De a többi azért jó. A Mezzót nem ismerem.
Tudatom veletek, hogy az Origóban is nyitottam egy ózdi topikot, "Ózd-Acélváros" címmel, mielőtt még megtudtam volna, hogy ez az indexes topik is létezik. Helye: Otthon mappa.
Használjátok belátástok szerint.
Discovery, Spektrum és a National Geographic csak első nézésre jó adó. Kb 2 hónapnyi intenzív figyelés után már nem tudsz új műsort elcsípni, ismételnek egyfolytában.
SZVSZ a TVt nézni egy hatalmas baromság, bár a monitor nézése sem sokkal jobb.
Viszont a Szlovák TV!!!! Az lenne aztán a menyország. Apám. Kész lennék. Bekapcsolnám és széjjelröhögném az agyam. Felvenném a tradicionálisan nagy filmeket (Ben Hur és társai) majd megtanulnék belőlük részleteket szlovákul. Vadítanék vele nagyon! :))))
Valami polgári engedetlenségi mozgalomfélét kéne indítani...
Én pl. azt szeretném, ha foghatnám a CNN-t, a BBC Worldöt, az ARD-t, a ZDF-et, a tartományi német adókat (szvsz a világ legjobb tévéi!), ORF1-ORF2-t, Sport1-et, Spektrumot, Discoveryt, NatGeot, természetesen a magyar adókat...uram bocsá a szlovák tévét is.
UPC nélkül hiú ábránd?
Na nee!
Úgy térül meg, hogy Ózdot leszámítva a környéken mindenhol ez a cég van jelen, Mályinkától Borsodnádasdig és a másik irányban is keresztben. A kis falu csak kiragadott példa volt, ezt pont ismerem, dehát miért lenne máshol másképp? Csak nekünk jutott ilyen bal...... szolgáltató, úgy látszik. Bár igaz, tegnap a ház előtt láttam álldogállni az itt említett, Ózd körül szolgáltató igazi szakember kocsiját, tehát már rajtam kívül is unja valaki azt, ami most van, azaz nincsen.
>kábeltévé-alapú internetet fognak beüzemelni a tavasszal
És ez hogy tud megtérülni a szolgáltatónak egy kis faluban? Úgy tudom, hogy ez azért igényel némi beruházást, és a ritkább népsűrűség miatt az egy ügyfélre eső fajlagos költség is elég nagy.
Nos, továbbra is "Helyezze be a kártyáját" felirat van Sport1 helyett a minőségi kábeltévén.
Utánaérdeklődtem, mi van ilyenkor, persze nem a minőségi szolgáltatónál.
Az van, hogy havonta/negyedévente jön a csekk a kuncsaftnak, legyen az magánember vagy közület, azaz szolgáltató. Ha ezt befizeti, akkor jó, megy tovább minden (nem untatnálak a technikai dolgokkal benneteket), ha nem, akkor a rendszer letiltja az ügyfelet, amíg nem fizet. Ilyenkor van az, hogy ha mégis fizet, fizetéskor új dekóder-kártyát küldenek, amit ugye, be kéne helyezni (lásd feljebb). Ez a minőségi szolgáltatóhoz jelen esetben 20 napig még nem érkezett meg, vagy elfelejtett fizetni talán?
Mindenesetre, ha jól nézem a pénztárcámat, a minőségi szolgáltatás havidíját tőlünk időben beszedték.
Szóval, ezt ingyen néztük eddig. Most, hogy fizetni kell, van pluszban egy Budapest tv, meg egy RTPi (az egy portugál adó, nekem nagyon jól jön, éppen tanulom a nyelvet), szóval jól ki lettünk segítve. Az, amiért mindenki fizetett a minőségi szolgáltatásért, az két hétig volt összesen, de akkor már túlzok erősen.
Még erősebben: átverés szagú az egész.
Más: egy Ózd melletti kis faluban (nagyon kicsi, a vadászkutya térképpel sem találná meg) kábeltévé-alapú internetet fognak beüzemelni a tavasszal. Ebben a kis faluban kb. 20 magyar nyelvű adás van, és számtalan olyan, amit már lusta voltam levadászni a tv-n. Plusz még rádióadó, korlátlan számban, itt a nyelvtudás jelenthet korlátot csak.
De ez csak egy koszos kis falu, nem is azért mondtam. Na és persze nem az Ózdon megszokott, minőségi szolgáltató szolgáltat természetesen.
Nekem azért égne a bőr már a képemen, és csak szólnék egy szakembernek, ugye, ....... úr?
Szevasztok.
Buék. A kábeltévén új csatorna tűnt fel. A muter szerint francia. Belenéztem, kiderült, hogy portugál. Zubi mindent megtesz, hogy európai uniós nyelvekhez szokjon a jónép.
Egy hétig néztem a Leggyengébb Láncszem portugál változatát, mire a tudatomig hatolt, hogy az, amit a műsorvezető hölgy a válaszok után mond, az az, hogy "Resposta está correta", vagy valami ilyesmi, tehát hogy a "válasz jó".
Kedves Zubor úr, hülyén fordultam volna fel, ha ezt nem tudom meg. "Hálás" köszönetem!
"Egy időben elég komolyan foglalkoztak ..." és a múlt tavaszi választások során szintén, azóta se :)
Ha előszedsz egy túristatérképet magadtól megtalálod a tervezett nyomvonalat is. Nádasd után ne mész fel erős balossal a szerpentin felé, hanem mész tovább a völgyben az OVIT alállomás felé. A többi adódik. Elég rövid alagút kell hozzá :) Vagy ez nem az?
Nekem az tetszik, mikor a gyalogosok is benne közlekednek. Nem mennek fel a zebráig hanem bevágnak ők is az autók mellé. Tiszta sétálóutca feeling. Főleg szombaton ugye.
Tényleg! A 2-es busz merre közlekedik? Most esik le, hogy én még _soha_ nem láttam abban a körforgalomban helyi járatot.
No azért szombaton a városháza végének magasságában állt a sor. Most a körforgalommal semmi fennakadás nincs. Szombaton nincs. Az összes többi napon viszont van. Tényleg lassít, buszok vagy 20-al csordogálnak bele. Ráadásul egy kamion nem is tudna felmenni a cipóba. Ha akarna akkor se. Jó, hogy ki vannak tiltva de azért nagyon gáz, hogy egy különlegesen nagy szállítmányt nem lehetne oda eljuttatni.
Nekem a szakmunkásképzőnél lévő a kedvenvem. Kellően nagy, ha hajnalban járok arrafele akkor szoktam benne pörögni. :)
Pl. ami a Cipó-torkolatnál van, az legfeljebb makett. Nekem semmi bajom vele, mert évente egyszer járok arra, de akinek naponta útbaesik, annak csak akadály. És oda tényleg nem kellett szerintem.
Miert? Szerintem királyok a körforgalmak.
Bár a postánál lévő körforgalomban még mindig félek, hogy továbbrepülök a rendőrségi parkolóba. Valahogy csúszósnak tűnik így télen.
Bár igaz, hogy a régi csomópont jobban tetszett, mert mindig elsőbbségem volt de ebben az idegenek is el tudnak igazodni. Nomeg a tanuló vezetők is :)
Önjelölt szakemberekkel vigyázni !
Az se semmi, hogy az antennás csatornán meg fizetett hirdetésben agitálják a népet hogy nehogy má hagyják módosítani a húsz évre kötött kábelszerződéseket, mert az úgy nem lesz frankó, meg dága lesz. Meg hát akkor szolgáltatni is kéne csillagpontosan valamit... Nincs valamilyen kapcsolat a "szakember" és a hirdető között ?
Bocs, hogy mindig én, de:
Kinek hogy tetszik már több mint egy hete a "szakember" által üzemeltetett kábelen menő csatorna, amin egész nap az megy, hogy "Sport1 kosárlabda kérjük helyezze be a kártyáját" ? ? ?
Csak kéne azért egy valódi szakembernek szólni, nem?