Keresés

Részletes keresés

Görög András Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5014

Elküldenéd mégegyszer...

Most látom hogy egy régi, már nem élő email volt itt, de már javítottam.

Előzmény: Dr. Zook (5013)
Dr. Zook Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5013
dobtam egy mailt...
Előzmény: Görög András (5012)
Görög András Creative Commons License 2008.04.27 0 0 5012

Nem tudja valaki, hogy javítanak-e valahol "kicsit" beázott Canon IXUS 800-as gépet.

ikarepma Creative Commons License 2008.01.23 0 0 5011
Esetleg S3 Is hez valaki tud búvártokot, ill vaízalatti fotózáshoz csak pár méteres mélyságig kellene.

Ill S3 IS hez gyári nyakpántot keresek.

amperaki@gmail.com
ikarepma Creative Commons License 2008.01.23 0 0 5010
Szia!

Nekem volt egy.

Víz alatt még aránylag jó képet készít de mindennapos használat során elég zajosat, hál isten elég jó áron még el tudtam passzolni, én annyira nem javaslom nekem nem vált be. Túl kompakt, nagyon gyenge a lencséje.
Előzmény: bestlex (5007)
Dr. Zook Creative Commons License 2008.01.23 0 0 5009
Sziaszok!

Egy év használat (2006 közepe-2007 közepe) után, fémtokra váltás miatt eladnám Ikelite felszerelésemet (Nikon D200-hoz). Részletek a képen, illetve írj mailt és megbeszéljük.

Zook

n80qd Creative Commons License 2008.01.17 0 0 5008

Sziasztok,

 

Eladnám a következő összeállitás (hátha valakit érdekel):

 

Nikon D70s + Ikelite tok

8" üveg Dom Sigma 10-20hoz

Sigma EX 10-20

Sik port

Sigma EX 50

Ikelite DS50 vaku

Sigma 18-125

Tamron 70-300

Sigma 500 DG vaku

Nikon hordtáska

Tamrac kicsi hátizsák

Magic filter (3db), tartó hozzá

2 gb-s memóriakártya

Cirkuláris polár szürő

Infra szürő

ND szürő

Átmenetes ND szürő

Szögkereső

Vaku kábel

2 db akksi a vázhoz

 

Mindnek az erediti doboza, lehet hogy van még más is, de most csak ez jut eszembe.

 

Ha valakit érdekel, akkora 30-222-0961-es számon kereshet!

 

rgb

bestlex Creative Commons License 2007.12.09 0 0 5007
Sziasztok!
Hasznal-e mar valaki Olympus Sw 770 tipusu gepet?
Raha Creative Commons License 2007.12.07 0 0 5006
Hááát, ez igazából vízálló és nem vízalatti tok.
Pár méteren rászorul a gépre, és magától nyomkod gombokat.
Inkább szörfözéshez minjt búvárkodáshoz.
Előzmény: FPerez (5005)
FPerez Creative Commons License 2007.12.07 0 0 5005

Sziasztok!

 

Valaki használ ilyet vízalatti fotozáshoz? Vélemények? 400D-hez kéne valami tok, ennek még elviselhető az ára.

 

http://www.artwork.hu/termek.php?i=1169

ME* Creative Commons License 2007.09.17 0 0 5004
Sziasztok!

Keresek kolcsonbe-kiprobalasra tokot Canon eos 1v-hs-hez, edes vizbe kellene.

Akinek van otlete ne tartsa magaban....

Elore is koszi
Ed
mercatoris2 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 5003
Köszönöm a képeket !
Előzmény: mercatoris2 (5002)
mercatoris2 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 5002
Készülő nagyon kisfilmhez keresnék egy fekvő, külső, totál fotót az izvernai barlang bejáratáról. Jelige: nagyon sürgős:-) ha valakinek van ilyenje, kérem, szánjon meg vele...

info kukac helioxfilm pont hu

köszi,
M2
sari attila Creative Commons License 2007.09.04 0 0 5001

Köszönöm a segítséget, a csiszolt dioptriás lencsétő elment a kedvem, körülnézek az üzletekben akrobatikus lencsék ügyében.

Mégegyszer köszi. SA

Előzmény: nikolausz (5000)
nikolausz Creative Commons License 2007.09.04 0 0 5000

Regebben en is hasznaltam elotetlencset makrora (fotozasra). A lenyeg ugyanaz. En a Soos-nal vettem egy gagyi orosz szinszurot, aminek a menet pont rament az objektivre, majd egy optikusnal csiszoltattam bele egy 4 dioptrias lenycset.  Lehet tobb is. Majd beleapplikaltam a foglalatba (sot, ezt lehet, hogy az optikus megcsinalta) Nem volt rossz, de azert rontott a minosegen. Sajnos mar elajandekoztam.

Az akromatikus lencsek igazabol lencserendszerek, tobb tagbol allnak, es mindenfele optikai hibara korrigalnak. Allitolag sokkal jobb a kepminoseguk.

Viszont eleg draga.

Nemreg majdnem vettem egyet, de aztan megse.

Előzmény: sari attila (4997)
Archi1 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 4999

 

Kedves Búváfotósok, Búvárok!

Szerettetel meghívlak 2007. szeptember 7.én, pénteken 17 órakor A Szolnoki Galériába (Szolnok, Templom út 1.)

Selmeczi Dániel: ISMERETLEN KÉK

című fotókiállítás megnyitójára.

A kiállítás megtekinthető 2007. szeptember 17-ig

mercatoris2 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 4998
Sőt, már 3 cikk is van, a téma népszerű.

http://www.wetpixel.com/forums/index.php?showtopic=20538
Előzmény: sari attila (4997)
sari attila Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4997

Köszönöm neked is, de nem tudom mik azok az akrobatikus lencsék. Azért Mark Thorp Kamrabúvár cikkét átnézem.

SA

Előzmény: mercatoris2 (4994)
sari attila Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4996

Ezt nagyon-nagyon köszönöm, jó ötletet adtál.

SA

Előzmény: Garfield33 (4995)
Garfield33 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 4995

Hát, ha lesz időm, le is fényképezhetem, de leírva is egyszerű:

Az optikusnál rendeltem 10 dioptria körüli lencsét (a legnagyobb átmérőjűtt, ami volt), azt belegyógyítotam egy keretbe (ez egy 63mm-es lefolyócső darabja).

A kamera lencséjére ráhúztam egy fényvédő (gyári) gumigyűrűt már rég, a makro obi pedig pont belepasszol ebbe, és a gumiban meg is szorul.

 

Olyan makró lett belőle, hogy egy 4 centis csiga épp végigér a képernyőn. Persze elég hisztis a távolságra, és a legkomolyabb nagyítást nem nagylátóban, hanem kb 2/3 nagylátó állásban adja.

 

Előzmény: sari attila (4993)
mercatoris2 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 4994
Zseni ezermesterek nem jutottak eszembe, elnézést:-D

Amúgy makróhoz - videó esetén - a legjobbak az akromatikus lencsék, szebb képet rajzolnak, mint az egyetlen lencsetagból állóak. Általában makróvideózásról nemrég Mark Thorp Camdiver) írt egy hosszú cikket a Wetpixel vonatkozó fórumában.
Előzmény: Garfield33 (4991)
sari attila Creative Commons License 2007.08.28 0 0 4993

Ezz engem nagyon érdekelne, hogyis néz ki. Meg lehetne valahol nézni? Fényképen?

SA

Előzmény: Garfield33 (4991)
Garfield33 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 4992
És belekerült 5e Ft-ba meg némi fabrikálásba
Előzmény: Garfield33 (4991)
Garfield33 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 4991

Kivétel Garfi papáé, aki a szuper makróit (szuper=közeli) egy 10.5 dioptriás szemüveglencséből fabrikálta és 2 éve tök jól működik.

 

Előzmény: mercatoris2 (4989)
sari attila Creative Commons License 2007.08.27 0 0 4990

Köszi

Erre csak azt tudom mondani amit egy képregényfigura ha hasbavágják ököllel : UBBBB.

Azért köszi, mos már nem annyira a sötétben tapogatózom...

SA

Előzmény: mercatoris2 (4989)
mercatoris2 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 4989
Nos, ilyen kamerák vannak, pl. a Canon XL-H2, vagy a JVC 250-es pl. A gond az, hogy a kamera maga kb 2 millió, s ha több objektívet akarsz, azokat nagyjábol 1 milliós áron mérik (Canon, Fujinon optikák.)

Ami egy szép moduláris rendszer, s egyhamar nem is avul el, ay pl. a RED (www.red.com), most már elkezdték szállítani. A kameratest 17 500 UD, az optikák kb 5000-től a végtelenig tartományban vannak, s ez még olcsónak is mondható. S ehhez pl. nem muszáj LCD kijelzőt sem venni:-)

Sajnos megfizethető áron nincs cserélhető objektíves kamera.
Előzmény: sari attila (4988)
sari attila Creative Commons License 2007.08.26 0 0 4988

Hát köszi a sok jó ötletet.

Azért felteszek még egy kérdést hátha...

Azon agyaltunk ismerőseimmel hogy nem okos dolog kamkordert venni és azt betokozni (tok vásárlása szóba sem került), mert akármilyen modern videókamerát is veszek, 3-5 éven belül elavul, arról nem is beszélve hogy egy csomó vakuljparaszt szolgáltatást is megvetetnek amire nincs is szükségem : LCD kijelző, képstabilizátor, feliratozó , stb.

Egy olyan videókamera összeállításán törjük a fejünket aminél külön van az objektív és a rögzítő egység, meg az akkumulátor. Olyasmire gondolok mint egy biztonsági kamera, objektív-kábel-képrögzítő csak sokkal jobb minőségben. Így ha elavul a képrögzítő, elég abból venni egy másikat. Vagy ha nagylátószög helyett makrózni akarok kicserélem az objektívet. Méret és súly nem akadály, sőt kimondottan kedvelem a nehéz és nagy dolgokat ha p.l. objektívről van szó.

A kérdésem az lenne hogy van-e valakinek ötlete hol lehetne ennek utánna nézni, milyen gyártó(k) léteznek, van-e ilyen egyáltalán, stb.

Nem kell hogy vízhatlan legyen SŐT! A tokozást megoldom magam.

SA

ikarepma Creative Commons License 2007.08.21 0 0 4987
Szaisztok:

Mi a vélemeényetek erről a kis géperől?

Olympus mju 770, ill mit tudnátok ajánlani helyette, ti mit használtok, esetleg Canon n S3 Is hez búvártok?

Előre is köszi mindenkinek!
sari attila Creative Commons License 2007.08.20 0 0 4986

Üdv a topiclakóknak.

Azért bátorkodom ide orcátlankodni, mert szükségem volna egy kis segítségre. Két hét múlva utaznék Bosniába, barlangban szeretnék makrófelvételeket készíteni ott élő állatokról. Mindenem megvan hozzá csak egy makró előtét lencse kellene a videó kamerámra -ha lehet kölcsönbe. A kamerám ojjektívje 52mm-es. Ha valakinek van ilyesmilye, vagy használható ötlete, akkor ne kíméljen, hálám üldözni fogja.

És még valami, ha lemerült az ALADIN kompútered vagy elvesztette a szoftverét, esetleg simán csak ERROR módba váltott, fordulj hozzám bizalommal. Újratöltöm rá a szoftvert, kicserélem az elemet, s.t.b.

SA

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2007.08.12 0 0 4985

Jaja.

 

A 720 volt 3 méterig, a 725/5m, a 770 pedig 10méterig müxik.

 

Előzmény: remo80 (4984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!