Keresés

Részletes keresés

GIGAMATRAC (X) 2023.06.03 0 0 14723

Kedves Caipi,

 

Köszönjük a hozzászólását.

Amennyiben segítséget szeretne kérni, kérjük keressen fel bennünket és segítünk, mert vannak lehetőségek. 

 

Ha a minőséget keressük és extra komfortot, erre is meg lesznek a megoldások.

 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Caipi (14722)
Caipi Creative Commons License 2023.06.03 0 0 14722

Kedves Gigamatrac, 

 

ez a Billerbeck jó lett volna, igen, bár mondjuk nem tudtam volna kitalálni, hogy lehet más méretben is rendelni. (Bár mondjuk a  matracaikról tudtam.) És nekem nem kell hogy távoltartson nedvességet, csak azért akartam matracvédőt, hogy a lepedő alatt is legyen még valami, ami kicsit 'eggyé teszi'  a két matracot, bár így is jó feszesen simul egymás mellé a kettő. 

 

A matracaink meg tasakrugósak, 1.000 rugó/2 m2-sek, 80x190 centisek, azaz itthon nem tudnám visszaadni őket. De egyelőre nem is úgy tűnik, hogy akarnám, megfelelőnek tűnnek. Ha hamar tönkremennének, akkor legközelebb Billerbeck-eket veszek, csak azokon már a 'múltkor' akárhány éve feküdtünk, és nekem mind börtönpriccs kategória. :) A Shiraz hotelben is toppert kellett kérnem a Billerbeck matracra...

 

 

 

Előzmény: GIGAMATRAC (14720)
GIGAMATRAC (X) 2023.06.03 0 0 14721

Kedves Northline,

 

A kínálatunkban szereplő Signum sorozatból az alábbi két matracot ajánlom a figyelmébe:

RelaXx Signum Infinity hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum HR Climatic hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

A termék leírásában a kért adatok ellenőrizhetőek:

 

 

A fenti termékek "HR" hideghabból készült matracok, a minősített (Eurofoam/Neveon) gyártótól.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: NORTHLINE (14716)
GIGAMATRAC (X) 2023.06.03 0 0 14720

Kedves Caipi,

 

A súly adatokból ítélve ezek a matracok (amennyiben 90*200 és 20 cm a vastagság) cirka 41 kg/m3 sűrűségű termékek lehetnek, melyek a magyar piacon is megtalálhatók.

Az egyedi méretek sem lesznek sokkal drágábbak, általában azok szoktak magasabb árban lenni, amik nagyobbak, de pl.: egy 190 cm hossz a 200-as hossz árában van.

Pl:

LeVital® Perfect Sense matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum Infinity hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Igen a piac meghatározza azt hogy mely termékek lesznek standard méretek vagy sem, egy német piacot, figyelve a nagy számok törvényét, előfordulhat, hogy bizonyos eltérő méretek standard méretek lesznek egyes kereskedésekben.

 

A matracvédő kérdésében, pl. a Billerbeck 100% pamut huzattal: bármilyen méretet legyárt, de a PE töltőanyag szinte kivétel nélkül minden matracvédőben jelen van: ez tartja távol a nedvességet a hideghabtól.

Mediclean matracvédő - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Caipi (14719)
Caipi Creative Commons License 2023.05.31 0 1 14719

Én is Németországból rendeltem, nem szállított volna ide valami új német exportelőírásra (?? - azt hittem, az EU-ban vagyunk...) hivatkozva valamiért egyik matracos cég, meg - matracot - az Amazon se, de már volt német csomagtovábbküldős címem más miatt, úgyhogy azt használtam. (https://mailboxde.de/) A két matracom 2 db. 0,82x0,41x0,41es kartonban volt vákuumozva, darabja 14-15 kiló, a GLS hozta ide, nem volt vele semmi gond. 

Előzmény: NORTHLINE (14712)
Caipi Creative Commons License 2023.05.31 0 2 14718

Én is szeretném itt azt megjegyezni, hogy már másodszor van tele a ...mindenem is matracvásárláskor a magyar Matrackirály - Matracguru - Matracász - Matraczseni - Matracüberész oldalakkal....

- Tekintsünk el a tömérdek helyesírási és fogalmazási hibától, végülis ők csak matracguruk, senki nem mondta, hogy magyarul is tudnának vagy igényesek lennének. 

- a matracnál hol egy kilométer ömlengés a gyártóról, mikor alakult, hol van, miket csinálnak...

- hol, vagy pluszban hosszas ömlengés egyes feature-ekről, ilyen hab, olyan memória izé, ilyen vágás stb.

- alapvető adatok viszont hiányoznak. (Hab sűrűsége? Rugók száma? Rétegek vastagsága? Nem folytatom - jó ha matrac vastagságát megadják.)

 

És mivel amúgy a férjemmel különböző igényünk van a matracaink iránt, ill. a Siglo férfi-női izé nem vált be, pontosabban soha nem érzett egyikünk se semmi különbséget a két matrac között, csak utáltuk, ki ezért, ki azért :), így most Németországból, konkrétan az Amazonról rendeltem.... Ott ugyanaz a matrac különböző keménységekben megrendelhető, megadnak minden adatot, végigolvashatok a matracokról egy csomó feltett és megválaszolt kérdést és ezer és egy véleményt, illetve ha balhésan is, de gyártótól függően 30-100 napon belül visszaküldhetem. Úgy is, hogy itthon a 190 cm hossz különleges és nem visszaadható méretnek minősül. Kint sok cégnél a 190-200-220 az standard. 

 

Mindehhez hozzáteszem, hogy még matracvédőt is kintről kellett rendelnem, mert 100% pamut itthon nem létezik. Az egyik oldalon a hozzáértő guru vagy 3féle 100% pamut mikroszálas matracvédőt hirdetett, mikor érdeklődtem ennek az igen speciális anyagnak a mibenlétéről, akkor kiderült, hogy ja persze nekik nincs is 100% pamut matracvédőjük, egy se....

 

Itthon az egyetlen európainak hívható oldal a Billerbeck, bár azon is vannak érdekességek. 

 

 

Alváskultúra Creative Commons License 2023.05.30 -1 0 14717

Szia Northline,

 

HR 55 sűrűségű habot nem nagyon fogsz találni Magyarországon, egyszerűen nincs rá igény. Persze másik kérdés lehetne, hogy van-e értelme egy ilyen sűrűségű habnak, hiszen az R43 (Eurofoam/Neveon) egy egészen brutálisan jó hab, soha nem volt kereslet ennél jobb, megbízhatóbb habra.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: NORTHLINE (14716)
NORTHLINE Creative Commons License 2023.05.22 0 0 14716

Azt hittem, hogy ez egyértelmű, mivel színes, zónázott hideghab matracot fehér huzattal nem nehéz találni, azért nem kell itt kérdezni.

Bármelyik kereskedő biztos nem tud segíteni, mivel kb. ötöt megkérdeztem, de köszi.

Előzmény: real_geri (14715)
real_geri Creative Commons License 2023.05.22 0 0 14715

Neked meg pont nem sikerült feltüntetni, hogy mi az a kulcsfontosságú adat, ami miatt keresésed eredménytelen.

szerintem a kérdést felteszed bármelyik kereskedőnek, fog tudni segíteni.

Előzmény: NORTHLINE (14714)
NORTHLINE Creative Commons License 2023.05.21 0 1 14714

Köszi, de ezek közül pont egyiknél sem sikerült feltüntetni a hab sűrűségét, ami egyenes arányosságban van a várható élettartammal. Színes, szabdalt, meg abrakadabra dumával hirdedett matracokkal Dunát lehet rekeszteni. Amit én linkeltem, az egy 55 kg/m3-es hab. Olyasmit is tudsz mutatni?

Köszi.

Előzmény: real_geri (14713)
real_geri Creative Commons License 2023.05.20 0 0 14713
Előzmény: NORTHLINE (14712)
NORTHLINE Creative Commons License 2023.05.18 0 0 14712

Üdv a szakértőknek.

 

Matracot keresek, de Magyarországon nem szeretnek ilyesmit árulni a kereskedők :

 

https://www.die-matratzenmanufaktur.de/7-Zonen-Klima-Kaltschaum-Matratze-3D-PREMIUM-XL-70-200-H1-soft-PES-Bezug-Stoff-100-Polyester-Fuellung-100-Polyester

 

 

 

Ha valaki tudna róla, hol lehet ehhez hasonlót találni, kérem ossza meg velem.

 

Köszönöm.

GIGAMATRAC (X) 2023.05.04 0 0 14711

Kedves Menroting,

 

A Gigamatrac kínálatában megtalálható a termék, kérjük szépen vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi elérhetőségek bármelyikén és segítünk.

 

Üzleteink:

 - Kapcsolat: GigaMatrac matrac szüzletekek - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Köszönettel és,

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Menroting (14710)
Menroting Creative Commons License 2023.05.02 0 0 14710

Relax Senzone Tencel  160-200 cm 17cm magas matrachoz matrachuzatot hol lehet kapni ? Az eredetit sajnos 90 fokon mostam..

0xy Creative Commons License 2023.04.27 0 0 14709

Köszönöm, tegnap meg is rendeltem a Gigamatracnál :)

Előzmény: GIGAMATRAC (14708)
GIGAMATRAC (X) 2023.04.27 0 0 14708

Kedves Oxy, 

 

A Gigamatrac üzleteiben a termék próbálható. 

 

Üzleteink:

https://www.gigamatrac.hu/uzleteink

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: 0xy (14707)
0xy Creative Commons License 2023.04.25 0 0 14707

Utána olvasva nekem a Levital Smart Contour matrac szimpatikus, a napokban mindenképp kipróbálok egyet :)

Előzmény: 0xy (14706)
0xy Creative Commons License 2023.04.25 0 0 14706

Szia!


Köszönöm szépen a segítő hozzászólást, hasznos volt :) Elolvasom a blogot is, felszívok némi tudást a választás előtt, nem könnyű a helyzet. Boltot esetleg tudsz ajánlani, ahol érdemes tanácsot kérni?
Köszi!

Csaba

Előzmény: Alváskultúra (14705)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.04.25 0 0 14705

Szia Oxi,

 

gondolom egy egyszerű választ szeretnél kapni, de ki kell, hogy ábrándítsalak: nincs egyszerű válasz. Én a fedőmatracot meggondolnám, egy normális fedőmatrac ára kb. egy jobb matrac harmada-fele. Ez persze csak ahhoz képest drága, ha még sem jönne be... Tömören: szaküzlet(ek), probléma elmesél, matracok próbálgat. Érdemes olyan helyre menni, ahol értenek hozzá. Biztos a multiknál is talál ilyet az ember, én mégis valahogy nem ott kezdeném...

 

Próbálgat, szűkít: alapanyagra, keménységre, komfortra, kényelemre, nyomáspontok, árra, gyártóra, bármire. 1000 matracból kell megtalálnunk egyet! Nagy a tét: ca. 20 000 óra pihenés múlik rajta:-)

 

Szóval segítek szívesen, ha van pár befutó termék, de senki nem tud Neked online konkrét terméket ajánlani. Vagyis bárki tud, de attól meg csak fenntartással érdemes tanácsot elfogadni:-)

 

esetleg szellemi tőke gyanánt az alváskultúra blog oldal kezdésnek jól jöhet...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: 0xy (14704)
0xy Creative Commons License 2023.04.25 0 0 14704

Bocsánat, az lemaradt, hogy fedőmatrac is szóba jöhet a kemény matracra, nem tudom annak van-e több értelme, vagy inkább vegyek egy új matracot. A lényeg, hogy a reggeli derékfájástól szabaduljak :)

Előzmény: 0xy (14703)
0xy Creative Commons License 2023.04.25 0 0 14703

Sziasztok!
Derékfájósként keresnék matracot, 90x200cm méretben. Jelenleg egy kemény matracom van és azon újabban reggelente nagyon fáj a derekam. Mit javasoltok? Ár kevésbé számít, inkább a tartósság és a derék kímélés lenne a cél.

Köszönöm előre is!

Alváskultúra Creative Commons License 2023.04.25 0 0 14702

Szia V.Laci,

 

nagyon-nagyon köszi a visszajelzéseket, sokkal több ilyen tapasztalat megosztásra lenne szükség, sokkal hitelesebb, iránymutatóbb lenne az éppen matracot keresőknek!

 

Szóval: köszi szépen!

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: V..L. (14701)
V..L. Creative Commons License 2023.04.21 0 0 14701

Kedves Laci, beszámolok a fejleményekről.

   A 2017-ben vásárolt 90x200-as Medical Concept Premium matrac a mai napig kitűnően teljesít. (Magasságom 182 cm, súlyom 120 és 130 kg között változó.) Az alvásom "szinesítése" céljából egy hete vettem egy Isbir Eco Ped Memory Gel fedőmatracot (a javaslatodra, Laci). A szándékom, hogy az ágyazás (lepedőhúzás) könnyebb lesz, sajnmos, nem teljesült: nem működik, hogy csak a fedőmatracra húzom a lepedőt, mert összerántja a viszonylag vékony fedőmatracot.

   Általában oldalt fekszem, de idővel valahogy mindig a hátamon kötök ki. Korábban, ha sokat maradtam hanyatt, megfájdult a derekam. A fedőmatrac használata óta nincs hátfájás, akármeddig is maradok a hátamon. Noha az alapmatrac is rendkívül kényelmes, a fedőmatrac szinte kényeztet. A forgolódás egy kicsit nehezebb, mert kissé süpped benne az ember, azonban emiatt nem melegebb, nem füllesztő, hála a Memory Gel anyagnak.

   Bár még csak egy hét tapasztalatom van, feltétlenül jó választásnak tűnik az Isbir. A hátfájással kűzdőknek ajánlom.

   Laci, köszönöm a tippet, a segítséget.

   Üdv: V.Laci

Előzmény: Alváskultúra (14698)
GIGAMATRAC (X) 2023.04.21 -1 0 14700

Tisztelt Vargap75,

 

Köszönettel vettük a bejegyzését.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: vargap75 (14699)
vargap75 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 14699

Teljesen rendben volt a Gigamatrac garanciális ügyintézése. Korrekt megoldás született.

Előzmény: vargap75 (14648)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.04.01 0 0 14698

:-)

Előzmény: V..L. (14697)
V..L. Creative Commons License 2023.03.31 0 0 14697

Kedves Laci,

köszönöm a tanácsokat. Matrac ügyben még kivárok, meggondolom, hogy biztosan szükségem van-e fedőmatracra? A gélhab vagy -betétes párnát már keresem is...

Köszi mégegyszer. Jó üzleteket kívánok!

V.Laci

Előzmény: Alváskultúra (14696)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.30 0 0 14696

Szia V.L.,

 

meggyőződésem, hogy az oldalsó 3D szövetnek (érdekes kérdés lenne, hogy miért állítja a Naturtex, hogy ők fejlesztették ki, amikor a Swiss Tech matracoknál vagy akár a Dunlopillo matracoknál már évtizedekkel előtt létezett, na mindegy) semmi értelme nincs. Van a hab alapanyag szellőzik rendesen vagy a többi köret nem fog nagyott dobni az egészen. Érdemes lenne gél betétes vagy gélhab párnát keresni, jobban szellőzik, kevésbé melegszik. A hason fekvés anomáliát nem fogja megoldani egyik sem. Én ilyenkor hason fekvésnél feltolom a párnát a fejvéghez és egy kicsit lejjebb csúszom az ágyon:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: V..L. (14694)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.03.30 0 0 14695

Szia,

 

nem fordult még elő és egyáltalán nem is jellemző ilyen sem az emlékezőhabok, sem pedig a gél vagy gélhabok kapcsán.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: V..L. (14693)
V..L. Creative Commons License 2023.03.28 -1 0 14694

Párna-ügyben is lenne kérdésem. Jelenleg egy Naturtex memóriahabos Air Plus párnám van - nem felső kategóriás, de alapjában véve használható. Két gondom van vele: az alakjánál fogva nem lehet hason feküdni, mert akkor túl magas. A másik, hogy időnként befülled a fülem, ha sokáig egy oldalon alszom. Millyen párnát javasolnál ehelyett? 

-Y-

 

Előzmény: Alváskultúra (14692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!