Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

drMinit Creative Commons License 2006.07.04 0 0 610
Bevallom csináltam már ezt is, azt is.
Tetszik mindkettő. Persze a II. még szebb mint a régi.
De egy új típus.
És mint a sok éves tapasztalat mondatja velem, azokat egy pár évig nem szabad megvenni, amíg az első visszajelzések utáni javításokat megteszik a konstrukción.

Eszem a régit mondja, Szívem-szemem az újat.
Motorok közül a PDTDI-re hajlok de abból csak a Octi I re futja,
vagy TDI és fiatalabb......

Tudom ez legyen a legnagyobb kérdésem az életemben amit el kel döntenem, de ha már igy jártam.....??
Előzmény: Harlequin205 (609)
Harlequin205 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 609

Ugyan én még friss octi tulaj vagyok, de volt már pár autóm. Szerintem aki 1.4-est vesz nem lehet túl okos ember? Mégis bízik? 1285 kiló az 1es octi önsúlya. Mondjuk egy kisebb motorral 1200kiló, de ennél semmiképp se kevesebb. Szerintem az minimum 8litert kajál és nem megy.

Amúgy én nem tudok egyik ellen se felhozni semmit. Haveréknek volt már 3, ők azt mondják az újnak szebb a műszerfala, szerintem az 1-esé is jól néz ki...

Előzmény: drMinit (608)
drMinit Creative Commons License 2006.07.04 0 0 608
Halli mindenkinek!
Gondoltam itt felteszem a kérdésemet.
Járműcsere előtt állok, és a napokban egy beszélgetés közben rákérdeztek hogy miért nem Octávia II veszek.
-tényleg, miért? Nincs jó válaszom.

Szerintetek Pró és kontra?? Octávia I 1.9TDI netán PDTDI, 2004" 2005"évi
vagy Octávia II 1,4 2004" 5. hó

Talán én, mint járművekkel foglakozó az új ( II.) tipustól kicsit még tartanék, ugyan nagyon szép. Aztán a másik kérdés hogy az anyagi kereteimből Octi II-ből,csak 1.4 tudnék megpályázni. Nem túl gyenge akkora kasznihoz?
Viszont jobban tetszene egy 1.9TDI netán a 1.9PDTDI
Segítségeteket köszönöm.
Harlequin205 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 607

Sziasztok!

 

Friss tulajdonosa vagyok egy octavia 1.9TDI-nek (98/11).  Nagyon baba a gép, állapotvizsgán is elég jól szerepelt, holnap viszem vezérléscserére.

Amire szükségem lenne és megköszönném, ha segítnétek:

kalaptartó (az előző okoska belevágott egy ovált) és az első ülések közé egy jófajta felhajthatós könyöklő. Az újabb modellek kompatibilisek a régiekkel könyöklő terén?

 

Köszi

golyo13 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 606

E-mailben kérdezz rá ezekre, mibe kerülne, van-e, rendelni kell-e????

 

Én a riasztót kérdeztem, de olyat mondtak a gyárira, mint itthon, -tehát nem volt olcsóbb,  így aztán annak 2/3-ából szereztem 1 jó néma riasztót.

 

((((Közben kiderült, van riasztó a kocsiban, csak én nem tudtam róla, nameg nem kellett kipróbálni.)))

 

Ott sem minden fenékig tejfel.

Előzmény: kétkezi GAZ-da (605)
kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2006.07.02 0 0 605

OK! Így már világos, köszi!!

A héten, vagy a köv. elején megyek Vácra, onnan nem messze van.

Néhány "extra" kellene, van ötleted körülnézni?

MP3-as rádió, tetőtartó keresztlécek. oldalvédő gumi, könyöktámasz (jó lenne audio aljzattal). Üléshuzat textilből stb... A magyar skodánál sokallom az árakat, jó lenne hasonlítani.

NOOO! A sör, persze, hamár....:-))

Skoda Octavia 1.4 16 v Classic Kombi.

 

Ü.: gazda

Előzmény: golyo13 (604)
golyo13 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 604

nem ,

 

 PÁRKÁNY, átmégy a hídon, (jobbra )mely a határ is szig.-al, s követed a skoda emblémát. oda vezet, én megtaláltam, sztem lehet régi a honlap, vagy másik megye, mivel ez szenben van ESZTERGOMMAL és nem Komárommal !Sturovo

 

de adok 1 tel. számot, magyarul mindenki jól tud:00421367510590

 

Való igaz, hogy komáromi a cég, de van párkányi szervizük is.

 

Csak bátran előre.....

Én jövő héten megyek át, cserélni a sörösrekeszt, +venni 1 polót (Nem VW !)

Előzmény: kétkezi GAZ-da (603)
kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2006.07.02 0 0 603

Köszönöm golyo13 !

Úgy vélem, hogy ez a műhely Érsekújváron van. Kérlek légyszíves ebben megerősíteni. Szlovák oldalon nem találtam REALN szervízt a Nyitra megyei felsorolásban. Biztosan navigációs problémám van, ezt találtam: http://www.skoda-auto.sk/siet/?4

kkg

Előzmény: golyo13 (602)
golyo13 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 602

mivel a szlovák oldalon fenn van az e-mail cím-tehát publikus, megadom a szervízvezető elérhetőségét:

 

 "Ing. Szundi Andrej" <REALN_NZ@skoda-auto.sk>

 

 

lehet vinni alkatrészt és ott állhatsz mellette, valamint mindennel lehet fizetni--KIVÉTEL , kártya.

 

Teljesen elégedett voltam mindennel.

Sőt 1 jó kis pólót is rendeltem a jövő hétre...

Előzmény: kétkezi GAZ-da (601)
kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2006.07.01 0 0 601

Lécci a Szlovák szervíz elérhetőségeit megadni.

Köszönöm!

kkg

Előzmény: golyo13 (598)
bigjohni Creative Commons License 2006.07.01 0 0 600

Hello!      Saját autómba (SUPERB) szereltem gyári NAVIGÁCIÓT. Tapasztalatom szerint az országban nem nagyon vágják a témát (főleg a szervizben),ezért én is magamra maradtam.A fél év alatt szerzett, tapasztalatot megosztanám bárkivel akinek kérdése van. A kezdeti hozzánemértésből adódóan van egy feleslegesen vásárolt GYÁRI navigációm amit szeretnék eladni. További infót és képeket a készülékröl, és a beszerelésről szívesen  küldök.   Egyébként ez a harmadik skodám, mindenféle nyöszörgésen,zizgésen,és pröcögésen kívül nem volt vele gondom.

www.kep.tar.hu/bigjohni/    Üdv.:bigjohni

lengyelzolee Creative Commons License 2006.06.28 0 0 599
Hi!

Lassan nekem is olajcserés lessz van valami amit igazán ajánl hozzá valaki?

Melyiket szereti a masina a legjobban? 1.6 Benzin.
Vagy valami tiszto kutyulék esetleg?
Voltam 1 szervizbe épp volt benn 1 vw polo 1.4 és olaj meg szürö csere után megnéztem az olaját kicsit volt fekete az enyémhez képest!
Azt mondta ember hogy 2 percet járt a gép!!!Az enyémbe oilcsere ota 4-ezer van és alig sötétebb mint az uj!!!
Az enyém jo? Vagy az övé nagyon nem??
Előzmény: golyo13 (598)
golyo13 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 598

megjártam a 30e km-es szervízt ! (27500km ).

 

  • Ajánlat  1Mo. szervíztől  55-60e. olajtól függően. (Shell, castrol.. 5W30, igaz ez nem ismeri a 506 01-et, de hát márkaszervíz, pedig leírta: long life !, vagy nem olvasnak angolul??? )
  • Szlovák szervíz: 44e Ft(koronában, de jó a Forint is ! (a gép mellet álltam és max 2óra volt, precizen.....(Ha vittem volna olajat, még 1 10e ft-al olcsóbb lett volna. Karácsonykor viszek !!!!! )
  • a könyvvel ellentétben nem kellett bele 4.3-4,5 l olaj, csak 3.3l !(1.9 PDTDI )

Mindenkinek ajánlom ( de TUZI is értsen belőle....... ) e szervízt, már rég láttam íly korrekt helyet. Ők valamit tudnak az ügyfelekről......

 

üdv

 

golyo

kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2006.06.23 0 0 597

Köszönöm a jó tanácsot!

Az én Skodám már megvan! -vásárolva-, csupán az átadás-átvétel várat még kicsit.

 

Ami a kipuff-ót illeti, az is kész. Van  egy nagyon jó lakatosom, csak az a baj vele, hogy mindent ingyen akar "nekem" megcsinálni. Szóval azért nem szívesen kérem meg, mert nem szeretném, ha azt hinné, hogy utazom rá..:-) Egy alkalommal - régebben- volt némi kalapálni való a gépemen, olyan garázsajtó becsapódás ügy. Elbeszélgettünk, akkor lett hozzáférése a net-hez. Rittyentettem neki egy honlapfélét, azóta v.hogy nem szeretek odajárni, mert mindíg azt mondja, hogy a dolog már fizetve van...:-))

http://mareisbt.try.hu

Ha arra jártok és fontos, ajánlhatom! Jól felszerelt műhely, tisztességes munka és árak.

Innen kb 300 méterre van egy magán repülőtér, aki sárkányozni szeret, vagy megpihenni, itt megteheti.

Sztem, talinak is jó hely, lehet bográcsozni, van önköltséges büfé, előre  meg kell beszélni.

A reptér bannerja a http://sszentmihaly.try.hu oldalon található.

Üdv.:

kétkezű

Előzmény: gelyko (595)
TUZI Creative Commons License 2006.06.23 0 0 596
Ez a fajta kipuf javítás szerintem tökéletes. Én igaz nem csak pasztát ,de szallagot is tekertem rá (nem Škoda:-)) de nagyobn sokáig bírta. Vagyis nem "csak" eladás előtt javallom, de szerintem ,sokáig elodázható vele egy csere.:-)
Előzmény: gelyko (595)
gelyko Creative Commons License 2006.06.23 0 0 595

Üdv Mindenkinek!

 

Pár napja, hogy olvasgatom az Octaviás topicokat, de ez idáig nem szóltam hozzá egyikhez sem, mert csak az érdekelt, mit írtok az OII-ről. Remélem nekem is lesz nemsokára egy ilyen jószágom, mert új autót szeretnék venni. Amiért most írok az kétkezi GAZdának lehet segítség. Igaz csúnya dolog, de Te majd eldöntöd élsz-e vele. A kipuffogód gyorsan megjavíthatod ideiglenesen, ha nem tört el és nem lóg. Vegyél egy doboz javítópasztát, kend rá a lyukra a használatinak megfelelően, majd egy nap múlva (míg megköt) már el is adható az autó. Az egész csak 7-800 Ft-ba kerül /ennyiért kapható egy doboz bármelyik hipermarketbe/.

Más: most mondták egy Skoda kereskedésben, hogy aki új Octit akar veni az még holnap /szombat/ délig kösse meg a szerződését, mert hétfő reggel árat emel az importőr a forint árfolyama miatt. Úgyhogy hajrá mindenki. Ráadásúl most a Gifthez téligumit és egy garnitúra könnyűfémfelnit is adnak ajándékba, plusz a Stream CD-s rádió már mp3-at is lejátszik.

 

ÜDV.

Előzmény: kétkezi GAZ-da (591)
TUZI Creative Commons License 2006.06.23 0 0 594
Hy.

Érdeklődés hiánya miat jelentem, elnapolom a vasárnapi találkozott.:-(
Sajnálom ,de most ez van ,majd az elkövetkezőkben hátha kicsit felfut a létszám ,és akkor több emberből ,esetleg több ér rá éppen.:-(
Serpa Creative Commons License 2006.06.23 0 0 593
Nem volt könnyű nekem sem, de batartottam. Most sem nyúzom, ahhoz túlságosan kedvelem. Szóval, megszerettem, ha lehet ilyet állítani egy tárgyról és ennek megfelelően bánok vele. A garázst is őérte pucoltam ki és ez már jelent valamit nálam :-).
Előzmény: Fabrik (585)
pacs_425 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 592

"A kiválasztott tipusról küldük egy dokut emilben, lécci szólj hozzá vmit."

 

Sajnos nem tudok mit mondani.

Soha nem voltam oda az alufelnikért, most éppen az van az autón, de csak azért mert azzal szerelték a gyárban.

Szóval se tapasztalat, se infó... Talán itt tudnak segíteni:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017159&la=56200026

 

 

"Ha már nem tudom elkerülni Bpestet, személyesen adnám át Neked, amit szeretnék."

 

Holnap eltűnök 2 hétre a városból. Leközelebb jövő hónap 10-én leszek....

 

 

--

pacs_425

Előzmény: kétkezi GAZ-da (591)
kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2006.06.23 0 0 591

Hi Pacs!

Köszönöm szépen!

Emilt megkaptam. That's all!:-)).Köszönöm a jó kívánságot, remélem beválik..

Úgy volt, hogy  e hét végén megyek érte, de a "Törzskönyv"-et állítólag a Rendőrség küldené postán a céghez, ami lasssabban megy a vártnál. Nem igazán tudom értelmezni, hogy mi köze a "Szolgálunk és Védünk"-nek a Törzskönyvhöz, de majd kiderül.

Így valszeg csak a jövő hét valamely értesített napján megyek a kocsiért. Odafelé benézek egy garn alufelniért az Abaqua Kft-hez. A kiválasztott tipusról küldük egy dokut emilben, lécci szólj hozzá vmit.

Ha már nem tudom elkerülni Bpestet, személyesen adnám át Neked, amit szeretnék.

Telefonozok, ha már biztosabbat tudok.

Amikor legutóbb visszafelé jöttem egy idegesítő, autógyilkos, kb 2km. óra seb. mellett tudtam átjönni a Nyugatitól a Rákócziig. Így visszafelé Vác, Komp, Tahitótfalu, Zsámbék...stb úton jövök (odafelé is így mentem), gyönyörű vidék, csend és nyugalom. Ez 25 km+, de nekem megéri!:-)).

Az öreg verdát leadom, de most meg a kipuffogónál van valami sérülés, kész túrbó a hangja. Három napja pucoválom, hogy átadható állapotban legyen, most + ez.

Teljesen ellepte az életemet ez az autó ügy, eddig azt sem tudtam, hogy van autóm, csak mentem vele.

Az Üllői autó még megvan, nem kapkodták el, azért ez is jelent vmit.

Most keresek, de nem találok egy Szlovák árlistát a lehetséges kényelmi kiegészítőkről, hogy az árakban legyen vmi összehasonlítási alapom az itteniekkel.

Egyszer már volt ilyesmim, de elvesztettem az infók tengerében!:-))

Üdvözöl: kétkezi

Előzmény: pacs_425 (590)
pacs_425 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 590

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.skoda-auto.hu

 

 

--

pacs_425

Előzmény: kétkezi GAZ-da (589)
kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2006.06.22 0 0 589

Kérlek segítsetek találni egy oldalt a

Skoda Octavia 1.4 16v Classic kombi- 2003 évjárat

tipushoz a technikai adatokkal. Most éppen a méreteire lennék kíváncsi.

Köszönöm!

kétkezi

TUZI Creative Commons License 2006.06.21 0 0 588
Rendben ,jó gurulást.:-)
Előzmény: lengyelzolee (587)
lengyelzolee Creative Commons License 2006.06.21 0 0 587
Haliho!

Nekem sajna a melom nem engedi hogy csavarogjak 7végén!

Egy másik idöpont se tudom hogy jo lessz-e de ha netán összejön a dolog akkor fogok örülni ha összefutok veletek, addig is marad a net!

Üdv mindenkinek!!




Zolee
Előzmény: TUZI (586)
TUZI Creative Commons License 2006.06.21 0 0 586
Gyerekek nem szeretnék senkit sűrgetni ,csak szeretném megtervezni a hétvégém.
Szóval összehozunk egy micró talit a hétvégén vagy hadjuk a fenébe? Gólyó ajánlott egy csárdát azt hiszem, Kecskemnéten. S.O.S.válaszokat kérek. Ha nincs érdeklődés annyi baj legyen majd legközelebb.
Tehát én mennék .

1.TUZI
Fabrik Creative Commons License 2006.06.20 0 0 585

Köszönöm! Én is egyre jobban. Csak kicsit nehéz betartani 3 dolgot:

1. 1500 km bejáratás

2. Bemelegedés megvárás a turbó miatt

3. Sebességkorlát :)

 

Beállítottam, hogy 60-nál csipogjon, így minden piros után 3-4 mp-cel csipog.

Előzmény: Serpa (584)
Serpa Creative Commons License 2006.06.19 0 0 584

Gratulálok és sok örömet hozzá. Én imádom.

Előzmény: Fabrik (574)
Fabrik Creative Commons License 2006.06.19 0 0 583

Figyelem :)

Bár ez az első dieselem, éppen ezért csak nemrég hallottam erről az olajzabálásról (bármelyik dieselnél).

Előzmény: ac07 (580)
TUZI Creative Commons License 2006.06.19 0 0 582
Sajnálom.

Na akkor ki jönne ,és hova?
Előzmény: AtSi (581)
AtSi Creative Commons License 2006.06.19 0 0 581

Cégnél költözés, részemről tárgytalan:/

Fabrik: Grat a masinához!

Előzmény: TUZI (577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!