Keresés

Részletes keresés

lujza Creative Commons License 2000.07.12 0 0 93
Jé, itt egy fogadatlan prókátor.
Előzmény: GLászló (91)
BaSand Creative Commons License 2000.07.12 0 0 92
Kedves Seki !

Ez egy virtuális fórum, de a nyilvánosság része, saját szabályokkal.
Itt az én "polgári nevem" BaSand, a tiéd Seki Waker.
Mellesleg ezt a levél aláírásánál jeleztük.

Ha ezzel lett volna problémája, akkor rákérdez, persze ehhez válaszolni kellene...

Előzmény: Seki Waker (89)
GLászló Creative Commons License 2000.07.12 0 0 91
Megpróbálom összefoglalni a gondolataimat erről az ügyről.
Előre bocsátom, hogy semmit sem tudunk Vásárhelyi Mária indokairól. Lehet, hogy nem kapta meg a leveleteket, (nyaral, beteg, dolgozik, külföldön van, vidéken van, elromlott a gépe, stb.) lehet, hogy nem érdekli, lehet, hogy olvas bennünket, lehet, hogy sosem hallott rólunk.

1. Vásárhelyi Mária közszereplőnek tekinthető, jogi értelemben tehát tűrőképességének nagyobbnak kell lennie az átlagosan elvárhatónál.
2. Vásárhelyi Mária nem politikus, nem választott tisztségviselő - következésképpen a nyilvánossággal szemben nincsenek kötelezettségei. Magyarán ha akar, akkor vitatkozik, ha nem akar, akkor nem. (Ez a "nem jön, tehát gyáva" elég óvodás gondolkodásra vall.)
3. Az ember nem jár ok nélkül valahová, ebből következőn Vásárhelyi Máriának el kell döntenie, hogy talál-e magának elegendő okot arra, hogy eljöjjön közénk. Ilyen ok lehet az, hogy vitatkozzon ezzel a társasággal csak úgy, vagy valamilyen célból. Ilyen cél lehet az, hogy tanul a vitából, meggyőz másokat a saját igazáról, stb.

Én az ő helyében nem jönnék ide és azt is megmondom, hogy miért.
Semmilyen épkézláb magyarázatot nem látok arra, hogy előítéletes gyalázkodókkal szóbaálljon.
Semmilyen lehetőségét nem látom annak, hogy ilyen hangulatban értelmes vitát folytasson, aminek értelmes eredménye lehet. Az eddigi hasonló viták eredménye csüggesztő, értelme a megjelenők számára csak annyi, hogy némi publicitáshoz jutottak és kapcsolatot ápoltak a híveikkel. Vásárhelyi Máriának - nem lévén politikus - erre nincs szüksége. Ha valakivel beszélgetni akar, vajon miért tegye azt nyilvánosság előtt?
Én így gondolom, és a helyében nem jönnék. Hogy Vásárhelyi Mária mit gondol valójában, azt persze nem tudom.

lujza Creative Commons License 2000.07.12 0 0 90
Hogy mi az érdemi kérdés, azt VM dönti el.
Távollétében ezzel SW van megbízva. Ki vagy Te, hogy itten kritizálod öket ?
Előzmény: pernahajder (88)
Seki Waker Creative Commons License 2000.07.12 0 0 89
Azzal teljesen egyetértek, hogy a levelekre illik válaszolni. Kivéve, ha névtelenek. Lehet, hogy a dekóder és a BaSand név neki nem mond sokat. Próbálkoztatok telefonon vagy polgári névvel is?
Előzmény: BaSand (86)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.12 0 0 88
Kedves Seki.

A személyeskedések kérdését pl. Lovas mint vendég ügyesen megoldotta. Mi több, szellemesen. Örültem volna, ha VM is megpróbálkozik ezzel.

Lehet, hogy az "érdemi kérdéseket" VM már megválaszolta, én ugyan jónéhány érdemi kérdést olvastam itt, amelyekre még nem kaptunk választ. Ki dönti el, hogy melyik kérdés az érdemi? És talán magam is tudnék még feltenni néhányat. Pl. a Nyilvánosság Klub működésével kapcsolatban.

A véleményem mindaddig tartom, amíg VM nem vállalja, vagy nem menti ki magát elfogadható indokkal.

Előzmény: Seki Waker (85)
dekóder Creative Commons License 2000.07.12 0 0 87
Kedves Seki!

Az itt olvasható beírások egy részének stílusa valóban visszataszító, ezzel egyetértek. A felkérés azonban egy teljesen önálló topicra vonatkozott, amellyel kapcsolatban a VIP-eknek kijáró különösen figyelmes moderációt kértünk volna. Egy beszélgetésnek nem feltétlenül célja a meggyőzés (az eddigi vendégek is nyilatkoztak/írtak már számtalanszor, az ő véleményükkel is tisztában vagyunk), már az is elég, ha kíváncsiak vagyunk arra, hogy mit mond a másik. Ettől függetlenül nyilván vannak itt olyanok is, akiknek eszük ágában sem volna beszélgetni VM-mel...

Előzmény: Seki Waker (85)
BaSand Creative Commons License 2000.07.12 0 0 86
Kedves Seki !

A 2. lehetőség az, hogy nem is olvasgatja az itteni dumákat. (Ezt azért kevéssé tartom valószínűnek.) Ebben az esetben esetleg hatásos lehetne dekóder és BaSand kartács levele, de nyilván azzal kezdené, hogy beleolvas az eddig elhangzottakba, és ezzel visszajutottunk az 1. ponthoz.

Persze akármelyik variációt is választja, a meghívólevélre válaszol. Akár azt amit te írtál.
Nem tette. Egy magánember esetében ez akár egyszerű udvariatlanság is lehet, a Nyilvánosság Klub prominense esetében viszont a nyilvánossághoz való viszonyát reprezentálja.

Előzmény: Seki Waker (85)
Seki Waker Creative Commons License 2000.07.12 0 0 85
Kedves pernahajder!

Két esett lehetséges: 1. Vásárhelyi Mária olvasgatja azt, ami elhangzik itt róla (+ a családjáról). No ez esetben esze ágában sem lesz idejönni. Mérsékelten érdekes, és az érintettek számára különösen gyomorfogató az a személyeskedő hajtóvadászat, amit itt sokan folytatnak az éppen aktuális bűnbakokkal szemben. Ami érdemi válasz lehetne a konkrét támadásokra, azt már V. M. többször is megválaszolta különböző nyilatkozatokban, és a vele kszült interjúban. A sajtóban megjelent válaszait nem fogadtátok el. Miért fogadnátok el azt, amit itt mondana? - gondolja hejesen. Ráadásul semmi mást nem tudna mondani, mint amit már többször is elmondott. A 2. lehetőség az, hogy nem is olvasgatja az itteni dumákat. (Ezt azért kevéssé tartom valószínűnek.) Ebben az esetben esetleg hatásos lehetne dekóder és BaSand kartács levele, de nyilván azzal kezdené, hogy beleolvas az eddig elhangzottakba, és ezzel visszajutottunk az 1. ponthoz.

Előzmény: pernahajder (81)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.12 0 0 84
Én nem tudom. De most alkalmat kapott volna, hogy hitelessé tegye magát.
Előzmény: hüblecsida (83)
hüblecsida Creative Commons License 2000.07.12 0 0 83
Most akkor mi van? Eddig hiteles volt?
Előzmény: pernahajder (81)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.12 0 0 81
Ezt a topicot meg én. De nem számít.

VISZONT KÉNYTELEN VAGYOK MEGÁLLAPÍTANI, HOGY VÁSÁRHELYI MÁRIA NEM MER MEGJELENNI ÉS A KÉRDÉSEKRE VÁLASZOLNI ITT.

SZÁMOMRA EZ ANNYIT JELENT: A MÁR ELHANGZOTT KÉRDÉSEKRE SEM TUD VÁLASZOLNI. ÉRVEI NINCSENEK.

ETTŐL KEZDVE PEDIG VÁSÁRHELYI MÁRIA MEGNYILVÁNULÁSAI SZÁMOMRA HITELTELENEK ÉS ÉRTÉKELHETETLENEK.

Előzmény: BaSand (79)
rezső Creative Commons License 2000.07.11 0 0 80
ennyire naivak ti sem lehettek...

A hívjuk meg Lovast és Bródyt topikokat pedig nem az "olvasók" nyitották, hanem én.

Előzmény: BaSand (79)
BaSand Creative Commons License 2000.07.11 0 0 79
Tisztelt Hölgyeim és Uraim !

Egy kicsit csalódottak vagyunk. Nem nagyon, csak egy kicsit. Hat nap
elteltével elhunyt az a reményteljes kezdeményezés, hogy virtuálisan
találkozzunk Vásárhelyi Máriával. Reméltük, hogy kialakul egy dialógus, reméltük, hogy (jobban) megérthetjük álláspontját azokról a témákról, melyek itt az indexen nevéhez kapcsolódnak, s bíztunk abban, hogy ő is elgondolkodik az ővétől eltérő véleményeken.
Levelet írtunk Vásárhelyi Máriának (melyet alább ismertetünk), amelyben meghívtuk a Politika fórumba vendégnek. Választ azonban nem kaptunk.

Mivel a remény hal meg utoljára, bízunk benne, hogy a címzett csak szabadságon van, vagy nem muködik a számítógépe, nem kapta meg az e-mailt, ezért meghívását továbbra is fenntartjuk. Arra gondolni sem merünk, hogy a Nyilvánosság Klub alapító tagja válaszra sem méltatja az Index fórumának tagjait.

BaSand és dekóder

2000.07.04. -én elküldve

Tisztelt Vásárhelyi Mária!

Az Index online újság Politika fórumában sok szó esik Önről, az Ön által írt
cikkekről. A viták során ki-ki vérmérséklete szerint "mond" véleményt az Ön
munkásságáról. A fórum tagjaiban így kialakult kép azonban csak akkor lehet
teljes, ha Ön, az érintett is reagálhat ezekre a véleményekre. Ezért a fórum
tagjainak nevében ezúton szeretném felkérni Önt mint a Nyilvánosság Klub
egyik, közügyekben gyakran megszólaló tagját, legyen a vendégünk és
válaszoljon a fórumban felvetődő kérdésekre.

Az Index fórumait a rendszeres látogatók közül kikerülő önkéntes moderátorok
moderálják, így nem kell tartania a kulturált beszélgetéshez méltatlan
hangvételtől. Ráadásul a közéleti szereplők megjelenését különös gonddal
kisérik figyelemmel a moderátorok. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy az
Ön nézeteitől élesen eltérő, olykor kemény hangvételű vélemények nem
jelennek majd meg, de arról biztosíthatom, hogy mindez csak a kulturált
beszélgetés keretei között történhet.

A Politika fórumot már számos közéleti szereplő megtisztelte jelenlétével.
Vendégünk volt többek között Deutsch Tamás, Kósáné Kovács Magda, Demszky
Gábor, Rajk László (őket a lap szerkesztősége hívta meg), legutóbb pedig (az
olvasók felkérésére) Lovas István és Bródy János.

Amennyiben elfogadja meghívásunkat, kérem, jelezzen e-mail-ben, hogy a
szükséges adminisztratív teendőket (bejelentkezés, VIP-státusz kérése)
elintézhessük, egyben kérem, jelöljön meg egy időpontot, amikor (lehetőleg munkaidőben) 2-3 óra időtartamra válaszolni tud
az index.hu olvasóinak kérdéseire.

Tisztelettel várjuk remélhetőleg pozitív válaszát, üdvözlettel:
az index szokásainak megfelelően aláírva:

BaSand és dekóder

aszora Creative Commons License 2000.07.11 0 0 78
Vásárhelyi Mária ma sem jelent meg közöttünk...
A világosságot hozó jótékony fényt így továbbra is lámpaernyo árnyékolja...
Vagy csak nem szereti a NYILVÁNOSSÁGOT??
:-)))
kilgoretrout Creative Commons License 2000.07.09 0 0 77
Helyesen: Elárulja
Előzmény: kilgoretrout (76)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.07.09 0 0 76
Azért az egyértelmű, hogy V„L”M utálja Lovas Istvánt, Bayer Zsolttól pedig kiütést kap. El árulja magát, amikor arról beszél, hogy Bayer annak előtte a liberális oldal üdvöskéje volt (kígyót melengettek...). Bánják is, hogy nem tudták megvenni. Lámpaernyő egyébként Körmendy-Ékest is utálja. Utóbbi esetben nem kell túl messzire menni az okok keresgélésében: esztétikum (hogy finoman fogalmazzak). A csúsztatásai pedig természetesek. Ki az, aki saját hibáit is felhozza akkor, amikor másokat támad. Hogy hazudik a külföldi sajtónak, az náluk bocsánatos, hiszen gondolom, a szent cél eléréséhez vezető eszközöket, utat és módszereket nem szabad megválogatni, hiszen azok szentesítik azokat.
Előzmény: Almaital Returns (75)
Almaital Returns Creative Commons License 2000.07.09 0 0 75

Mit szóltok a Lámpaernyô ÉS-ben megjelent cikkéhez?

Tele van hazugsággal, ráadásul Lámpaernyô kifejezetten lejáratta magát azzal, hogy még mindig kormánypárti politikust hisz a nyilvánosházból elôszedett politikus mögött.
kilgoretrout Creative Commons License 2000.07.09 0 0 74
:-)))
Előzmény: Almaital Returns (73)
Almaital Returns Creative Commons License 2000.07.09 0 0 73
„Amíg a világban folyik a vér, mondd kit érdekel, hogy ki vagyok én?”

Hobo rules.

Előzmény: kilgoretrout (72)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.07.09 0 0 72
Hááát, ez szép volt. Abban az ötezerben nem vagyok benn, az már tuti. Kornis Mihály alant közölt véleménye után csak annyit szeretnék hozzátennei: Hála Istennek. De talán benne vagyok egy másik ötevenezresben... Remélem. Ennek ellenére nem vagyok náci, nem vagyok kirekesztő, nem vagyok népi és nem vagyok urbánus. „Amíg a világban folyik a vér, mondd kit érdekel, hogy ki vagyok én?”
Előzmény: Almaital Returns (71)
Almaital Returns Creative Commons License 2000.07.09 0 0 71
Az rendben, hogy V„L”M sokkal intelligensebb, mint mi, de mi az a Magyar Értelmiségi sorszám?

Ha ötezer alatti, akkor bent vagy Kornis legendás “5000 értelmiségijében”. Hogy kik ôk? Bayer Zsolt cikkét olvasd el:


"- ... Mikor a novelláskötetem megjelent (1995-ben) Kornis Mihályt kértem fel, hogy jöjjön el a Litea könyvesházba,
mutassa be, mondjon róla pár méltató
szót...
Még lenyomatban elolvasta, tetszett neki, elvállalta, eljött. Elmondta, amit elmondott, dumáltunk... stb. Eltelt egy
év, ritkán találkoztunk, olyankor mindig örjöngött velem, hogy "szemét FIDESZ, ezek antiszemiták, ezek alig
várják... (- szó szerint idézem!) ha az Orbán meg a Kövér hatalomra kerül, akkor engem megint a Dunába lönek...!"
Hosszú ideig hallgattam..., végighallgattam, de nem vitatkoztam, azt mondtam, én nem vagyok hajlandó... Történt,
úgy féléve, hogy Mityu barátom a Magyar Narancsba írt egy szösszenetet hátul a vélemény rovatba, amely
cikknek az volt a lényege, hogy "ezek a fideszesek (- ez le van írva!), ezek geci, antiszemita, náci söcselék, és hogy
ö nem érti: (- így szól a mondat): Mondsza fiam, Deutsch! Te, aki zsidó vagy, mit keresel ezek között?"
- Na, másfél év hallgatás után "eldölt bennem a borjú" és írtam egy keresetlen választ... Elfaxoltam az én Vágvölgyi
B. András barátomnak,
néhány kis mondat kíséretében, hogy "Vagesz! Kérlek, (olvastam Mityut) zsigereimben föl vagyok háborodva, én
ezt a választ gondoltam, kéretik betenni a lapba!" Tán csütörtök volt. Péntek este csörög a telefon, feleségem
fölveszi: - "Kornis Mihály keres!"... Másfél éve nem keresett telefonon.
- "Szevasz Mityukám, parancsolj!" Üvöltött a vonal másik végén, a következöket: "Szemét állat! Azok után, hogy
én bemutattam a novelláskötetedet... hogy képzeled, hogy vitacikket írsz az én cikkemröl?!..." A dolog két
szempontból is érdekes:
1. V.B.A. elfaxolja K.M.-nek a nekiírt válaszcikket,
2. Mint utóbb kiderült, megkérdezte a Mityutól, hogy megjelentetheti-e. (Ennyit a független magyar sajtóról, meg a
kurva bátor Magyar Narancsról.) (- a válaszcikk máig nem jelent meg. - Cs.K.)
És K.M. folytatta, hogy vegyem tudomásul, hogy aki vele ebben a témában vitatkozni mer, ha akarja ha nem, ott
találja magát a nácik között.
És, hogy egy életre tönkreteszem magam egzisztenciálisan, és hogy engem itt mindenki ki fog csinálni...
Üvöltöztünk egymással másfél órát telefonon, ami végül is lecsengett egy olyan dologban, hogy mégis csak
európai emberek
vagyunk, üljünk le és beszéljük meg a dolgot... Másnap a Klauzál téren összejöttünk Mityuval, ahol már nem
üvöltve, hanem atyai jó tanácsként, kezeit a vállamra téve azt mondta: -"Zsolt, vedd tudomásul, hogy népi-urbánus
vitában, állást kell foglalni. Nincs olyan, vedd észre, nem lehet kívül maradni. Magyarország erröl szól. És - tette
hozzá - ha nem ezen az oldalon foglalsz állást, ahol mi vagyunk, akkor Te náci vagy. Más választásod nincs, vagy
náci vagy, vagy igazat adsz nekem, illetve nekünk. És azt is vedd tudomásul, hogy él ebben az országban ötezer
értelmiségi, akiknek a véleményével szemben nem lehet politikát csinálni. És ez vagy tetszik nektek, vagy nem
tetszik, ez így van." Na most egyfelöl ebben Neki mélyen igaza volt, másfelöl pedig menjenek a kurva anyjukba..."

Előzmény: kilgoretrout (70)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.07.09 0 0 70
Az rendben, hogy V„L”M sokkal intelligensebb, mint mi, de mi az a Magyar Értelmiségi sorszám?

Előzmény: bajog (66)
bajog Creative Commons License 2000.07.07 0 0 69
Kedves aszora,

Weyer Atya a 6-os. Bibó István az 1667654-es. Széchenyi, ha lett volna akkor MÉ-szám, lenne a kb 3000000-s. Érted már? (az első öt helyezett titok)

Előzmény: aszora (68)
aszora Creative Commons License 2000.07.07 0 0 68
De hát kedves bajog,
Mi éppen ezért hívjuk, mert tanulni szeretnénk!
Egy vezeto csúcsértelmiséginek nem illik elvonulni az elefántcsont-toronyba.
Krokodilborbol nem lehetet elefántcsontot csinálni...
Ezt a sorszámozást hogy gondolod?
Testsúlyra vagy kártékonyságra?
Előzmény: bajog (66)
bajog Creative Commons License 2000.07.07 0 0 66
Kedves Okos Mikulás,

Az egész vásárhelyihívogató bandában nincs egy se, akinek ne legalább hatjegyű lenne a Magyar Értelmiségi sorszáma. V"L"M-é pedig kb a 11-es. Nem vagytok benne az ötezres klubban, mucsai prosztók, értitek? Veletek egy VM nem beszél. Se. Csak néha megjegyzi, hogy a magyarok így, vagy úgy. Na, ekkor kell nektek elpirulni, nagy levegőt venni, kicsit köhinteni, egymásra nézni, és a szemet úgy csillantani, hogy lássék:"Rólunk beszél..." -- gondoljátok. Meg most különben sem ér rá. A lejáratógyárban is nyáron adják ki a szabadságokat.

bajog MÉ-679258

Előzmény: Okos Mikulás (65)
Okos Mikulás Creative Commons License 2000.07.07 0 0 65
Nem az a kérdés, hogy most akkó' gyün a Maris, vagy nem gyün, hanem az, hogy szólt-e egyáltalán neki valaki?
kilgoretrout Creative Commons License 2000.07.07 0 0 64
Azért, mert egy médiaszociológus (mi az?) nem látja a médiát, hanem csak hall róla. Ha pedig látja, az csak olyan színű, amilyet a médiaszociológus látni akar.

Valaki mondjon már nekem V„L”M-en kívül médiaszociológust.

Előzmény: alfalfa58 (63)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.07.07 0 0 63
Erdekes, roppant erdekes.

Ketsegeim vannak: Vasarhelyi Maria urno

1. nem olvassa az Indexet, es ezert nem jelentkezik, vagy

2. olvassa az Indexet, es ennek ellenere sem?

Amennyiben olvassa, milyen megfontolas alapjan hanyagolja a Nyilvanossag e forumat?

Előzmény: Pdictus (62)
Pdictus Creative Commons License 2000.07.06 0 0 62
Kedves pernahaider,
nem fog eljönni, mer gyávák ezek, tisztelet a kevés kivételnek. (már egyáltalán, ha valamelyik beismeri, hogy ilyen-olyan volt.)
elôre dörzsölöm a kezem, a 100 körül attól tartok, szavazásra teszem a kérdést, hogy kirôl is nevezzük el a gyáva hallgata mértékét??
Ha épp nem lennék, remélem nem felejtitek....
Előzmény: pernahajder (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!