával. A táblát
úgy kell elhelyezni, hogy alsó széle az úttest
szintjéhez legfeljebb 0,60 méter távolságban
legyen. A tábla fényvisszaverő képességének
olyannak kell lennie, hogy sötétben, tiszta időben
távolsági fényszóróval megvilágítva 150 méterről
észlelhető legyen.
Minap irtam hogy szeretnék venni rotakapát ami jó lehet vontatáshoz, szállítmányozáshoz illetve egy 600m2 telek rotázásához . Tescos MTD szóba jöhet vagy nem mert az most akciós és havi 6000 ft 10 hónapon át az nem rossz nekem.
Üdv.Az elzárást csak az úszó hajlításával lehet módosítani,KB akkor jó,ha a karburátor alappal van párhuzamosan.A főfúvókában a középső igen vékony furatot is sikerült kitakarítani???Fújasd át levegővel is ,ellenőrzésképpen.Utána jön a szimering csere.
Beszorult ,nyitott pillangó szeleppel való indítás.Esetleg üzemanyag szegény keverék.következtében.Kifogyó benzin.Ha megrémül a tulaj,még cselekedni sem tud időben.Persze ez csak a kezdőkre vonatkozik.Olyant is hallottam,hogy egy terra ebből az okból kifolyólag nekitolta a kerítésnek a tulajt ,álítólag csúnya munkát végzett.
Persze, a karbit szétszedtem, kitakarítottam. Korábban elég sokat állt, és barna méz-szerű trutyi lett a benzinből. De szépen ki sikerült mosni, a karburátort is, vezetéket is cseréltem, tankot is öblítettem, még egy benzinszűrőt is tettem a vezetékbe, az most még egészen tiszta.
Benzint kap szerintem, mert ha kinyitom a csapot, elzárás után a karbi alját leszedve szépen áll az üzemanyag benne. Sajnos jelölést nem találtam a karburator medencében, hogy meddig kellene megtelnie, milyen magasan legyen a benzin szint, ezért csak ránézésre tudom mondani, hogy van benne. Simson karburátorban volt jelölés, ha jól emlékszem. Ezért is gondolok arra, hogy sok az üzemanyag a keverékben, mert pont azt produkálja, mint mikor a SIMSON úszója elgörbült és későn zárta el a szelepet (vagy egyáltalán nem zárta el) és túl sok üzemanyag folyt bele, a magas benzinszint miatt túl sok üzemanyag keveredett a levegővél. Gázadásra hörgött, de nem emelekedett meg a fordulatszám. PONT mint most ennél. De itt nem találtam üzemanyagszint állítási lehetőséget. Az úszó mozog, a szelepet elzárja, de nem sikerült kitalálni hogyan tudnám rávenni, hogy előbb zárja el. Talán tényleg a levegő állító csavar van eltekerve, de nagyon.
Sajna ma nem tudom megnézni, hogy az a levegő állító csavar hogyan is áll. Állítgatni próbáltam ugyan, de ha az előttem próbálkozó teljesen elállította (csak tippelem) akkor eleve rossz helyen próbáltam állítani rajta egy kicsit, így aztán nem is hozhatott javulást.
Üdv.Erre a célra ,mint ,hogy egy kis kertet megművelj egyszerűbbet és nagyszerűbbet ,mint egy röpkuplungos ,ív kapás gépet el sem tudok képzelni.Az ilyen kuplungnak csak egy veszélye van,ha egy kezdő kertész nem számít az esetleges felpörgésre.
Köszönöm az infókat, megnézem hogyan is áll jelenleg. Véleményem szerint ezzel lehet a baj, de holnap délután kiderül. Legalábbis a Simóm így viselkedett amikor túl sok benzint kapott.
HA jól láttam elektromos gyújtása van, azt nem kell állítgatni. Mást nem tudok elképzelni ami miatt nem pörög föl a motor gázadásra.
1 kg benzin égéséhez durván 15 kg levegő szükséges,ezt még literekben kifejezve tovább lehet számolni,de ezt most hagyjuk. A szegényedés úgy következik be,hogy minél több levegőt adsz neki. Ha minden jó azon a gépen és a levegő csavar 1-1.5-2 fordulatnyira nyitva van, annak működnie kell.
Helo mindenki ! Meg kell veletek osztanom a mai élményemet, hát kipróbáltam egy számomra teljesen ismeretlen gépet amit itt a fórumon sokan emlegetnek.
Szevafém RK-02 3.5LE briggs motorral 2-2 kapával, soha nem használtam röpsulyos kuplungu gépet elég furcsa volt hogy a gázkarral kell variálni az indulást leállítást.
Egy olyan területet rotáltam fel vele ami csak le volt gyomirtózva tiszta betonkemény volt a teteje. Ennek a kapái más alakuak mint a kf gépeké nagyon könnyen belement a földbe szinte szeleteket hasított ki második járásra meg porhanyitott is. Furcsa volt de jobb munkát végez mint az én kf gépem.
A héten elraktuk a krumplit is erről akarok is mutatni pár élményfotót. Egy szántott vékonyan rotált majd kultizott földbe került bele a krumpli. Ime az eredmény.
Az 1 számú a fojtószelepet állítja, 2 számú a levegő főfúvókája, 3 számú a keverék állító. Valamit félreértettél az írásomból! Én azt írtam, nem biztos,hogy a karburátornak van baja.
nah ezek elviekben simán elhúznak sík úton 1 tonnát és nekem ez meg is felelne főleg hogy egyik sincs messze a lakhelyemtől. de egy nagy kérdésem lenne még hogy a rendőr ha megállít ezzekkel akkor mit szol majd hozzá?
Másik kérdésem hogy szerintetek jók e ezek a gépek igy szerkezetileg?
tudom hogy a pannónia blokk kicsit bajos és szereti a hasát de egyszerű szerelni és birja a strapát cserébe ügyebár...
Nem nagyon értem hogyan fog a keverék szegényedni. Tudnál segíteni? (elnézést a képért, de ami a lényeg látható).
SZval: 1: alapjáratot tudom vele állítani, ennek nincs hozzá köze a keverék alakulásához.
2: Ez a "Súbert-tű"-nek nevezett dolog (én legalábbis így ismerem a SIMSON-ból). Ez ebben a karbiban nem mozdul, fixen be van tekerve, nem is állítható, ha jól gondolom.
3: És van ez a csavar, ami egy kis tűt állít, ez lenne az ami szegényíti a keveréket? ÉN másra gondoltam ugyan, de akkor félreértettem valamit.
Vagyis a 3-as az amire nekem most szükségem van. Ugye?
Egyet értek veled, sztem is a karbival lesz a gond, éppen ezért szeretném beállítani, de sajnos nincs kiindulás alapom se, hogy kb hogyan lenne jó, és onnan már lehetne finomhangolni.
Esetleg van valami alapszabály, hogy kb hogyan kellene állni, ahol várhatóan jó lesz? Már csak hogy láthatnám mennyire van elállítva...
Kifele tekered a csavart akkor szegényedik a keverék,de annak más baja is lehet. Az a baj,hogy ilyenkor mindenki nekiesik a karburátornak, és állítgatják, piszkálják és még rosszabb lesz a helyzet, volt már hozzá szerencsém amiket javítottam annak mindnek elég volt a karburátort utána beállítani.
Van egy örökölt Robi-55 gépem. Beindul, megy, de semmi ereje nincs. HA ráhúzom a gázt, akkor nem pörög föl, csak hörög, de nem vagy csak alig emelkedik a fordulatszáma. Még kiemelve se pörög föl (Vagyis amikor nincs terhelve) . Annak idején Simsont sokat szereltem, így arra gondolok, hogy sok a benzin, kevés a levegő és ezért nem tud felpörögni, csak hörög. A levegőt kap, mert ha leveszem a levegő szűrőt akkor sem jobb a helyzet (bár eleinte abba is sok olajat tettem, így azon keresztül nem is kapott levegőt, de most már beállítottam, tud szuszogni ott is.)
Simsonnál egészen más volt a porlasztó, itt nem is mozog semmi, csak egy pillangó szelep nyit gázadáskor, míg a Szimónál, a benzin adagoló tűt emelte ki, és így kapott több üzemanyagot, így lett dúsabb a keverék. De volt csavar a karbi tetején, amivel lehetett szabályozni mennyi levegő kerüljön bele. De itt nincs, vagyis nem jövök rá...
SZval kicsit tanácstalan vagyok. A kérdésem a következő lenne:
Hogy tudom a benzin-levegő keveréket állítani a Robi-55-nél , és szegényebb keveréket előállítani?
Kocsi van? új rota szinte csak 4t motorral van, sajnos sebességváltós csak horror áron esetleg 2+1 sebességes kínai. Legalább 5,5le vagy series675 nyomaték szerinti mérésű. Csigás lehajtásúnál a rossz körülmények esetére kétsebességes közdarabbal, főleg vontatáshoz én jobb megoldásnak tartom az ékszíj+lánc lehajtást, nem szükséges hozzá szabadonfutó(mivel nem önzáró) az ékszíjas kuplung rugalmasabb könnyebben indul és legtöbbször van hátramenet.Persze ízlések és pofonok............
Szeretnék tanácsot kéni tőletek hogy milyen rotakapát lenne érdemes venni.
Házamat csinálom és cement, sóder, homok, vasanyag, fűrészárú hordására kellene, nem ipari mennyiségben hordanám csak szép apránként mindig ami éppen kellene...
tescos mtd az birná vagy felejtsem el? 4t vagy 2t lenne a jobb választás? Szóval ilyesmi dolgokra gondolok...
kellene hozzá dugó,gyűrű. csak nem tudom hol találok.gyűrű az olyan mint a honda gx 120 é,csak dugót nem találok.szerintetek elmegy még a régivel ha meggyűrűzöm?a videón a lötyögés látszik,a henger nincs kopva jelentősen.köszi a segítséget.
A veteményeskert minden évben összel mélyszántva volt, a talajra nem lehet panasz. Azt viszont észrevettem, hogy a zöldségfélék sokkal szebben fejlődtek, nagyobbra nőttek amióta a rotával eldolgozom a felső 15-20cm.
Üdv. mindenkinek ha valakinek szüksége lenne Robi 55-re sebességfelezőre lenne egy felesleges darabom.Nem használtam,nem tudok róla semmit,nekem egy kf 4 em van.
Kapatagok érdekelnének cserébe,vagy kinek mit érne meg.
végre egy válasz, köszi....jól tudod, ezzel a kettővel gyártották, nekünk volt robi 50 gépünk 83-tól kb 2005 ig ment, a végén már csak padlógáz volt, és össze volt hegesztve minden, már nem lehetett szétszedni, kellett szerelgetni de szerintem nagyon sokat bírtak.
ez robi 55, kizárólag kapálásra használom, úgy kaptam, nem sajnálom, kap rendesen de bírja, a berántója már meghalt, tettem rá egy ékszíjtárcsát és úgy rántom be.
amíg megy addig nem szeretném lecserélni, csak a sógornak is van egy de lusta bütykölni, neki gondoltam, hogy valami alternatívát rászerkeszt, illetve ha az enyém is megadja magát a motorja, már nem bontom meg, annyit már nekem sem ér. Ha a japánok gyártották volna abban az időben, örökös lenne, az anyagon múlik minden.
én szeretem a kétüteműt, sokszor jó a nagy fordulat, van a családba egy 160-as négyütemű honda is, az sem rossz, még soha nem romlott el ;-)...
kis segítség kellene új marci kisrotám amin briggs classik motor van ha megmelegszik elég nehezen tudom újra behúzni szerintetek mi lehet a gebasz? kb 2 üzemóra van benne
Ha jól tudom, ez vagy Babetta, vagy francia motoros gép volt. Egyet ajánlok a figyelmedbe, hogy a KÉTÜTEMŰEK gyorsabban forognak a négyüteműeknél. Ezáltal "nem fog passzolni" a csigatengely és a bronzkerék áttételi arány sem.
Ha megnézed azon kapákat, ahol a kuplungolás az ékszijfeszesség változtatásával jár, lehetséges más motor feltétele is, de akkor nem kerülöd el a "faragást" !
Dobd fel inkább az olx-re vagy a Vaterára a járószerkezetet és keress magadnak -akár használt-
négyütemű kapagépet.(Ekkor "újjá teheted" egy 3.5 LE-s új moci vásárlásával.)
Hozzáteszem, ekkor is érhet meglepetés, mert pl a meghajtásnak is lehet nyűgje -amit nem biztos, hogy az eladó közölni fog veled elsőre.
Úgyhogy "kalkula/studirozás", mivel fogod megoldani a kapálás gépesitését.
Sziasztok nemrég vettem egy briggs sprint lx40 típusu kapálógépet használtan, mivel régi benne az olaj lecserélném belőle,de nem találom a leeresztőcsavarját.Volt egy másik hasonló ,de azon kb 10x10-es csavarral lehetett leengedni.Tudja valaki hol keressem, esetleg a kuplungját le kell venni hozzá?
Az AgroOroszi Kft-nél jó az alkatrész kínálat,de ha mindenből újat veszel akkor elég húzós a dolog. Itt ahol én vagyok egy mester foglalkozik a henger fúrásával és van hozzá alkatrésze is, így olyan 25000 Ft-ért munkadíjjal együtt szoktam felújítani a gépet.
Az RK-02b gépemen úgy néz ki hogy elfáradt a kuplung csapágya. Kúpos kuplung van rajta (RK02-710-00/L)
ennek az alsó csapágya súrol gyanúsan induláskor pár percig, utána megnyugszik, de inkább cserélném. Valakinek van gyakorlati tapasztalata hogy tudom levenni a csapágyat? A gépkönyv szerint: 6006-2rs van rajta, ez valóban így van?
Nemrég cseréltem motort, úgyhogy a kuplung le-felszerelésben van már tapasztalatom, de akkor nem figyeltem meg a csapágyat és csak hétvégén leszek "gépközelben" addig viszont jó lenne a csapágyat beszerezni és le is cserélném hétvégén...
Ez a teljesítmény mérés téma engem is érdekelne.Mióta mérnek másképpen?
Ha már ez szóba jött lenne egy másik dolog is.Szerinted milyen külonbség van a Honda GCV (kapálógép motorok ) és a Honda GXV (függőleges kihajtásu motorok) ill,Honda GX (vizszintes kihajtásu motorok ) között.
Lehet az ,hogy a GCV inkább csak barkács és a másik kettő a profi?
Más szabvány szerint mérnek jelenleg,régebben "fojtás" nélkül mértek teljesítményt jelenleg "üzemi" körülmények között tehát kipufival légszűrővel, a régi szerint gcv160 5,5le az új szerint ha jól emlékszem 4,5 körül.
Van egy 91-es robi 56-os kapálógépen. Idén elővettem és azt vettem észre hogy maximális fordulaton nem adja a megszokott teljesítményt. Talán ez nem is volna gond de sokat leállt legalább 10-15x semmi előjel nélkül. Hát nekifogtam kicseréltem az eredei membránt és gyertyát és légszűrőt! Próbáltam az alapjáratot beállítani de egy kicsit mindig pörgött a tengely! Kifelé már tovább nem lehetett. A porlasztót is próbáltam beállítani de nem csináltam még ilyet. A beállítás után jól ment nem rángat. A kérdésem az lenne hogy lehet ezt úgy pöpecen beállitani a porlasztót és az alapjáratot. Ugyebár én levetem a kapatagokat. Kipróbáni a földeken nem tudtam de az nem tetszet közepes fordulatra kellet állítani a gázkart beindult- leállt, kb 5. re indult be. Talán ez nem is baj , bár nem tudom? Minden segítséget megköszönök előre is!
Nekem is tönkrement a motor és vettem egy 2 cm közgyűrűt a vaterán.
Majd ezt az motort is ott de hiába nehéz lenkerekes szerintem fűnyíróra van kalibrálva a fordulatszám-tartománya, azaz nem tudom leengedni annyira hogy oldjon a kuplung. Azaz cseréltem rajta a kuplung mind a két elemét de baromi pontosan be kell így állítani a motor helyzetét hogy pontosan középen forduljon. Gondolom ki kellene lazítanom mint a 3 motortartócsavart, felbakolva pörgetni hogy a motor beálljon magától középre majd így meghúzni.
Szumma nehéz lesz alkalmas 32 mm tengelyhosszú teljesen alkalmas motort találni. Szerintem ezek a mostaniak a kézi kuplungra vannak kitalálva, azaz nem működnek akkora fordulatszám tartományban mint ami kellene erre a régi konstrukcióra.
Most nekem ebben a pillanatban nincs sok tengelykapcsolás a gépen.
Saját tapasztalatom: 1 éve vásároltam MTD 55/6 Thorx rotakapát. Tavaly tavasszal csak rotáltam vele, mivel ezt kapod alapnak (3-3 kapataggal). Van benne erő, nálunk szépen eldolgozta szántás után a talajt kb. 15cm mélyen. Ősszel vettem hozzá körmös kereket és jobbraforgató ekét sebességfelezővel. Idén márciusban már magamnak szántottam fel vele a kertet. Meg kellett tanulni (és visszaolvasni itt a fórumon), hogy hogyan kell az ekét úgy beállítani, hogy a talajt jól átforgassa , és ne csak túrja a földet. A többi kiegészítővel még nem dolgoztam, de már itthon várja a bevetést a saraboló, a töltögetőeke, a sorköz művelő. Ezekről még nincs személyes tapasztalatom.
1 fontos dologra hívnám fel a figyelmedet, ha ezt választod: az üzemanyagtankot teljesen ürítsd ki a hosszú szünet elött, mert nálam "betaknyosodott", és amíg ki nem dolgozta magából addig "dadogott" a motor. Most már minden rendben van, szépen dolgozik.
Összeségében: meg vagyok elégedve vele (tavaly én is hozzád hasonlóan bizonytalan voltam), bátran ajánlom.
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy robi 55 kapám, a motorja megadta magát, persze mikor máskor, ha nem most amikor kellene :(. A kérdésem, hogy nincsen e valakinek eladó motorja, vagy a másik kérdésem, hogy milyen motort lehetne rárakni a mostaniak közül. Azt is olvastam, hogy ezekre nem lehet másikfajta motort tenni. Tudna ebben valaki segíteni, hogy igaz ez? A hajtóművet nem dobnám el, az még tökéletes.
üdv szükségem lenne egy kis segítségre, venni szeretnék rota kapát újat csak nem igazán ismerem őket és a megbízhatóságukat Szentkirály KF-Q0016 / Szentkirály FK-H0055-RT / MTD 55/6 Thorx / Oleo-MacMK 175 RK / AgrimotorRotalux 5-N55 / Agrimotor5-H55 ha bárkinek lenne jó vagy rossz tapasztalata ezekkel a fajtákkal vagy csak a márkával írja meg hogy könnyebb legyen egy kicsit a döntésem. ELŐRE IS KÖSZ A SEGÍTSÉGET
Sziasztok! :) Rég jártam itt ,lenne egy kérdésem égpedig az ,hogy van egy RK-01-es robikapám a motorja elvileg netes utánakeresgélés után talán Tecumsech MV100s 2 ütemű motor .... a kérdésem az lenne ,hogy ugyebár passzol rá a 4ütemű Tecumsech,Mtd motorok karbija de működni működne vele? a sima pumpás MTD 3,5lovas fűnyiró karbival be sem indul.... viszont ha beöntök neki akkor igen ...
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. A Gardent választottam, mindössze 700Ft volt. Kellemes meglepetés. :) A kapaadapterbe egylépcsős hajtóműolajat töltöttem, remélem jó lesz! Szegény gép már vagy 20éves és elég leharcolt. Évente egyszer kétszer van igénybevéve, de így is indul, megy, teszi a dolgát. Remek kis gép.
azaz.ma beindult,szépen jár,csak a gázszabályzó rugó hiányzik csak a hosszát nem tudom még.a berántót kellett még javítani mert az öcskös kivagdosta a csavar nyíllásait hogy könnyebben tudja szerelni,így nekem első rántásra sikerült letépnem,de lemezzel pótoltam a tartó füleket.
Az olajokról már ment itt néhány nappal ezelőtt a "vita". :) 0,6 liter 10W-30-as valami garden nevű olaj a gyárilag előírt!
De lehet 10W-30 ból nagyon sok más gyártó által forgalmazott olajat kapni, szerintem ha valami neves márka beleönthető.
Castrol Garden 4T 10W-30-ast tegyél bele! 1800HUF most néztem meg. (max 2000)
Az én gépembe Castrol Magnatec 10W-40-es van téve csaknem 10 éve ezt használom a motornak semmi baja pöccre indul, tökéletes a kompresszió is benne. ( De nem azért mert letakarva állt a garázsban, van azért használgatva is!)
Azért nem veszek bele külön mert az autóba is ilyet rakok és marad ki annyi.
Olajcseréket meg nem szabad elhanyagolni az a lényeg évente mindenképp! Nem azon a 2000FT-on múlik szerintem.
HA nincs rajta olajleeresztő akkor a nívón/ beöntőn kell kiönteni.
A mennyiség egyébként a nívó pálcával ellenőrizhető hogy elég-e, bele.
Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat.Még várom az egyik ismerősöm jelentkezését,de ha ő sem jár sikerrel marad a kiskőrösi cég.A lehetőségem meg van csak a lánckereket is cserélni(olyan helyen dolgozom,esztergályosunk van megoldjuk,ügyes srác :)).Az egyik lánc 1/2"-os,a másik 3/8"-os ilyen lánckerékre lesz szükségem.A ROBIX csődje elkeserítő!
Köszönöm mégegyszer a segítséget mindőtöknek!!!Üdvözlettel:László
Kiskőrösön van egy cég, amelyik lácok és lánckerekek forgalmazásával foglalkozik. Náluk lehet kapni agyas (nyers) láckerekeket, amit lehet, hogy meg tudsz csináltani olyanra, amilyen neked kell.
A cég nevét sajnos nem tudom, de szerintem a gugliba beírod a hajtáslánc, lánckerék keresőszavakat, nagy valószínűséggel megtalálod a céget. Én is így bukkantam rájuk.
El voltak mentve a favoritok közé, de sajnos azóta kicseréltem az ámítógépem, és a régi ilyen adatokat elvesztettem.
Bár pillanatnyilag nem tudok a kereséssel foglalkozni, de ma még késő este megpróbálok rájuk bukkanni.
Mivel a robix csőd-felszámolás alatt van nehéz lesz, tudom kevés embernek van lehetősége de lánckerekeket (mikor még melóztam takarmányüzemben) "javítottuk" leszúrtuk a koszorút és új koszorú fel igy negyed harmad árban volt.
Robi 202 L gyártmányú rotációs kapámban letörtek a hajtáslánckerék fogai a középső közlő keréken(a másik kettő is leharcolt,megérett a cserére a csapággyal és a lánccal együtt).Láncot csapágyat tudok szerezni , de a lánckerekekkel bajban vagyok ,ezért kérném a segítségeteket.Hol lehet beszerezni,és kb. mennyi lenne az ára???Előre is köszönöm szépen és várom a válaszotokat.Tisztelettel:László
Felújított 4ütemű kis motorok (4-6.5) felejtősek, nem éri meg felújítani, felületkezelt alu hengert perselyezni kell és a többi dologról még nem volt szó, max ha még időben gyűrűzés.Nagyobb motoroknál 8 felett már lehet gazdaságos illetve eleve acélperselyes mociknál de azok már "ipari" kivitelek.
köszönöm a választ! Használtban nem szívesen gondolkodnék, még ha felújítottnak is írták (találtam pár ilyet), ki tudja milyen szakértő kezek vizsgálták át. Fő a bizalom :)
köszönöm szépen,kaptam unokaöcsémtől egy gépet és hiányzik még rúla a gázszabályzó rugó és egy pár dolog.beindult,csak addig nem akartam piszkálni míg nem látok bele.
Sajnos értem és nem kétkedek, bár ezt a selejtes bronzkerék gyártás (beszállítók) után legalább az összeszereléskor észlelni kellett volna. Közeledünk, kínai piaci kategória.
Üdv.Ezt az anyagot nincs az a rota ami elhajlítja,Élezni pedig nem olyan nagyon fontos,mert a kapa a talajt már fel lazította előtte így annak nincs nagy közeg ellenállása.A kapát pedig vághatod olyan méretűre amilyen neked megfelel.Három darabnál már akkorát fog a gépen,hogy emelgetni lökdösni kell,hogy egyáltalán haladjon.Esetleg lesúlyozni.
Szia. A KF-eknél valószínűleg a csigahajtásnál volt probléma, mert felforrt az egész. Ha jól mondom akkor bronz keréknek az anyagminőségét tippelték gyengének. A második gépet a bolt kihozta, hogy együtt próbáljuk ki. Ők már bent a boltnál beüzemelték, kipróbálták, de biztos ami tuti. Kb. 30m után mintha melegedne, de az eladó szerint csak kipufogó. Sor vége (kb. 50m) megálltunk a hajtóművet nem lehetett megérinteni (eladó megnyálazta az ujját és sercegett a hajtóművön). Ekkor telefonálás, majd pénzvisszaadás. Mielőtt valaki kétkedne valóban kicserélték a hajtóművet (a régi olajszagos is fenn volt az autón). Az elsőnél volt kuplung hiba is, de azt helyrehoztam (igaz néha így is megnyikkant), szerintem az is fellfort és kinyomta a szimeringet. A második tökéletes volt, frankón lehetett használni, csak rövid távon. Eladó szerint lehet csak egy rossz széria, de már nincs kedvem kisérletezni.
Valami hasonlóra, de inkább a képen a baloldali, mert amint írtad, hogy nagyon kemény a talaj. És a jobboldali a középső része, nagyon fogná a gépet. A szár pedig jobb lenne erős laposvasból, mert ez a négyszögvas nem bírja annyira a terhelést. És a laposvas elejét ékesre köszörülni. A kapa pedig elég lenne a 10 cm széles. 3 darabot egymás mellé tenni 5-5 cm-t elhagyni köztük és akkor egyszerre eltudnál fogni 40 cm szélességet.
Csak azt mérd le, milyen hosszú s főtengely alsó része és úgy rendeld meg. Bármelyik fajtát nézed ki, a felfogatásuk "egyetemleges". Használtban is gondolkodhatsz, azonban nem biztos, hogy nem kell- e ráköltened az árkülönbözetet és ez legalább azonnal hadra fogható. Persze más forgalmazók is vannak. Keresgélj.
Érdemes beszerezni sebesség felezőket, nekem ugyan az a kombó megvan, mint Dutrás-pistinek. KF04 ékszíjas felező ROBI 55-re illesztve, a röpsúlyos kuplung nálam a főtengelyen van, még a felező előtt, így a magas 5500ford/min miatt a kuplung nem csúszik meg terhelésen. A második felezőm LR-56 láncos, + MPM 10 körmös vas kerék pár 53cm átmérővel LR-56-hoz illesztett hatszög tengellyel, + ólom orr súly. A gép így már nem pille könnyű, s nem lehetetlen az ásást helyettesítő eke vontatás a kis 2T géppel.
Nem tűnik rossznak. De amint a fórumtárs írja, hogy nagyon kemény a talaj. Nem biztos, hogy az Ő masinája elbírná ezt a szerkezetet. Pláne ennyi foggal.
Én próbaképpen csinálnák valami talajlazítót. Olyanra gondolok, mint a rotakapához a csoroszlya a kis háromszög kapával. 2-3 darabot egymás mellett 5-6 centi távolságra. A szárat is leköszörülném ékesre, hogy könnyebben menjen a talajba. Ezzel szerintem fel lehetne lazítani a felső néhány centit. Utána pedig már a rota is könnyebben megbirkózna vele.
Ha akkora lenne a terület, azt én is meg tudnám csinálni a tzk-val. De a nejem konyhakertje csak kb. 15x6-7 m. (A nagy kertet meg fel lehet szántani nagytraktorral.)
Ha a szántás a kapagépemmel nem lehetséges, akkor most az egyszer felrotálom, aztán őszig majd kitalálok valami más megoldást.
(Egy biztos: Emiatt nem veszek egy nagyobb kapagépet! Sőt! Most már semmilyen gépet nem akarok venni, mert épp' elég az, ami van. Még sok is!) :-))
Sziasztok! Egy kis segítségre szorulnék! Van nekem egy robi kapám briggs stratton quantum xm 45 motorral szerelve. Az a nagy helyzet hogy sikerült menthetetlenül kinyírni a motort. Meg tudná nekem valaki mondani milyen új motorral helyettesíthető? előre is köszönöm!
Szia!Eddig én is a szomszédomét is szántottam kis traktorral (Tz4K).Aztán belém veszett és lekerteltem. Így kisebb lett a terület (25x20 méter).Ezzel a kapálógéppel mindent megtudok csinálni!A kis traktort pedig tudom a szalagfűrészhez használni.
Próbáltam rotálni, de amíg a felső 5 centit áttöröm, (egy ágyás területen,) szétrázza a kezem és a könyökömet a gép!
Van TZ4K kistraktorom, meg ekém is, de azzal nem tudok ezen a konyhakerti területen mozogni, nincs egyetlen oldal sem, ahol kifutása lenne a gépnek! Vagy kerítés van, vagy gyümölcsfák, - bokrok, mind a 4 irányban.
Ez elég furcsa 2/2 hajtómű, szimeringnél eresztette az olajat vagy hajtómű tőmítésnél? a kuplungnál mi volt a gond? nem lehetett beállítani?( a mozgó kuplungalsó feltámaszkodik a segeren) Kíváncsi vagyok a kf dolgokra,nekem nincs különösebb gondom a kf-ekkel régebben 1ha +kert területem volt s csak egy dragon most már csak 5-6ezer m2 és kettő dragon az egyik tartalék + r250t de azt csak szállítás vetés estleg sarkok szántása.
Köszönöm mindenkinek az eddigi (és remélhetőleg a további) segítségét. Sajnos a KF rota nem jött be, 2-ből 2 hajtómű problémás lett. Szevafémes gépet meg nem nagyon tanálok, ami lett volna attól meg félek hogy valami régi elfevő készlet (1db pirosas gép zöld kormány, 140GXV)
Olyan kérdésem lenne: akár 200 eFt-ig mit ajánlanátok csak rotátorozás volna a lényeg új és használt is szóbajöhet. Kert fekete föld, szántás nélkül kb. 3*5-600 nm.
Szia ez felejtős!Rotálni azt igen!Csak hogy lásd a különbséget:Az én gépem KF-04, 675 serias briggs motor (5,5-6 Le)+2 db sebességfelező+30 kg orr súly+10x8 collos traktor mintás gumik.Maga a gép súlya összesen 100 kg felett!Lényeg:nagy súly,nyomaték.A te géped úgy kaparnak mint a foxi a róka lyukban!
Ugyan nem próbáltam még ilyennel szántani, de az a meglátásom hogy a vonóerővel nem lesz baj. De ha nagyon kötött a talaj lehet hogy el fog kaparni a kerék, legfeljebb először nem engedi olyan mélyre az ekét.
Ki kell próbálni, ha nem megy tegyen rá valamennyi súlyt és úgy biztos elhúzza.
Itt egy videó hasonló géppel szánt ( inkább túr ) a srác:
Van egy Robix Robi-66 S40 rotakapám, Briggs Sprint 375 motorral. (Minden feliratot ide írtam, ami a gépen szemmel jól láthatóan elolvasható volt.)
Több, mint 10 éve megvan, de nem hiszem, hogy van benne 30 üzemóra.
Elég kemény, kötött a háznál lévő talaj, az idő meg egy kissé eljárt fölöttem, és a nejem konyhakertjének felásását csak nagy kínkeservvel tudnám megcsinálni. (Napszámost sem tudok találni erre a munkára!) Nem nagy a konyhakert kb. 70-80 nm.
Gondoltam, veszek egy pár körmös kereket, meg egy kis ekét a kapagéphez, és azzal feltúrom a konyhakertet, olyanra-amilyenre, aztán majd végigrotálom.
Kérném tisztelettel a szakvéleményeteket, ez a gép elbírja húzni a kapagépekhez készített kisekét?
Tud valaki valami elérhetőséget / oldalt bármit ahonnan briggs 3.5 és 375 sprint javítási útmutatókat lehet leszedni. Robbantott ábrás rajzokkal alkatrészekről ilyesmire gondolok.
Én ezzel szoktam pucolni,de olcsó motor olajba egy kevés brigéció-1-2 percnyi járatás és kiönt,utána tiszta olaj az olcsóból és a kis kert kapálása után csere jó minőségűre!! Go ámen
Az nem sokáig fogja hígítani ugyan is ha bent marad valamennyi a melegtől elpárolog belőle ! Egyébként én már régen ilyet használok még nem okozott soha se problémát !
Az AGIP olajakból lehet választani nyugodtan van olyan jó mint bármelyik más olaj és a hőt birja ,nehezen ég meg ! Mellesleg megjegyzem a kapálógépeken általában 25 óra az olaj élet tartama mert csak kis menyiség van bennük !
Szerintem azt is kapsz náluk annak ellenére, hogy nincs fent az oldalon.Beszéltem náluk egy ürgével azt mondta minden van ha nincs megrendelik a cégtől.
Sziasztok kérném valaki tanácsát hol kapható vagy kinek van t20 hajtóműhöz az a két kis vasdarab ami meghajtja a kereket.A szakkifejezést nem tudom mi a neve de gondolom így azért be azonosítható.Megköszönném a segítséget mert rég óta keresek de nem kaptam választ .Talán itt valaki tud segíteni.
Ezzel tökéletesen egyetértek! Majdnem le írtam ezt én is csak már nem akartam annyira okoskodónak "kukacoskodónak" tűnni!
A jó minőségű főleg szintetikus félszintetikus és időben lecserélt olajok után nem szükséges mosogatni, mert nem hagynak maguk után szinte semmilyen lerakódást!(szeméyles tapasztalatból mondom) Üzemmelegen kell lecserélni és kész, valamennyi úgyis marad benne.
A kapagépnek meg nagyon is jót tesz a drágább jobb minőségű olaj mint az amit előírnak!
Az előírásokról csak annyit hogy vannak autók aminél 20-30 000 km-enkénti olajcsereperiódulst írnak elő! Ne magyarázza meg nekem semmilyen mérnök hogy ez jót tesz a motornak akár milyen csúcsszuper olaj. Még akkor sem ha hosszú távon használják a gépet ekkor ugyanis nem szennyeződik annyira az olaj mintha állandóan hidegindítgatjuk a motort és városban nyüstöljük.
Még egy előírás amit baromságnak tartok: élettertam feltöltésű váltó.. igen ha rövid életűre tervezzük akkor esetleg!
Max 15000km, de az is akkor ha hosszabb távokon fut a motor!
Ok mostmár tényleg ennyi! Kövessük az előírásokat!
Azért a gázolajos öblítéssel vigyázzon, aki megfogadja a tanácsot: ha marad benne, hígítja és rontja az új olaj tulajdonságait! Nem könnyű teljesen eltávolítani.
Valamikor létezett motormosó olaj, az olcsó világban(Lada), nem tudom van-e még. Ezzel meg is lehetne pár percig járatni a motort, hogy mindent kitisztítson. A legolcsóbb bármilyen olaj inkább, mint a gázolaj, az a fél liter nem lehet olyan sok, hogy kockáztassunk.
Igazad van, ezt én is tudom, csak akkor azt nem értem hogy miért 30-ast írnak elő, az ugye a melegoldali viszkozitás ami 100 fokra van megadva hogy mennyi. Olajokról szóló cikkekben benne vannak az értékek, most lényegtelen a pontos adat.
Na most, minél magasabb ez a szám annál sűrűbb az olaj az adott hőmérsékleten pl 100C-on, annál jobb a hőtűrőképessége.
Pl egy 10W-60 as olaj még jobb kenőképességgel rendelkezik nagy hőmérsékleten ( nem hígul föl annyira) mint mondjuk egy 10W-40-es.
A 30-as olaj pedig jobban felhígul ugyanazon a magas hőmérsékleten mint pl a 40-es, mégis 30-ast írnak elő...a forróbb léghűtéses motorba amibe ráadásul az olaj mennyisége is kevés (0,6l?)
Egyébként a 40-es és a 30-as melegoldali viszkozitás értéke csak minimálisan tér el.
Azért egy jó minőségű motorolaj (pl. 5W-30 syn) csak nem veszíti el viszkozitását, tulajdonságait akár 150 fokon...? Sokkal nagyobb pillanatnyi hőt is el kell viselnie mondjuk egy turbós benzinmotornál 6000-es fordulaton szerintem. Ott kell nagyon a kenés, a kapagép 2-3000-et ha forog.
Amúgy nekem nem nagy a terület, amit kapagépezni kell, és szoktam pihentetni is. Nem kistraktorként üzemel 20km-en Lada kerekekkel 3 mázsa krumplival :-)
Valaki nem tudja mi történt az M-Forgnál? Nagyon elszálltak az árak eddig ez volt a legolcsóbb hely mikor én vettem a felezőt 18 00 volt most meg ugyanitt 27 000.
Értem közben suliban is utána jártam meg is mutatták hogy hogy kell van bent két lehajtás azon megmutatták hogy kell valószínűleg "holtszezonban" cserélem le.
Sziasztok! Ma alakítottam kicsit a gépen a "sárvédőt" 90 centisre növeltem így szépen simítja a földet ahogy írták többen úgy rotáltam hogy a csoroszlya nyoma ne látszódjon az utolsó gépre a főgépész úr is rákerült! A széle azért olyan szar mert a balesetveszély miatt csak fogóval visszahajtogattam.
A motorolajokkal csak óvatosan... az autókban használt olaj üzemi hőmérséklete 95- 105 c0 környékén van, a léghűtéses motorok üzemi hőmérséklete magasabb is lehet, ezt már nem biztos, hogy megfelelően tűri az autóban használatos motorolaj. Ha lehet akkor mindent a gyári előírásnak megfelelően.
Ki kell önteni ,már nem sok olyan motor van amin leeresztő található ! A kiöntés után érdemes meg öblíteni gázolajjal ,nem kell járatni, csak úgy meg lötyögteted és aszt is kiöntöd egy kicsit jobbra balra billegtetve hogy jól ki folyjon
Rk-02-est venném, habár a motorral még nem volt dolgom, nem lehet az se rossz és ha 190cm-s az valószínű "bitang erős".
A hajtáslánc meg megfelelő olajjal feltöltve szinte elnyűhetetlen. Egyszerű javítani alkatrész meg van hozzá bőven használt is új is.
Hogy melyik hajtás a jobb azt nem tudom (mindkettő), a láncosnak keskenyebb a háza úgy tudom, meg jobb a hatásfoka ( de ez itt nem annyira számít)
Én RK-02-est venném az alkatrészellátottság és ezek beszerezhetősége és árai miatt is. Meg erre nagyon sok féle motort rá lehet tenni, nekünk pl HONDA GCV 160-as van rajta 5,5 lovas, nem is kell jobb. 6 kapával is kényelmesen viszi, és már jóideje bírja a hajtáslánc is. Nagyon könnyen kezelhető, nem fárad el vele az ember. De ez csak az én véleményem...
Szia! ha nincs külön leeresztő ( a motor alatt sem, de ehhez le kell venni a motort, mert a régebbi Briggs-eknél van egy a motor alján amibe négyzet alakú kulcs passzol, az a leeresztő. 3/4-es krovaszár vége pont passzol is bele) na szóval ha ez nincs akkor leszerelve a motort a beöntő (Nívó) csövén keresztül kell kiönteni, persze meleg motornál. Ha nincs a leeresztőhöz kulcs akkor is ez a járható út.
Ami az olajat illeti simán bele tenném a 10W-40-es castrolt, de még az 5W-40 talán még jobb.., ha autóba megfelel (sőt tökéletes választás) akkor nehogy ne legyen már jó egy ilyn motorba...
10W-30 ast szoktak egyébként előírni hozzá.
A hajtásban is érdemes cserélni, de oda hajtóműolaj kell 75W-90, 80W-90
Rota vásárlása előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket.
Tudom sokat beszélgettetek róla az eddigi leírások alapján, DE nekem volt egy 1 éves rotám, ami nem vált be és most lehetőségem van lecserélni.
A választás vagy egy RK-02-es 675-ös Briggs motorral szerelt rotára, vagy pedig egy Oleo mac MH197 RK típusú rotára esne.
Kérdésem a következő.Bármit tudtok a 2 fajta gépről írjátok meg, illetve mennyire lehet megbízni a 2 gépben, illetve jobb e a lánchajtásos rota mint a csigahajtásos.Nincs már bizodalmam a roták világában, szóval ezért kérném írjátok le véleményeteket, e két rotával kapcsolatban.Felhasználási terület 1-2 hektár szőlő, házi kert.
Igen főleg ha nincs fenn a védőburkolat, sajnálom de a sját hsz-ben hülyeséget írtam a csigatengely felső csapágyat nem lehet kihúzni, fáradt voltam és az eddig megfordult kf hajtómű variáciok közül csak egynél lehetett. Még egyszer bocs mindenkitől.
Bocsika hogy belekiabálok a beszélgetésbe. Annyival egészíteném ki amit irtál: tényleg a rugótányér alatti csapágy pillanatok alatt szétfolyik ha oda föld kerül. Hát ezt én ugy védem ki hogy a motor és a motortartó csésze közötti résre vastag fekete bandázsoló szigeletőszalagot teszek arra az időre amig rotálok mert a dög irgalmatlanul teleszórja 30 perc alatt úgy földel hogy egy muskátlit simán ültetek belöle.
Őszintén szólva én nem ismerem úgy a rotációs kapákat, mint itt a fórumon sokak, akiknek már régóta van ilyen masinájuk. Nekem most van az első rotakapám, amit használtan vettem. Itt a fórumon érdeklődtem és a hozzáértő fórumtársaknak köszönhetően sikerült megoldani a problémát. Én se tudtam, hogy lehet állítani a kuplung alátámasztáson. Ha ilyen a kuplungkiemelőd,
akkor a kép felsőrészén, a kiálló bütyök alatt van egy csavar, (ami felülről csak egy bütyöknek látszik. Ez a csavar lelóg alulra a kapák fölé. Ott tekertem feljebb néhány menetet és jó lett.
Kuplungoláskor kiemelés pillanatában a kiemelö csapágy dolgozik azt könnyű cserélni,kuplungalsó közepén seger le csigatengelyről lecsúszik komplett,ezután a kuplungalsó alsó végén seger oldás csapágy le. Ami viszont valószínű először megy szét csigatengely felső csapágy (rugótányér alatti)sajnos a kuplungházba bejutó por-föld miatt,ennek cseréjéhez viszont teljes bontás.Persze ezt is ki lehet huzatni ha valaki ismeri a kókány trükköt,6205 ös csapágyba golyók közé 2db spéci végű csap elforgatás és húzatás,ezt neken még hajdanában az mz főtengely csapágy cserénél mutatta egy öreg szaki percek alatt megvolt.
Nekem is adott a kuplungolásnál hangot, sőt le is fojtotta a motort, ha nem engedtem mindjárt vissza. A kuplung kiemelőkar alátámasztásán kellett állítani és azóta jó.
Esetleg abban tudnál segíteni hogy nekem néha akkor szokott hangit kiadni a gép mikor kuplungolok szóval valószínűleg az a csapágy megy széjjel ami a kiemelő villa alatt van azt hogy tudom cserélni alulról mi fogja?
Nagyon köszönöm a véleményed. Ma reggel vettem egy szentkirályi GCV160 gépet. Hát nem jártam sikerrel. Előszőr kuplung probléma (csúszott), majd hajtóműből sercenő olaj bal szimeringnél. Mindez kb. 20 perc használat után, 13 perc egyhuzamban. Nem ez a szerencsenapom.
Bocs az újabb hsz-ért,de megkérdőjelezem előző írásom legalábbis a néhány éve gyártott kf alsók esetében. Most néztem meg egy ismi gépét azt mondta nyikorog és szivárog az olaj. Csigatengely felső csapágy kuka ráadásul a ház a kihajtásnál annyira kopott hogy a 25x47x7 szimering(eredeti 10es) sem fér el. Most kénytelen leszek kukázni házat ha lesz vagy rendelni egy újat egy 10esért,szívja is a fogát, ő is tehet az egészről bálazsineget szedtem ki a ház és kapatengely közül.
Nálam is csereérett a kapálógép motor, ennek kapcsán bukkantam a fórumon a hozzászólásodra. A kérdésem az lenne, hogy milyen néven keressek az Általad említett "Honda kínai megfelelőjére", esetleg forgalmazót tudnál ajánlani?
Hello!Nekem is a kis suberes karbi van fent,sokan nem szeretik ezt a fajtát,pedig nekem bevált.Ha nem lesz jó a másik karbi,írd meg,leveszem és megnézem milyen fúvóka van benne,pár perc alatt megvan.Sajnos a láncvédő gumiban nem tudok segíteni.Üdv
Ha nincs túl nagy kerted inkább a szevafém gxv motorral. A szevafém alsó a fórumtársak szerint stabilabb a kf-nél, szerintem a kf is stabil nekem van 2db, az egyik dragon 7éves a másik tizenvalahány.A fogyasztás szempontjából is jobban jársz a gxv140-el a gcv190-et lehet nem tudod kihasználni. Erősen kötött talajnál már kérdéses lehet a 140cm3 motor 6 kapával.
üdv. azt tudom hogy ez egy normális simo motor amire bármelyik simo karbit rá lehet rakni. én arra lettem volna kíváncs hogy neked milyen fúvókák vannak benne amivel tudsz dolgozni vele. azz enyémen az 51 es kis suberes karbi van és a fúvókákon semmiféle szám nincs de én kicsinyelem a furatokat rajta volt simóm nem is egy és rengeteget javítottam tunningoltam őket na mindegy ma kapok kölcsön egy 50es karbit azzal kipróbálom. de viszont az a láncvédő gumi nagyon kellene mert teljesen szétvan menve és megy be a por ezerrel a házba! köszi mégegyszer
Hobbykerthez keresek elektromos rota kapát. Tudom, hogy komoly kertészek csak benzinessel foglalkoznak itt, de nekem nincs szükségem, csak ilyen komolyságúra. Van olyan elektromos, amivel jók a tapsztalatok, és érdemes beleinvesztálni, vagy inkább ásózzak? köszi!
Hello!A karbiba való fúvóka attól függ,milyen karbi van a gépen.A felfogatása megegyezik az összes simson típusnak,a fúvóka méret az változik.Lehet kapni fúvókákat minden méretben,csak arra kell vigyázni,hogy a fúvókán található szám a "kisipari" alkatrészeknél nem mindig valós. Itt egy kis segítség,de van róla bőven leírás a neten. Az összekötő csatlakozó gumi beszerzése már nehezebb,esetleg használtan lehet próbálkozni,vagy a német e-bay ről keresni. Matricát esetleg csináltatni valamilyen dekor cégnél.Üdv. https://sites.google.com/site/simsonner/karburator-tudnivalok
MPM 10-essel kapcsolatosan lenne szükségem segítségre.
Az utóbbi időben eszi a gyertyákat a gép. Kb. egy óra munka után elkezd egyenetlenül járni le akar fulladni hiába húzom rá a gázt, aztán meg úgy felpörög, hogy majd felszáll, majd egy idő után le is fullad. A gyertyát kitekerem tiszta korom. Megpucolom, gyertya vissza, aztán kínkeservesen hajlandó 10 percet menni aztán ugyanez. Új gyertyával újabb egy órát hajlandó menni.
Nem túl rentábilis.
Mi lehet probléma, illetve lehet hogy rossz gyertyát használok? L86C Champion mondtak hozzá. A keverék szempontjából betartom a régi 1:25-ös dúsabb keveréket, amit az eredeti leírás ír.
Sziasztok! Az időjárást elnézve tessék óvatosan bánni a mély robizással! Inkább csak közvetlen veteményezés előtt legyen alapos kultivátorozás, mert esőnek igán csínján leszünk az elkövetkező hetekben!
Én aszt javaslom ! Egy szervizbe elviszed és ráteszik neked 10 perc alatt ! De ha műértő vagy akkor rá tudod tenni magad is és a neten tudsz hozzá rendelni egy halom motort ! A hondák kinai megfelelőjét ajánlom ,akkor a honda márka kereskedésekben tudsz venni alkatrészeket hozzá Pl Agro Oroszi Karcagon netes oldala is van !
A gxv az "ipari" kivitel a gcv az "hobbi", a külömbség a gxv az acélperselyes, golyós csapágyazott főtengely. Sajnos teljesítményben ha jól emlékszem 2le a külömbség a régi mérési szabvány szerint.Alsórészről nem tudok írni a szevást nem ismerem csak a kf-et.